facebook
Mexiko - Guatemala - Belize - Tajemství mayských království -

Mexiko - Guatemala - Belize - Tajemství mayských království

9 nocí od 85 500 Kč
Guatemala, Poznávací zájezdy

Mexiko - Guatemala - Belize - Tajemství mayských království

Když se řekne Mexiko, vybaví se nejen muži v sombrérech a ponču, hrající na kytary opojné rytmy, ale na mysl přijde i vynikající mexická kuchyně a delikatesy jako chili con carne, tortilly, burritos plněné fazolemi nebo guacamole. V listopadu 2010 byla dokonce tradiční mexická kuchyně zařazena na seznam nehmotných památek UNESCO. A co teprve nezapomenutelná ohnivá voda z agáve - tequila nebo si dáte raději margaritu s čerstvou limetkovou šťávou? 

Mexiko je i tyrkysové moře Karibiku s písečnými plážemi, majestátní Kordillery se zasněženými vrcholky a tropické pralesy ve kterých se ukrývají mystické chrámy a pyramidy Aztéků, Mayů a Toltéků. Jejich rituály, kultura a nesmírné znalosti jsou dodnes naprosto fascinující. 

Belize byla kdysi centrem největší a nejmocnější civilizace starověku. Proč tak neuvěřitelně vyspělá kultura zanikla je otázka, která je dodnes opředena tajemstvím. Archeologická naleziště jsou proto stále velmi vyhledávanými místy s nezaměnitelnou téměř mystickou atmosférou atmosférou. 

Poslední země, kterou poznáte na této cestě, je pestrobarevná Guatemala. Mayské královské paláce a pyramidy uprostřed sytě zelené džungle si prohlédnete ve společnosti zvědavých opic a různě zbarvených papoušků. Hladiny jezer, okolní příroda a stará koloniální města hrají všemi odstíny barev. A na trhu si můžete koupit nepřeberné množství pestrých ručně vyráběných suvenýrů. 

Vydejte se za poznáním tří zemí mayské kultury dříve, než mlčenlivé svědky dávné civilizace navždy pohltí neprostupný prales. 

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Chitzen Itzá - největší a nejznámější pyramidový komplex na poloostrově Yucatán
  • možnost koupání v "jezeře sedmi barev" laguně Balacar
  • Calakmul - jedno z nejmocnějších mayských království
  • Tikal - památka na seznamu UNESCO
  • Antigua - koloniální klenot Střední Ameriky
  • projížďka po čarokrásném jezeře Atitlán
  • návštěva tequilérie spojená s ochutnávkou
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: Odlet z Prahy

Přílet do Guatemaly v pozdních hodinách, transfer do Antiguy, nocleh v hotelu. 

2. den: Antigua

Antigua právem patří mezi nejkrásnější kolonialní klenoty střední Ameriky. Od roku 1979 je zapsaná na seznamu památek UNESCO. Bývalé hlavní město je ukryto mezi třemi vulkány – Agua, Fuego a Acatenango. Na hlavním náměstí „Plaza Central“ je proslulá fontána zdobená sochami se čtyřmi Sirénami.
Odpoledne můžete v klidu bloumat městem, podívat se ke katedrále, půvabným kostelům La Merced a San Francisco. Nebo k ruinám kláštera Santo Domingo, kde ve stínu kamenných zdí můžete snít o starých dobrých zašlých časech. A ovšem nesmí chybět zastavení v muzeu rumu a v muzeu čokolády, kdy budete mít možnost ochutnat tyto vyhlášené delikatesy. Nocleh v Antigue.

3. den - Lago Atitlán

Dnešní den si odpočinete u sopečného jezera Atitlán, které je právem považováno za jedno z nejkrásnějších jezer na světe. Na jezero shlíží "Svatá trojice" vulkánů Atitlán, Tolimán a San Pedro a po poledni výrazně čeří hladinu Xocomil, vítr, který smývá všechny hříchy. Abyste si mystického jezera užili co nejvíce, bude pro vás připravená projížďka loďkou. Nocleh v hotelu u jezera, 

4. den: Atitlán - Guatemala City - Flores

Přejezd na letiště v Guatemala City, následuje místní přelet do Flores, romantického městečka, které je situované u nádherného jezera Petén Itzá. Večer si můžete zpříjemnit koupáním v jezeře nebo návštěvou stylových hospůdek s výhledem na západ slunce nad jezerem.

5. den: Tikal

Tikal jsou nejrozlehlejší ruiny starověkého mayského města. Celá oblast byla vyhlášena jedním z 21 guatemalských národních parků a je zapsána i na seznam světového dědictví UNESCO. V celém komplexu jsou nejen chrámy, pyramidy, svatyně a paláce, ale i termální lázně nebo hřiště na rituální míčovou hru pelotu, která patrně úzce souvisela se zahájením setby a symbolizovala plodnost.

Nejvýznamnější budovou je Chrám Velkého Jaguára, nejvyšší pro změnu "Templo IV." jehož vrcholy až 70 metrů vysokých pyramid ční nad okolní džunglí.

Návrat do Flores. Končí další den v tomto nádherném koutu země. Večer můžete přivítat se sklenicí výborného piva.

6. den: Xunantunich - Chetumal

Přejezd do archeologického naleziště Xunantunich, které v mayském jazyce znamená „Kamenná žena“. Původní název místa bohužel není znám. Nové pojmenování dostalo podle tajemného zjevení - bíle oděné ženy, jejíž oči ohnivě září a  zjevuje se před „El Castillo“ (Hradem). Poté vystoupá nahoru po schodech a následně se rozplyne v kamenné zdi.

V době největšího rozkvětu postihlo město ničivé zemětřesení, které jej z větší části poničilo. Dochovalo se šest náměstí a zhruba 25 chrámů a paláců včetně 40 metrů vysoké pyramidy El Castillo.

Přejezd do hraničního městečka Chetumal, nocleh.

7. den: Calakmul 

Dnes se vám otevřou brány Calakmulu, jednoho ze dvou nejmocnějších mayských království a odvěkého nesmiřitelného rivala Tikalu, se kterým válčil o moc i obchodní a politický vliv. Podle "hadího" glyfu, emblému, kterým se dynastie Kaan označovala, se Calakmulu také říká "Hadí království".
V roce 562 n.l. porazil za pomoci spojence svého nepřítele Tikal a stal se na celých 130 let dominantním královstvím celé oblasti a jeho populace překročila více než 60.000 obyvatel. Uprostřed džungle je ukryto kolem 5.000 chrámů, paláců, stél, hrobek včetně dvou dominantních pyramid, na které je možné vystoupit. Calakmul je od roku 2002 na seznamu UNESCO. Návrat do Chetumalu. 

8. den:  Laguna Bacalar - Tulum - Playa del Carmen

Dopoledne si užijete trochu romantiky, projížďku po jezeře Bacalar, jehož písečné dno vytváří odlesky několika odstínu modré od tmavého indiga až po sytě tyrkysovou. Díky tomu se také nazývá "jezero sedmi barev". Kdo se bude chtít osvěžit před další cestou, může se v jezeře i vykoupat. 

Mayské opevněné město Tulum mělo přístup jak po pevnině, tak z moře, proto se stalo významným místem na obchodních cestách. Zasazené na útesu s výhledem na Karibské moře a bílé písečné pláže z něj dělají jedno z nejkrásnějších archeologických nalezišť v Mexiku.

Večer zakončíte ve vyhlášeném plážovém středisku Playa del Carmen.

9. den: Chitzen Itzá

Po snídani přejezd k jednomu z novodobých divů světa - chrámového komplexu Chichen Itzá,. Nejznámější a nejfotografovanější je Kukulkánova pyramida, jejíž stavba dokazuje, jak důležitý byl mayský kalendář. Kromě pyramidy si prohlédnete i Observatoř, Chrám válečníků, zeď z lebek a také Studnu obětí, kde Mayové praktikovali lidské oběti nejen pannen, ale u mladých chlapců a dospělých mužů. Toto naleziště zařadila světová organizace UNESCO na seznam světového kulturního dědictví.

Po prohlídce se osvěžíte koupáním v krásném přírodním cenotu Saamal a poté následuje oběd ve stylové haciendě.

Mexiko bez tequily? Téměř nemožné. Nedaleko Valladolidu navštívíte tequilérii s ukázkou výrobního procesu a samozřejmě se závěrečnou ochutnávkou čtyř druhů tohoto proslaveného nápoje.

Návrat do Playa del Carmen.

10. den: Odlet do Prahy

Dopoledne individuální volno, odpoledne transfer na letiště, odbavení a odlet do Prahy.

Možnost prodloužení pobytu u moře. V případě zájmu Vám rádi připravíme kalkulaci podle vašich požadavků.

11. den: Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

- letenku z Prahy ve třídě Economy a s příručním zavazadlem (velké zavazadlo lze doobjednat, cena na vyžádání v CK)
- přelet z Cuidad de Guatemala na Flores s příručním zavazadlem (velké zavazadlo lze doobjednat, cena na vyžádání v CK)
- letištní, bezpečnostní a palivové poplatky
- ubytování ve 3* hotelech se snídaní
- bufetový oběd v Haciendě Selva Maya
- transfery během okruhu v klimatizovaném voze
- speciální doprava v Calakmulu (nutnost použít místní dopravu)
- prohlídky a vstupy dle programu
- služby česky hovořícího průvodce (minimálně 8 osob)
- zákonné pojištění pro případ úpadku

Poznámka: rozsah a kvalita výše uvedených služeb a aktivit může být ovlivněna zavedením případných hygienických či protiepidemických opatření v dané destinaci.

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění
- případně povinné PCR testy
- osobní výdaje a fakultativní služby
- imigrační poplatky
- spropitné místním průvodcům a řidičům cca 5,- USD na osobu a den - není povinné

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading