facebook
Marco Polo - andBeyond Benguerra Island Lodge -

andBeyond Benguerra Island Lodge

Mozambik, perla Indického oceánu, se pyšní 2 500 km nedotčených pláží na pevnině a řadou krásných a idylických tropických ostrovů, které se jako drahokamy třpytí v teplých azurových vodách Indického oceánu.
Jemné pláže s bílým pískem lemované kokosovými palmami se táhnou, kam až oko dohlédne.
Mosambik zůstal exkluzivní destinací, protože mnohé z jeho ostrovů a pláží na pevnině jsou izolované a odlehlé a nabízejí cestovatelům dokonalý únik.
Nenajdete zde golfová hřiště ani nákupní centra, ale nedotčená příroda a bohatý podmořský život posunuly zemi na přední příčky v žebříčcích pro milovníky líbánek, potápěče a milovníky vodních sportů.Fotogalerie


O hotelu

KOUZELNÉ DOBRODRUŽSTVÍ V INDICKÉM OCEÁNU, KDE SE ZASTAVIL ČAS
Vítejte na ostrově Benguerra - nádherný kousek ráje v Indickém oceánu, je luxusní plážovou dovolenkovou destinací, kde se zastavil čas. Tento ostrovní úkryt se nachází u pobřeží Mosambiku v chráněné mořské rezervaci Národního parku souostroví Bazaruto a leží v chráněné laguně.
Teplé vody, nedotčené korálové útesy plné mořského života, idylické pláže, vnitrozemská sladkovodní jezera a vysoké písečné duny utvořily toto dobrodružné útočiště.

Lodge leží chráněná v korunách domorodého lesa a pohupujících se palem. Příjemné prostory pro hosty nabízejí výhled do svěží tropické zahrady a na oceán za ní. Ve stínu dřevěných markýz pokrytých slámou jsou kolem průtokového bazénu na okraji lodže rozmístěna pohodlná lehátka. Barevně vyzdobená tradiční dřevěná loď byla přeměněna na malebný plážový bar a chladivé prostředí masážní saly je příslibem hluboké relaxace.

Lokalita

Vynikající hotel Benguerra Island Lodge se nachází na klidném ostrově Benguerra v souostroví Bazaruto v Mosambiku.
 Lodge se nachází v chráněné oblasti na severozápadní straně ostrova Benguerra.

Popis pokojů

V lodži se nachází řada luxusních  pokojů.
Pro rodiny nebo malé skupiny je ideální volbou exkluzivní apartmán Casa Familia se třemi ložnicemi s vlastním sociálním zařízením, velkou terasou a soukromým bazénem s výhledem na pláž.
Uprostřed bujného ostrovního lesa se nacházejí dvě útulné kajuty, ideální pro páry nebo novomanželé  o něco větší 10 casinhas.
Cabanas a casinhas nabízejí soukromé dřevěné terasy, bazény s okrajovým průtokem, lehátka a soukromé saly s neodolatelnými závěsnými lehátky.

Ubytování Cabana:
Chatky stojí pod místním slaměným doškem uprostřed bujného ostrovního lesa. Každá  z nich je vyzdobena osobitými africkými předměty s jemnou narážkou na portugalského historického vlivu na souostroví. Vlastní koupelna s venkovní sprchou, která je ideální pro parné bengurské dny.  Nabízejí soukromé dřevěné terasy a chladivé okrajové bazénky.
K dispozici je také soukromá sala se zavěšeným lehátkem a také vlastní vlastní lehátka na pláži.
Vybavení chatky:
Velikost pokoje: 50m 2
Soukromá veranda: Ano, se soukromým salónkem a závěsným lehátkem
Soukromý bazén: Ano
Osobní bar: Ano
Osobní kávovar: Ano
Klimatizace / topení: Ano
Stropní ventilátory: Ano
Moskytiéry: Ano
Hudební přehrávač Bose: Ano
Vana: Ano
Sprcha: Ano
- Venkovní sprcha Samostatná toaleta: Ano
Telefon: Ano
Fén: Ano
Přístup k internetu: Ano,Wi-Fi v celém pokoji s připojením 3G
Trezor na pokoji: Ano
Typ zásuvky 220 V AC Typ zásuvky C, D, M, N K dispozici adaptéry
Možnost oddělených lůžek: Ano (lůžka jsou však v jednom rámu postele)
Možnost dvoulůžka Ano
Ubytování Casinha: 
Casinhas se pyšní světlým a vzdušným barevným laděním, které kombinuje tropickou eleganci s výraznou africkou atmosférou. Drobné dekorativní předměty připomínají portugalské dědictví této oblasti. Na jedné straně ložnice se nachází vlastní koupelna a na druhé straně postele je malý obývací prostor.
Vybavení chatky:
Velikost pokoje 60 m2
Soukromá veranda: Ano- se soukromou halou a závěsným lehátkem
Soukromý bazén: Ano
Osobní bar :Ano
Osobní kávová stanice :Ano
Klimatizace / topení: Ano
Stropní ventilátory: Ano
Moskytiéry: Ano
Hudební přehrávač Bose: Ano
Vana: Ano
Sprcha: Ano - venkovní sprcha
Samostatná toaleta :Ano
Telefon:Ano
Fén: Ano
Připojení k internetu: Ano, Wi-Fi v celém objektu s 3G připojením
Trezor na pokoji:Ano
Typ zásuvky 220 V AC Typ zástrčky C, D, M, N K dispozici jsou adaptéry

 

Restaurace, bary, stravování

V Benguerra Island Lodge se podávají jídla z čerstvých mořských plodů, jako jsou tygří krevety, krabí kari a grilovaní raci, ale v nabídce jsou i masové pokrmy, například hovězí a jehněčí. Vřele doporučujeme pikniky na "opuštěném ostrově" na severu ostrova.  Jídla se podávají v uvolněném prostředí a vždy s nepřekonatelnou osobní pozorností.

Aktivity v hotelu a okolí

Aby si návštěvníci mohli vychutnat nedotčené útesy, kde nedochází k bělení korálů, máme plně vybavenou potápěčskou školu s mistrem potápění certifikovaným pro PADI a NAUI. K dispozici je mnoho útesů k prozkoumání s ohromujícím množstvím korálů, druhů ryb, rejnoků, želv a při troše štěstí i dugongů. Útes Two-Mile Reef je známý vynikajícími příležitostmi k pozorování mnoha druhů lovných a útesových ryb - a samozřejmě k prohlídce nádherných nedotčených korálů. Veškeré vybavení je k dispozici a je zahrnuto v ceně ponoru.
Kurzy potápění je možné absolvovat přímo v lodži a v nabídce jsou i kurzy v letovisku.
Aktivity v ceně: 
Potápění
Plánovaný výlet za šnorchlováním
Plavba na dhow při západu slunce
Jízda na mořském kajaku
Jízda na koni
Pozorování ptáků
Piknik pro trosečníky
Expedice na ostrov
Prohlídka místní komunity
Za příplatek:
Hlubokomořský rybolov nebo mořský rybolov na mušku (chyť a pusť)
Plavby katamaránem


Proč si vybrat tento hotel

 • Objevte ikonické souostroví Bazaruto
  Na návštěvníky pěti ostrovů, které tvoří mosambické souostroví Bazaruto, čekají azurové vody, bohatý podmořský život a idylické ubytování.


  Ostrov Benguerra je jedním z největších ostrovů v souostroví Bazaruto a má rozlohu přibližně 11 × 5 km. Ostrov, který tvoří nedotčené pláže, lesy, mokřadní ekosystémy a savany, byl v roce 1971 vyhlášen národním parkem.

  Vody, které obklopují souostroví, jsou plné útesových ryb, mořských želv a lovných ryb.

  Byl zde také zaznamenán výskyt ohrožených mořských živočichů, jako jsou žraloci velrybí, manty, želvy kožatky, keporkaci a velmi vzácní dugongové.

 • Mosambik je celoroční velkolepá destinace. Tropické podnebí mu propůjčuje teplé zimy vhodné pro výjimečná poznávací dobrodružství a horká léta, která jsou ideální pro milovníky vodních sportů.
  Příjemné období pro návštěvu Mosambiku je od května do října. Tehdy je zima, kdy jsou dny suché, slunečné a ne příliš horké - denní teploty dosahují 28 °C . Období dešťů nastává v létě, kdy teploty mohou vystoupat až na 35 °C.
  Horké a slunečné počasí po celý rok, po většinu roku s malým množstvím srážek nebo bez nich.

  Léto (říjen - duben)
  Min. 25 °C až max. 35 °C

  Zima (květen - září)
  Min. 21°C až max. 28°C

 • Nabídka pro novomanžele: Ušetřete 50 % na ubytování jednoho z partnerů. Jeden partner platí plnou cenu a druhý partner platí 50 % ceny ubytování za celý pobyt. Platí pro cesty do 6 měsíců od data svatby. Minimální délka pobytu 2 noci
 • ROMANTICKÝ PIKNIK V MOŘI
  Podstata pikniku Castaway
  Při dekadentním pikniku na jednom z nejodlehlejších míst souostroví Bazaruto si budete připadat, jako byste měli ostrov jen pro sebe. Kochejte se nádherným výhledem na moře z písečné kosy, která odvážně vybíhá do oceánu, a odpočívejte na vrcholku stoupajících písečných dun, romanticky připravených pro idylický piknik. Pochutnejte si na jídle, které jistě potěší vaše chuťové pohárky díky široké nabídce předkrmů, chuťovek a místních pochoutek.
  Vyberte si z nabídky South Point Bazaruto nebo North Point Benguerra, která jemně evokuje pocity trosečníka na vysněném opuštěném ostrově. Zvedněte podpatky a lenošte na saténových píscích s 360stupňovým výhledem na oceán a skotačící delfíny pod vámi. Vychutnejte si pohodový odpolední piknik v nádherné přírodě. South Point Bazaruto je ideálním místem pro odpočinek po vzrušujících ponorech nebo při plavbě při západu slunce. Na pikniku North Point Benguerra Castaway Picnic budete ležet na písečném ostrohu s jedinečným výhledem na divoký, zpěněný oceán s krátkými vlnami na jedné straně a klidnou zátoku se zrcadlovými vodami na straně druhé. Prozkoumejte kilometry dlouhé čisté pobřeží, hledejte poklady vlnících se mušlí, setkejte se s téměř průsvitným krabem duchem a obdivujte ebenově a cukrově fialově zbarvená křídla elegantního plameňáka. Ponořte se do mírných, akvamarínových vod Indického oceánu, které skvěle ozařuje teplo afrického slunce.
  Zmizte na jedno odpoledne. Převezeme vás katamaránem na vámi vybrané místo na severu nebo jihu ostrova a necháme vás tam strávit blažené chvíle v naprostém ústraní. Čeká na vás stůl pro dva pod markýzou na vašem vlastním úseku pláže doplněný o lahodný piknik Castaway.
 • PLAVBA NA DHOW PŘI ZÁPADU SLUNCE
  Vydejte se na plavbu kolem zálivu při západu slunce na dhow, tradiční dřevěné plachetnici s trojúhelníkovou plachtou, kterou používají místní obyvatelé ostrova - je to jedinečné okno do každodenního světa ostrovních rybářů. Připijte si na konec dalšího nezapomenutelného dne a sledujte, jak zapadající slunce barví moře do zlatova.
 • POTÁPĚČSKÉ VÝLETY
  Vyzýváme potápěče všech úrovní. Tato lokalita se nachází v chráněné mořské oblasti a je obklopena špičkovými potápěčskými lokalitami, jako je hlavní potápěčská lokalita Two Mile Reef, a je rájem potápěčů. Plně vybavené potápěčské centrum nabízí celou řadu vzrušujících potápěčských dobrodružství, která vyhoví každému hostu.
 • PLAVÁNÍ S KOŇMI
  Toto dobrodružství na koních si zamilují jezdci všech úrovní. Oblečte si plavky a připravte se na spoustu zábavy při jízdě na holém hřbetě do teplého oceánu. Ideální jako samostatná aktivita nebo jako doplněk k jiným výletům na koních, záleží na ročním období, počasí a přílivu.
Zájezdy

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

loading