facebook
Island - cesta do země ohně a ledu - 8 dní -

Island - cesta do země ohně a ledu - 8 dní

7 nocí
Island, Poznávací zájezdy

Island - cesta do země ohně a ledu - 8 dní

Poznejte neuvěřitelnou severskou krajinu, sídlo severských bohů, mohutné vodopády a ledovce pospojované dravými řekami a nekonečným množstvím gejzírů. Nechte se unést drsnou přírodou, ale i vlídnou tváří a povahou Islanďanů. 
Fly & Drive (Řídím si sám) - program pro ty, kteří se nechtějí omezovat a cestu po Islandu si odřídíte pronajatým vozem, který vám zajistíme.
  

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Cesta typu Fly and Drive - řídíte si sami pronajatý vůz po předem domluvené trase. Volný čas si organizujete sami, nebo dle našich detailních doporučení a rad. Možnost doplnit cestu o výlety a aktivity s lokálními průvodci, např. sestup do nitra sopky, zajištění vstupu do Modré laguny a pod.
  • Čeká vás cesta známá jako Zlatý trojúhelník: národní park Thingvellir, vydáte se do oblasti Geysir s aktivním gejzírem Strokkur a můžete se těšit i na gigantický vodopád Gullfoss na řece Hvítá.
  • Poznejte východní pobřeží, kde vás čeká vodopád Seljalandsfoss, Skogafoss i ikonická vesnička Vík a národní park Skaftafell.
  • Vydejte se na pěší výlet k ledovci Skaftafellsjökull, nebo lodí po jezeře s několikametrovými krami, až k samotnému ledovci.
  • Poznejte poloostrov Snaefelsness s divokými plážemi, jeskyní Vatneshellir, kráterem Saxhóll a ikonickým vodopádem Kirkjufell.
  • Možnost vydat se po nezpevněné cestě až do úchvatných Duhových hor ukrytých ve vnitrozemí ostrova - jedné z nejkrásnějších oblastí Islandu (nutný velký vůz 4x4 - za příplatek).
  • K pronájmu nabízíme úplně nové prémiové vozy s garancí max. stáří 1-2 roky a kompletním pojištěním bez spoluúčasti
  • Celý program je možné na vyžádání individuálně upravit.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Recenze

10 / 10 Parádní poznávací týden na Islandu 16.07.2023
Naprosto skvěle zorganizovaná cesta pro naší rodinu (2 dospělí + 2 děti). Vše proběhlo bez jediného problému, od půjčení auta až po jednotlivá ubytování. Perfektně připravený itinerář cesty, včetně tipů co navštívit. Jednoduché, přehledné, bez komplikací. Island je překrásný, jistotně jedna z našich nejhezčích dovolených.Doporučujeme a týmu Marco Polo ještě jednou moc děkujeme a těšíme se na příště ;-)Oldřich Petránek

Oldřich Petránek
Program zájezdu 100%
Ubytování 100%
Průvodce 100%

1. DEN: ODLET NA ISLAND
Dnes vás čeká začátek dobrodružství a 1. cesta - odlet na Island. Po příletu na letiště v Kaflavíku si převezmete vůz a odjedete do Reykjavíku, kde se ubytujete. Na dnešní večeři Vám doporučíme pár opravdu skvělých restaurací, abyste zjistili jak opravdu výborná je islandská kuchyně.

2. DEN: REYKJAVÍK - POLOOSTROV SNAEFELLSNES
Reykjavík je malinkatý, tak malý, že vám stačí cca 3 hodiny na běžnou procházku centrem. Pokud byste zde rádi strávili více času, naplánujeme vám o den déle, v opačném případě vyrazíte na cestu na sever, do oblasti známé jako „poloostrov Snaefellsnes".
Vypravíte se na cestu kolem poloostrova. Čeká vás cesta k ikonickému vodopádu Kirkjufellsfoss s horou kterou možná budete znát ze seriálu „Hra o trůny“ jako Šípová hora Kirkjufell. vodopád Kerlingarfoss, maják Svörtuloft nedaleko pláže Skarðsvík, kráter Saxhóll, na který můžete vystoupit. Čeká vás toho opravdu hodně, mimo pláže Dritvik a Djúpalónssandur s pozůstatky rybářské lodi.

3. DEN: SNAEFELLSNES - ZLATÝ TROJÚHELNÍK
Pokud jste nestihli včera výlety drsnému pobřeží Lóndrangar, majáku Malarrif, nebo výlet do jeskyně Vatnshellir, můžete tak udělat dnes (dopoledne). Poté vás čeká cesta směr Reykjavík, ale nesmíte minout známý černý kostelík Búðakirkja a určitě se zastavte i na pláži Ytri Tunga, kde natrefíte na odpočívající lachtany (a pravděpodobně i kosterní pozůstatky velryb). Než se rozloučíte s poloostrovem, udělejte si procházku k čedičovým skalám Gerðuberg.
Odjezd do vnitrozemí po prašné silnici 52 (Lundur) a směr Zlatý trojúhelník.

4. DEN: ZLATÝ TROJÚHELNÍK
Dnes se vydáte na cestu do vnitrozemí Islandu, do oblasti známé jako „Zlatý trojúhelník".
Jako první budete míjet národní park Þingvellir (Thingvellir), který seje zapsán na seznamu UNESCO a kde se střetává evropská a americká litosférická deska. Toto místo má také své místo v islandské historii, kdy zde v roce 930 bylo ustanoveno první valné shromáždění.
Dále se vydáte do oblasti Geysir s aktivním gejzírem Strokkur, který jednou za cca 10 minutou chrlí vodu až do výšky 20 metrů. Také se můžete těšit na gigantický vodopád Gullfoss na řece Hvítá, vodopády Faxafoss, či Hjálparfoss. Poté budete pokračovat na ubytování ve Fludir, kde si nenechte ujít termální koupele Hrunalaug Hot Spring.

5. DEN: VÍK I MYRDAL - DUHOVÉ HORY 
Oblast Landmannalaugar, alias Duhové hory jsou jednou z nejkrásnějších oblastí Islandu. Ovšem ne každý má štěstí tuto oblast osobně navštívit, jelikož se nachází ve vnitrozemí ostrova, která je přibližně ¾ roku pokryta sněhovou pokrývkou a dostat se sem je výzva sama o sobě. Vede sem nezpevněná cesta, na kterou mohou jet SUV s pohonem na 4 x 4. Cestou přejíždíte i řeky. Cesta vás přivede na úpatí duhových hor a lávových polí Laugahraun. Zde si můžete udělat výlet po okolí a pak přejet směr jižní pobřeží. V podvečer příjezd do vesničky Vík, kde se na 2 noci ubytujete.

Pozn: pro cestu do do Víku skrze Duhové hory potřebujete větší, příplatkové SUV 4x4. Pokud si na průjezd oblastí včetně přejezdu přes několik řek netroufáte, doporučujeme:

A) udělat výlet si pouze výlet a vrátit se zpět do stejného ubytování (nutná úprava programu)
B) objet celou oblast po zpevněné silnici a po pobřeží do Víku a následující den si udělat organizovaný cca. 9 hodinový výlet s průvodcem a velkým offroadem, který vás bezpečně dopraví do Duhových hor a celou oblast vč. sopky Hekla ukáže, s možností vydat se na pěší výlet nebo relaxovat v přírodním v termálním koupališti.   

6. DEN: JIŽNÍ POBŘEŽÍ
Po snídani cesta na vyhlášenou temnou pláž Reynisfjara s čedičovými skalami. Také si můžete udělat výlet k ledovci Skaftafellsjökull a vodopádu Svartifoss (trek cca na 1 – 1,5 hod) a poté vyrazit směr Jökulsárlón. Cestou dál je „povinná“ zastávka u hlubokého, klikatého kaňonu Fjaðrárgljúfur. Pozdě odpoledne návrat zpět do Víku.

7. DEN: VODOPÁDY A SOPKY JIŽNÍHO POBŘEŽÍ - MODRÁ LAGUNA
Po snídani cesta směr letiště se zastávkou u vodopádu Seljalandsfoss, kde se můžete projít i za samotným vodopádem. Dalšími místy, kde se můžete zastavit (nutná rezervace předem) je slavná Modrá laguna (nutné předem ověřit, zda je vzhledem k aktuální geotermální aktivitě otevřená), nebo zažít výlet lávovými tunely Raufarhólshellir, vypravit do nitra sopky Thríhnúkagígur, nebo do geotermálního parku Seltún (případně Reykjanesfólkvangur). Obě přírodní přírodní rezervace na poloostrově Reykjanes. Je známý svou rozmanitou krajinou a jedinečnými geologickými prvky, včetně sopečných systémů, horkých pramenů a gejzírů.
Navečer příjezd do Keflavíku, kde se ubytujete.

8. DEN: ODLET DO PRAHY
Vrácení vozu na letišti a odlet zpět domů.

Cena zahrnuje

Kompletní cenová nabídka na vyžádání

Cena nezahrnuje

1. den: PRAHA - REYKJAVÍK

Dnes vás čeká začátek dobrodružství a 1 cesta - odlet na Island. Po příletu na letiště v Kaflavíku si převezmete vůz a odjedete do Reykjavíku, kde se ubytujete. Na dnešní večeři Vám doporučíme pár opravdu skvělých restaurací, abyste zjistili jak opravdu výborná je islandská kuchyně.
2. den: POLOOSTROV SNAEFELLSNES

Reykjavík je malinkatý, tak malý, že vám stačí cca 3 hodiny na běžnou procházku centrem. Pokud byste zde rádi strávili více času, naplánujeme vám o den déle, v opačném případě si převezmete vůz v centru města a vyrazíte na cestu na sever, do oblasti známé jako „poloostrov Snaefellsnes".

Vypravíte se na cestu kolem poloostrova. Čeká vás cesta k ikonickému vodopádu Kirkjufellsfoss s horou kterou možná budete znát ze seriálu „Hra o trůny“ jako Šípová hora Kirkjufell. vodopád Kerlingarfoss, maják Svörtuloft nedaleko pláže Skarðsvík, kráter Saxhóll, na který můžete vystoupit. Čeká vás toho opravdu hodně, mimo pláže Dritvik a Djúpalónssandur s pozůstatky havarovaného letadla.3 den: SNAEFELLSNES - ZLATÝ TROJÚHELNÍK

Během dne si užijte přírodní krásy západního pobřeží a později se vrátíte zpět do Reykjavíku. Pokud jste nestihli koupání v modré laguně udělejte si čas večer před odletem. Vrácení vozu a odlet nočním letem zpět domů.
4. den: ZLATÝ TROJÚHELNÍK

Pokud jste nestihli včera výlety drsnému pobřeží Lóndrangar, majáku Malarrif, nebo výlet do jeskyně Vatnshellir, můžete tak udělat dnes (dopoledne). Poté vás čeká cesta směr Reykjavík, ale nesmíte minout známý černý kostelík Búðakirkja a určitě se zastavte i na pláži Ytri Tunga, kde natrefíte na odpočívající lachtany (a pravděpodobně i kosterní pozůstatky velryb). Než se rozloučíte s poloostrovem, udělejte si procházku k čedičovým skalám Gerðuberg.
Odjezd do vnitrozemí po prašné silnici 52 (Lundur) a směr Zlatý trojúhelník.5. den: DUHOVÉ HORY – VÍK I MYRDAL

Oblast Landmannalaugar, alias Duhové hory jsou jednou z nejkrásnějších oblastí Islandu. Ovšem ne každý má štěstí tuto oblast osobně navštívit, jelikož se nachází ve vnitrozemí ostrova, která je přibližně ¾ roku pokryta sněhovou pokrývkou a dostat se sem je výzva sama o sobě. Vede sem nezpevněná cesta, na kterou mohou jet SUV s pohonem na 4 x 4. Cestou přejíždíte i řeky. Cesta vás přivede na úpatí duhových hor a lávových polí Laugahraun. Zde si můžete udělat výlet po okolí a pak přejet směr jižní pobřeží. V podvečer příjezd do vesničky Vík, kde se na 2 noci ubytujete.
6. DEN: JIŽNÍ POBŘEŽÍ

Po snídani cesta na vyhlášenou temnou pláž Reynisfjara s čedičovými skalami. Také si můžete udělat výlet k ledovci Skaftafellsjökull a vodopádu Svartifoss (trek cca na 1 – 1,5 hod) a poté vyrazit směr Jökulsárlón. Cestou dál je „povinná“ zastávka u hlubokého, klikatého kaňonu Fjaðrárgljúfur. Pozdě odpoledne návrat zpět do Víku.
7. DEN: VODOPÁDY A SOPKY JIŽNÍHO POBŘEŽÍ - MODRÁ LAGUNA

Po snídani cesta směr letiště se zastávkou u vodopádu Seljalandsfoss, kde se můžete projít i za samotným vodopádem. Dalšími místy, kde se můžete zastavit (nutná rezervace předem) je slavná Modrá laguna, nebo zažít výlet lávovými tunely Raufarhólshellir, nebo se vypravit do nitra sopky Thríhnúkagígur.
Navečer příjezd do Keflavíku, kde se ubytujete.
8. DEN: ODLET DO PRAHY

Vrácení vozu na letišti a odlet zpět domů.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Grónsko - magický svět ledovců - Poznávací zájezdy | Grónsko

Grónsko - magický svět ledovců

43 500 Kč 3-4

Ilulissat - město ledovců - je nádherné autentické, barevné pobřežní město v západním Grónsku. Toto jedinečné místo je známé svým ledovým fjordem a obrovskými ledovými horami ledovce Sermeq Kujalleq a je domovem tisíců grónských psích spřežení.

Poznejte tento severský svět ještě dříve, než ze se jeho úchvatné ledovce rozplynou v nekonečném oceánu. Během léta na vás zde ale čeká i sytě zelená a přesto drsná krajina, kterou obklopují kry brázdící okolní moře.


Standardní organizovaný program začíná i končí letem z/do Keflavíku (Island), ale pro naše klienty nabízíme pobyt v Grónsku BEZ nutnosti absolvovat cestu na Island. Letenky jsou za příplatek. Program na Islandu lze zkombinovat s cestou do Grónska - pro případně detaily, nás neváhejte kontaktovat .

Na přání vám připravíme odlet již z Prahy nebo Vídně (vždy s přestupem buď přes Dánsko nebo Island), případně vám vytvoříme na míru i program, jak v Grońsku, tak i na Islandu.

Rezervaci doporučujeme ideálně 7 týdnů před odletem, v opačném případě nelze garantovat dostupnost.

Detail Termíny a ceny +
loading