facebook

 

Co vás čeká?

Dovolená pro aktivní
Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Na rozdíl od ostatních afrických expedic v náklaďáku (Namibie, Botswana, Uganda...) nebudete v průběhu této cesty stavět stany a kempovat, ale budete bydlet v pohodlných lodžích. Nicméně i zde se očekává (byť ve velmi malé míře), že například pomůžete s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás. Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství. Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.

Expediční vozidlo
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Průvodce
Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa). Člověk, který vede vaší expedici je doslova a do písmene holka pro všechno: řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce ... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte.

Zájezd skončil a co dál?
Když už jste dojeli tak daleko, rozhodně byste měli zvážit setrvání v Kapské oblasti alespoň na několik dalších dní. Navštivte proslulou vinařskou oblast v okolí Stellenbosch, nebo romantické a turisty zcela opomíjené západní pobřeží. A nebo si jen užijte zábavy, vynikajících restaurací a skvělého nakupování v Kapském Městě. Pokud se chcete podívat ještě dál, za hranice Jihoafrické republiky, pak můžete přeletět na pár dní k Viktoriiným vodopádům. Nabídku na program vám rádi vytvoříme na základě vašich požadavků.
1. den Odlet

Odlet z Prahy (na vyžádání jsme schopni zajistit odlet např. z Vídně) s přestupem do Afriky.
2. den Johannesburg - seznamte se

Po přistání celní a pasové odbavení. Setkání s našim řidičem a odjezd do hotelu v Johannesburgu, ubytování a odpočinek.

Fakultativně: Odpolední prohlídka Pretorie.

Ubytování: Signature LUX Hotel by ONOMOSignature LUX Hotel by Onomo


3. den - Johannesburg - Bush Lodge

V časných ranních hodinách odjezd z Johannesburgu. Vydáme se na severovýchod do provincie Limpopo.Oběd si dnes dáme v jedné z restaurací ve starém zlatokopeckém městě Haenertsburg (na vlastní náklady). Budeme pokračovat dál a sjedeme z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujeme v lodži na území soukromé rezervace, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká nás ubytování v pohodlných stanech s vlastním příslušenstvím. Osvěžení po cestě najdeme v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.

Ubytování: Bush Lodge (3* plus)
 Balule Bush Lodge


4. den - Bush Lodge - safari

Bush Lodge
Den začneme tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíme terénním vozem na safari. Časně ráno se příroda probouzí, vzduch je svěží a zvěř aktivní.

Později ráno se vrátíme do lodže, kde nás bude čekat vydatný brunch. Uprostřed dne, kdy je největší horko, bude čas na odpočinek pro nás i pro místní zvěř. Můžeme třeba relaxovat u bazénu, nebo dospat ranní vstávání.

Odpoledne vyrazíme na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budeme mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu nás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu - braai.

Braai
Braai - znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky... griluje se vše a všude.

Snídaně - oběd - večeře

Balule Bush Lodge


5. den - Panorama Route - Hazyview

Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budeme vstávat za svítání a na úvod dne nás čeká vydatná snídaně. Poté se vydáme poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon. Pak budeme pokračovat do bývalého zlatokopeckého městečka Pilgrim's Rest, kde se projdeme uličkami, které nám připomenou dobu zdejší zlaté horečky.

Odpoledne dorazíme do Hazyview, kde se ubytujeme v pohodlí Greenfire Hazyview Lodge, která se nachází na břehu řeky Sabie a je obklopena farmou, kde se pěstují limetky a káva. Po celém dni budeme mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie a dáme si v lodži společně večeři.

Ubytování : Greenfire Lodge Hazyview (3*)

Snídaně - oběd - večeře


6. den Krugerův národní park

Dnes nás čeká časné vstávání, probudíme se s ranními ptáčky. Opustíme Hazyview a vydáme se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Snídani budeme mít s sebou ve formě balíčku. V Krugerově národním parku strávíme celý den na safari. Na oběd se zastavíme v některém z hlavních kempů, kde jsou k dispozici restaurace, či obchod (oběd na vlastní náklady).

Navečer se zase vrátíme do své lodge v Hazyview, kde nás čeká večeře.


Krugerův národní park
Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé "velké pětky" (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.

Ubytování : Greenfire Lodge Hazyview (3*)

Snídaně - oběd - večeře


7. den - eSwatini (Svazijsko)

Dnes se po snídani vydáme na jih do maličkého afrického království jménem eSwatini (dříve známé jako Svazijsko). Cestu nám zpříjemní krásná krajina, exotické vesničky a třtinová pole, která budeme míjet. V podvečer se ubytujeme v pohodlné lodži, kde si dáme společně večeři.

Ubytování: Forester´s Arms (4*)

Snídaně - oběd - večeře


8. a 9. den - St. Lucia

Po snídani se vydáme klikatou silnicí na jih svazijskou krajinou. Po překročení jihoafrické hranice se ocitneme v Zululandu (tedy v zemi známého kmene Zulu), který je součástí provincie KwaZulu-Natal.

Kmen Zulu na svém území vytvořil počátkem 19. století nejsilnější a nejmocnější černošskou říši, ze které měli strach nejen ostatní černoští vládci, ale i Portugalci a Angličané. Král Shaka vytvořil na tehdejší dobu velmi moderní strukturu své říše, velmi efektivní a údernou armádu a byl schopný úspěšně vyjednávat i s evropskými mocnostmi. 

Naším cílem je městečko St. Lucia. Strávíme zde dvě noci v krásné Forest Lodge St. Lucia. St. Lucia je domovem mnoha zvířat včetně hrochů, krokodýlů a mnoha ptačích druhů. Během pobytu navštívíme i vyhlášený mokřadní  park iSimangaliso s bílými plážemi, přílivovými bazény, pobřežními útesy a pobřežním dunovým lesem. Tato rozmanitá pobřežní rezervace nabízí naprosto jedinečný zážitek.

na večeře si v tyto dny dojdeme společně do některé z místních restaurací (na vlastní náklady).

Ubytování: Forest Lodge St. Lucia (4*)


Snídaně - oběd

Forest Lodge St. Lucia


10. a 11. den - Drakensberg

Brzy ráno po snídani se vydáme od more směrem do hor. Čekají nás Dračí hory tyčící se do výšky až 3 400 m n.m. Budeme projíždět krajinou, ve které se odehrávaly slavné bitvy mezi Brity a kmenem Zulu, mezi Brity a Búry. Tady se utvářela národní hrdost kmene Zulu a národní hrdost Búrů. Po obědě vjedeme do hor a budeme stoupat, až se dostaneme na místo našeho pobytu na úpatí masívu nazývaného “Bariéra kopí”. Ubytujeme se v horském resortu Alpine Health a užijeme si odpočinku na krásném místě s výhledem na známý masiv Amphitheatre.

Druhý den nás čeká túra v národním parku Royal Natal. Projdeme soutěskou Tugela, pojmenovanou po stejnojmenné říčce a budeme obdivovat jeden z nejvyšších vodopádů na světě - 948 metrů vysoký vodopád Tugela. Do lodže se vrátíme pozdě odpoledne.

Ubytování: Alpine Health (4*)

Snídaně - oběd - večeře

Alpine Heath


12. den - Jihoafrická farma

Z vysokých Dračích hor sestoupíme do středohoří, do oblasti Natal. Budeme projíždět svěží zemědělskou krajinou, která zde patří k nejkrásnějším v Jihoafrické republice.

Život Jihoafrické republiky byl po staletí spojený se zemědělskými usedlostmi, se starostí o stáda dobytka a se zemědělskou činností. To vše hraje silnou roli I v současnoti. Proto se dnes ubytujeme na fungujícím ranči, kde se seznámíme se současnotí farmářů.

Ubytování: jihoafrická farma Flitwick Ranch (4*)

Snídaně - oběd - večeře

Flitwick Ranch


13. den - Wild Coast

Po snídani budeme pokračovat ve své cestě do oblasti zvané Wild Coast, oblasti, která žila v době apartheidu svým vlastním životem, téměř bez zásahu bílého muže. Je to fascinující divoká oblast, která je ohraničena stejně divokým pobřežím.

Tuto oblast obývá především pastevecký kmen Xhosa. Jeho způsob života určuje i ráz krajiny, které vévodí především pastviny, protkané malými vodními toky.

Po příjezdu k pobřeží se ubytujeme nedaleko pláže a zbytek dne můžeme věnovat odpočinku.

Ubytování: Ocean View Hotel (4*)

Snídaně - oběd - večeře


14. den - Wild Coast

Dnešní den máme celý na to, abychom si prošli zdejší divoké pobřeží, smočili nohy v oceánu na opuštěných plážích a obdivovali přírodní krásu skalního útvaru Hole in the Wall.

Ubytování : Ocean View Hotel (4*)

Snídaně - oběd - večeře

Ocean View Hotel


15. den - Wild Coast - Cradock

Ráno opustíme divoké pobřeží a vydáme se po méně frekventovaných silnicích provincie Východní Kapsko do oblasti Karoo. Cílem naší cesty je město Cradock, jehož historie sahá až do 19. století. Po příjezdu nás vezme místní průvodce na procházku městem, seznámí nás s jeho rozmanitou historií a v podvečer se ubytujeme ve svém hotelu.

Ubytování: Tuishuise & Victoria Manor

Snídaně - oběd - večeře


16. den - Safari NP Mount Zebra, Addo Elephant

Dnes vstaneme časně ráno, máme před sebou dlouhý den plný dobrodružství. Nejprve nás čeká návštěva národního parku Mount Zebra, který se nachází v pololouštní oblasti Great Karoo. ŽIje zde ohrožený druh zebry horské, ale také zde můžete spatřit antilopy skákavé, pštrosy, gepardy, buvoly, nosorožce černé a velkou škálu ptačích druhů. Na ranním safari zde strávíme několik hodin, poté se vrátíme do hotelu na snídani.

Odsud se vydáme na jih do známého národního parku Addo Elephant. Jak již jeho název napovídá, budeme zde mít možnost pozorovat největšího afrického savce v jeho přirozeném prostředí. Toto setkání bude jistě patřít k nezapomenutelným zážitkům vaší africké cesty. Parkem projedeme od severu k jihu a v podvečer se ubytujeme v hotelu na jižním pobřeží a společně si zajdeme na večeři do jedné z místních restaurací (na vlastní náklady).

Ubytování: Hotel - Nelson Mandela Bay

Snídaně - oběd


17. den - Garden Route - Knysna

Ráno budeme mít čas na procházku po pláži, případně koupel ve vlnách Indického oceánu. Po snídani se vydáme na cestu po malebné Garden Route. Tato zelená zahrada je vmáčknutá mezi oceán a pobřežní hory, je tvořena četnými řekami, jezery i starými lesnatými porosty. Uděláme si zastávku v národním parku Tsitsikamma, kde se projdeme po visuté lávce nad ústím řeky Storms. Odpoledne dorazíme do známého pobřežního letoviska Knysna. Zde se ubytujeme a v podvečer se vydáme na procházku a večeři do jedné z restaurací v místní marině.

Ubytování: The Rex Hotel

Snídaně - oběd


18. den - Střelkový mys a Arniston

Hned po snídani se rozloučíme s Knysnou. Hlavním cílem dnešního dne je návštěva Střelkového mysu. Jedná se o nejjižnější cíp Afriky. Zažijeme ducha tohoto místa na vlastní kůži. Nikdo nemůže stanout na africkém kontinentu jižněji! Nacházíme se na teoretickém rozhraní dvou oceánů - Atlanstkého a Indického.

Oběd si dáme formou pikniku s výhledem do vln oceánu a poté se přesuneme do nedalekého městečka Amiston. Zde se ubytujeme a zájemci můžou navštívit obří mořskou jeskyni Waenhuiskrans.

Ubytování: Arniston Hotel (4*) /Cabins

Snídaně - oběd - večeře


19. den - Hermanus - kolonie tučňáků - příjezd do Kapského Města

Máme za sebou obrovskou část cesty, schází už jen poslední etapa a vstoupíme do Kapského Města. Ještě než do Matky Měst přijedeme, zastavíme se v krásném přímořském městečku Hermanus a prohlédneme si kolonii tučňáků patagonských v Betty´s Bay.

Odpoledne přijedeme do Kapského Města a ubytujeme se na nábřeží Sea Point v hotelu Mojo. Není to nejtišší místo v okolí, pokoje jsou nad rušnou tržnicí se street food, vyhlášenou a věčně nabitou k prasknutí. Ale o to jednodušší máte hledání stravování a posezení nad vínem, nebo pivem.

Ubytování: Mojo Hotel (3*)

Snídaně

Mojo Hotel Sea Point 3*


20. den - Kapský poloostrov a mys Dobré naděje

Dnes nás čeká celodenní výlet po Kapském poloostrově, navštívíme Cape Point a mys Dobré naděje, zastavíme se v rybářském přístavu Hout Bay a projedeme se po nejkrásnější jihoafrické vyhlídkové silnici Chapman's Peak Drive.

Nesmí samozřejmě chybět ani ochutnávka skvělého jihoafrického vína na jedné z vinic v tradiční kapské vinařské oblasti Constantia. 

Ubytování: Mojo Hotel (3*)

Snídaně

Mojo Hotel Sea Point 3*


21. den - Kapské Město

Kapské Město – Matka měst. Dnešní den je věnován této africké perle. Čeká nás výstup na Stolovou horu (kdo nechce po svých, může lanovkou), návštěva nádherné botanické zahrady Kirstenbosh a procházka centrem města s vyprávěním o historii jeho vzniku a o jeho současnosti.

Ubytování: Mojo Hotel (3)

Snídaně

Mojo Hotel Sea Point 3*


22. den - Odlet do Evropy

Dopoledne volno v Kapském Městě. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Evropy.

Snídaně


23. den - Přílet do Evropy


CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Safari v Jižní Africe s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Jihoafrická republika

Safari v Jižní Africe s českým průvodcem

64 500 Kč 6

Během téměř týdenního poznávacího zájezdu s českým průvodcem ochutnáte to nejlepší z jihoafrického safari. Zažijeme safari v otevřené voze 4x4 v soukromé rezervaci v rámci Velkého Krugerova NP, noční safari v rezervaci, celodenní safari v Krugerově NP, budeme grilovat - braai a v neposlední řadě navštívíme i Blyde River Canyon či pozůstatky zlaté horečky Bourke’s Luck Potholes. Můžete se také těšit na farmu, kde se pěstují limetky, káva a makadamové ořechy. Obě ubytování během safari jsou šetrně zasazena do přírodního prostředí, uslyšíte tedy pouze zvuky přírody, která je obklopuje.

Čeká Vás cesta v tzv. expedičním vozidle, jehož parametry vycházejí s dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Detail Termíny a ceny +
Velké africké dobrodružství - 4 africké země - Bez letenky Poznávací zájezdy | Jihoafrická republika

Velké africké dobrodružství - 4 africké země

81 900 Kč 23

Vydejte se s námi na velkou cestu po jižní Africe: Za 24 dní projedete 4 země jižní Afriky - JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe
od okouzlujícího Kapského Města přes vyprahlé pouště Namibie, rezervace plné zvěře v Botswaně a Zimbabwe až po majestátní Viktoriiny vodopády. V průběhu naší expedice vylezete na Stolovou horu, poplujete kanoí po řece Orange, zdoláte písečné duny v Namibii, zažijete skutečné safari a nakonec pokoříte majestátné Viktoriiny vodopády.

Základní cena nabízí kempovací variantu, lze vyžádat i variantu celou v ubytování za 114 500kč /osoba. Termíny jsou ale jiné, v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Letenky a ubytování před/po cestě Vám rádi zajistíme na vyžádání.

Detail Termíny a ceny +
loading