facebook
Okruh - Petra, Wadi Rum, Mrtvé moře - Mrtvé moře

Okruh - Petra, Wadi Rum, Mrtvé moře

6 nocí od 29 500 Kč
Jordánsko, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Vydejte se na poznávací zájezd do země, která skrývá jeden ze 7 divů světa, památky Unesco, měsíční krajinu na poušti Wadi Rum a největší a nejstarší přírodní lázně Mrtvé moře. Společně s anglicky mluvícím průvodcem nahlédnete do hluboké historie sahající až 3 miliony let před náš letopočet.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Jeden ze 7 divů světa a památky UNESCO - skalní město Petra
  • Domov Lawrence z Arábie - poušť Wadi Rum
  • 2 hodiny jízdy měsíční krajinou pouště Wadi Rum v beduínských džípech.
  • Místo z Hebrejské bible - byzantský kostel na hoře Nebo s výhledem na Jeruzalém
  • Nejstarší a největší přírodní lázně světa - Mrtvé moře.

1. den Přílet do Ammanu

2. den Byzantský kostel na hoře Nebo, Madaba, Wadi Musa, Petra

3.den Návštěva skalního města Petry

4. den Malá Petra, Wadi Rum

5. den Mrtvé moře

6. den Volný den u Mrtvého moře

7. den Odlet z Ammanu

Cena zahrnuje

• Leteckou přepravu Praha – Amman – Praha v optimální knihovací třídě včetně všech tax a příplatků.
• Transfery a výlety dle programu včetně anglicky mluvícího průvodce.
• Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní (ve Wadi Rum snídaně a věčeře) v hotelích dle programu.
• Vstupné do všech památek, které jsou součástí výletů.
• Vízum do Jordánska.
• 1 lahev minerální vody na osoby na den.
• Základní zdravotní pojištění.
• Zákonné pojištění CK.

Cena nezahrnuje

• Spropitné.
• Nápoje a jídlo mimo program.
• Osobní výdaje.
• Další položky nezahrnuté v itineráři.
• Připojištění za 900 Kč na osobu.

1. den: Přílet do Ammanu

Na letišti vás bude čekat zástupce společnosti Jordan Tours, který vás převeze privátním transferem do hotelu Harir Palace nebo do podobného ve stejné kategorii.2. den: Amman - Byzantský kostel na hoře Nebo - Madaba - Petra

Check out. Po snídani se vydáte do Wadi Musa – předměstí skalního města Petry. Pojedeme po silnici, která je nazývána „královskou cestou“. Je to jedna z nejstarších obchodních cest na světě, která vede 200 mil podél kopcovité páteře Jordánska. Zastavíte se v byzantském kostele na hoře Nebo. Hora Nebo je přibližně 710 metrů nad hladinou moře a je zmíněna v hebrejské Bibli jako místo, kde byl Mojžíšovi poskytnut pohled zaslíbené země. Za velmi jasného počasí nám pohled z vrcholu umožní vidět i Jeruzalém. Po té budete pokračovat do Madaby, kde uvidíte unikátní mozaikovou mapu Palestiny. V podvečerních hodinách přijedeme do Wadi Musa - předměstí Petry, kde se ubytujete v hotelu Petra Guest House nebo v podobném ve stejné kategorii.
Pokud budete mít chuť na mimořádný zážitek, můžete se vydat po osmé hodině na cestu „Noční Petrou“. Průchod mezi skalními stěnami je lemován 1800 svíčkami, které vás dovedou až k prvnímu chrámu, kde si budete moci vychutnat strašidelnou hudbu beduínů a nádherné nasvícení prvního skalního skvostu. Prohlídky začínají ve 20:30 a končí ve 22:00. Cena za noční Petru je 17JOD/cca 560Kč.
Snídaně


3. den: Návštěva světové kulturní památky Unesco skalního města Petry

Po snídani, vás čeká celodenní návštěva ztraceného města Petry.Výlet započnete ranní jízdou na koni vedeném beduínem. Projedete legendárním SIQ což je přírodní průchod mezi stěnami z červeného kamene, který vede k pokladům kamenného města. Okouzlí vás starověké chrámy, královské hrobky, římské divadlo a vystoupáme na nejvyšší místo skalního města k Monastery. Pro zájemce možné zařídit vyjížďku k vrcholku na oslech, kteří jako jediní z místních dopravních prostředků mají povolený vstup až nahoru.
Snídaně


4.den: Malá Petra - Wadi Rum

Check out. Po snídani se vydáte po druhé do Petry, tentokrát do tak zvané Malé Petry, která je předměstím skalního města Petra. Tato vesnice je celá vsazena ve skalách a v období Nabataea, byla využívána jako základna pro obchodní karavany, které mířily do skalního města. Po té vás čeká cesta do magické pouště Wadi Rum, domova "Lawrence z Arábie". Ochutnáte zde mátový čaj nebo třeba kardamomovou kávu a společně s průvodcem vyrazíte na dvě hodiny v beduínském džípu do pouště, připomínající měsíční krajinu. Přenocujete v pouštním kempu Sun City nebo v podobném ve stejné kategorii.
Snídaně - večeře


5.den: Mrtvé moře

Check out. Po snídani vás čeká přejezd na pobřeží Mrtvého moře, které se nachází 400 metrů pod hladinou světového oceánu. Díky svým léčivým a blahodárným účinkům je Mrtvé moře považováno za nejstarší a největší přírodní lázně na světě. Ubytujete se v hotelu Dead Sea Spa nebo v podobném ve stejné kategorii, kde strávíte 2 noci. Na závěr cesty tak můžete v Mrtvém moři relaxovat, usednout do vody a nechat se nadnášet. Pro udržení se nad hladinou totiž nepotřebujete plavat.
Snídaně


6.den: Mrtvé moře

Volný den u Mrtvého moře. Možnost využít hotelového SPA, které nabízí léčebné bahenní zábaly, masáže a spoustu dalších relaxačních služeb.
Snídaně


7.den: Amann - letiště - odlet

Check out. Po snídani odjezd privátním transferem do Amannu na letiště.
SnídaněMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700