facebook

 

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Odlet z Prahy do Nairobi

V odpoledních hodinách odletíme (via Doha) do Nairobi.
2. den - Přílet do Nairobi a odjezd do Masai Mara

Přílet do Nairobi, celní a pasové odbavení, setkání s průvodcem a odjezd do blízkého hotelu na snídani.

Po snídani odjezd do národního parkku Masai Mara. K dispozici máte moderní terénní vůz, vybavený kliematizací, wifi, barelem s pitnou vodou, otvírací střechou pro pozorování zvířat a pohodlnými sedačkami. Dostatek prostoru pro všechny na forografování. A zkušeného řidiče-stopaře.

Vyrazíte vstříc svému keňskému dobrodružství. Masai Mara je vzdálená 275 km - něco málo přes 6 hodin jízdy.

Během cesty budete projíždět typickým keňským venkovem a malými městečky. Poslední hodinu jízdy už budete projíždět divokou přírodou a budete potkávat divokou zvěř.

V brzkém odpoledni přijedete do Julia´s River Campu - vašeho základního tábora na safari. Naobědváte se, ubytujete.

Po obědě si probereme základní nastavení fotoaparátů, řekneme si na co používat jaký typ ostření nebo jakou clonu a čas používat při fotografování divokých zvířat.

Po krátkém odpočinku vyrazíte na první odpolední safari.

Masai Mara je jednou z perel keňského safari. Díky tomu, že výjezdů na safari budete mít celkem šest, nemusíte nikam chvátat a můžete se soustředit na jednotlivá témata. Dnešek bude věnován řece Talek a jejím břehům.


Snídaně - oběd - večeře

Julia´s River Camp (4*)


3. den - Národní park Masai Mara

Za svítání vás probudí váš průvodce, čeká vás ranní safari. V rychlosti si dáte kávu nebo čaj a vyrazíte do ranní savany. Doba rozbřesku a brzkého rána je výborná pro pozorování predátorů. Je ještě ranní chladno a zvěř je aktivní. Vycházející slunce dává přírodě svěží barvu, tak si na své přijdou i fotografové.

Na snídani se vrátíte do kempu a po snídani budete mít volno v kempu. Kemp leží přímo na břehu řeky Talek a nemá okolo sebe žádné bariery. I v době volna můžete pozorovat divokou přírodu, včetně hrochů v řece.

V poledne oběd a po obědě ještě pár hodin volna. Kolem čtvrté odpoledne vyjedete na odpolední safari. Tentokrát se pokusíte o setkání s leopardem. Pozdní odpoledne a soumrak je jejich čas. Do kempu se vrátíte po setmění.Bude vás čekat večeře a oheň pod hlubokým africkým nebem.

Snídaně - oběd - večeře

Julia´s River Camp (4*)


4. den - Národní park Masai Mara

Dnešní den začne brzkou snídaní. Po snídani vás čeká celodenní safari. Cílem bude srdce tzv. Velké migrace, řeka Mara. Jízda k řece Mara trvá cca 1 hodinu, ale celá cesta vede národním parkem a je vlastně safari jízdou. Často se prodlouží, protože máte šanci pozorovat spoustu divoké zvěře. Oblast je vyhlášená nádhernými antilopami Topi, stády zeber a množstvím žiraf.

Jak se budete blížit k řece Mara, bude stále častěji narážet na stáda pakoňů, kteří už řeku překročili a spásají pláně v okolí řeky. V pohybu je obrovská masa zvířat a je neuvěřitelné, že mají zachovaný prostor k životu a odolávají tlaku moderní doby. I díky návštěvníkům, jako jste vy, protože významná část peněz z vaší cesty jde na provoz parků.

Oběd máte formou balíčku. Průvodce najde vhodné místo k polednímu odpočinku.

Po obědě budete pokračovat v pozorování zvěře v okolí řek Mara a Talek. Velká stáda přitahují řadu predátorů, ale i supů a dalších dravých ptáků. Všichni si užívají období hojnosti.

Do kempu se vrátíte v podvečer. Váš poslední nocleh v divoké přírodě. Není třeba jít brzy spát, i když vás čeká budíček za svítání.

Snídaně - oběd - večeře

Julia´s River Camp (4*)


5. den - Národní park Masai Mara a Nairobi

Budíček za rozbřesku. Poslední ranní safari - loučení s divokou Afrikou. Často se stává, že při posledním safari se vidí věci, které už nikdo nečeká. Za poslední dny jste se o přírodě v Masai Mara dozvěděli spoustu detailů a určitě pozorujete dění kolem vás úplně jinak, než první den. Vaše oči umí vidět mnohem lépe a divokou Afriku už máte navždy pod kůží.

Během velmi intenzivních dnů jste se od Patrika Staňka dozvěděli spoustu detailů a triků, jak fotit zvířata a ptáky a divokou africkou přírodu. Jedna etapa končí. Loučíte se s Masai Mara a jedinečným přírodním úkazem - velkou migrací pakoňů.

Vrátíte se na snídani a po snídani se sbalíte a vyrazíte na cestu do Nairobi - první část cesty bude další safari, nemáte kam spěchat. Do Nairobi můžete dorazit před setměním. 

Ubytujete se a přespíte.

Ubytování : Hotel Easy 

Snídaně - oběd - večeře


6. den - Amboseli

Po snídani odjezd do chráněném území  Elerai, které bez bariér navazuje na Amboseli. Příjezd kolem poledne. Oběd a prohlídka kempu. 

Odpoledne odjezd na odpolední pěší safari v Elerai. Díky tomu, že jsme v soukromé rezervaci, můžeme za doprovodu masajského stopaře hledat to nejlepší místo k fotografování Kilimanjara a západu slunce.

Večeře a nocleh V Satao Elerai.

Snídaně - oběd - večeře

Satao Elerai Camp Amboseli


7. den - Amboseli

Za svítání budíček a snídaně . Kolem půl sedmé odjezd do Amboseli. A safari v národním parku Amboseli. Park je relativně malý, ale je hodně osídlený divokou zvěří. Jen na málo místech Východní Afriky najdete tak velké klany hyen a mohutné samce slonů.

Amboseli je díky mokřadům rájem ptáků. Patrik vám vysvětlí základní pravidla pro úspěšné fotografování ptáků.

Do kempu se vrátíte na pozdní oběd. Po obědě volno u bazénu a pozorování zvířat u napajedla.

Večeře a nocleh V Satao Elerai – Po večeři si zkusíme noční fotografii hvězd.

Snídaně - oběd - večeře


8. den - Hurá k moři

Po snídani odjedete na nádraží a rozloučíte se svým řidičem-průvodcem. Končí safari a začíná cesta k moři.

Moderní vlak - jedete první třídou - vás odveze do Mombasy, kde vás bude čekat zástupce CK Marco Polo a odveze vás do hotelu u moře.

Diani Beach je jedna z nejkrásnějších pláží v Keni. Bílý písek a Indický oceán. Užijete si all inclusive.

snídaně - all inclusive

Diani Sea Resort


9. - 11. den - Odpočinek u moře

Pobyt u moře

all inclusive

Diani Sea Resort


12. den - Dopoledne u moře a odlet domů

Dopolodne pobyt u moře (all inclusive do 11:00) a  odpoledne transfer na místní letiště a odlet do Nairobi.

all inclusive


13. den - Přílet do Prahy

Po půlnoci odlet do Doha a ráno odlet z Doha do Prahy. Přílet do Prahy.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Neptune Village Beach Resort & Spa 4* - All Inclusive - Exotický zájezd | Keňa

Neptune Village Beach Resort & Spa 4* - All Inclusive

20 450 Kč 3-7-10-12
Podzim u moře v Keni + 2 noci na safari - Pobytové zájezdy | Keňa

Podzim u moře v Keni + 2 noci na safari

44 250 Kč 7

SPECIÁLNÍ CENA PRO DĚTI !

Dovolená u moře v Keni, spojená se safari, je ideální dovolenou pro rodiny s dětmi staršími 6 let. Nádherná pláž Diani, v této době téměř bez lidí, omývaná Indickým oceánem, je ideálním místem pro odpočinek. Dlouhá více než 7 km, pozvolná a široká, s bílým pískem.
Safari v parku Tsavo East (na vyžádanou i Tsavo West) nabízí dobrodružné setkání s divokými zvířaty, včetně slonů, žiraf, leopardů, lvů, buvolů a celá řady dalších savců a ptáků.
Vydejte se s námi do Afriky, do Keni a prožijte dovolenou, která se neprožívá každý rok.

Detail Termíny a ceny +
loading