facebook

1. den - Odlet z Prahy do Nairobi

V odpoledních hodinách odletíme (via Doha) do Nairobi.




2. den - Přílet do Nairobi a odjezd do Masai Mara

Přílet do Nairobi, celní a pasové odbavení, setkání s průvodcem a odjezd do blízkého hotelu na snídani.

Po snídani odjezd do národního parkku Masai Mara. K dispozici máte moderní terénní vůz, vybavený kliematizací, wifi, barelem s pitnou vodou, otvírací střechou pro pozorování zvířat a pohodlnými sedačkami. Dostatek prostoru pro všechny na forografování. A zkušeného řidiče-stopaře.

Vyrazíte vstříc svému keňskému dobrodružství. Masai Mara je vzdálená 275 km - něco málo přes 6 hodin jízdy.

Během cesty budete projíždět typickým keňským venkovem a malými městečky. Poslední hodinu jízdy už budete projíždět divokou přírodou a budete potkávat divokou zvěř.

V brzkém odpoledni přijedete do Julia´s River Campu - vašeho základního tábora na safari. Naobědváte se, ubytujete.

Po obědě si probereme základní nastavení fotoaparátů, řekneme si na co používat jaký typ ostření nebo jakou clonu a čas používat při fotografování divokých zvířat.

Po krátkém odpočinku vyrazíte na první odpolední safari.

Masai Mara je jednou z perel keňského safari. Díky tomu, že výjezdů na safari budete mít celkem šest, nemusíte nikam chvátat a můžete se soustředit na jednotlivá témata. Dnešek bude věnován řece Talek a jejím břehům.


Snídaně - oběd - večeře

Julia´s River Camp (4*)


3. den - Národní park Masai Mara

Za svítání vás probudí váš průvodce, čeká vás ranní safari. V rychlosti si dáte kávu nebo čaj a vyrazíte do ranní savany. Doba rozbřesku a brzkého rána je výborná pro pozorování predátorů. Je ještě ranní chladno a zvěř je aktivní. Vycházející slunce dává přírodě svěží barvu, tak si na své přijdou i fotografové.

Na snídani se vrátíte do kempu a po snídani budete mít volno v kempu. Kemp leží přímo na břehu řeky Talek a nemá okolo sebe žádné bariery. I v době volna můžete pozorovat divokou přírodu, včetně hrochů v řece.

V poledne oběd a po obědě ještě pár hodin volna. Kolem čtvrté odpoledne vyjedete na odpolední safari. Tentokrát se pokusíte o setkání s leopardem. Pozdní odpoledne a soumrak je jejich čas. Do kempu se vrátíte po setmění.Bude vás čekat večeře a oheň pod hlubokým africkým nebem.

Snídaně - oběd - večeře

Julia´s River Camp (4*)


4. den - Národní park Masai Mara

Dnešní den začne brzkou snídaní. Po snídani vás čeká celodenní safari. Cílem bude srdce tzv. Velké migrace, řeka Mara. Jízda k řece Mara trvá cca 1 hodinu, ale celá cesta vede národním parkem a je vlastně safari jízdou. Často se prodlouží, protože máte šanci pozorovat spoustu divoké zvěře. Oblast je vyhlášená nádhernými antilopami Topi, stády zeber a množstvím žiraf.

Jak se budete blížit k řece Mara, bude stále častěji narážet na stáda pakoňů, kteří už řeku překročili a spásají pláně v okolí řeky. V pohybu je obrovská masa zvířat a je neuvěřitelné, že mají zachovaný prostor k životu a odolávají tlaku moderní doby. I díky návštěvníkům, jako jste vy, protože významná část peněz z vaší cesty jde na provoz parků.

Oběd máte formou balíčku. Průvodce najde vhodné místo k polednímu odpočinku.

Po obědě budete pokračovat v pozorování zvěře v okolí řek Mara a Talek. Velká stáda přitahují řadu predátorů, ale i supů a dalších dravých ptáků. Všichni si užívají období hojnosti.

Do kempu se vrátíte v podvečer. Váš poslední nocleh v divoké přírodě. Není třeba jít brzy spát, i když vás čeká budíček za svítání.

Snídaně - oběd - večeře

Julia´s River Camp (4*)


5. den - Národní park Masai Mara a Nairobi

Budíček za rozbřesku. Poslední ranní safari - loučení s divokou Afrikou. Často se stává, že při posledním safari se vidí věci, které už nikdo nečeká. Za poslední dny jste se o přírodě v Masai Mara dozvěděli spoustu detailů a určitě pozorujete dění kolem vás úplně jinak, než první den. Vaše oči umí vidět mnohem lépe a divokou Afriku už máte navždy pod kůží.

Během velmi intenzivních dnů jste se od Patrika Staňka dozvěděli spoustu detailů a triků, jak fotit zvířata a ptáky a divokou africkou přírodu. Jedna etapa končí. Loučíte se s Masai Mara a jedinečným přírodním úkazem - velkou migrací pakoňů.

Vrátíte se na snídani a po snídani se sbalíte a vyrazíte na cestu do Nairobi - první část cesty bude další safari, nemáte kam spěchat. Do Nairobi můžete dorazit před setměním. 

Ubytujete se a přespíte.

Ubytování : Hotel Easy 

Snídaně - oběd - večeře


6. den - Amboseli

Po snídani odjezd do chráněném území  Elerai, které bez bariér navazuje na Amboseli. Příjezd kolem poledne. Oběd a prohlídka kempu. 

Odpoledne odjezd na odpolední pěší safari v Elerai. Díky tomu, že jsme v soukromé rezervaci, můžeme za doprovodu masajského stopaře hledat to nejlepší místo k fotografování Kilimanjara a západu slunce.

Večeře a nocleh V Satao Elerai.

Snídaně - oběd - večeře

Satao Elerai Camp Amboseli


7. den - Amboseli

Za svítání budíček a snídaně . Kolem půl sedmé odjezd do Amboseli. A safari v národním parku Amboseli. Park je relativně malý, ale je hodně osídlený divokou zvěří. Jen na málo místech Východní Afriky najdete tak velké klany hyen a mohutné samce slonů.

Amboseli je díky mokřadům rájem ptáků. Patrik vám vysvětlí základní pravidla pro úspěšné fotografování ptáků.

Do kempu se vrátíte na pozdní oběd. Po obědě volno u bazénu a pozorování zvířat u napajedla.

Večeře a nocleh V Satao Elerai – Po večeři si zkusíme noční fotografii hvězd.

Snídaně - oběd - večeře


8. den - Hurá k moři

Po snídani odjedete na nádraží a rozloučíte se svým řidičem-průvodcem. Končí safari a začíná cesta k moři.

Moderní vlak - jedete první třídou - vás odveze do Mombasy, kde vás bude čekat zástupce CK Marco Polo a odveze vás do hotelu u moře.

Diani Beach je jedna z nejkrásnějších pláží v Keni. Bílý písek a Indický oceán. Užijete si all inclusive.

snídaně - all inclusive

Diani Sea Resort


9. - 11. den - Odpočinek u moře

Pobyt u moře

all inclusive

Diani Sea Resort


12. den - Dopoledne u moře a odlet domů

Dopolodne pobyt u moře (all inclusive do 11:00) a  odpoledne transfer na místní letiště a odlet do Nairobi.

all inclusive


13. den - Přílet do Prahy

Po půlnoci odlet do Doha a ráno odlet z Doha do Prahy. Přílet do Prahy.





CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře s českým průvodcem - Keňa_Amboseli_Kilimandžáro Český průvodce Poznávací zájezdy | Keňa

Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře s českým průvodcem

90 400 Kč 9 dní / 7 nocí

Objevte pravou Afriku na nezapomenutelném safari v Keni



Vydejte se na nezapomenutelné safari v Keni a poznejte jedny z nejkrásnějších národních parků východní Afriky. Čekají vás majestátní scenérie pod horou Kilimandžáro, setkání s ikonickými africkými zvířaty, komfortní safari lodže a odpočinek na bělostných plážích Indického oceánu. Safari v Keni nabízí jedinečnou kombinaci dobrodružství, poznávání přírody a pohodlí, díky které patří mezi nejvyhledávanější zájezdy do Afriky. Tento zájezd je ideální pro rodiny s dětmi, páry i všechny milovníky africké přírody.

Po celou dobu safari vás doprovází zkušený český průvodce CK Marco Polo, který zajistí hladký průběh cesty a pomůže vám objevit to nejlepší z africké divočiny.

Amboseli National Park – safari pod Kilimandžárem


Národní park Amboseli patří mezi nejvyhledávanější safari destinace v Keni. Je známý především díky dechberoucím výhledům na horu Kilimandžáro, nejvyšší vrchol Afriky, a díky početným stádům slonů.

Představte si africký západ slunce, siluetu Kilimandžára na obzoru a stádo slonů procházející savanou. Právě takové okamžiky vytvářejí vzpomínky na celý život.

Proč navštívit Amboseli?

Jedno z nejlepších míst v Africe pro pozorování slonů
Ikonické výhledy na Kilimandžáro
Jezero Amboseli
Ráj pro milovníky vodního ptactva

Tsavo West National Park – rozmanitá africká krajina


Tsavo West nabízí dramatickou krajinu vulkanických kopců, husté buše a přírodních pramenů. Oproti ostatním parkům vyniká pestrostí prostředí a autentickou atmosférou africké divočiny. Díky své rozmanitosti patří mezi nejzajímavější safari oblasti v Keni.

Proč navštívit Tsavo West?

Rozmanitá a fotogenická krajina
Prameny Mzima Springs či lávová pole
Bohatý výskyt zvěře a ptáků
Méně návštěvníků než v jiných parcích

Tsavo East National Park – země červených slonů


Tsavo East patří mezi největší a nejstarší národní parky v Keni. Díky otevřenému terénu a rozlehlým pláním jsou zde skvělé podmínky pro pozorování zvěře. Největší atrakcí parku jsou slavní červení sloni, kteří získávají své zbarvení díky místní červené půdě.

Proč navštívit Tsavo East?

Proslulí červení sloni
Velká populace lvů
Rozsáhlé otevřené savany
Skvělé podmínky pro fotografování

Pobyt u moře – Diani Beach


Po safari vás čeká odpočinek na Diani Beach, jedné z nejkrásnějších pláží Keni. Diani Beach se pravidelně řadí mezi nejlepší plážové destinace Afriky. Jemný bílý písek, tyrkysové moře a tropická atmosféra vytvářejí ideální prostředí pro závěr afrického dobrodružství.

Detail Termíny a ceny +

Recenze

loading