facebook
Jóga v Keni - jóga u moře  + safari - s českou lektorkou -

Jóga v Keni - jóga u moře + safari - s českou lektorkou

9 nocí od 52 500 Kč
Keňa, Pobytové zájezdy

Popis zájezdu

Jedinečná kombinace plážového pobytu, zdravé jógy a safari. Užijte si lenošení na pláži, zklidněte se pomocí meditace či vyzkooušejte některou z nabízených aktivit. Na tři dny (dvě noci) odjedete na pravé africké safari, protože bez safari by to nebyla ta pravá Keňa.

Program
1. den - Odlet z Prahy přes Doha do Mombasy
2. den - Přílet do Mombasy, transfer do hotelu, ubytování a odpočinek
3. - 5. den - Pobyt u moře s jógou, fakultativní nabídka výletů
6. – 8. den - Safari v Tsavo West parku, 4 výjezdy za zvířaty, pozorování zeber, žiraf, antilop, slonů, buvolů, lvů,
nosorožců, leopardů a dalších divokých zvířat. Ubytování s výhledem na Kilimanjaro.
9. – 10. den - Pobyt u moře s jógou, fakultativní nabídka výletů
11. den - Dopoledne pobyt u moře – po obědě odjezd na letiště a odlet do ČR
12. den - Návrat do Prahy


Keňa je synonymem pro jediné slovo – safari. Pro Evropana je fascinující představa afrických plání, po kterých rozvážně kráčejí sloni, kolem se žene stádo antilop pronásledovaných lvem a ladné žirafy okusují košaté akácie. Safari je však jenom zlomkem toho, co při návštěvě této země můžete uvidět a zažít. Safari představuje hlavní lákadlo, které přivede do Keni ročně mnoho návštěvníků. Národní parky a rezervace jsou domovem zeber, žiraf, řady druhů antilop a především tzv. Velké pětky, která je ve středu zájmu turistů. Tvoří ji slon, buvol, lev, nosorožec a leopard.

Celým keňským dobrodružstvím vás bude doprovázet Katka Prýmková, tvořivý člověk s nikdy nekončící dobrou náladou. Katka žila několik let v Austrálii a na Maledivách a poslední roky procestovala s batohem na zádech kus světa. Je to nadšená fotografka i dobrodruh s vášní pro poznávání nových kultur a zemí, kterou mimo jógu baví také číst krásné knihy, skládat básně a potápět se v hlubinách oceánu.

Katka je zároveň certifikovanou lektorkou jógy vedenou pod registrací mezinárodních učitelů u Yoga Alliance. Jógou a její výukou se zabývá již přes 11 let. Pravidelně jezdí do Indie a Thajska, kde se i ona stále učí novému od svých učitelů. Vyučovala jógu v nejrůznějších koutech světa a dnes se snaží kousek této příjemné energie vdechnout i do svých lekcí. Při učení jógy se snaží být v neustálém kontaktu s každým jednotlivcem, tedy naslouchat jeho potřebám a pomáhat mu při ásanách tak, aby pro něj cvičení bylo přínosné a pochopil hlubší podstatu jógy.


Pobyt je také skvělou možností pro sólo cestovatele, kteří milují cestování a poznávání nových zemí. Dali jsme dohromady partu stejně smýšlejících lidí, kteří se chtějí uvolnit, odpočinout si, prožít chvíle v opravdové přírodě a večer si o těch všech zážitcích povykládat u jednoho stolu.

Fotogalerie

Videogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Úžasná česká lektorka Katka Prýmková Vás naučí jógu ještě více milovat. Lekce jógy 2 x denně, navíc meditace.
  • Tři dny (dvě noci) safari v ceně zájezdu. Ranní i podvečerní výjezdy na safari v otevřeném voze. Druhý den v podvečer budete pozorovat západ slunce a doslova pohádkové vyhlídce se sklenkou sektu v ruce.
  • Skvělá parta stejně naladěných lidí. Nebojte se připojit, zájezd se plní hlavně jednotlivci, takže se rozhodně nebudete nudit někde v koutě, ale naopak poznáte ty správné parťáky nebo parťačky.
  • Nuda na pláži? To nehrozí, vyzkoušejte třeba potápění, šnorchlování, nebo jeďte na výlet ( bude organizováno v rámci skupiny, nikoli na vlastní pěst, takže se nemusíte o nic starat)
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

Země: Keňa
Hodnoceni:
Počet osob: od 2
Ubytování: Severin Safari Camp
Strava: Plná penze
Nástupní místo: Praha
Český průvodce: ne
Počet nocí: 9
Typ dopravy: Letecky

Cena zahrnuje

Zpáteční letenku v ekonomické třídě s odletem z Prahy do Mombasy s přestupem včetně letištních a bezpečnostních tax
Pozemní transfery
7x ubytování s plnou penzí v Severin Sea Lodge
2x ubytování s plnou penzí v Severin Safari camp
Lekce jogy 2x denně během pobytu u moře, česky mluvící lektorka
Vstupné do parku, 4x safari (game drive)
Základní zdravotní pojištění
Pojištění ck

Cena nezahrnuje

Připojištění 990 Kč

Mohlo by vás zajímat

Tři dny (dvě noci) safari

Afrika bez safari není tou pravou Afrikou, proto se vydáte na dvě noci do samého srdce Keni. Zde vás čeká kombinace pěšího safari a safari v otevřeném voze, a to v oblasti parku Tsavo West, který je na rozdíl od Tsawo East mnohem méně turisticky vytížený. Asi tím nejsilnějším lákadlem bude bezesporu ubytování v Severin Safari Camp s výhledem na Kilimanjaro. Zažijete nádherná setkání s divokými zvířaty v jejich přirozeném prostředí. Budete mít celkem 4 výjezdy za zvířaty a díky tomu, že kemp je bezbariérový, budete mít možnost zažít pocit opravdové Afriky.

Národní park Tsavo West
- je největším národním parkem v Keni. Na dvě části ho dělí hlavní silnice mezi Nairobi a Mombasou, a to na Tsavo West (západní část) a Tsavo East (východní část). Národní park tvoří zvlněná krajina, říční systémy, prameny, oázy a akáciové háje. Z volně žijících zvířat zde spatříme slony, nosorožce, hrochy, lvy, leopardy, gepardy, levharty, divoké psy, buvoly, krokodýly, rozmanité druhy ptáků včetně ohroženého chřástala polního.


Lekce jógy, na které se můžete těšit a vyzkoušet:

Klasická Hatha jóga – neboli tradiční jóga, je ideální pro každého, kdo si chce protáhnout tělo, zklidnit mysl a odpočinout si. Jedná se o systém jógy, jehož hlavní součástí jsou jógové pozice, dechové techniky a hluboká relaxace, díky této harmonizaci tak dokážete zapomenout na okolní svět a ponořit se sami do sebe.

Power jóga – vychází z klasické hatha jógy, je však fyzicky náročnější a zaměřena na protažení a posílení svalů celého těla. Jednotlivé pozice se dynamicky střídají a důraz je kladen především na sílu a výdrže v pozicích, čímž dochází k rozvoji koncentrace a k psychickému i fyzickému zklidnění.

Terapeutická jóga – jde o specifický druh zdravotní jógy, která prostřednictvím uvolňování, otevírání, protahování i posilování postupně uvolňuje a rozpouští blokády jak na fyzické, tak psychické rovině.

Meditace a relaxace – prostřednictvím souborů, jak tradičních meditací, tak zcela originálních způsobů relaxací a dechových cvičení se pokusíme proniknout do tajů našich nejvyšších energetických center.

Vinyasa flow jóga – je volné splynutí dechu a jednotlivých pozic těla, každý pohyb sleduje nádech nebo výdech. Tato technika je někdy také nazývána Vinyasa Flow – plynulé přecházení z pozice do pozice představuje sladění dechu a pohybu. Důležité je zapojení techniky dechu udždžají, čímž dojde k mohutnému zahřátí organismu, a tímto skrze pot vyplavujeme z těla škodliviny. V kombinaci s energetickými zámky se detoxikují orgány, svaly a čistí krev. Dochází k pročišťování energetických kanálů a posílení proudění životní energie.


Další fakultativní aktivity, které lze zařídit na místě:

Ruiny Gedi představují jednu z hlavních historických památek na celém pobřeží. Toto svahilské město ze 13. století skryté v džungli vám umožní vychutnat si výlet do dávné minulosti. Hyrax Hill vám nabídne návrat až do období neolitu. Ovšem skutečným unikátem je oblast Východoafrického příkopu, která bývá označována jako „kolébka lidstva“. Byla zde objevena kostra stará 2,5 milionu let a další pozůstatky prvních obyvatel Země.

Masajské vesnice kmenů žijících na území Keni patří k zážitkům, které si z této země přivezete. Pozornost budí zejména kočovný kmen hrdých Masajů, který se zdobí barevnými korálky, konzumuje tradiční nápoj z kravského mléka a krve a jeho bojovníci od nepaměti měřili své síly v boji se lvem. Můžete zažít masajský den v místní vesnici.

Potápění, šnorchlování a relaxace bezpochyby „Esem v rukávu“ turistického ruchu v Keni je nádherné pobřeží Indického oceánu. Najdete tady pohádkově bílé písčité pláže, nádherné moře a zajímavé okolí. Můžete také využít nabídku jedné z nejlepších potápěčských škol v Mombase, kde vám zkušení odborníci na potápění PADI ukáží zázraky podmořských korálových útesů.

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700