facebook
Jóga v Keni s Gabčou Fialovou -

Jóga v Keni s Gabčou Fialovou

7 nocí od 54 700 Kč
Keňa, Pobytové zájezdy

Jóga v Keni s Gabčou Fialovou

Jedinečná kombinace plážového pobytu, zdravé jógy a safari. Užijte si lenošení na pláži, zklidněte se pomocí meditace či vyzkooušejte některou z nabízených aktivit. Na tři dny (dvě noci) odjedete na pravé africké safari, protože bez safari by to nebyla ta pravá Keňa.

Program
1. den - Odlet z Prahy přes Doha do Nairobi
2. den - Přílet doNairobi, přelet na slavnou Diani beach, transfer do hotelu (cca 15 min), ubytování a odpočinek
3. - 4. den - Pobyt u moře s jógou, fakultativní nabídka výletů
5. – 7. den - Safari v Tsavo East parku, 4 výjezdy za zvířaty, pozorování zeber, žiraf, antilop, slonů, buvolů, lvů a dalších divokých zvířat. Poslední den ranní safari a odjezd na pláž.
7. – 8. den - Pobyt u moře s jógou, fakultativní nabídka výletů
9. den - Dopoledne pobyt u moře – po obědě odjezd na letiště a přelet do Nairobi, večeře v letištním hotelu Sheraton (na vlastní náklady), po půlnoci odlet do ČR
10. den - Návrat do Prahy


Keňa je synonymem pro jediné slovo – safari. Pro Evropana je fascinující představa afrických plání, po kterých rozvážně kráčejí sloni, kolem se žene stádo antilop pronásledovaných lvem a ladné žirafy okusují košaté akácie. Safari je však jenom zlomkem toho, co při návštěvě této země můžete uvidět a zažít. Safari představuje hlavní lákadlo, které přivede do Keni ročně mnoho návštěvníků. Národní parky a rezervace jsou domovem zeber, žiraf, řady druhů antilop a především tzv. Velké pětky, která je ve středu zájmu turistů. Tvoří ji slon, buvol, lev, nosorožec a leopard.

Celý zájezd jsme pro vás připravili ve spolupráci se studiem Yoga 4 Everybody. Celým keňským dobrodružstvím vás bude doprovázet Gabriela Fialová.

Pobyt je také skvělou možností pro sólo cestovatele, kteří milují cestování a poznávání nových zemí. Dali jsme dohromady partu stejně smýšlejících lidí, kteří se chtějí uvolnit, odpočinout si, prožít chvíle v opravdové přírodě a večer si o těch všech zážitcích povykládat u jednoho stolu.

 

Videogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Úžasná česká lektorka Gabriela Fialová Vás naučí jógu ještě více milovat. Lekce jógy 2 x denně, navíc meditace. Gabča je typický jang. Energický, sdílející, pozitivní člověk, který se musel naučit v hektickém světě vypnout. Z povinnosti se stala láska. Její lekce jsou velmi intuitivní, vždy jsou ale bezpečné (velmi dbá na správné provedení ásan) a na vyvážení mezi posílením a protažením těla. Nikdy nechybí výživná relaxace.
  • Skvělá parta stejně naladěných lidí. Nebojte se připojit, zájezd se plní hlavně jednotlivci, takže se rozhodně nebudete nudit někde v koutě, ale naopak poznáte ty správné parťáky nebo parťačky. Nuda na pláži? To nehrozí, vyzkoušejte třeba potápění, šnorchlování, nebo jeďte na výlet.
  • Safari v ceně zájezdu. Úžasný Satao Camp, kemp s velkou tradicí - tady zažijete "starou dobrou školu safari" . Jeho poloha přímo u napajedla Vám zajistí, že kolem kempu se zdržuje velké množství zvěře, kemp je bez bariér, takže zvěř prochází často i přímo kempem. Každý stan má navíc i malou krytou terásku, namířenou k napajedlu, takže o zážitky bude postaráno. Safari výjezdy se skvělými, licencovanými a zkušenými průvodci, kteří se s Vámi rádi podělí o své znalosti a připraví Vám nezapomenutelné momenty.
  • Leopard Bech Resort and Spa se nachází na prémiovém místě nádherné, dlouhé pláži Diani Beach. Je zasazen ve velké tropické zahradě a nabízí úchvatné výhledy a koupání v Indickém oceánu. Nedaleký korálový útes je lákavým cílem mnoho potápěčů - začátečníků i těch zkušených. Resort má k dispozici celkem 4 skvělé restaurace a 6 barů, stravování formou polopenze (v základní ceně), nebo plné penze a All Inclusive. Krásné a příjemné spa (sauna a pára, masáže), posilovna, 2 tenisové kurty, hřiště na plážový volejbal, potápěčské centrum a mnoho dalšího.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Země: Keňa
Hodnoceni:
Počet osob: od 2
Ubytování: Jóga v Keni s Gabčou Fialovou
Strava: Polopenze
Nástupní místo: Praha
Český průvodce: ano
Počet nocí: 7
Typ dopravy: Letecky

Cena zahrnuje

Zpáteční letenku v ekonomické třídě s odletem z Prahy do Nairobi s přestupem včetně letištních a bezpečnostních tax
Potřebné pozemní transfery
5 x ubytování s polopenzí v Leopard Beach resort 5* (2lůžkový pokoj Superior Balcony, za příplatek lze i jinou variantu pokoje)
2 x ubytování s plnou penzí v Satao Campu
Lekce jogy 2x denně během pobytu u moře, česky mluvící lektorka
Vstupné do národního parku Tsavo east, safari aktivity na místě
Základní zdravotní pojištění
Pojištění ck

Cena nezahrnuje

Víza do Keni (vyřídíme za 1700kč/osoba)
Připojištění proti stornu či covidu
Plná penze / al inclusive - na vyžádání
Případné Covid testy

Mohlo by vás zajímat

Tři dny (dvě noci) safari
Afrika bez safari není tou pravou Afrikou, proto se vydáte na dvě noci do samého srdce Keni. Zde vás čeká kombinace pěšího safari a safari v otevřeném voze, a to v oblasti parku Tsavo East, který je na zvířata bohatší než západní část, která je zarostlejší, což má za následek méně zvířat, která se i hůře hledají. Zažijete nádherná setkání s divokými zvířaty v jejich přirozeném prostředí. Budete mít celkem 4 výjezdy za zvířaty a díky tomu, že kemp je bezbariérový, budete mít možnost zažít pocit opravdové Afriky.
Národní park Tsavo - je největším národním parkem v Keni. Na dvě části ho dělí hlavní silnice mezi Nairobi a Mombasou, a to na Tsavo West (západní část) a Tsavo East (východní část). Národní park tvoří zvlněná krajina, říční systémy, prameny, oázy a akáciové háje. Z volně žijících zvířat zde spatříme slony, hrochy, lvy, leopardy, gepardy, levharty, buvoly, krokodýly, rozmanité druhy ptáků.


Lekce jógy, na které se můžete těšit a vyzkoušet:

Klasická Hatha jóga – neboli tradiční jóga, je ideální pro každého, kdo si chce protáhnout tělo, zklidnit mysl a odpočinout si. Jedná se o systém jógy, jehož hlavní součástí jsou jógové pozice, dechové techniky a hluboká relaxace, díky této harmonizaci tak dokážete zapomenout na okolní svět a ponořit se sami do sebe.

Power jóga – vychází z klasické hatha jógy, je však fyzicky náročnější a zaměřena na protažení a posílení svalů celého těla. Jednotlivé pozice se dynamicky střídají a důraz je kladen především na sílu a výdrže v pozicích, čímž dochází k rozvoji koncentrace a k psychickému i fyzickému zklidnění.

Terapeutická jóga – jde o specifický druh zdravotní jógy, která prostřednictvím uvolňování, otevírání, protahování i posilování postupně uvolňuje a rozpouští blokády jak na fyzické, tak psychické rovině.

Meditace a relaxace – prostřednictvím souborů, jak tradičních meditací, tak zcela originálních způsobů relaxací a dechových cvičení se pokusíme proniknout do tajů našich nejvyšších energetických center.

Vinyasa flow jóga – je volné splynutí dechu a jednotlivých pozic těla, každý pohyb sleduje nádech nebo výdech. Tato technika je někdy také nazývána Vinyasa Flow – plynulé přecházení z pozice do pozice představuje sladění dechu a pohybu. Důležité je zapojení techniky dechu udždžají, čímž dojde k mohutnému zahřátí organismu, a tímto skrze pot vyplavujeme z těla škodliviny. V kombinaci s energetickými zámky se detoxikují orgány, svaly a čistí krev. Dochází k pročišťování energetických kanálů a posílení proudění životní energie.

Další fakultativní aktivity, které lze zařídit na místě:

Potápění, šnorchlování a relaxace bezpochyby „Esem v rukávu“ turistického ruchu v Keni je nádherné pobřeží Indického oceánu. Najdete tady pohádkově bílé písčité pláže, nádherné moře a zajímavé okolí. Můžete také využít nabídku jedné z nejlepších potápěčských škol v Mombase, kde vám zkušení odborníci na potápění PADI ukáží zázraky podmořských korálových útesů.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - 4 noci safari a 6 nocí u moře.Český průvodce. - Český průvodce Poznávací zájezdy | Keňa

Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - 4 noci safari a 6 nocí u moře.Český průvodce.

82 900 Kč 10

Prázdniny v Africe ! Zní to jako klukovský sen? Bývalo to snem snad každého kluka. Dnes je jiná doba a děti jsou mnohem více upnuté ke svým počítačům a mobilům a sny o Africe jsou spíš výjimkou. Jen do chvíle, než vystoupí z letadla a uvidí terénní vůz a nadechnou se afrického vzduchu. A při prvním setkání s divokou zvěří se stará dobrá klukovská duše prodere na povrch. Pro děvčata to platí úplně stejně.
Dopřejte svým dětem tohle probuzení a sobě radost z toho, že si odnesou zážitek na celý život.

Mohutná hora Kilimanjaro je symbolem Afriky a dominantou, která se tyčí nedaleko národního parku Amboseli. Vidět ji za svítání, nebo při západu slunce bere dech. A když u toho ještě asistuje stádo slonů, do srdce se vám vtiskne zážitek, na který nezapomenete celý život.
Vydejte se s námi za takovým zážitkem. A nejen za ním. Během návštěvy národních parků Amboseli a Tsavo West jich na vás čeká spousta. Celá velká pětka – slon, nosorožec, leopard, lev a buvol – a mnoho dalších druhů divoké zvěře a ptáků.
Vynikající lodže, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty, skvělé jídlo a na konci cesty odpočinek u moře.
A v neposlední řadě zkušený český průvodce, zaměstnanec naší CK Marco Polo, který bude s Vámi po celou dobu safari.

Důvody proč navštívit Tsavo West

* Skvělé místo pro život divokých zvířat
* Velká pestrost divoké zvěře
* Možnost návštěvy pramenů Mzima Springs
* Díky vzrostlé buši je v Tsavo West velké množství druhů ptáků

Navštívit Tsavo West můžete prakticky po celý rok, kromě května, kdy opravdu hodně prší a řada cest je nesjízdných. Tzv. suché měsíce (červen až říjen a únor) jsou nejvhodnější pro pozorování zvířat u napajedel, krajina ale suchá. Ostatní měsíce patří do období tzv. krátkých dešťů. Mnoho druhů zvířat nepotřebuje navštěvovat napajedla, ale můžete je pozorovat v krajině. Ta je navíc zelená a vizuálně velmi zajímavá.

Nejlepší období k návštěvě Tsavo West 2/2 prosince – 2/2 března a Červen – ½ října
Určitě nevhodné období návštěvyKvěten

Důvody proč navštívit Amboseli

* Skvělé místo pro pozorování slonů, buvolů a hyen
* Z tzv. VELKÉ PĚTKY můžete v Amboseli potkat 4 zástupce, chybí nosorožec
* V zimních měsících je Amboseli rájem ptáků – migrují sem z celé severní Afriky i Evropy
* Vyhněte se parku o víkendu, kdy sem míří velké množství návštěvníků z Nairobi

Amboseli patří k nejmenším národním parkům ve Východní Africe, ale přesto je velkým lákadlem. Hlavně díky své poloze na úpatí Kilimanjara a díky mokřadům, které milují sloni a buvoly. V období největších dešťů (květen) může ale většina cest výt nesjízdných a není tedy vhodné sem zamířit.

Nejlepší období k návštěvě Amboseli 2/2 prosince – 2/2 března a Červen – ½ října
Určitě nevhodné období návštěvyKvěten


Detail Termíny a ceny +
Putování za velkou pětkou a jezera Nakuru a Naivasha -  s českým průvodcem - Safari v Keni_Masai Mara Český průvodce Poznávací zájezdy | Keňa

Putování za velkou pětkou a jezera Nakuru a Naivasha - s českým průvodcem

72 000 Kč 6

Safari v Africe je nezapomenutelný zážitek. Vydat se na safari můžete v mnoha zemích – v Jihoafrické republice, v Botswaně, v Namibii, v Zimbabwe, v Zambii, v Tanzanii a v dalších zemích. Jedním ze symbolů afrického safari je ale bezesporu Národní rezervace Masai Mara v Keni. Unikátní místo (podobný je jen park Serengeti v Tanzanii).

Naše Putování za velkou pětkou vám dává velikou šanci potkat mnoho zajímavých zvířat a ptáků, včetně tzv. Velké pětky - buvola, slona, lva, levharta a nosorožce. Navštívíte jezero Naivasha s kolonií hrochů, jezero Nakuru s nosorožci a vyhlášenou reservaci Masai Mara.Detail Termíny a ceny +
loading