facebook
Tajemný jih Kolumbie s českým průvodcem -

Tajemný jih Kolumbie s českým průvodcem

10 nocí od 89 500 Kč
Kolumbie, Poznávací zájezdy

Tajemný jih Kolumbie s českým průvodcem

Jih Kolumbie je neprávem opomíjený, ačkoliv ukrývá plno málo navštěvovaných pokladů. Ať už jsou to archeologická naleziště dávných kultur, které žily dávno před slavnými Inky. Jejich hrobky, které hlídají tajemné sochy zvláštních postav vybízejí k mnoha konspiračním teorií nebo neuvěřitelné podzemní domy s neobvyklou výzdobou rozhodně stojí za to navštívit. A což teprve nejkrásnější svatyně Nuestra Señora de las Lajas v celé Kolumbii a možná i v celé Jižní Americe. 
Kolumbie je i o nádherné přírodě - poušť Tatacoa je velmi vyhledávaná pro vynikající podmínky k pozorování hvězdné oblohy a její krajina je prostě úchvatná. Laguny mají výraznou tyrkysovou barvu a ukrývají se mezi skalními velikány se sněhovou pokrývkou.
Silnice vedou přes horské hřebeny s nezapomenutelnými výhledy, aby se následně stočily do malebných údolí, kde šumí řeky a břehy jsou plné políček s kukuřicí a cukrovou třtinou.
Vydejte se s námi poznat i tento málo známý a přesto nesmírně zajímavý kout Kolumbie.

Zájezd je možné individuálně spojit s okruhem "Kráska jménem Kolumbie" - informace na vyžádání v CK.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • archeologická naleziště dávných kultur Tierradentro (UNESCO)
  • fascinující hlavní město Bogota
  • svatyně Panny Marie Rosario de Las Lajas - nejkrásnější klášter v Kolumbii
  • úchvatná krajina pouště Tatacoa
  • možnost spojení s okruhem "Kráska jménem Kolumbie" - podrobné informace na vyžádání v CK
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1 den: ODLET Z VÍDNĚ (odlet z Prahy za příplatek)

Přílet do Bogoty ve večerních hodinách. Po vyřízení celních a pasových formalit následuje transfer do hotelu. Ubytování a nocleh v Bogotě. 

2. den: NEIVA - POUŠŤ TATACOA - SAN AUGUSTÍN

Po snídani přeletíte do města Neiva s odtud se vydáte poznávat neobyčejné scenérie pouště Tatacoa. Na procházce potkáte nejen bizarní útvary, ale i mnoho druhů ptáků, plazů a sukulentních rostlin. Cestou krátká zastávka v paleontologickém muzeu.

Odpoledne přejedete do San Augustínu. Nachází se na křižovatce centrálního a západního pohoří v nadmořské výšce 1.700 metrů. Významné archeologické naleziště je vzdáleno 3 km. Tajemné a podivné sochy jsou mlčenlivou vzpomínkou na dávné civilizace, mnohem starších, než Inkové a které ze stále neznámých důvodů zanikly.

Při cestě do Altamiry se zastavíte v rodinné výrobně slavných slaných krekrů "achiras huilenses".

Ještě, než skončí den, můžete se pokochat výhledy v impozantním kaňonu Pericongo.

Nocleh v San Augustínu.

3. den: SAN AUGUSTIN

Návštěva archeologického naleziště San Augustin. V parku je několik obřadních míst, kde před hrobkami jsou jako strážci postaveny velmi neobvyklé sochy.

Z parku se vydáte k velkolepé skalnaté soutěsce, kde jedna z nejznámějších kolumbijských řek - Magdalena protéká pouhými 2,2 metry.

Nocleh v San Augustinu.

4. den: SAN AUGUSTIN - TIERRADENTRO

Brzy ráno přejedete nevšední a zajímavou krajinou po centrálním horském hřebenu a podél břehů řeky Páez až do vesnice San Andrés de Pisimbala, kde se nachází archeologické naleziště Tierradentro. Naleziště je od roku 1995 na seznamu kulturního dědictví USESCO. Velkolepé podzemní stavby "Hypogea" mají nádhernou barevnou výzdobu včetně vyobrazení ochranných duchů.

5. den: TIERRADENTRO - CALI

Dnes vás čeká delší transfer do města Cali přes kolumbijský masiv až do údolí řeky Cauca s nekonečnými lány cukrové třtiny. 

Po příjezdu do Cali se vydáte na prohlídku města. První zastávka bude na vyhlídce pojmenované podle zakladatele města Sebastiána de Belalcázar, vystoupáte k památníku Ježíše, 26 metrů vysoké soše umístěné na Cerro de los Cristales, odkud se nám naskytne panoramatický výhled na celé město. Vychutnáme si osvěžující "Cholado" a procházku zakončíte historickým centrem a čtvrtí San Antonio.

Nocleh v Cali.

6. den: CALI - PASTO - IPIALES

Přejezd na letiště a přelet do Pasto. Následuje transfer do města Ipisales, kde se nachází patrně nejkrásnější kostel v zemi - Sanctuary Nuestra Seňora de las Lajas. Odpoledne procházka po městě.

Nocleh v Ipiales.

7. den: IPIALES - PASTO

Svatyně Panny Marie Rosario de Las Lajas leží v kaňonu řeky Guáitara, jen 10 km od hranic s Ekvádorem a toto místo je navštěvováno poutníky už od 18. století. Právem náleží mezi skvosty křesťanských staveb mariánského kultu v Kolumbii.

Odpoledne přejezd do Pasto, nocleh.

8. den: COCHA LAGOON - BOGOTA

Dopoledne výlet k laguně Cocha, významného ekosystému, který je domovem mnoha živočichů a rostlin. Projížďka loďkou k ostrovu La Corota a návštěva přírodní rezervace.

Pak už přejedete na letiště a přeletíte do hlavního města Bogota.

9. den: BOGOTA

Celodenní prohlídka města, kde se snoubí koloniální styl s moderní architekturou. Projdete se půvabnou čtvrtí La Candelaria, prohlédnete si historický klenot katedrálu Capilla del Sagrario, která skrývá šest velkých maleb světoznámého malíře Gregorio Vasqueze. Zastavíte se u prezidentského paláce a před budovou Nejvyššího soudu, na který byly v roce 1985 podniknuty krvavé útoky, pod které byl podepsán narkobaron Pablo Escobar.

V Muzeu zlata jsou vystaveny kolekce zlatých předmětů, exponátů z polodrahokamů, kamene nebo keramiky, které patřily kulturám Quimbaya, Tairona, Tumaco nebo Calima a sbírky jsou dodnes považovány za jedny z nejvýznamnějších svého druhu na světě. Pro zájemce umění a plných tvarů malíře Botera je tu galerie věnovaná jeho tvorbě. Na samý závěr vyjedete lanovkou na Cerro Monserrat, odkud je nádherný výhled na město.

Nocleh v Bogotě.

10. den: ZIPAQUIRÁ - LAGUNA GUATAVITA 

Po snídani se vydáte do městečka Zipaquirá, která v srdci solného dolu skrývá jedinečný poklad – Catedral de Sal Zipaquirá.

Další zastávkou bude laguna Guatavita, která se nachází ve výšce 3.100 m.n.m. a má téměř dokonalý kruhový tvar. Původní obyvatelé z kmene Muisca považovali jezero za posvátné a využívali jej k rituálním obřadům.

Návrat do Bogoty.

11. den: SAN ALBERTO - ODLET DO VÍDNĚ

Návštěva kavárny San Alberto, kde se seznámíte s historií a přípravy tohoto vynikajícího nápoje. San Alberto je superprémiová káva, která se zrodila na pozemcích Buenavista nacházejících se v srdci kávové oblasti v departementu Quindío. 

Pak už nezbývá než se rozloučit s Kolumbií a nasednout do letadla směr Evropa.

12. den: PŘÍLET DO VÍDNĚ

Cena zahrnuje

- letenku z Vídně ve třídě Economy v hodnotě 18.300,- Kč a s příručním zavazadlem (velké zavazadlo lze doobjednat, cena na vyžádání v CK)
- místní přelety dle programu (velké zavazadlo lze doobjednat, cena na vyžádání v CK)
- letištní, bezpečnostní a palivové poplatky
- ubytování ve 3* hotelech se snídaní
- privátní transfery během okruhu
- prohlídky a vstupy dle programu
- služby česky hovořícího průvodce (minimálně 6 osob)
- zákonné pojištění pro případ úpadku

Poznámka: rozsah a kvalita výše uvedených služeb a aktivit může být ovlivněna zavedením případných hygienických či protiepidemických opatření v dané destinaci.

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění a připojištění storna
- případně povinné PCR testy nebo očkování proti Covid-19
- osobní výdaje a fakultativní služby
- spropitné

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Kráska jménem Kolumbie s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Kolumbie

Kráska jménem Kolumbie s českým průvodcem

93 900 Kč 11

Malá skupinka maximálně 8 lidí s česky hovořícím zkušeným průvodcem.

Kolumbie je v médiích neustále popisovaná jako země drogových kartelů, nelítostného boje o moc a plná násilí. My bychom vám rádi představili tuto nádhernou zemi s bohatou historií, úžasnou přírodou a přátelskými lidmi docela jinak.

Na cestě poznáte, že když se řekne Kolumbie, jsou to hlavně půvabná města s koloniální architekturou, respekt vzbuzující Bogota, překrásné přírodní scenérie a národní parky, vynikající kuchyně a jedna z nejlepších káv na světě, zelené kávové plantáže na úbočích hor a karibské pláže s nezbytnými pokroucenými palmami a tyrkysovým mořem.

Dovolte nám tedy představit "Krásku jménem Kolumbie".

Možnost prodloužení u moře v Cartageně nebo v některém karibském letovisku. Kalkulaci Vám rádi připravíme na vyžádání.


Detail Termíny a ceny +
loading