facebook
Kráska jménem Kolumbie s českým průvodcem -

Kráska jménem Kolumbie s českým průvodcem

11 nocí od 93 900 Kč
Kolumbie, Poznávací zájezdy

Kráska jménem Kolumbie s českým průvodcem

Malá skupinka maximálně 8 lidí s česky hovořícím zkušeným průvodcem.

Kolumbie je v médiích neustále popisovaná jako země drogových kartelů, nelítostného boje o moc a plná násilí. My bychom vám rádi představili tuto nádhernou zemi s bohatou historií, úžasnou přírodou a přátelskými lidmi docela jinak.
Na cestě poznáte, že když se řekne Kolumbie, jsou to hlavně půvabná města s koloniální architekturou, respekt vzbuzující Bogota, překrásné přírodní scenérie a národní parky, vynikající kuchyně a jedna z nejlepších káv na světě, zelené kávové plantáže na úbočích hor a karibské pláže s nezbytnými pokroucenými palmami a tyrkysovým mořem.
Dovolte nám tedy představit "Krásku jménem Kolumbie".

Možnost prodloužení u moře v Cartageně nebo v některém karibském letovisku. Kalkulaci Vám rádi připravíme na vyžádání. 

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • ikonické město Bogota
  • úchvatná solná katedrála v Zipaquirá
  • Medellín - město drogového bosse Pabla Escobara
  • kávové plantáže a ochutnávky excelentní prémiové kávy
  • ráj na zemí - NP Tayrona
  • koloniální perla - město Cartagena
  • možnost spojit s okruhem "Tajemný jih Kolumbie" - podrobné informace na vyžádání v CK
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: ODLET Z VÍDNĚ (odlet z Prahy za příplatek)

Odlet z Vídně. Přílet do Bogoty ve večerních hodinách. Po vyřízení celních a pasových formalit následuje transfer do hotelu. Ubytování a nocleh v Bogotě.

2. den: BOGOTA

Celodenní prohlídka města, kde se snoubí koloniální styl s moderní architekturou. Projdete se půvabnou čtvrtí La Candelaria, prohlédnete si historický klenot katedrálu Capilla del Sagrario, která skrývá šest velkých maleb světoznámého malíře Gregorio Vasqueze. Zastavíte se u prezidentského paláce a před budovou Nejvyššího soudu, na který byly v roce 1985 podniknuty krvavé útoky, pod které byl podepsán narkobaron Pablo Escobar.
V Muzeu zlata jsou vystaveny kolekce zlatých předmětů, exponátů z polodrahokamů, kamene nebo keramiky, které patřily kulturám Quimbaya, Tairona, Tumaco nebo Calima a sbírky jsou dodnes považovány za jedny z nejvýznamnějších svého druhu na světě. Pro zájemce umění a plných tvarů malíře Botera je tu galerie věnovaná jeho tvorbě. Na samý závěr vyjedete lanovkou na Cerro Monserrat, odkud je nádherný výhled na město.
Nocleh v Bogotě.

3. den: ZIPAQUIRA – LAGUNA GUATAVITA - VILLA DE LEYVA
Po snídani se vydáte do městečka Zipaquira, která v srdci solného dolu skrývá jedinečný poklad – Catedral de Sal Zipaquira.
Další zastávkou bude laguna Guatavita, která se nachází ve výšce 3.100 m.n.m. a má téměř dokonalý kruhový tvar. Původní obyvatelé z kmene Muisca považovali jezero za posvátné a využívali jej k rituálním obřadům.
Odpoledne příjezd do koloniálního městečka Villa de Leyva, jehož historie je datovaná až do 16. století. Centrální náměstí se 14.000 m² je největším náměstím v Kolumbii a největším dlážděným náměstím v Jižní Americe.

Nocleh ve Villa de Leyva.

4. den: VILLA DE LEYVA – ECCE HOMO – EL FOSIL

Dnešní den začnete prohlídkou dominikánského kláštera Ecce Homo, založeném v roce 1620 a který sloužil jako domov pro starší členy řádu. Dlažba je tvořena z kamenů, které byly těženy v okolí a je v nich velké množství amonitů a rostlinných fosílií.
Zkamenělina kronousaura El Fosil, která se táhne v délce asi 7 metrů od špičky nosu až k místu, kde začíná ocasní obratel, je stará asi 110 až 115 milionů let. V muzeum je také početná sbírka amonitů, trubýšů a zlomky kostí některých prehistorických zvířat.

Odpoledne návrat do Villa de Leyva, nocleh.

5. den: VILLA DE LEYVA - RAQUIRA - BOGOTA - PEREIRA

Na zpáteční cestě do Bogoty se zastavíte v městečku Raquira, které je proslulou výrobou keramiky.
Další impozantní zastávka je v klášteře Candelaria, prvního kláštera řádu augustiniánů v Americe. Na břehu řeky Gacheneca jej v roce 1604 postavil otec Mateo Delgado, aby vytvořil společný domov pro poustevníky, kteří žili v okolních jeskyních. V křížové chodbě jsou obrazy od Vasqueze Ceballose a chór zdobí vyobrazení Panny Marie z Candelarie namalované na cedrovém kmeni. 
V Bogotě na letišti se odbavíte a přeletíte do Pereiry, která patří mezi tři hlavní města tzv. "kávového trojúhelníku".

Nocleh v Pereiře. 

6. den: PEREIRA - MANIZALES

Dnešní den bude provoněný jednou z nejlepších káv na světě. Návštěva kávové farmy, kde se seznámíte nejen s pěstováním kávy, ale s celou historií tohoto téměř mystického nápoje.
Pokračovat budete do městečka Manizales, které má výhodnou polohu v centrální oblasti západní Kolumbie v nadmořské výšce 2 150 m n. m., s průměrnou roční teplotou 18Cº. Prohlídku začnete v historickém centru Manizales, jehož dominantou je majestátní Catedral Basílica Metropolitana de Nuestra Señora del Rosario. Na vyhlídce La Terrace si s šálkem kávy budete mít dostatek času si prohlédnout panorama města. Po prohlídce Vily Maria se vydáte do obchodu John's Valdez, kde ochutnáte vynikající ledovou kávu.

Návrat do hotelu, nocleh v Pereiře.

7. den: PEREIRA - MEDELLÍN

Po snídani transfer na letiště, odbavení a odlet do Medellínu. 
Po příletu se vydáte poznat město, kterému vládl medelínský kartel s Pablem Escobarem. Budete překvapení, jak je Medellín půvabný a čistý a jak je daleko od představ chudinských domků se skládkami a lidí pod terorem drogových kartelů.
Projdete se po centru, prohlédnete si Metropolitní katedrálu, Palazo Nacional, všech 23 soch Fernanda Botera na náměstí Plaza de Botero, jehož osobitý styl znáte už z Bogoty a zajedete se podívat k domu, kde naposledy vydechl narkobaron Pablo Escobar.

Nocleh v Medellínu.

8. den: SANTA MARTA

Další část putování prožijete u karibského pobřeží. Přelet z Medellínu do Santa Marty, ubytování v historickém centru a prohlídka města, ve kterém zemřel Simon Bolívar. Jeho vila známá jako La Quinta de San Pedro Alejandrino se nachází kousek od centra města.

Nocleh v Santa Martě.

9. den: NÁRODNÍ PARK TAYRONA

Návštěva zapomenutého ráje v Národním parku Tayrona. Vyhlídka na pohoří Sierra Nevada de Santa Marta, tyrkysové moře a bíle zpěněné vlny zvou ke koupání, vyhřáté písečné pláže a stín pod zkroucenými palmami lákají k odpočinku a snění. Příjemná pěší procházka po rezervaci s divokou přírodou a nádhernými vyhlídkami a vynikající oběd z místních specialit (individuálně).

Večer návrat do Santa Marty.

10. den: VULKÁN EL TOTUMO - CARTAGENA
Po snídani přejezd do Cartageny. Cestou se zastavíte u vulkánu El Totumo, kde si můžete vyzkoušet bahenní koupele. V laguně v těsné blízkosti vulkánu smyjete bahno, odplavíte stres a budete svěží pokračovat do půvabné Cartageny.
Večerní procházka městem a nocleh v Cartageně.

11. den: CARTAGENA

Dnešní den prožijete mezi nádhernými koloniálními domy hrajícími všemi barvami, záplavou květin, obejmou vás karibské rytmy a vůně fantastických jídel.

Město bylo založeno v roce 1533 a od roku 1994 je zcela právem na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Do starého města vejdete branou v 11 kilometrů dlouhých hradeb. Majestátní katedrála, dům Gabriela Garcii Marqueze, nositele Nobelovy ceny za literaturu, dům piráta Francise Drakea, náměstí Plaza de los Coches, kde se prodávali otroci, kostel Saint Peter Claver nebo Inkviziční palác je jednou z nejkrásnějších budov města i přes to, že jeho zdi mnohokrát slyšely žalostné nářky a rozsudky smrti nad odpůrci katolické církve. Prohlídku ukončíte na hradě Castillo de San Felipe de Barajas.

Odpoledne individuální volno. Můžete se ještě vrátit a procházet se po městě, kde ještě dnes jezdí kočáry tažené koňmi, nebo se posadit na zmrzlinu a fantastickou kávu do některé z mnoha útulných kaváren. Či si zajdete ochutnat ceviche (marinované ryby v limetkové šťávě) nebo si jen odpočinete na pláži? Je jen na vás, odkud budete pozorovat zapadající slunce do Karibského moře.

Nocleh v Cartageně.

12. den: ODLET DOMŮ

Transfer na letiště, odbavení a odlet do Evropy.

Možnost prodloužení pobytu v Cartageně u moře. V případě zájmu Vám rádi připravíme kalkulaci podle vašich požadavků.

13. den: PŘÍLET DO VÍDNĚ

Cena zahrnuje

- letenku z Vídně ve třídě Economy v hodnotě 20.450,- Kč a s příručním zavazadlem (velké zavazadlo lze doobjednat, cena na vyžádání v CK)
- místní přelety dle programu (velké zavazadlo lze doobjednat, cena na vyžádání v CK)
- letištní, bezpečnostní a palivové poplatky
- ubytování ve 3* hotelech se snídaní
- privátní transfery během okruhu
- prohlídky a vstupy dle programu
- služby česky hovořícího průvodce (minimálně 6 osob)
- zákonné pojištění pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění a připojištění storna
- místní pobytové taxy
- osobní výdaje a fakultativní služby
- spropitné


CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading