facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Vítejte v Kolumbii

Odlet z Prahy v ranních hodinách, přílet do Bogoty navečer, přivítání na letišti a transfer do hotelu v historickém centru města v malebné čtvrti ,,La Candelaria”. Ubytování a odpočinek. Večer jedinečná příležitost strávit noc v jednom z mnoha místních barů. Necháte se strhnout latinskými rytmy?Bogota

Dopoledne si pěšky prohlédneme rušnou historickou čtvrť starého města Candelaria, hlavní náměstí Plaza de Bolívar, kostel San Francisco, Galerii umění Botero. Nejzajímavější je tu ale muzeum zlata, které vystavuje předměty z života indiánských kultur. Aby nedošlo k nedorozumění – nejde o žádné malé muzeum, kde je k vidění jen pár kopí a týpí. Vystavuje na 34 tisíc exponátů ze zlata a 20 tisíc předmětů z kamene, keramiky nebo polodrahokamů. Kolekce bogotského muzea zlata je považována za nejvýznamnější svého druhu na světě. Dále uvidíme prezidentský Palác Nariňo a náměstíčko Chorro de Quevedo. Celkový dojem z Bogoty si utvrdíme z vyhlídkového vrcholu Montserrat, kam odpoledne pojedeme na výlet lanovkou. Poté návrat do hotelu.
Snídaně


Solná katedrála a přelet do Armenie

Cesta na sever do oblasti Zipaquirá. Návštěva podzemní solné katedrály , která byla v roce 1995 znovu otevřena pro turisty a která je významným poutním místem. Nachází se v hloubce cca 180 metrů a byla vytesána v původním solném dole. Kaple znázorňují křížovou cestu. Samotný chrám má tři sekce, které představují narození, život a smrt Ježíše. Návrat do Bogoty a přelet do Armenie. Transfer do hotelu a odpočinek.
Snídaně


Salento a údolí Cocora

Ta nejlepší kolumbijská káva pochází z oblasti mezi městy Manizales, Pereira a Armenie. Kulturním a turistickým centrem této malebné hornaté oblasti nazývané Eje cafetero je Salento, které ročně navštíví tisíce turistů. Salento bylo založeno v polovině 19. století a dodneška si zachovalo svůj vesnický ráz. Díky nadmořské výšce 1900 metrů je zde velmi příjemné klima. Příjemná je také procházka ulicemi lemovanými udržovanými domky.
Centrem Salenta je náměstí Simona Bolívara s kostelem a několika voskovými palmami. Hlavním lákadlem je přilehlá ulice Calle Real, kde původní domy obývají krámky se suvenýry, šperky, oděvy a nebo třeba produkty z kávy. Vynikající jsou pražené kávové boby v čokoládě. Nechybějí ani restaurace nabízející místní specialitu, kterým je pstruh chovaný v nedalekých sádkách. Jednou z příloh ke každému jídlu je pak banánová placka.

Hlavním lákadlem je ale kromě Salenta a kávových farem nedaleké údolí Valle de Cocora. Údolí dostalo název po voskových palmách, které tu rostou a které jsou jedním z kolumbijských národních symbolů. Vosková palma může dorůstat až do výšky 60 metrů a je tak nejvyšším druhem palmy na světě.
Snídaně - oběd


zážitek z kávy a přelet do Medellinu

Dopoledne prohlídka kávové plantáže s ochutnávkou světově proslulé kávy La Morelia. Odpoledne přelet do Medellínu a transfer do hotelu.
Snídaně


Medellín

Medellín, druhé největší město Kolumbie, v minulosti proslulé především drogovým kartelem Pabla Escóbara. Prohlídka města plného kontrastů – od chudinské čtvrti Comuna 13 s vyhlídkou uprostřed slumů až po náměstí Plaza Botero se sochami medellínského rodáka, světově proslulého sochaře Fernanda Botera.
Město se zhruba třemi miliony obyvatel je rozervané jako srdce proutníka, ošklivé jak měsíc staré noviny se zapomenutou uzenou makrelou a přitom roztomilé jako opilé štěně bernardýna co našlo soudek rumu. Jakýsi středobod magického realismu. Jeho vůně grilovaných kuřat z drůbežích jídelen „pollerií“ se mísí s pachem benzinu milionů aut a statisíce skutříků. Na druhou stranu se najdou budovy, které vám vyrazí dech. Jako například kostel Sv. Ignáce, který pamatuje ještě doby španělské nadvlády, či impozantní Palác kultury Rafaela Uribeho z dvacátých let od nápaditého neotřelého belgického architekta Augustína Goovaertse.
Snídaně


přelet do Cartageny

Po snídani přelet do Cartageny, transfer do hotelu a volné odpoledne.
Snídaně


výlet na ostrovy Islas del Rosario

Západně od města Cartagena leží 25 malých korálových ostrovů, které byly vyhlášené za národní park za účelem ochrany nádherného, ale křehkého ekosystému. Zamíříme na místní pláže a vykoupeme se v moři.
Snídaně - oběd


Cartagena a odlet

Prohlídka města Cartagena (UNESCO) – dosud neztratilo nic z lesku z dob, kdy patřilo mezi španělské kolonie, kostely, kláštery a domy s typickými převislými balkony, čtvrtě Bocagrande, Castillogrande a Manga, pevnost Castillo de San Felipe, jedinečný výhled na město. Na závěr prohlídka koloniálního kláštera na hoře Cerro de la Popa, jenž je také nejvyšším bodem ve městě. Právě odsud je nejkrásnější výhled nejen na město, ale i na Karibské moře a nedaleké ostrovy.
Spleť uliček narušují pouze kostely a malá náměstíčka - dokonale upravené parčíky lemované honosnými vilami. Důvod tohoto skvostu a luxusu, tak trochu vytržený z kolumbijské reality a který na nás dýchá z každého domu a průčelí.Cartagena de Indias byla založena roku 1533 a rychle se stala hlavním španělským přístavem na karibském pobřeží.Tento fakt nemohl nechat chladným piráty z Anglie, Nizozemí a Francie. Město bylo několikrát obléháno, jen během šestnáctého století došlo k pěti závažným vpádům. Nejznámější pokus o dobytí vedl Francis Drake roku 1586. Na základě těchto událostí pozvali Španělé významné vojenské inženýry a architekty, aby z Cartageny učinili nedobytnou pevnost.Na důmyslné hradby a řetěz pevnůstek, kterým vévodí pevnost Castillo de San Felipe de Barajas, největší pevnost, kterou kdy Španělé postavili ve svých koloniích, doplatil mimo jiné anglický admirál Edward Vernon. Se svým úctyhodným vojskem čítajícím 25 tisíc mužů na 186ti lodích zaútočil na město pohádkového bohatství v roce 1741. Narazil, a to doslova, na pouhých šest lodí a 3600 mužů španělského oficíra Blas de Leza. Díky důmyslné ochraně však ani po několika týdnech intenzivních bojů město nedobyl.

Poté přejezd na letiště a odlet do Prahy, přílet druhý den.
SnídaněMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700