facebook
Putování Kostarikou a Kolumbií s českým průvodcem - Kolumbie_Los-Nevados_Salento-

Putování Kostarikou a Kolumbií s českým průvodcem

18 nocí od 126 900 Kč
Kostarika, Poznávací zájezdy

Putování Kostarikou a Kolumbií s českým průvodcem

Zajímavá kombinace dvou středoamerických zemí - Kostariky a Kolumbie. V mnoha ohledech jsou si podobné a v jiných zcela odlišné. Dva středoamerické světy, které nabízí hodně zajímavých míst pro milovníky přírody a mají i velmi zajímavou historii.


Kostarika, známá také jako Zelený ostrov Střední Ameriky, je malebná země ležící mezi Karibským mořem na východě a Tichým oceánem na západě.

Zde je stručná charakteristika Kostariky:

Přírodní krása: Kostarika je proslulá svou ohromující přírodní krásou. Nachází se zde tropické deštné pralesy, horské vrcholky sopek, úchvatné pláže, vodopády, korálové útesy a rozmanitá flora a fauna.
Ekologické povědomí: Kostarika je globálním lídrem v oblasti ochrany životního prostředí. Více než 25 % jejího území je chráněných oblastí, včetně národních parků a rezervací.
Přátelské obyvatelstvo: Kostaričané jsou známí svou vřelostí, pohostinností a pozitivním přístupem. Návštěvníci si vychutnávají setkání s přátelskými a milými místními lidmi.
Adrenalinové zážitky: Kostarika je rájem pro dobrodruhy a milovníky adrenalinových sportů. Nabízí širokou škálu aktivit, jako je surfování, rafting, pěší turistika, potápění, ziplining a mnoho dalšího.
Káva: Kostarika je známá jako jedna z předních producentek kvalitní kávy na světě. Můžete navštívit kávové plantáže, kde se dozvíte o procesu pěstování, sklizně a zpracování kávy.

Kolumbie je země plná kontrastů a rozmanitosti.

Zde je stručná charakteristika Kolumbie:
Přírodní krása: Kolumbie je bohatá na úchvatnou přírodu. Nachází se zde Andské pohoří, deštné pralesy, karibské pláže, amazonský prales a unikátní ekosystémy. Můžete se těšit na nádherné sopky, vodopády, jezera a biodiverzitu.
Kulturní rozmanitost: Kolumbie je domovem mnoha etnických skupin a má bohaté kulturní dědictví. Můžete objevovat koloniální architekturu, tradiční vesnice původních obyvatel, barevné festivaly, tanec a hudbu.
Bogotá a Medellín: Hlavní město Kolumbie, Bogotá, je moderní metropolí s bohatou historií. Nabízí mnoho muzeí, uměleckých galerií, historických památek a zajímavých čtvrtí, jako je například historické centrum La Candelaria. Medellín patří k nejrychleji rostoucím městům Kolumbie. Dnes je pokládán za nejbezpečnější město, které se dokázalo příkladně vyrovnat s neslavnou historií, spojenou s narkomafií.
Káva: Kolumbie je jedním z největších producentů kávy na světě. Můžete navštívit kávové farmy a zúčastnit se degustací, abyste poznali proces pěstování a zpracování této vynikající kávy.
Karibské pobřeží: Kolumbijské pobřeží Karibského moře je známé svými nádhernými plážemi, korálovými útesy a živou atmosférou. Můžete navštívit přímořská města, jako je Cartagena, a vychutnat si slunce, moře a tradiční karibskou kuchyni.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Horské středisko Monteverde, spojené s historií amerických kvakerů. Se svou polohou na rozhraní povodí dvou oceánů nabízí zajímavou přírodu i sportovní aktivity.
  • Arenal a La Fortuna, dvě městečka na úpatí sopky Arenal (nedávno ještě činné) se svými deštnými lesy, vodopády a termálními prameny.
  • Vulkán Poas a tropický lesní park La Paz.
  • 3 denní trek v nadmořské výšce kolem3 500 m n.m. v oblasti Los Nevados a zajímavé historické městečko Salento.
  • Bogota a Medellín, dvě zajímavá kolumbijská města.
  • Přímořské letovisko Cartagena.
  • Odpočinek u moře na ostrůvku Tierra Bomba (25 km2)
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Den 1. - Odlet z Prahy do San Jose
Ráno odletíte z Prahy do San Jose (s přestupem) . Přiletíte v 19:50. Celní a pasové odbavení – setkání s řidičem a odjezd do hotelu.

Ubytování a nocleh.

Den 2. - Monteverde
Brzy ráno po snídani se přesunete do Monteverde. Cesta trvá cca 3 hodiny. Poslední úsek ani nemůžeme nazvat silnicí, je to hodně zvlněná rozbitá cesta– vede až do Monteverde.

Monteverde je, podle našeho názoru, jedním z nejkrásnějších míst v Kostarice, se zajímavým mlžným pralesem, rozdílné biodiverzity, pro kterou je toto exotické místo známé. Monteverde se nachází na rozhraní povodí dvou oceánů – Tichého oceánu a Atlantiku. Část vody, která zde naprší, teče do jednoho a část do druhého.

Až se ubytujete, vyjděte si před západem slunce na procházku na některou z vyhlídek a užijte si nádherný západ slunce v Monteverde.

Odpoledne můžeme navštívit zajímavou farmu Dona Juana, která nám představí historii kávy a kakaa v Kostarice. Káva je nedílnou součástí Monteverde a káva z této lokality patří k nejlepší kávě, kterou můžete v Kostarice najít.

Ubytování v Monteverde.

Den 3. - Monteverde
Dopoledne doporučujeme navštívit motýlí zahradu, kde se můžete i podívat do terárií s kostarickými hady a žábami. A za příplatek navštívit i záchranou stanici lenochodů, kde můžete z blízka seznámit s jedním ze symbolů kostarické přírody.

Odpoledne doporučujeme Sky Trek.

K návštěvě Monteverde patří neodmyslitelně zkušenost zvaná Sky Tram & Sky Trek. Sky Tram je lanovka, která vás vyveze na horu, na nejvyšší bod v Monteverde. Pří jízdě budete moci zahlédnout Arenal, vulkány Miravalles a Orosí a také zlaté pláně Guanacaste. Cestu dolů budeme absolvovat

v systému Sky Trek. Po tzv. zip lines se spouštíte přes jednotlivé zavěšené plošiny a postupně se dostanete zpět na pevnou zem. Budete prolétávat korunami stromů, nad hlubokým údolím, s nádherným výhledem do krajiny (pokud bude dobré počasí). Je to divoký zážitek, ale bezpečný a nádherný.

Ubytování v Monteverde.

Den 4. - Z Monteverde k jezeru Arenal
Snídaně v Monteverde.. Po snídani odjedete po vlastní ose do oblasti sopky Arenal. Cesta trvá kolem 3 hodin, ale bude na co koukat. Pojedete typickou kostarickou krajinou, kde se střídají pastviny v kopcovité krajině s plantážemi ananasu a banánů. Všechny odstíny zelené okolo vás, šťavnaté stromy a rostliny.

Vulkán Arenal - krásný symetrický vulkán ve tvaru pravidelného kužele stoupajícího do výšky 1.657 m. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým

Ubytování v hotelu v Arenalu.

Odpoledne se vydáme k vodopádu La Fortuna. Nejprve se můžeme zastavit na oběd v některé malé příjemné restauraci, s výborným jídlem.

Nocleh v Arealu

Den 5. - Arenal
Velmi brzy ráno vyrazíme do Mistic parku na procházku deštným pralesem po visutých mostech. Areál je hodně navštěvovaný a je proto dobré vyrazit do něj buď velmi brzy ráno (s rizikem ranní mlhy) nebo pozdě odpoledne (s rizikem dešťě).

Procházka určitě stojí za to.

Odpoledne můžete vyrazit do některých termálních lázní a odpočinout si před další cestou.

Den 6. - Arenal
Den volna určený pro další aktivity, které se dají v Arenalu podniknout – jízda na koních, čtyřkolky, procházka na úpatí vulkánu, rafting na řece Balsa.

U rafftingu je dobré objednat jej předem ještě před cestou.

Pro ty, kdo nebudou chtít žádné aktivity, je možné zajistit návštěvu termálních lázní.

Arenal a středisko La Fortuna jsou místa, plná obchůdků, restaurací a kaváren a mít tady volné odpoledne vůbec není k zahození.

Den 7. - Vulkán Poas a tropická lesní zahrada La Paz
Po snídani se vydáme na cca 2 hodinovou jízdu k vulkánu Poas. Pokud počasí dovolí, vystoupáme na hřeben kráteru a budeme mít možnost pozorovat kráter uvnitř.

Po návštěvě vulkánu odjedeme do soukromého parku La Paz, ale před tím se zastavíme na oběd. Park La Paz je velmi zajímavým prostorem a trek v parku je skvělou procházkou v divoké přírodě.

Pozdě odpoledne přijedeme do San Jose.

Den 8. - Z Kostariky do Kolumbie. Prohlídka Cerro Monserat v Bogotě
Po snídani přejedeme na letiště, následuje přelet do hlavního města Kolumbie, do Bogoty.

Odpoledne se lanovkou vydáme na dominantu města – Cerro Monserrat, odkud je nádherný výhled na město. Na vrcholu, který je vysoký 3.152 m.n.m. je i kostel ze 17. stol.

Den 9. - Z Bogoty do hor
Přelet z Bogoty do Pereiry, kde začne naše výprava do Caňonu Media Luna. Po příletu nás čeká zhruba hodinový transfer do půvabného městečka Salento. Setkáme se s členy Parano Trek Office, kteří s námi proberou průběh následující cesty.

Odpoledne se můžeme projít po městě a zajít si někam na dobrou večeři.

Nocleh v Salentu.

Den 10. - Stále vzhůru, aneb Ó hory, ó hory
V sedm ráno nás vyzvedne transfer a přejedeme do Cocora Valley, vstupní brány do Národního parku Los Nevados. Cestu začneme v 2.400 m.n.m., procházkou přes mlžný les, kde každý strom je jako botanická zahrada s desítkami druhů bromélií a orchidejí.

Přestávku na oběd budeme mít ve výšce 3.150 m.n.m.

Odpoledne dojdeme k dnešnímu cíli, k farmě La Argentina, kde na nás čeká večeře.

Nocleh na farmě.

Chůze: 12 km

Minimální nadmořská výška: 2.400

Maximální nadmořská výška: 3.400

Den 11. - Civilizace je stále daleko
Po snídani vyrazíme na další část cesty lesem v kaňonu Half Moon. Po zhruba 4 km se krajina přemění v paramo ekosystém a pokud počasí bude příznivé, můžeme se pokochat výhledy na Nevado del Tolima.

Po dalších 3 km dojdeme k farmě Buenos Aires, která je ukryta ve stínu mohutných pinií.

Po krátkém odpočinku sestoupíme povodím Cárdenas Creek, rozloučíme se s horským velikánem Paramillo del Quindio, který se tyčí v pozadí nádherné krajiny.

Konečná zastávka bude na farmě ve výšce 3.450 m.n.m., kde se si odpočineme po celodenním treku a pochutnáme si na podomácku připravené večeři.

Chůze: 14 km

Minimální nadmořská výška: 3.400

Maximální nadmořská výška: 3.900

Den 12. - Zpět mezi lidi
Dnes nás čeká poslední část cesty. Po snídani začneme 12ti kilometrový sestup fascinující krajinou uprostřed majestátních hor střední Kolumbie až do údolí Cocora se svými typickými voskovými palmami.

Odpoledne přejedeme zpět do Salerna, kde se ubytujeme.

Chůze: 15 km

Minimální nadmořská výška: 2.400

Maximální nadmořská výška: 3.400

Den 13. - Z hor na skok do Medellínu
Po snídani přejedeme na letiště a následuje přelet do Medellínu.

Do centra města se svezeme metrem „Cable“, navštívíme Metropolitní katedrálu, obchodní pasáž Junin, náměstí Botero, kde si prohlédneme slavné sochy od umělce Fernanda Botera, který si libuje v blahobytných tvarech. Projde,e se parkem El Poblado a Lleras a v Pueblito Paisa si užijeme ochutnávku kolumbijských delikates z místních surovin.

Nocleh v Medellínu.

Den 14. - Z Medellínu do Cartageny
Dopoledne bude ještě čas na krátkou procházku městem a pak přejedeme na letiště, kde se odbavíme na let do nádherného koloniálního města Cartagena.

Večer se projdeme po městě a se skleničkou něčeho dobrého přivítáme nadcházející noc.

Den 15. - Na chvilku k moři
Po snídani transfer do přístavu a přejezd lodí na ostrov – cca 20 minut – ubytování a pobyt u moře.

Ubytování v Éteka Slow Bouutique Beach Hotel

Den 16. a den 17. - Odpočinek u moře

Den 18. - Odlet do Bogoty
Dopoledne přejedeme na letiště a vrátíme se do Bogoty.

Odpoledne se ještě vydáme na procházku do centra města, kde se snoubí koloniální styl s moderní architekturou. Projdeme se půvabnou čtvrtí La Candelaria, prohlédneme si historický klenot katedrálu Capilla del Sagrario, která skrývá šest velkých maleb světoznámého malíře Gregorio Vasqueze. Zastavíme se u prezidentského paláce a před budovou Nejvyššího soudu, na který byly v roce 1985 podniknuty krvavé útoky, pod které byl podepsán narkobaron Pablo Escobar.

Den 19. - Odlet do Evropy

Den 20. - Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

• letenky v Economy Class včetně odbaveného zavazadla do 23 kg
• letištní, bezpečnostní a palivové poplatky
* vnitrostátní letenky v Kolumbii, včetně odbaveného zavazadla 23 kg
• ubytování v hotelech na okruhu se snídaní
• privátní transfery dle itineráře
• vstupné dle itineráře
• česky hovořící doprovod po celou dobu okruhu
• anglicky a španělsky hovořící místní řidič/průvodce
• pojištění cestovní kanceláře proti úpadku
• Při treku v oblasti Los Nevados - 2x ubytování na farmě ve společné noclehárně se sdílenou koupelnou - 2x snídaně na farmě - 3x oběd formou pikniku během treku - 2x večeře na farmě - svačiny na cestě formou balíčků (po dobu treku v Los Nevados) - purifikovaná voda po dobu treku (je nutné si vzít s sebou vlastní lahev) - teplé nápoje po dobu cesty: káva, horká čokoláda a bylinkový čaj (po dobu treku v Los Nevados)
* Zákonné pojištění CK pro případ insolvence
* Zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

• cestovní pojištění a připojištění storna
• osobní výdaje 
• fakultativní výlety a vstupy
* spropitné pro místní řidiče (cca 5 usd na osobu a den) a pro místní průvodce (cca 10 USD na osobu a den) - místní průvodce využíváme tam, kde to předepisují místní předpisy a při treku v horách Los Nevados.

Den 1. - Odlet z Prahy do San Jose

Ráno odletíte z Prahy do San Jose (s přestupem) . Přiletíte v 19:50. Celní a pasové odbavení – setkání s řidičem a odjezd do hotelu.

Ubytování a nocleh.San Jose - Barcelo San Jose


Den 2. - Monteverde

Brzy ráno po snídani se přesunete do Monteverde. Cesta trvá cca 3 hodiny.  Poslední úsek ani nemůžeme nazvat silnicí, je to hodně zvlněná rozbitá cesta– vede až do Monteverde.

Monteverde je, podle našeho názoru, jedním z nejkrásnějších míst v Kostarice, se zajímavým mlžným pralesem, rozdílné biodiverzity, pro kterou je toto exotické místo známé. Monteverde se nachází na rozhraní povodí dvou oceánů – Tichého oceánu a Atlantiku. Část vody, která zde naprší, teče do jednoho a část do druhého.

Až se ubytujete, vyjděte si před západem slunce na procházku na některou z vyhlídek a užijte si nádherný západ slunce v Monteverde.

Odpoledne můžeme navštívit zajímavou farmu Dona Juana, která nám představí historii kávy a kakaa v Kostarice. Káva je nedílnou součástí Monteverde a káva z této lokality patří k nejlepší kávě, kterou můžete v Kostarice najít.

Ubytování v Monteverde.

Snídaně

Monteverde Country Club 3*


Den 3. - Monteverde

Dopoledne doporučujeme navštívit motýlí zahradu, kde se můžete i podívat do terárií s kostarickými hady a žábami. A za příplatek navštívit i záchranou stanici lenochodů, kde můžete z blízka seznámit s jedním ze symbolů kostarické přírody.

Odpoledne doporučujeme Sky Trek.

K návštěvě Monteverde patří neodmyslitelně zkušenost zvaná Sky Tram & Sky Trek. Sky Tram je lanovka, která vás vyveze na horu, na nejvyšší bod v Monteverde. Pří jízdě budete moci zahlédnout Arenal, vulkány Miravalles a Orosí a také zlaté pláně Guanacaste. Cestu dolů budeme absolvovat 

v systému Sky Trek. Po tzv. zip lines se spouštíte přes jednotlivé zavěšené plošiny a postupně se dostanete zpět na pevnou zem. Budete prolétávat korunami stromů, nad hlubokým údolím, s nádherným výhledem do krajiny (pokud bude dobré počasí). Je to divoký zážitek, ale bezpečný a nádherný.

Ubytování v Monteverde.

Snídaně

Monteverde Country Club 3*


Den 4. - z Monteverde do Arenalu (La Fortuny)

Snídaně v Monteverde.. Po snídani odjedete po vlastní ose do oblasti sopky Arenal. Cesta trvá kolem 3 hodin, ale bude na co koukat. Pojedete typickou kostarickou krajinou, kde se střídají pastviny v kopcovité krajině s plantážemi ananasu a banánů. Všechny odstíny zelené okolo vás, šťavnaté stromy a rostliny. 

Vulkán Arenal - krásný symetrický vulkán ve tvaru pravidelného kužele stoupajícího do výšky 1.657 m. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým

Ubytování v hotelu v Arenalu. 

Odpoledne se vydáme k vodopádu La Fortuna. Nejprve se můžeme zastavit na oběd v některé malé příjemné restauraci, s výborným jídlem.

Nocleh v Arealu

Snídaně

Magic Mountain Hotel


Den 5. - Arenal

Velmi brzy ráno vyrazíme do Mistic parku na procházku deštným pralesem po visutých mostech. Areál je hodně navštěvovaný a je proto dobré vyrazit do něj buď velmi brzy ráno (s rizikem ranní mlhy) nebo pozdě odpoledne (s rizikem dešťě).

Procházka určitě stojí za to.

Odpoledne můžete vyrazit do některých termálních lázní a odpočinout si před další cestou.

Snídaně

Magic Mountain Hotel


Den 6. - Arenal

Den volna určený pro další aktivity, které se dají v Arenalu podniknout – jízda na koních, čtyřkolky, procházka na úpatí vulkánu, rafting na řece Balsa.

U rafftingu je dobré objednat jej předem ještě před cestou.

Pro ty, kdo nebudou chtít žádné aktivity, je možné zajistit návštěvu termálních lázní. 

Arenal a středisko La Fortuna jsou místa, plná obchůdků, restaurací a kaváren a mít tady volné odpoledne vůbec není k zahození.

Snídaně

Magic Mountain Hotel


Den 7. - Z Arenalu k vulkánu Poas a do zahrad La Paz

Po snídani se vydáme na cca 2 hodinovou jízdu k vulkánu Poas. Pokud počasí dovolí, vystoupáme na hřeben kráteru a budeme mít možnost pozorovat kráter uvnitř. 

Po návštěvě vulkánu odjedeme do soukromého parku La Paz, ale před tím se zastavíme na oběd. Park La Paz je velmi zajímavým prostorem a trek v parku je skvělou procházkou v divoké přírodě.

Pozdě odpoledne přijedeme do San Jose.

Snídaně

San Jose - Barcelo San Jose


Den 8. - Z Kostariky do Kolumbie

Po snídani přejedeme na letiště, následuje přelet do hlavního města Kolumbie, do Bogoty.

 Odpoledne se lanovkou vydáme na dominantu města – Cerro Monserrat, odkud je nádherný výhled na město. Na vrcholu, který je vysoký 3.152 m.n.m. je i kostel ze 17. stol.

Snídaně


Den 9. - Z Bogoty do hor

Přelet z Bogoty do Pereiry, kde začne naše výprava do Caňonu Media Luna. Po příletu nás čeká zhruba hodinový transfer do půvabného městečka Salento. Setkáme se s členy Parano Trek Office, kteří s námi proberou průběh následující cesty.

Odpoledne se můžeme projít po městě a zajít si někam na dobrou večeři.

Nocleh v Salentu.

Snídaně


Den 10. - Ó hory, ó hory

V sedm ráno nás vyzvedne transfer a přejedeme do Cocora Valley, vstupní brány do Národního parku Los Nevados. Cestu začneme v 2.400 m.n.m., procházkou přes mlžný les, kde každý strom je jako botanická zahrada s desítkami druhů bromélií a orchidejí. 

Přestávku na oběd budeme mít ve výšce 3.150 m.n.m.

Odpoledne dojdeme k dnešnímu cíli, k farmě La Argentina, kde na nás čeká večeře. 

Nocleh na farmě.

Chůze: 12 km

Minimální nadmořská výška: 2.400

Maximální nadmořská výška: 3.400

Snídaně - oběd - večeře


Den 11. - Civilizace je opravdu daleko

Po snídani vyrazíme na další část cesty lesem v kaňonu Half Moon. Po zhruba 4 km se krajina přemění v paramo ekosystém a pokud počasí bude příznivé, můžeme se pokochat výhledy na Nevado del Tolima. 

Po dalších 3 km dojdeme k farmě Buenos Aires, která je ukryta ve stínu mohutných pinií. 

Po krátkém odpočinku sestoupíme povodím Cárdenas Creek, rozloučíme se s horským velikánem Paramillo del Quindio, který se tyčí v pozadí nádherné krajiny.

Konečná zastávka bude na farmě ve výšce 3.450 m.n.m., kde se si odpočineme po celodenním treku a pochutnáme si na podomácku připravené večeři.

Chůze: 14 km

Minimální nadmořská výška: 3.400

Maximální nadmořská výška: 3.900

Snídaně - oběd - večeře


Den 12. - Zpět mezi lidi

Dnes nás čeká poslední část cesty. Po snídani začneme 12ti kilometrový sestup fascinující krajinou uprostřed majestátních hor střední Kolumbie až do údolí Cocora se svými typickými voskovými palmami. 

Odpoledne přejedeme zpět do Salerna, kde se ubytujeme.

Chůze: 15 km

Minimální nadmořská výška: 2.400

Maximální nadmořská výška: 3.400

Snídaně


Den 13. - Z hor do Medellínu

Po snídani přejedeme na letiště a následuje přelet do Medellínu. 

Do centra města se svezeme metrem „Cable“, navštívíme Metropolitní katedrálu, obchodní pasáž Junin, náměstí Botero, kde si prohlédneme slavné sochy od umělce Fernanda Botera, který si libuje v blahobytných tvarech. Projde,e se parkem El Poblado a Lleras a v Pueblito Paisa si užijeme ochutnávku kolumbijských delikates z místních surovin.

Nocleh v Medellínu.

Snídaně


Den 14. - Medellín a odlet do Carategeny

Dopoledne bude ještě čas na krátkou procházku městem a pak přejedeme na letiště, kde se odbavíme na let do nádherného koloniálního města Cartagena.

Večer se projdeme po městě a se skleničkou něčeho dobrého přivítáme nadcházející noc.

Snídaně


Den 15. - Cartagena a odjezd k moři

Po snídani transfer do přístavu a přejezd lodí na ostrov – cca 20 minut – ubytování a pobyt u moře.

Ubytování v Éteka Slow Bouutique Beach Hotel

Snídaně


Den 16. a den 17. - odpočinek u moře

Snídaně


Den 18. - od moře do Bogoty

Dopoledne přejedeme na letiště a vrátíme se do Bogoty. 

Odpoledne se ještě vydáme na procházku do centra města, kde se snoubí koloniální styl s moderní architekturou. Projdeme se půvabnou čtvrtí La Candelaria, prohlédneme si historický klenot katedrálu Capilla del Sagrario, která skrývá šest velkých maleb světoznámého malíře Gregorio Vasqueze. Zastavíme se u prezidentského paláce a před budovou Nejvyššího soudu, na který byly v roce 1985 podniknuty krvavé útoky, pod které byl podepsán narkobaron Pablo Escobar.

Snídaně


Den 19. - odlet do Evropy
Den 20. - Přílet do Prahy

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Kostarika - za přírodou a plážemi - Poznávací zájezdy | Kostarika

Kostarika - za přírodou a plážemi

42 900 Kč 7-9

Kostarika na vlastní pěst, se zázemím cestovní kanceláře.
Nasajte atmosféru Tichého oceánu i Karibského moře, vůni mlžných pralesů, divoké přírody, vodopádů, ale i skvělé kostarické kávy a latinskoamerické kuchyně. Prožijte několik dní v panenské náruči kostarické přírody a hoďte starosti za hlavu. Vydejte se s pronajatým vozem na cestu k vulkánu Arenal, mlžným pralesům do Monteverde, poznejte tichomořské pláže a nakonec objevte národní park Manuel Antonio - jeden z nejmenších, ale nejkrásnějších parků Kostariky.

Tento program připravujeme na míru každému zákazníkovi, nejedná se o skupinový zájezd.

Detail Termíny a ceny +
Kostarická odysea - od Pacifiku ke Karibiku - Poznávací zájezdy | Kostarika

Kostarická odysea - od Pacifiku ke Karibiku

88 900 Kč 14

Vydejte se na velkou cestu po Kostarice - za poznáním i odpočinkem. Čeká vás samotný jih země a neposkvrněný, odlehlý národní park Corcovado. Vypravíte se do n.p. Tortuguero na karibském pobřeží, kde kladou vejce želvy, čeká vás neopakovatelná atmosféra sopek v Arenalu, mlžné pralesy v Monteverde a nakonec si odpočinete v na plážích Tichého oceánu. Vše komfortně s dopravou, pronajatým vozem, dobrým ubytováním a bez starostí.

Tento program připravujeme na míru každému zákazníkovi, nejedná se o skupinový zájezd.

Detail Termíny a ceny +
loading