facebook
Kostarická odysea - od Pacifiku ke Karibiku -

Kostarická odysea - od Pacifiku ke Karibiku

14 nocí od 107 500 Kč
Kostarika, Poznávací zájezdy

Kostarická odysea - od Pacifiku ke Karibiku

Vydejte se na velkou cestu po Kostarice - za poznáním i odpočinkem. Čeká vás samotný jih země a neposkvrněný, odlehlý národní park Corcovado. Vypravíte se do n.p. Tortuguero na karibském pobřeží, kde kladou vejce želvy, čeká vás neopakovatelná atmosféra sopek v Arenalu, mlžné pralesy v Monteverde a nakonec si odpočinete v na plážích Tichého oceánu. Vše komfortně s dopravou nebo pronajatým vozem, dobrým ubytováním a bez starostí.     

Tento program připravujeme na míru každému zákazníkovi, nejedná se o skupinový zájezd.

V uvedeném programu je zajištěn pronájem vozu 8.-15. den. Na přání vám ale zajistíme i privátní dopravu bez nutnosti v Kostarice řídit.

 

Videogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Odlehlé a exotické Corcovado s minimem turistů = skutečná panenská příroda.
  • Sopky kolem vás a takřka na dosah v Poas a Arenalu
  • Deštný prales v Monteverde.
  • Karibské pobřeží a oblast Tortuguero, s nekonečnými vodními kanály a kde kladou (červenec-říjen) želvy vejce.
  • Pobyt a odpočinek na Tichomořském pobřeží.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Recenze

Kostarika - poděkování 02.02.2024
Dobrý den,zdravíme Vás opět z ČR, jsme plni dojmů z cesty.Rádi bychom Vám poděkovali, dovolená byla úžasná. Kostarika je nádherná země a rádi se do ní časem podíváme znovu. Celá cesta proběhla bez jediného problému, ubytování, jídlo, doprava, výlety, všechno bylo skvělé a všude byli milí lidé. Počasí nám také přálo.Děkujeme za Vaši trpělivost při přípravě zájezdu, bez Vašich cenných rad a zkušeností bychom neviděli tolik krás. Měl jste pravdu, cesta do Drake Bay a Corcovada stála za to a i cesta malým letadlem byla zážitkem. Jak v Laguna Lodge, tak v Aguila de Osa byli skvělí průvodci, kteří nám ukázali spoustu zvířat a ptáků. Nápad na zastávky na cestě do Arenalu na sopku Poas a do La Paz Waterfall Gardens byl taky fajn. V Arenalu jsme si koupili výlet s průvodcem na Mistico Hanging Bridges Park, to bylo taky moc hezké. Hotely Kioro Arenal a Jardin del Eden byly klidné, čisté a měly krásné zahrady, kde jsme téměř sami relaxovali. Mile nás překvapila cesta s Edelweiss Air, letěli jsme téměř na čas, v letadle byl výborný servis, byli jsme spokojeni více než s jinými leteckými společnostmi.Ještě jednou Vám moc děkujeme a při plánování další cesty se na Vás zase rádi obrátíme.

M.K.
Kostarika 2024 19.05.2024
Nádherná dovolená, super zážitky. Přijemní a hodní lidé. Prostě SUPER.

Petr Král

1. den: ODLET Z PRAHY DO SAN JOSE

Po večerním příletu vás na letišti vyzvedne náš řidič a odveze do hotelu, kde přenocujete.

2. den: NÁRODNÍ PARK TORTUGUERO

Časně ráno odjezd do národního parku Toruguero na východě země a na karibském pobřeží.
Na konci cesty přesedláte na loď, která vás dopraví do lodže akorát na oběd. Po obědě se vydáte lodí a poté procházkou do deštného pralesa. Prohlédnete si karibskou vesnici Tortuguero. Národní park vás čeká zítra, dnes proniknete do života a chovu mořských želv a fungování národního parku. Před večeří čas na relaxaci u bazénu.
Tortuguero je jedna z nejkrásnějších částí Kostariky. Biologicky se jedná o nesmírně vzácnou a bohatou oblast plnou vodních kanálů, řek, lagun a pláží s množstvím fauny. Najdete zde deštný prales protkaný říčkami i sladkovodní jezera plná ryb. Pohyb po parku na malých loďkách dodá výletu nádech dobrodružství.

3. den: NÁRODNÍ PARK TORTUGERO

Zkušený průvodce vás dnes povozí po hlavních i menších kanálech parku. V oblasti se nachází více než 300 druhů ptáků, 3 druhy mořských želv, 60 druhů savců a mezi nimi také žije 13 ohrožených druhů, např. jaguár, tapír, ocelot, puma, nebo kapustňák. Uvidíte je? Při troše štěstí jistě budete mít několik příležitostí pro jejich pozorování. A třeba najdete na pláži i mořské želvy. Během dne prozkoumáte schované ostrůvky, panenské pláže, křivolaké kanály a to vše po příkrovem hustého deštného pralesa kolem i nad námi. Den bude naplněný vůněmi, zvuky, světly i stíny deštného pralesa.

4. den: TORTUGUERO - SAN JOSE

Během dne návrat zpět do San Jose a ubytování v hotelu na 1 noc.

5. den: PŘELET NA JIH DO DRAKE BAY A N.P. CORCOVADO

Dnes vás čeká jedno z nejkrásněších míst celé Kostariky - odlehlý národní park Corcovado, který je daleko od civilizace a proto se zde daří divokým zvířatům, nádherné flóře a bohatému mořskému životu.

Ráno po snídani vás odvezeme na letiště, kde nasednete do malého letadla, která vás za několik desítek minut přenese na jih země u zálivu Drake Bay a u národního parku Corcovado.

Naši klientům nabízíme několik typů ubytování, dle jich preferencí.
- Aguila de Osa ***+
- Drake Bay Wilderness Resort ***
Ve uvedených lodžích je plná penze a dva nádherné výlety: 1 pěší výlet s průvodcem do n.p. Corcovado a 1 výlet do mořské rezervace Caňo Island. 

Národní park Corcovado je zážitkem na celý život. Zahrnuje jediné zbývající staré vlhké lesy na tichomořském pobřeží Střední Ameriky a 13 hlavních ekosystémů včetně nížinného deštného lesa, vysokohorského oblačného lesa, palmového lesa jolillo a mangrovových bažin, stejně jako pobřežních mořských a plážových biotopů.
Je zde velká šance spatřit některé z nejplašších a nejohroženějších obyvatel Kostariky: tapíry bairdovy, jaguáry, makaky šarlatové, orly - harpyje, kotuly a pekari.

6. a 7. den: DRAKE BAY / CORCOVADO

Užijte si bohatý program, který vás zde na jihu čeká.
Jeden den se vypravíte se lodí do mořské rezervace na nádherný ostrůvek Caño Island, který se nachází asi 40 min. od pobřeží. Druhý den vás pak čeká pěší výlet do n.p. Corcovado.
Dále máte možnost vydat se na moře, na ryby, na kajacích, nebo za šnorchlováním, vypravit se kolem pobřeží na koni apod.

8. den: SOPKA ARENAL / LA FORTUNA

Dopoledne odlet do San Jose, kde si na letišti převezmete vůz a vypravíte se do oblasti slavné sopky Arenal.
Cestou se můžete zastavit u neméně krásné sopky Poás, v tropických zahradách (u obou je nutná rezervace předem), nebo u některých z vodopádů na trase. Po příjezdu příjezdu převzetí vozu a ubytování na 2 noci v příjemném hotelu na dohled sopky Arenal.

9. den: SOPKA ARENAL / LA FORTUNA

Arenal je nejznámější kostarický vulkán. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. Během dne se můžete vydat na túru po visutých mostech, objevovat faunu deštného pralesa, nebo obdivovat jedinečnou tropickou floru. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Další lokalitou, kterou navštivte je vodopád La Fortuna, který se nachází přímo na úpatí Cerro Chato, stále aktivního i když dřímajícího vulkánu. Turistika není nijak náročná. Pro pozdější odpoledne zvolte relax v jednom z oblíbených míst s horkými prameny.
Na přání vám zajistíme výlety i průvodce.

10. den: MLŽNÉ PRALESY V MONTEVERDE

Dnes se přesunete do Monteverde (cca 4 hod). Pojedete po kolem jezera a po silnici přes pohoří Tilarán. Po příjezdu do městečka Santa Elena, které leží přímo u rezervace Monteverde, se ubytujete na 2 noci.

11. den: MONTEVERDE

Monteverde je jedním z nejhezčích míst v Kostarice a to díky ohromujícímu mlžnému pralesu. Nebylo by tedy zajímavé vidět vše z výšky? Vydejte se na Sky Tram & Sky Trek. Sky Tram Vás vyveze na horu přibližně do výšky 1.400 – 1.600 m. Pří jízdě (nebo letu nad zemí?) budete moci zahlédnout Arenal, vulkány Miravalles a Orosi a také zlaté pláně Guanacaste. Nakonec se můžete po tzv. zip lines spustíte přes jednotlivé zavěšené plošiny a postupně se dostanete zpět na pevnou zem.
Dále můžete navštívit buď některou z menších rezervací, nebo některou ze zvířecích expozic (žáby, hmyz, hadi, netopýři). Za soumraku můžete podniknout noční výpravu za svitu baterek, nebo navštívit některý z místních barů a restaurací. Na přání vám zajistíme výlety i průvodce.

12. den: GUANACASTE: ODPOČINEK NA PLÁŽÍCH TICHÉHO OCEÁNU

Dnes se rozloučíte s Monteverde a odjedete do hotelu na pláži v oblasti Guanacaste. Preferujete hotel s All Inclusive? Není problém - zařídíme. Odpočinek na 3 noci.

15. den: ODLET DOMŮ

Během dne odjezd zpět na letiště do San Jose, nebo Liberia, vrácení vozu a odlet večerní linkou zpět domů.
 

16. den: PŘÍLET

Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

* Letenku v optimální knihovací třídě s příručním zavazadlem v hodnotě 26.000 Kč/os (přeprava velkého kufru do 23 kg za příplatek)
* Doprava na trase: San Jose - Drake Bay - Tortugero - Arenal včetně dopravy z letiště do hotelu. 
* Pronájem vozu střední kategorie z Arenal - Monteverde - Pobyt u moře - San Jose.
* Výlety s průvodcem uvedené v programu (Tortuguero a Corcovado), ostatní za příplatek: Arenal, Monteverde. 
* Ubytování v osvědčených a příjemných hotelech a lodžích typu 3-4*
1+1 noc v San Jose, 3 noci u n.p. Corcovado, 2 noci u n.p. Tortugero, 2 noci v oblasti sopky Arenal, 2 noci v oblasti mlžných pralesů v Monteverde, 3 noci v hotelu u pláže u Tichého oceánu na závěr pobytu.
* Stravování: snídaně. V oblasti Corcovado (3 noci) a Tortuguero (2 noci): plná penze.
* Povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* Spropitné
* Stravování kromě uvedených
* Další zavazadlo kromě příručního (velké odbavené zavazadlo lze doobjednat extra za cca 2600 Kč)
* Jednosměrný poplatek u pronajatého vozu (cca 50 USD)
* Výdaje např. na lokální pojištění
* Vstupy do NP apod.
* Příplatky za Vánoce, Silvestr apod.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Kostarická Odysea s českým průvodcem včetně N.p. Corcovado - Český průvodce Poznávací zájezdy | Kostarika

Kostarická Odysea s českým průvodcem včetně N.p. Corcovado

94 680 Kč 13

Poznejte Kostariku ze všech světových stran s doprovodem českého průvodce.
Čeká vás východní karibské pobřeží s Národním parkem Tortuguero. Z jihu navštívíte unikátní a odlehlý poloostrov Osa a Národní park Corcovado včetně mořské rezervace u ostrova Caňo. Na západě si odpočnete na tichomořských plážích a dále na sever navštívíte 3 oblíbené vnitrozemské lokality: tropický mlžný prales v Monteverde, Národní park kolem sopky Rincón de la Vieja a nakonec rozmanitou oblast Arenal se stejnojmennou sopkou, vodopády a pralesy.

Na závěr možnost prodloužení pobytu u Tichého oceánu v hotelu jaký se vám bude líbit, ať už jednoduchý 3*, nebo luxusní 5* rezort.

Detail Termíny a ceny +
loading