facebook
Kostarika - za přírodou a plážemi -

Kostarika - za přírodou a plážemi

7-9 nocí od
Kostarika, Poznávací zájezdy

Kostarika - za přírodou a plážemi

Kostarika na vlastní pěst, se zázemím cestovní kanceláře.
Kostarika opět otevírá své exotické brány, a to BEZ testu na covid, pouze cestovním potvrzením a s povinným zdravotním pojištěním. Nasajte atmosféru Tichého oceánu i Karibského moře, vůni mlžných pralesů, divoké přírody, vodopádů, ale i skvělé kostarické kávy a latinskoamerické kuchyně. Prožijte několik dní v panenské náruči kostarické přírody a hoďte starosti za hlavu.Vydejte se s pronajatým vozem na cestu k vulkánu Arenal, mlžným pralesům do Monteverde, poznejte tichomořské pláže v Playa Samara, kde v okolí městečka Nosara kladou vejce mořské želvy a poznejte národní park Manuel Antonio - jeden  z nejmenších, ale nejkrásnějších parků Kostariky.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Osvědčený program s pronajatým vozem (s kompletním pojištěním bez spoluúčasti již v ceně!)
  • Poznejte nejkrásnější kostarické parky a rezervace
  • Užijte si pobyt u moře ve dvou lokalitách
  • Možnost přizpůsobení programu na míru, vč. varianty s průvodcem a bez řízení
  • Varianta na 9 dní / 7 nocí, nebo 11 dní / 9 nocí s pobytem u pláže v oblasti Playa Samara - Tamarindo, kde také v sezoně kladou mořské želvy vejce.

1. den: ODLET DO KOSTARIKY

Po příletu do San Jose si na letišti vyzvednete vůz (součástí ceny je kompletní pojištění - nic už tedy na místě nedoplácíte!) a ubytujete se v nedalekém hotelu v San Jose, kde začne vaše kostarické dobrodružství.

2. den: SAN JOSE > SOPKY POÁS A ARENAL

Po snídani vás čeká cesta do národního parku Poás s možností zastávky na kávové plantáži Doka, která patří k prvním v Kostarice. Výlet k sopce Poás, která s průměrem kaldery 1,8 km patří k jedněm z největších na světě. Následně odjezd do města La Fortuna u nejznámějšího kostarického vulkánu Arenal. Ubytování ve stylovém hotýlku na 2 noci.

3. den: ARENAL

Dopoledne se vydejte na túru po visutých mostech Puentes des Bosque, které se nachází v migračním koridoru ptactva. Můžete zde pozorovat floru a faunu deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Celá trasa měří jen cca 3 km, takže jí zvládnou všichni. Další lokalitou, kterou navštivte je vodopád La Fortuna, který se nachází přímo na úpatí Cerro Chato, stále aktivního i když dřímajícího vulkánu. Turistika není nijak náročná, celkem ujdete asi 6 km.

4. den: ARENAL > MONTEVERDE

Dnes se přesunete do Monteverde. Pojedete po silnici kolem krásného jezera Arenal a přes pohoří Tilarán. Nikam nespěchejte a užijte si krásnou přírodu. Po příjezdu ubytování na 2 noci.

5. den: MONTEVERDE

Monteverde je díky ohromujícímu mlžnému pralesu jedním z nejkrásnějších míst v Kostarice. Nebylo by tedy zajímavé vidět vše z výšky? Vydejte se na Sky Tram & Sky Trek. Sky Tram Vás vyveze na horu příbližně do výšky 1.400 – 1.600 m. Pří jízdě (nebo letu nad zemí?) budete moci zahlédnout Arenal, vulkány Miravalles a Orosi a také zlaté pláně Guanacaste. Nakonec se můžete spustit zpět po tzv. zip lines přes jednotlivé zavěšené plošiny. 

6. den: MONTEVERDE > MANUEL ANTONIO

Dnes se vydáte na cestu do n.p. Manuel Antonio. Ten je sice jedním z nejmenších, ale na druhou stranu nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších parků Kostariky. Rozkládá se na břehu Tichého oceánu a od roku 1972 stojí za záchranou zdejších bělostných pláží. Kromě nich jsou tu chráněny zejména mangrovové porosty a druhově nesmírně bohatý vlhký tropický prales. Ubytování na 2 noci.

7. den: MANUEL ANTONIO

Užijte si odpočinek na pláži, nebo se vypravte na výlet do parku. Veřejnosti je přístupná jen část a denní počet návštěvníků je omezován, proto plánujte návštěvu předem. Lze také objednat výlet s průvodcem. Parkem vedou trasy částečně podél pláží a částečně pralesem s možností zahlédnout mnoho zdejších druhů zvířat. Nejčastěji se dají vidět roztomilé opičky kotul veverovitý, dále malpy, lenochodi, leguáni i hadi. Na zdejší pláže připlouvají každoročně klást vejce želvy kožatky. Klima je zde celoročně horké, vlhké a deštivé.

8. den: MANUEL ANTONIO > SAN JOSE

Dnes se rozloučíte nejen s národním parkem ale i Kostarikou. Čeká vás přejezd do San Jose, vrácení vozu na letišti a odlet zpět domů. 

9. den: NÁVRAT

Přílet zpět do Prahy.

-------- PRODLOUŽENÍ O POBYT NA PLÁŽI --------
Chcete si užít ještě další dny v Kostarice, třeba na plážích v oblasti Playa Samara a Tamarindo, kde v sezoně kladou mořské želvy vejce, stejně jako na druhé straně Kostariky v Tortugero? Máme pro vás variantu prodloužení o další 2 noci (nebo klidně i déle) s pobytem v hotelu na pláži u Tichého oceánu. 
4. den bude vaším cílem, místo Monteverde, hotel a pláž na tichomořském pobřeží v oblasti Playa Samara, nebo Tamarindo, kde přenocujete na 2 noci. 6. den pak pokračujete do Monteverde, kde již podle původního plánu strávíte 2 noci a 8. den  pak do n.p. Manuel Antonio (2 noci). Nakonec 10. den  přesun do San Jose a návrat domů. Přílet 11. den
Program lze samozřejmě jakkoliv individuálně upravit.  

Cena zahrnuje

* Letenku v optimální knihovací třídě s příručním zavazadlem v hodnotě 15.300 Kč/os (přeprava velkého kufru do 23 kg za příplatek)
* Pronájem vozu s kompletním pojištěním po celý pobyt - podmínkou pronájmu je kreditní, ne debetní karta na jméno řidiče
* Ubytování v osvědčených a příjemných hotelech a lodžích typu 3*
* Stravování: Snídaně
* Povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* Spropitné
* Stravování kromě snídaní
* Další zavazadlo kromě příručního (velké odbavené zavazadlo lze doobjednat extra)
* Výdaje např. na povinné lokální pojištění, více  na visitcostarica.com, případně další testy v zemi pobytu, nebo při návratu (může být povinné - aktuální podmínky k vycestování v CK Marco Polo)
* Náklady na pohonné hmoty, parkování, vstupy do NP apod.
* Příplatky za Vánoce, Silvestr apod.

1. den: ODLET DO KOSTARIKY

Po příletu do San Jose si na letišti vyzvednete vůz typu SUV 4x4 - nutný pro přejezdy po prašných cestách (součástí ceny je kompletní pojištění - nic už tedy na místě nedoplácíte!) a ubytujete se v nedalekém hotelu v San Jose, kde začne vaše kostarické dobrodružství.
2. den: SOPKY POÁS A ARENAL

Dnes Vás čeká cesta do národního parku Poás. Ráno se vypravíte se přes Alajuelu, druhé největší město Kostariky, dále do kopců na sever. Než dojedete k sopce můžete se zastavit na kávové plantáži Doka, která patří k prvním v Kostarice a byla založena v roce 1931.  Zde se dozvíte více o pěstování, sběru i pražení kávových zrnek.

Po příjezdu k národnímu parku a krátké procházce dojdete k hlavnímu kráteru sopky. S průměrem 1,8 km patří kráter Poás k jedněm z největších na světě. Po návštěvě hlavního kráteru máte možnost podniknout asi 30-minutovou procházku k jinému starému kráteru. Cestou uvidíte rozmanitou flóru a různé druhy ptáků. Při zpáteční cestě se určitě zastavte v zahradách “La Paz Waterfall”, momentálně největší motýlí zahradě na světě a v kolibří zahradě s překrásnou sbírkou orchidejí. Při 2-hodinouvé procházce můžete obdivovat čtyři vodopády “EL Templo” , “Magica Blanca”, “Encatada” a “La Paz”. Až budete přejiždět vodopád “la Paz” , udělejte si fotku na památku.

Poté odjezd do města La Fortuna u vulkánu Arenal.

Arenal je nejznámější kostarický vulkán. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. V roce 2010 přešla do fáze spánku a od té doby se již nad jejím kráterem neobjevuje zlověstný kouř. Předchozí éra spánku trvala bezmála 400 let a ukončila ji mohutná exploze, která pohltila vše na rozloze 15 km2. Kdy se znovu probudí? Arenal je krásný symetrický vulkán ve tvaru pravidelného kužele stoupajícího do výšky 1.657 m. Jeho povrch tvoří kameny a především láva.

Ubytování ve stylovém hotýlku na 2 noci.

Snídaně


3. den: ARENAL

Dopoledne se vydejte na túru po visutých mostech Puentes des Bosque, které se nachází v migračním koridoru ptactva. Můžete zde pozorovat floru a faunu deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Celá trasa měří jen cca 3 km, takže jí zvládnou všichni.

Další lokalitou, kterou navštivte je vodopád La Fortuna, který se nachází přímo na úpatí Cerro Chato, stále aktivního i když dřímajícího vulkánu. Turistika není nijak náročná, celkem ujdete asi 6 km.

Snídaně


4. den: ARENAL > MONTEVERDE

Dnes se přesunete do Monteverde. Pojedete po silnici kolem jezera Arenal a pohoří Tilarán.Nikam nespěchejte a užijte si krásnou přírodu. Po příjezdu ubytování na 2 noci.

Snídaně


5. den: MONTEVERDE

Monteverde je, podle našeho názoru, nejkrásnějším místem v Kostarice s ohromujícím mlžným pralesem rozdílné biodiverzity, pro kterou je toto exotické místo známé. Nebylo by tedy zajímavé vidět vše z výšky? Vydejte se na Sky Tram & Sky Trek. Sky Tram Vás vyveze na horu příbližně do výšky 1.400 – 1.600 m. Pří jízdě (nebo letu nad zemí?) budete moci zahlédnout Arenal, vulkány Miravalles a Orosi a také zlaté pláně Guanacaste. Nakonec se po tzv. zip lines spustíte přes jednotlivé zavěšené plošiny a postupně se dostanete zpět na pevnou zem. 

Dále můžete navštívit buď některou z menších rezervací, nebo některou ze zvířecích expozic  (žáby, hmyz, hadi, netopýři). Za soumraku můžete podniknout noční výpravu za svitu baterek, nebo navštívit některý z místních barů a restaurací

Za pěkného počasí lze vystoupat na kopec Amigo, který z rána nabízí krásné výhledy (za jasného počasí), nebo zajet na vyhlídku San Gerardo. Odpoledne doporučujeme exkurzi na kávové plantáži, kde se dozvíte vše nejen o pěstování a zpracování kávy, ale zároveň i o tradičním způsobu zpracování cukrové třtiny a dokonce se sami do cukrového zákusku zapojíte

Cenově se výlety pohybují kolem 2 000 Kč na osobu. Rezervaci a objednání doporučujeme až na místě podle nálady a počasí.

Snídaně


6. den: MONTEVERDE - MANUEL ANTONIO

Dnes se vydáte na cestu do n.p. Manuel Antonio. Ten je sice jedním z nejmenších, ale na druhou stranu nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších parků Kostariky. Rozkládá se na břehu Tichého oceánu a od roku 1972 stojí za záchranou zdejších bělostných pláží. Kromě nich jsou tu chráněny zejména mangrovové porosty a druhově nesmírně bohatý vlhký tropický prales. Ubytování na 2 noci.

Snídaně


7. den: MANUEL ANTONIO

NP Manuel Antonio je jedním z nejmenších, ale nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších národních parků Kostariky. Rozkládá se na břehu Tichého oceánu nedaleko města Quepos a vyhlášen byl v roce 1972 za účelem záchrany zdejších bělostných pláží a pestré přírody před výstavbou dalšího z mnoha turistických plážových resortů. Kromě malebných pláží jsou tu chráněny zejména mangrovové porosty a druhově nesmírně bohatý vlhký tropický prales. 

Veřejnosti je přístupná jen část parku a denní počet návštěvníků je omezován. Vstup je 16 USD/os a lze také objednat výlet s průvodcem. Parkem vedou trasy částečně podél pláží a částečně pralesem s možností zahlédnout mnoho zdejších druhů zvířat. Nejčastěji se dají vidět roztomilé opičky kotul veverovitý, dále malpy, lenochodi, leguáni i hadi. Na zdejší pláže připlouvají každoročně klást vejce želvy kožatky. Klima je zde celoročně horké, vlhké a deštivé.


Snídaně


8. den: MANUEL ANTONIO - SAN JOSE

Dnes se rozloučíte nejen s národním parkem ale i Kostarikou. Čeká vás přejezd do San Jose, vrácení vozu na letišti a odlet zpět domů. 

Snídaně


9. den: NÁVRAT

Přílet zpět do Prahy.
-------- PRODLOUŽENÍ O POBYT NA PLÁŽI --------

Chcete si užít ještě další dny v Kostarice, třeba na plážích v oblasti Playa Samara a Tamarindo, kde v sezoně kladou mořské želvy vejce, stejně jako na druhé straně Kostariky v Tortugero? Máme pro vás variantu prodloužení o další 2 noci (nebo klidně i déle) s pobytem v hotelu na pláži u Tichého oceánu. 

4. den bude vaším cílem, místo Monteverde, hotel a pláž na tichomořském pobřeží v oblasti Playa Samara, nebo Tamarindo, kde přenocujete na 2 noci.

U města Nosara se zastavte v Ostional Wildlife Refuge, kde je na chráněné pláži, kde stovky až tisíce mořských želv během srpna až prosince snášejí svá vejce.

Pokud máte rádi film Modrá Laguna, zastavte se v San Juanillo, kde je opravdu hezká pláž, připomínající filmový protějšek. Dále na sever je lokalita Playa Avellanas, které se také přezdívá „Malá Havaj“ – kvůli vlnám, kde se prohánějí surfaři.

Užijte si odpočinek na pláži a nenechte si ujít zážitek, který na Vás čeká nedaleko, v Las Baulas National Marine Park. Během října až února sem na pláž každý večer připlouvají želvy klást vejce. 

6. den pak pokračujete do Monteverde, kde již podle původního plánu strávíte 2 noci a 8. den pak do n.p. Manuel Antonio (2 noci). Nakonec 10. den přesun do San Jose a návrat domů. Přílet 11. den. 

Program lze xamozřejmě jakkoliv individuálně upravit.  

SnídaněCK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Kostarika - za přírodou a plážemi - Poznávací zájezdy | Kostarika

Kostarika - za přírodou a plážemi

36 900 Kč 7-9

Kostarika na vlastní pěst, se zázemím cestovní kanceláře.
Kostarika opět otevírá své exotické brány, a to BEZ testu na covid, pouze cestovním potvrzením a s povinným zdravotním pojištěním. Nasajte atmosféru Tichého oceánu i Karibského moře, vůni mlžných pralesů, divoké přírody, vodopádů, ale i skvělé kostarické kávy a latinskoamerické kuchyně. Prožijte několik dní v panenské náruči kostarické přírody a hoďte starosti za hlavu.Vydejte se s pronajatým vozem na cestu k vulkánu Arenal, mlžným pralesům do Monteverde, poznejte tichomořské pláže v Playa Samara, kde v okolí městečka Nosara kladou vejce mořské želvy a poznejte národní park Manuel Antonio - jeden z nejmenších, ale nejkrásnějších parků Kostariky.

Detail Termíny a ceny +
loading