facebook
Kostarika - za přírodou a plážemi -

Kostarika - za přírodou a plážemi

7-9 nocí od 49 500 Kč
Kostarika, Poznávací zájezdy

Kostarika - za přírodou a plážemi

Kostarika na vlastní pěst, se zázemím cestovní kanceláře.
Nasajte atmosféru Tichého oceánu i Karibského moře, vůni mlžných pralesů, divoké přírody, vodopádů, ale i skvělé kostarické kávy a latinskoamerické kuchyně. Prožijte několik dní v panenské náruči kostarické přírody a hoďte starosti za hlavu. Vydejte se s pronajatým vozem na cestu k vulkánu Arenal, mlžným pralesům do Monteverde, poznejte tichomořské pláže a nakonec objevte národní park Manuel Antonio - jeden  z nejmenších, ale nejkrásnějších parků Kostariky.

Tento program připravujeme na míru každému zákazníkovi, nejedná se o skupinový zájezd.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Osvědčený program s pronajatým vozem (se základním pojištěním v ceně)
  • Poznejte nejkrásnější kostarické parky a rezervace
  • Užijte si pobyt u moře - možnost hotelu s All Inclusive
  • Možnost přizpůsobení programu na míru, vč. varianty s průvodcem a bez řízení
  • Varianta na 9 dní / 7 nocí, nebo 11 dní / 9 nocí s pobytem v hotelu na pobřeží Tichého oceánu.

1. den: ODLET DO KOSTARIKY

Po příletu do San Jose si na letišti vyzvednete vůz (součástí ceny je základní pojištění) a ubytujete se v nedalekém hotelu v San Jose, kde začne vaše kostarické dobrodružství.

2. den: SAN JOSE > SOPKY POÁS A ARENAL

Po snídani vás čeká cesta do národního parku Poás s možností zastávky na kávové plantáži Doka, která patří k prvním v Kostarice. Výlet k sopce Poás, která s průměrem kaldery 1,8 km patří k jedněm z největších na světě. Následně odjezd do města La Fortuna u nejznámějšího kostarického vulkánu Arenal. Ubytování ve stylovém hotýlku na 2 noci.

3. den: ARENAL

Dopoledne se vydejte na túru po visutých mostech Puentes des Bosque, které se nachází v migračním koridoru ptactva. Můžete zde pozorovat floru a faunu deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Celá trasa měří jen cca 3 km, takže jí zvládnou všichni. Další lokalitou, kterou navštivte je vodopád La Fortuna, který se nachází přímo na úpatí Cerro Chato, stále aktivního i když dřímajícího vulkánu. Turistika není nijak náročná, celkem ujdete asi 6 km.

4. den: ARENAL > MONTEVERDE

Dnes se přesunete do Monteverde. Pojedete po silnici kolem krásného jezera Arenal a přes pohoří Tilarán. Nikam nespěchejte a užijte si krásnou přírodu. Po příjezdu ubytování na 2 noci.

5. den: MONTEVERDE

Monteverde je díky ohromujícímu mlžnému pralesu jedním z nejkrásnějších míst v Kostarice. Nebylo by tedy zajímavé vidět vše z výšky? Vydejte se na Sky Tram & Sky Trek. Sky Tram Vás vyveze na horu příbližně do výšky 1.400 – 1.600 m. Pří jízdě (nebo letu nad zemí?) budete moci zahlédnout Arenal, vulkány Miravalles a Orosi a také zlaté pláně Guanacaste. Nakonec se můžete spustit zpět po tzv. zip lines přes jednotlivé zavěšené plošiny. 

6. den: MONTEVERDE > MANUEL ANTONIO

Dnes se vydáte na cestu do n.p. Manuel Antonio. Ten je sice jedním z nejmenších, ale na druhou stranu nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších parků Kostariky. Rozkládá se na břehu Tichého oceánu a od roku 1972 stojí za záchranou zdejších bělostných pláží. Kromě nich jsou tu chráněny zejména mangrovové porosty a druhově nesmírně bohatý vlhký tropický prales. Ubytování na 2 noci.
Pozn: park Manuel Antonio je zavřený každé úterý.

7. den: MANUEL ANTONIO

Užijte si odpočinek na pláži, nebo se vypravte na výlet do parku. Veřejnosti je přístupná jen část a denní počet návštěvníků je omezován, proto plánujte návštěvu předem. Lze také objednat výlet s průvodcem. Parkem vedou trasy částečně podél pláží a částečně pralesem s možností zahlédnout mnoho zdejších druhů zvířat. Nejčastěji se dají vidět roztomilé opičky kotul veverovitý, dále malpy, lenochodi, leguáni i hadi. Na zdejší pláže připlouvají každoročně klást vejce želvy kožatky. Klima je zde celoročně horké, vlhké a deštivé.

8. den: MANUEL ANTONIO > SAN JOSE

Dnes se rozloučíte nejen s národním parkem ale i Kostarikou. Čeká vás přejezd do San Jose, vrácení vozu na letišti a odlet zpět domů. 

9. den: NÁVRAT

Přílet zpět do Prahy.

-------- PRODLOUŽENÍ O POBYT NA PLÁŽI --------
Chcete si užít ještě další dny v Kostarice, třeba na plážích v oblasti Playa Samara a Tamarindo, kde v sezoně kladou mořské želvy vejce, stejně jako na druhé straně Kostariky v Tortugero? Máme pro vás variantu prodloužení o další 2 noci (nebo klidně i déle) s pobytem v hotelu na pláži u Tichého oceánu. 
4. den bude vaším cílem, místo Monteverde, hotel a pláž na tichomořském pobřeží v oblasti Playa Samara, nebo Tamarindo, kde přenocujete na 2 noci. 6. den pak pokračujete do Monteverde, kde již podle původního plánu strávíte 2 noci a 8. den  pak do n.p. Manuel Antonio (2 noci). Nakonec 10. den  přesun do San Jose a návrat domů. Přílet 11. den
Program lze samozřejmě jakkoliv individuálně upravit.  

Cena zahrnuje

* Letenku v optimální knihovací třídě s příručním zavazadlem v hodnotě 26.000 Kč/os (přeprava velkého odbaveného zavazadla do podpalubí za příplatek)
* Pronájem vozu se základním pojištěním po celý pobyt - podmínkou pronájmu je kreditní, ne debetní karta, na jméno řidiče
* Ubytování v osvědčených a příjemných hotelech a lodžích  min 3*
* Stravování: snídaně
* Kompletní a detailní informace k cestě s detaily o oblasti, výletech a mnoha dalších informací, které vám pomohou prožít nezapomenutelnou výpravu.
* Naší asistenci 24/7 na telefonu
* Povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* Spropitné
* Stravování kromě snídaní
* Další zavazadlo kromě příručního (velké odbavené zavazadlo lze doobjednat extra)
* Náklady na pohonné hmoty, parkování, vstupy do NP apod.
* Příplatky za Vánoce, Silvestr apod.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Kostarická odysea - od Pacifiku ke Karibiku - Poznávací zájezdy | Kostarika

Kostarická odysea - od Pacifiku ke Karibiku

77 900 Kč 14

Vydejte se na velkou cestu po Kostarice - za poznáním i odpočinkem. Čeká vás samotný jih země a neposkvrněný, odlehlý národní park Corcovado. Vypravíte se do n.p. Tortuguero na karibském pobřeží, kde kladou vejce želvy, čeká vás neopakovatelná atmosféra sopek v Arenalu, mlžné pralesy v Monteverde a nakonec si odpočinete v na plážích Tichého oceánu. Vše komfortně s dopravou nebo pronajatým vozem, dobrým ubytováním a bez starostí.

Tento program připravujeme na míru každému zákazníkovi, nejedná se o skupinový zájezd.

V uvedeném programu je zajištěn pronájem vozu 8.-15. den. Na přání vám ale zajistíme i privátní dopravu bez nutnosti v Kostarice řídit.

Detail Termíny a ceny +
loading