facebook
Kostarika - za přírodou a plážemi -

Kostarika - za přírodou a plážemi

7-9 nocí od 38 500 Kč
Kostarika, Poznávací zájezdy

Kostarika - za přírodou a plážemi

Kostarika na vlastní pěst, se zázemím cestovní kanceláře.
Kostarika opět otevírá své exotické brány, a to BEZ testu na covid. Nasajte atmosféru Tichého oceánu i Karibského moře, vůni mlžných pralesů, divoké přírody, vodopádů, ale i skvělé kostarické kávy a latinskoamerické kuchyně. Prožijte několik dní v panenské náruči kostarické přírody a hoďte starosti za hlavu.Vydejte se s pronajatým vozem na cestu k vulkánu Arenal, mlžným pralesům do Monteverde, poznejte tichomořské pláže v Playa Samara, kde v okolí městečka Nosara kladou vejce mořské želvy a poznejte národní park Manuel Antonio - jeden  z nejmenších, ale nejkrásnějších parků Kostariky.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Osvědčený program s pronajatým vozem (s kompletním pojištěním již v ceně!)
  • Poznejte nejkrásnější kostarické parky a rezervace
  • Užijte si pobyt u moře ve dvou lokalitách
  • Možnost přizpůsobení programu na míru, vč. varianty s průvodcem a bez řízení
  • Varianta na 9 dní / 7 nocí, nebo 11 dní / 9 nocí s pobytem u pláže v oblasti Playa Samara - Tamarindo, kde také v sezoně kladou mořské želvy vejce.

1. den: ODLET DO KOSTARIKY

Po příletu do San Jose si na letišti vyzvednete vůz (součástí ceny je kompletní pojištění - nic už tedy na místě nedoplácíte!) a ubytujete se v nedalekém hotelu v San Jose, kde začne vaše kostarické dobrodružství.

2. den: SAN JOSE > SOPKY POÁS A ARENAL

Po snídani vás čeká cesta do národního parku Poás s možností zastávky na kávové plantáži Doka, která patří k prvním v Kostarice. Výlet k sopce Poás, která s průměrem kaldery 1,8 km patří k jedněm z největších na světě. Následně odjezd do města La Fortuna u nejznámějšího kostarického vulkánu Arenal. Ubytování ve stylovém hotýlku na 2 noci.

3. den: ARENAL

Dopoledne se vydejte na túru po visutých mostech Puentes des Bosque, které se nachází v migračním koridoru ptactva. Můžete zde pozorovat floru a faunu deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Celá trasa měří jen cca 3 km, takže jí zvládnou všichni. Další lokalitou, kterou navštivte je vodopád La Fortuna, který se nachází přímo na úpatí Cerro Chato, stále aktivního i když dřímajícího vulkánu. Turistika není nijak náročná, celkem ujdete asi 6 km.

4. den: ARENAL > MONTEVERDE

Dnes se přesunete do Monteverde. Pojedete po silnici kolem krásného jezera Arenal a přes pohoří Tilarán. Nikam nespěchejte a užijte si krásnou přírodu. Po příjezdu ubytování na 2 noci.

5. den: MONTEVERDE

Monteverde je díky ohromujícímu mlžnému pralesu jedním z nejkrásnějších míst v Kostarice. Nebylo by tedy zajímavé vidět vše z výšky? Vydejte se na Sky Tram & Sky Trek. Sky Tram Vás vyveze na horu příbližně do výšky 1.400 – 1.600 m. Pří jízdě (nebo letu nad zemí?) budete moci zahlédnout Arenal, vulkány Miravalles a Orosi a také zlaté pláně Guanacaste. Nakonec se můžete spustit zpět po tzv. zip lines přes jednotlivé zavěšené plošiny. 

6. den: MONTEVERDE > MANUEL ANTONIO

Dnes se vydáte na cestu do n.p. Manuel Antonio. Ten je sice jedním z nejmenších, ale na druhou stranu nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších parků Kostariky. Rozkládá se na břehu Tichého oceánu a od roku 1972 stojí za záchranou zdejších bělostných pláží. Kromě nich jsou tu chráněny zejména mangrovové porosty a druhově nesmírně bohatý vlhký tropický prales. Ubytování na 2 noci.

7. den: MANUEL ANTONIO

Užijte si odpočinek na pláži, nebo se vypravte na výlet do parku. Veřejnosti je přístupná jen část a denní počet návštěvníků je omezován, proto plánujte návštěvu předem. Lze také objednat výlet s průvodcem. Parkem vedou trasy částečně podél pláží a částečně pralesem s možností zahlédnout mnoho zdejších druhů zvířat. Nejčastěji se dají vidět roztomilé opičky kotul veverovitý, dále malpy, lenochodi, leguáni i hadi. Na zdejší pláže připlouvají každoročně klást vejce želvy kožatky. Klima je zde celoročně horké, vlhké a deštivé.

8. den: MANUEL ANTONIO > SAN JOSE

Dnes se rozloučíte nejen s národním parkem ale i Kostarikou. Čeká vás přejezd do San Jose, vrácení vozu na letišti a odlet zpět domů. 

9. den: NÁVRAT

Přílet zpět do Prahy.

-------- PRODLOUŽENÍ O POBYT NA PLÁŽI --------
Chcete si užít ještě další dny v Kostarice, třeba na plážích v oblasti Playa Samara a Tamarindo, kde v sezoně kladou mořské želvy vejce, stejně jako na druhé straně Kostariky v Tortugero? Máme pro vás variantu prodloužení o další 2 noci (nebo klidně i déle) s pobytem v hotelu na pláži u Tichého oceánu. 
4. den bude vaším cílem, místo Monteverde, hotel a pláž na tichomořském pobřeží v oblasti Playa Samara, nebo Tamarindo, kde přenocujete na 2 noci. 6. den pak pokračujete do Monteverde, kde již podle původního plánu strávíte 2 noci a 8. den  pak do n.p. Manuel Antonio (2 noci). Nakonec 10. den  přesun do San Jose a návrat domů. Přílet 11. den
Program lze samozřejmě jakkoliv individuálně upravit.  

Cena zahrnuje

* Letenku v optimální knihovací třídě s příručním zavazadlem v hodnotě 15.300 Kč/os (přeprava velkého kufru do 23 kg za příplatek)
* Pronájem vozu s kompletním pojištěním po celý pobyt - podmínkou pronájmu je kreditní, ne debetní karta na jméno řidiče
* Ubytování v osvědčených a příjemných hotelech a lodžích typu 3*
* Stravování: Snídaně
* Povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* Spropitné
* Stravování kromě snídaní
* Další zavazadlo kromě příručního (velké odbavené zavazadlo lze doobjednat extra)
* Výdaje např. na povinné lokální pojištění, více  na visitcostarica.com, případně další testy v zemi pobytu, nebo při návratu (může být povinné - aktuální podmínky k vycestování v CK Marco Polo)
* Náklady na pohonné hmoty, parkování, vstupy do NP apod.
* Příplatky za Vánoce, Silvestr apod.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Kostarika - za přírodou a plážemi - Exotický zájezd | Kostarika

Kostarika - za přírodou a plážemi

38 500 Kč 7-9

Kostarika na vlastní pěst, se zázemím cestovní kanceláře.
Kostarika opět otevírá své exotické brány, a to BEZ testu na covid. Nasajte atmosféru Tichého oceánu i Karibského moře, vůni mlžných pralesů, divoké přírody, vodopádů, ale i skvělé kostarické kávy a latinskoamerické kuchyně. Prožijte několik dní v panenské náruči kostarické přírody a hoďte starosti za hlavu.Vydejte se s pronajatým vozem na cestu k vulkánu Arenal, mlžným pralesům do Monteverde, poznejte tichomořské pláže v Playa Samara, kde v okolí městečka Nosara kladou vejce mořské želvy a poznejte národní park Manuel Antonio - jeden z nejmenších, ale nejkrásnějších parků Kostariky.

Detail Termíny a ceny +
loading