facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

přílet do San José

Ráno odlet z Prahy přes Paříž do San José. Na letišti převzetí auta a odjezd do hotelu u letiště. Odpočinek po náročném letu.San José - Arenal

Po snídaní odjezd k vulkánu Arenal, cesta zabere min. 3 hodiny. Odpoledne příjezd do vesnice Fortuna, kde nás uvítá majestátní vulkán Arenal. Ubytování na 2 noci se snídaní v hotelu Lomas del Volcán nebo podobný.
Arenal je nejznámější kostarický vulkán. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. V roce 2010 přešla do fáze spánku a od té doby se již nad jejím kráterem neobjevuje zlověstný kouř. Předchozí éra spánku trvala bezmála 400 let a ukončila ji mohutná exploze, která pohltila vše na rozloze 15 km2. Kdy se znovu probudí? Arenal je krásný symetrický vulkán ve tvaru pravidelného kužele stoupajícího do výšky 1.657 m. Jeho povrch tvoří kameny a především láva.
Snídaně


Arenal

Po snídani se vydáte na túru po visutých mostech Puentes des Bosque, které se nachází v migračním koridoru ptactva. Můžete zde pozorovat floru a faunu deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Celá trasa měří asi 3 km, takže jí zvládnou všichni.
Odpoledne se půjdete podívat k sopce Arenal. Turistika bude trochu náročnější než dopoledne, ale dostanete se až k úpatí, zatím dřímající, sopky. Trasa začíná v blízkosti sopky, vede přes les a končí v oblasti postižené první erupcí v roce 1968. Celá trasa zabere asi 3 hodiny.
Snídaně


Arenal - Monteverde

Dnes vás čeká cesta do Monteverde. Pojedete po silnici přes pohoří Tilarán. Poslední úsek ani nemůžeme nazvat silnicí – finále cesty vede po nezpevněné cestě až do Monteverde.
Po příjezdu do Monteverde se ubytujete v hotelu Trapp Family Lodge na 2 noci se snídaní
Monteverde je, podle našeho názoru, nejkrásnějším místem v Kostarice s ohromujícím mlžným pralesem rozdílné biodiverzity, pro kterou je toto exotické místo známé. Nebylo by tedy zajímavé vidět vše z výšky? Nechceme Vás o tento zážitek ochudit, a proto dnes vyrážíme na Sky Tram & Sky Trek. Sky Tram nás vyveze na horu příbližně do výšky 1.400 – 1.600 m. Pří jízdě (nebo letu nad zemí?) budete moci zahlédnout Arenal, vulkány Miravalles a Orosi a také zlaté pláně Guanacaste. Ti méně odvážní z nás mohou cestu Sky Tram absolvovat zpět a my ostatní se vydáme na Sky Trek. Po tzv. zip lines se spouštíme přes jednotlivé zavěšené plošiny a postupně se dostaneme zpět na pevnou zem.
Snídaně


Monteverde - Rincón de la Vieja

Dnes se vydáte na cestu k řece a vodopádu Rio Celeste, který se nachází v Národním parku Volcán Tenorio, kde budete ubytováni na 1 noc se snídaní. Řeka Celeste má svou krásnou barvu díky různým vulkanickým minerálům. Legenda říká, že poté co Bůh domaloval nebe, vylil zbytek barvy do řeky. Odpoledne doporučujeme návštěvu Národního parku Volcán Tenorio se slavnou Modrou Lagunou a vyhlídku na vulkán.
Snídaně


Rincon de la Vieja - hranice Peňas Blancas - San Juan del Sur

Dnes vás bude čekat trochu úřadování. Pojedete asi 2 hodiny na hranici Peňas Blancas, kde předáte auto. Poté projdete imigračním na kostarické straně (počítejte s cca. 15 USD poplatky), poté projdete i se zavazadly cca. 300 m k imigračnímu oddělení na nikaragujské straně. Celý proces trvá cca. hodinu a je potřeba se obrnit trpělivostí.
Jakmile budete v Nikarague, půjdete asi dalších 300 m a po levé straně se nachází autopůjčovny, kde si převezmete nové auto.
Pokud chcete imigračním a celým procesem projít rychleji nebo nerozumíte španělsky, je jednodušší "zaplatit" cca. 5 USD místním, kteří Vás převedou celým procesem.
Poté již můžete vyrazit směrem k San Juan del Sur (cca. hodinu jízdy od hranic). Uvidíte, jak moc se přechodem hranic vše změní a jak velký je rozdíl v životní úrovni obyvatel Kostariky a Nikaraguy.
Pláže San Juan del Sur připomínají tak trochu ty karibské a barva moře je nádherně azurová. Ubytování v hotelu Colonial 2*+.
Snídaně


San Juan del Sur - León

Dnes vás čeká asi 5 hodinová cesta do koloniálního města León, kde budete ubytováni v hotelu Los Balcones na 2 noci se snídaní.
Scénická silnice podél jezera Managua stojí za tu námahu, všude okolo vás se prostírají vyhaslé i činné vulkány...
Krásné koloniální město León, které bylo ve své době hlavním městem, působí v celé zemi jako z jiného světa. Nádherná náměstí, uličky s moderními obchody, kavárny, restaurace a spousta klubů zaručujících zábavu až do rána.
Průzkum historického centra města vám nezabere víc než jedno odpoledne. Dominantu tvoří překrásná katedrála, do které je samozřejmě povolen vstup a můžete vylézt i na střechu a užívat si úžasný výhled na nedaleké sopky, který se vám jinde ve městě nenaskytne. Její oficiální název je Basílica de la Asunción a je vůbec největší v celé Střední Americe. Původní stavba pochází z roku 1610 a celkem se její vzhled třikrát obměňoval až do své současné podoby.
Snídaně


León a okolí

Město León leží jen kousek od sopečných kuželů. Z vesnice San Jacinto je možné vydat se rovnou ke třem sopkám: Telica, Rota a Santa Clara. Pokud nebudete mít na výšlap náladu, můžete si ve městě užít bublající podzemí a horká bahna, která jsou údajně léčivá.
Z města León se organizují společné výlety na sopku Momotombo. Celodenní náročný výstup je velkou výzvou pro nejednoho aktivního turistu. Holdujete-li adrenalinu a máte-li rádi rychlou jízdu, skvěle se pobavíte při sjíždění aktivní sopky Cerro Negro na prknech.
Snídaně


León - Granada

Dnes budete pokračovat asi 2 hodiny do města Granada, která je nejstarším městem Střední Ameriky, založena byla roku 1524 a nachází se na břehu největšího jezera ve Střední Americe. Ubytování na 2 noci se snídaní v hotelu Patio del Malinche.
Množství památek, poloha na břehu jezera Lago de Nicaragua a jedinečná atmosféra, to všechno jsou důvody, proč zde aspoň jeden den strávit a klidně tady i přespat a užít si současně i večerní (či noční) Granadu. Granada samozřejmě láká 99 % turistů, kteří se do Nikaraguy vydají, ale i tak ještě není nějak zásadně komerční.To, co každého v Granadě zaujme na první pohled, je barevnost tohoto města. Vláda i správa města vynakládají nemalé prostředky na obnovu a zachování starobylých domů. Při procházení malebnými uličkami narazíte i na katedrálu či klášter Convento de San Francisco a rovněž na příjemné restaurace a kavárny, ale i na typické místní stravovací podniky. Případně je možné bloumání ulicemi protáhnout až k nábřeží, které je kousek za starým centrem.
Město založil už v roce 1524 Francisco Hernández de Córdoba a pojmenoval ho podle svého rodného španělského města Granada. Během koloniální nadvlády Španělů panovala mezi Granadou a dalším významným nikaragujským městem Leónem rivalita. Roku 1610 výbuch vulkánu Momotombo zničil město León a Granada získala dominantní postavení.
Snídaně


Granada a okolí

Hlavní místní atrakcí je samozřejmě přítomné jezero Nikaragua, španělsky Lago de Nicaragua, nebo v jazyce indiánů Cocibolca, což by se dalo přeložit jako „sladké moře“. Jde o největší jezero Střední Ameriky, které se vytvořilo v tektonické propadlině. Jeho rozloha činí 8430 km² a nachází se v nadmořské výšce 32 metrů. Maximální hloubka je 70 metrů. Jezero je domovem mnoha pozoruhodných živočišných druhů, jako je nebezpečný žralok bělavý, který snáší sníženou salinitu.

U Granady se zkuste třeba vydat do Laguny de Apoyo, která se nachází v sopečném kráteru nedaleké sopky Mombacho. Je zde naprosto čistá a teplá voda. Nebojte se také nechat se zlákat na výlet lodí po místních ostrovech Las Isletas, kde vás okouzlí modrá obloha se svěže zelenou vegetací.
Snídaně


Granada - Peňas Blancas

Dnes vás opět čeká asi 2 hodinová cesta na hranice s Kostarikou. Celý ten proces s imigračními úředníky je stejný, pouze v opačném směru a kostaričtí úředníci mnohem přísnější. Na hranicích si převezmete auto a pojedete podél pacifického pobřeží a nádherných pláží k místu ubytování.
Ubytování v hotelu Bosque del Mar u pláže Playa Hermosa na 3 noci se snídaní.
Snídaně


Playa Hermosa

Odpočinek a koupání na pláži Playa Hermosa.
Poslední den odjezd na letiště, předání auta a odlet do Evropy. Na cestu počítejte cca. 4,5 hodiny, vyražte tedy 7,5 hodiny před odletem.
SnídaněMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700