facebook
Poznávací zájezd - Přírodní perly Kostariky a pobyt u moře -

Poznávací zájezd - Přírodní perly Kostariky a pobyt u moře

13 nocí od 91 900 Kč
Kostarika, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Poznávací zájezd do Kostariky může mít mnoho podob. Kostarika je plná přírodních krás. Do naší cesty za perlami kostarické přírody jsme zahrnuly rezervaci Turtuguero, oblast vulkánu Arenal, horské středisko Monteverde s mlžným pralesem a k pobytu moře nádhernou pláž Playa Conchal. 

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Rezervace Tortuguero s pralesem a mangrovníky
  • Oblast vulkánu Arenal s termálními prameny a trekem na úpatí vulkánu
  • Horské středisko Monteverde s mlžným pralesem, lanovkami v korunách stromů a kávovníkovými plantážemi
  • Krásná pláž Playa Conchal
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. den - Odlet z Prahy do San Jose - přílet do Kostariky a transfer do hotelu Barcelo San Jose

2. den - Odlet ze San Jose do rezervace Tortuguero - přílet do rezervace a odpolední plavba po řece

3. den - celodenní výlet do mangrovníkových hájů a pralesa

4. den - přejezd z oblasti rezervace Tortuguero do oblasti vulkánu Arenal

5. den - Volno v Arenalu - Fakultativně výlet na visuté mosty a trek okolo vulkánu

6. den - Volno v Arenalu - Fakultativně návštěva termálních pramenů, popř. fakultativně raffting

7. den - Přejezd z oblasti vulkánu Arenal do horského střediska Manteverde - večer fakultativně noční návštěva pralesa

8. den - Volno v Monteverde - Fakultativně Sky Trek = jízda na lanovkách v korunách stromů

9. den - Volno v Monetverde - Fakultativně návštěva kávovníkových plantáží

10. den - Přejezd z Monteverde k moři na Playa Conchal - ubytování ve Westin Playa Conchal

11. a 12. a 13. den - volno u moře

14. den - Dopoledne volno u moře - odpoledne přejezd do Liberie a odlet do Evropy

15. den - Přílet

Cena zahrnuje

Letenku na trase Praha San Jose a Liberia Praha
Letenku na trase San Jose Tortuguera
Transfery mezi jednotlivými místy pobytu
1x ubytování v San Jose v hotelu Barcelo San Jose (4* plus) se snídaní
2x ubytování v rezervaci Turtuguero v Tortuga Lodge and Garden (4*) s plnou penzí
3x ubytování v oblasti vulkánu Arenal v hotelu Arenal Paraiso (4*) se snídaní
3x ubytování v Monteverde v hotelu Monteverde Lodge and Gardens (4* plus) se snídaní
4x ubytování u moře v hotelu Westin Playa Conchal (5*) s all inclusive
Výlety v oblasti rezervace Tortuguero
Zdravotní pojištění
Zákonné pojištění CK pro případ úpadku
Zákonný odvod do Garančního Fondu

Cena nezahrnuje

Odletovou taxu 29 USD z Kostariky
Spropitné místním průvodcům a řidičům 
Fakultativní výlety
Připojištění

1. den - Odlet do Kostariky

Odlet z Prahy do Kostariky. Přílet do Kostariky (San Jose). Po příletu transfer do hotelu v hlavním měste Kostariky San Jose. Ubytování na 1 noc s večeří a snídaní v hotelu Barcelo San Jose. Jde jen o technickou noc. Odpočineme si po dlouhé cestě, srovnáme si časový posun, nadechneme se Kostariky a budeme připraveni na druhý den, kdy nás čeká cesta do Tortuguery.

Ubytování v San Jose v hotelu Barcelo San Jose (4* plus)
2. den - Přelet do rezervace Tortuguero

Podařilo se dohodnout velmi dobré podmínky na leteckou dopravu do Trutuguery – ještě není přesně určený letový řád, ale předpokládám, že se po snídani vydáme na domácí letiště a odletíme na divoké karibské pobřeží. Lokální letiště je na dohled od naší lodge, přesto se budeme muset po přistání nalodit na loď a plout po řece až do lodge.

Zde budeme ubytováni na 2 noci. Dorazíme právě včas na oběd. Po obědě se vydáme lodí a poté procházkou do deštného pralesa. Prohlédneme si karibskou vesnici Tortuguero. Národní park si necháme až na další den, dnes pronikneme do života a chovu místních želv a fungování národního parku. Zpět na hotel se projdeme po pláži. Před večeří čas na relaxaci u bazénu, večeře se podává od 19:30.

Ubytování v hotelu Tortuga Lodge s plnou penzí.

Snídaně - oběd - večeře


3. den - Rezervace Tortuguero

Zkušený průvodce nás dnes povozí po hlavních i menších kanálech Národního Parku Tortuguero. V této oblasti se nachází více než 300 druhů ptáků, 3 druhy mořských želv, 60 druhů savců. Mezi savci zde také žije 13 ohrožených druhů, např. jaguár, tapír, ocelot, puma a kapustňák. Uvidíme je? Při troše štěstí jistě budeme mít několik příležitostí pro jejich pozorování. A třeba najdeme na pláži i mořské želvy. Během dne prozkoumáme schované ostrůvky, panenské pláže, křivolaké kanály a to vše po příkrovem hustého deštného pralesa kolem i nad námi. Den bude naplněný vůněmi, zvuky, světly i stíny deštného pralesa.

Ubytování v Tortuga Lodge (4*)

Snídaně - oběd - večeře


4. den - Přejezd do Arenalu

Dnes pojedeme do vesnice Fortuna, kde nás uvítá majestátní vulkán Arenal. Cesta nebude úplně jednoduchá. Nejprve se lodí dostaneme do civilizace a pak autobusem cca 4 hodiny, většinou zajímavou kostarickou krajinou.

Odpoledne dorazíme do oblasti Arenal a ubytujeme se v zajímavém hotelu Arenal Paraiso. Zbytek dne můžeme odpočívat, nebo využít krátkých procházkových tras v okolí hotelu…

Ubytování v oblasti Arenal v hotelu Arenal Paraiso (4*)

Snídaně


5. den - Arenal

Arenal je nejznámější kostarický vulkán. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. V roce 2010 přešla do fáze spánku a od té doby se již nad jejím kráterem neobjevuje zlověstný kouř. Předchozí éra spánku trvala bezmála 400 let a ukončila ji mohutná exploze, která pohltila vše na rozloze 15 km2. Kdy se znovu probudí? Arenal je krásný symetrický vulkán ve tvaru pravidelného kužele stoupajícího do výšky 1.657 m. Jeho povrch tvoří kameny a především láva.

Fakultativně: Visuté mosty

Po snídani obědě vyrazíme na túru po visutých mostech Puentes des Bosque a k vodopádu Fortuna. Visuté mosty Puentes des Bosque se nachází v migračním koridoru ptactva. Můžete zde pozorovat floru a faunu deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Jak obtížnou strasu zvolíme se dohodneme až na místě podle naší nálady a unavenosti.

Fakultativně: Trek kolem vulkánu

Po návštěvě visutých mostů se vydáme k vodopádu La Fortuna. Trek velmi pěknému 70 m vysokého vodopádu Fortuna, který se nachází přímo na úpatí Cerro Chato, stále aktivního i když dřímajícího vulkánu. Ujdete asi 6 km.

Ubytování v hotelu Arenal Paraiso (4*)

Snídaně


6. den - Arenal

Dopoledne si dáme odpočinek, abychom si užili zahrady v hotelu a krátké vyhlídkové trasy v jeho okolí. Odpoledne se vydáme do termálních lázní – parku s termálními říčkami – Eco Termals Hot Springs.

Fakultativně návštěva termálních lázní

Areál je rozsáhlý a je v něm celá řada bazénků, vodopádů a koupacích jezírek. Voda vytéká přímo z vulkánu a tak, čím blíže pramene jezírka jsou, tím jsou teplejší. Někdy je v areálu příliš mnoho návštěvníků, pokusíme se načasovat svou návštěvu tak, abychom se takovému tlaku vyhnuli. Součástí vstupenky je bufetový oběd nebo večeře, ale jak to u takových masových míst bývá, není to žádný kulinářský zázrak.

Přes všechna negativa je to velmi zajímavé místo a určitě stojí za návštěvu. Je to velmi příjemný doplněk odpočinkového dne.

Ubytování v hotelu Arenal Paraiso (4*)

Snídaně


7. den - Přejezd do Monteverde

Dnes se přesuneme do Monteverde (cca 4 hod). Pojedeme po silnici přes pohoří Tilarán. Poslední úsek ani nemůžeme nazvat silnicí – finále cesty vede po nezpevněné cestě až do Monteverde.

Monteverde je, podle našeho názoru, jedním z nejkrásnějších míst v Kostarice, se zajímavým mlžným pralesem, rozdílné biodiverzity, pro kterou je toto exotické místo známé. Monteverde se nachází na rozhraní povodí dvou oceánů – Tichého oceánu a Atlantiku. Část vody, která zde naprší teče do jednoho a část do druhého. Celé území má velmi zajímavou historii, ale o té si řekneme až na místě.

Náš hotel patří k nejstylovějším v celém městečku. Monteverde Lodge and Gardens je tu pojem. Po příjezdu se ubytujeme a půjdeme na procházku po horském městečku, abychom se v něm trochu vyznali.

Fakultativně: Noční návštěva pralesa

Ubytování v hotelu Monteverde Lodge and Gardens (4* plus)

Snídaně


8. den - Monteverde

Volno v Monteverde

Fakultativně Sky Trek

K návštěvě Monteverde patří neodmyslitelně zkušenost zvaná Sky Tram & Sky Trek. Sky Tram je lanovka, která nás vyveze na horu, na nejvyšší bod v Monteverde. Pří jízdě budete moci zahlédnout Arenal, vulkány Miravalles a Orosi a také zlaté pláně Guanacaste. Cestu dolů budeme absolvovat v systému Sky Trek. Po tzv. zip lines se spouštíme přes jednotlivé zavěšené plošiny a postupně se dostaneme zpět na pevnou zem. Budeme prolétávat korunami stromů, nad hlubokým údolím, s nádherným výhledem do krajiny (pokud bude dobré počasí). Je to divoký zážitek, ale bezpečný a nádherný. 

Ubytování v hotelu Monteverde Lodge and Gardens (4* plus)

Snídaně


9. den - Monteverde

Volno v Monteverde

Fakultativně návštěva kákovníkových plantáží

Ubytování v hotelu Monteverde Lodge and Gardens (4* plus)

Snídaně


10. den - Přejezd z Monteverde k moři

Po snídani odjedeme z Monteverde na pobřeží, kde nás čeká pár dnů odpočinku. Cesta bude trvat něco kolem tří hodin a projdeme krásnou horskou krajinou a budeme klesat k pobřeží. Playa Conchal je určitě jedna z nejkrásnějších pláží v Kostarice, snad jediná v klidném zálivu a s bílým pískem. U ní se ubytujeme ve Westinu Playa Conchal a necháme se trochu rozmazlovat systémem All Inclusive.

Ubytování v hotelu Westin Golf and Spa na 4 noci All inclusive, kategorie pokoje deluxe Junior suite.

Snídaně - večeře


11. a 12. a 13. den

Volno u moře

all inclusive


14. den - Odlet

Dopoledne volno na pláži. Na letiště budeme odjíždět podle aktuálního letového řádu.

Díky odletu z letiště Liberia, které jen něco přes hodinu vzdálené od našeho hotelu, máme v podstatě celý den u moře k dobru.

Odlet do Evropy

all inclusive


15. den - Přílet

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700