facebook
Poznávací zájezd - To nejlepší z Kostariky s českým průvodcem -

Poznávací zájezd - To nejlepší z Kostariky s českým průvodcem

11 nocí od 69 500 Kč
Kostarika, Poznávací zájezdy

Poznávací zájezd - To nejlepší z Kostariky s českým průvodcem

Poznávací zájezd "To nejlepší z Kostariky" nabízí vyzkoušený a oblíbený itinerář putování Kostarikou. Záměrně jsme z našeho itineráře vypustili návštěvu oblasti Manuel Antonio, protože prales je zde přístupný jen na velmi malém území a procházkové trasy využívají i velké zaoceánské parníky a naše cestovní kancelář nemá příliš v lásce masovou turistiku. Chceme své klienty ušetřit zklamání z dlouhé cesty do Manuel Antonie a setkání s davem. Raději jsme zahrnuli do itineráře několik dnů odpočinku u moře.
Většina zájezdů do Kostariky, provázených českým průvodcem, má podmínku minimálně 10 nebo dokonce 14 účastníků cesty. Náš zájezd realizujeme s minimem 6 účastníků a maximem 14 účastníků. 
V oblasti Tortuguera jsou všechny výlety automaticky zahrnuty v ceně a je zde zajištěna plná penze. V ostatních oblastech jsou výlety nabízeny fakultativně, abyste si svobodně rozhodli, který výlet chcete absolvovat a kdy dáte přednost vlastní aktivitě. Výlety jsou nabízeny v konkrétní dny a vždy jsou doprovázeny českým průvodcem.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Ověřený itinerář, navržený zkušeným českým průvodcem.
  • Návštěva divoké přírody v oblasti Tortuguero. Přeprava do oblasti letecky!
  • Oblast vulkánu Arenal se širokou nabídkou fakultativních výletů a dostatkem času pro vlastní aktivity.
  • Horská oblast Monteverde s mlžným pralesem.
  • Odpočinek u moře v příjemném hotelu Cantarana, které má vynikající hodnocení na serveru Tripadvisor.
  • Zkušený český průvodce.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Odlet z Prahy a přílet do Kostariky (San Jose)

2. den - Odlet do národní rezervace Tortuguero a odpolední výlet do pralesa

3. den - Celodenní návštěva vodních toků v pralese a seznamování se životem v rezervaci 

4. den - Přesun do oblasti vulkánu Arenal

5. den - volno v Arenalu  - Fakultativně půldenní procházka po vysutých mostech a Fakultativní trek v okolí vulkánu

6. den - volno v Arenalu - Fakultativní návštěva termálních pramenů (včetně oběda)

7. den - Přesun z Arenalu do Monteverde - Fakultativně noční výlet do deštného pralesa

8. den - volno v Monteverde - Fakultativně jízda na lanovkách v korunách stromů Sky Trek

9. den - Přesun k moři a odpočinek u moře

10. a 11. den - Volno u moře

12. den - Dopoledne volno u moře - Odpoledne přesun na letiště a odlet do Evropy

13. den - Přílet 

Cena zahrnuje

Letenku na trase Praha San Jose Praha
Letenku na trase San Jose Tortuguero
Transfery pohodlným autokarem 
1x ubytování v San Jose v hotelu Barcelo San Jose (5*) se snídaní
2x ubytování v národní rezervaci Tortugurero v Tortuga Lodge (4*plus) s plnou penzí
3x ubytování v oblasti Arenalu v hotelu Secreto La Fortuna (3* plus) se snídaní
2x ubytování v oblasti Monteverde v hotelu Cala Lodge (3* plus) se snídaní
3x ubytování u moře v hotelu Cantarana (4*) se snídaní
Zkušeného českého průvodce
Zdravotní pojištění
Výlety v oblasti národní rezervace Tortuguero
Zákonné pojištění CK pro případ úpadku
Zákonný odvod CK do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

Osobní výdaje
Fakultativní výlety
Spropitné místním průvodcům a řidiči (cca 10 USD na osobu a den)
Odletovou taxu z Kostariky 29 USD
Připojištění

1. den - Odlet z Prahy (Vídně) do Kostariky a přílet do San Jose

Odlet z Prahy do Kostariky. Přílet do Kostariky (San Jose). Po příletu transfer do hotelu v hlavním měste Kostariky San Jose. Ubytování na 1 noc se snídaní v hotelu Barcelo San Jose. Jde jen o technickou noc. Odpočineme si po dlouhé cestě, srovnáme si časový posun, nadechneme se Kostariky a budeme připraveni na druhý den, kdy nás čeká cesta do Tortuguery.

Ubytování v San Jose v hotelu Barcelo San Jose (5*)
2. den - Tortuguero

Po snídani se vydáme na domácí letiště a odletíme na divoké karibské pobřeží. Lokální letiště je na dohled od naší lodge, přesto se budeme muset po přistání nalodit na loď a plout po řece až do lodge.

Zde budeme ubytováni na 2 noci. Dorazíme právě včas na oběd. Po obědě se vydáme lodí a poté procházkou do deštného pralesa. Prohlédneme si karibskou vesnici Tortuguero. Národní park si necháme až na další den, dnes pronikneme do života a chovu místních želv a fungování národního parku. Zpět na hotel se projdeme po pláži. Před večeří čas na relaxaci u bazénu, večeře se podává od 19:30.

Ubytování v hotelu Tortuga Lodge (4*)  s plnou penzí.

Snídaně - oběd - večeře


3. den - Tortuguero

Zkušený průvodce nás dnes povozí po hlavních i menších kanálech Národního Parku Tortuguero. V této oblasti se nachází více než 300 druhů ptáků, 3 druhy mořských želv, 60 druhů savců. Mezi savci zde také žije 13 ohrožených druhů, např. jaguár, tapír, ocelot, puma a kapustňák.

Uvidíme je? Při troše štěstí jistě budeme mít několik příležitostí pro jejich pozorování. A třeba najdeme na pláži i mořské želvy. Během dne prozkoumáme schované ostrůvky, panenské pláže, křivolaké kanály a to vše po příkrovem hustého deštného pralesa kolem i nad námi. Den bude naplněný vůněmi, zvuky, světly i stíny deštného pralesa.

Ubytování v Tortuga Lodge (4*)

Snídaně - oběd - večeře


4. den - Z Tortuguero do Arenalu

Dnes pojedeme do vesnice Fortuna, kde nás uvítá majestátní vulkán Arenal. Cesta nebude úplně jednoduchá. Nejprve se lodí dostaneme do civilizace a pak autobusem cca 4 hodiny, většinou zajímavou kostarickou krajinou.

Odpoledne dorazíme do oblasti Arenal a ubytujeme se v zajímavém hotelu Secreto La Fortuna. Zbytek dne můžeme odpočívat, nebo využít krátkých procházkových tras v okolí hotelu…

Ubytování  v hotelu Secreto La Fortuna (3* plus)

Snídaně - oběd


5. den - Arenal

Arenal je nejznámější kostarický vulkán. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. V roce 2010 přešla do fáze spánku a od té doby se již nad jejím kráterem neobjevuje zlověstný kouř. Předchozí éra spánku trvala bezmála 400 let a ukončila ji mohutná exploze, která pohltila vše na rozloze 15 km2. Kdy se znovu probudí? Arenal je krásný symetrický vulkán ve tvaru pravidelného kužele stoupajícího do výšky 1.657 m. Jeho povrch tvoří kameny a především láva.

Fakultativně: Výlet na visuté mosty

Po snídani obědě vyrazíme na túru po visutých mostech Puentes des Bosque a k vodopádu Fortuna. Visuté mosty Puentes des Bosque se nachází v migračním koridoru ptactva. Můžete zde pozorovat floru a faunu deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Jak obtížnou strasu zvolíme se dohodneme až na místě podle naší nálady a unavenosti.

Fakultativně: Trek v okolí vulkánu

Po návštěvě visutých mostů se vydáme k vodopádu La Fortuna. Trek velmi pěknému 70 m vysokého vodopádu Fortuna, který se nachází přímo na úpatí Cerro Chato, stále aktivního i když dřímajícího vulkánu. Ujdete asi 6 km.

Ubytování  v hotelu Secreto La Fortuna (3* plus)

Snídaně


6. den - Arenal

Volno v Arenalu.

Fakultativně: Výlet do termálních lázní – Eco Termals Hot Springs.

Areál je rozsáhlý a je v něm celá řada bazénků, vodopádů a koupacích jezírek. Voda vytéká přímo z vulkánu a tak, čím blíže pramene jezírka jsou, tím jsou teplejší. Někdy je v areálu příliš mnoho návštěvníků, pokusíme se načasovat svou návštěvu tak, abychom se takovému tlaku vyhnuli. Součástí vstupenky je bufetová večeře, ale jak to u takových masových míst bývá, není to žádný kulinářský zázrak.

Přes všechna negativa je to velmi zajímavé místo a určitě stojí za návštěvu. Je to velmi příjemný doplněk odpočinkového dne.

Ubytování  v hotelu Secreto La Fortuna (3* plus)

Snídaně


7. den - Přejezd z Arenalu do Monteverde

Dnes se přesuneme do Monteverde (cca 4 hod). Pojedeme po silnici přes pohoří Tilarán. Poslední úsek ani nemůžeme nazvat silnicí – finále cesty vede po nezpevněné cestě až do Monteverde.

Monteverde je, podle našeho názoru, jedním z nejkrásnějších míst v Kostarice, se zajímavým mlžným pralesem, rozdílné biodiverzity, pro kterou je toto exotické místo známé. Monteverde se nachází na rozhraní povodí dvou oceánů – Tichého oceánu a Atlantiku. Část vody, která zde naprší teče do jednoho a část do druhého. Celé území má velmi zajímavou historii, ale o té si řekneme až na místě.

Po příjezdu do Monteverde se ubytujete v hotelu.

Ubytování v Monteverde v hotelu Cala Lodge (4*)

Snídaně


8. den - Monteverde

Volno v Monteverde.

Fakulativně: Sky Trek

K návštěvě Monteverde patří neodmyslitelně zkušenost zvaná Sky Tram & Sky Trek. Sky Tram je lanovka, která nás vyveze na horu, na nejvyšší bod v Monteverde. Pří jízdě budete moci zahlédnout Arenal, vulkány Miravalles a Orosi a také zlaté pláně Guanacaste. Cestu dolů budeme absolvovat v systému Sky Trek. Po tzv. zip lines se spouštíme přes jednotlivé zavěšené plošiny a postupně se dostaneme zpět na pevnou zem. Budeme prolétávat korunami stromů, nad hlubokým údolím, s nádherným výhledem do krajiny (pokud bude dobré počasí). Je to divoký zážitek, ale bezpečný a nádherný.

Ubytování v Monteverde v hotelu Cala Lodge (4*)

Snídaně


9. den - Přejezd z Monteverde k moři

Po snídani odjedeme z Monteverde na pobřeží, kde nás čeká pár dnů odpočinku. Cesta bude trvat něco kolem tří hodin a projdeme krásnou horskou krajinou a budeme klesat k pobřeží. 

Odpoledne se ubytujeme a máme volno u moře. 

Ubytování v hotelu Cantarana (4*) se snídaní

Velmi příjemný malý butique hotel je postavený v hezké zahradě, jen 50 metrů od pláže. Má velmi dobré hodnocení na Tripadvisoru, zvlášť za svůj personál.

Snídaně


10. a 11. den - Volno u moře

Volno u moře.

Snídaně


12. den - Volno u moře a odlet

Dopoledne volno u moře. Odpoledne přesun na letiště a odlet do Evropy.

Snídaně


13. den - Přílet

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700