facebook

 

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

přílet do San José

Ráno odlet z Prahy přes Paříž do San José. Na letišti Vás přivítá náš partner a odveze do hotelu. Odpočinek po náročném letu.San José - Tortuguero

Velmi časně ráno vyrazíte ze San José. Pojedete přes nádherný park Braulio Carrillo kde se budete moci kochat krásnou přírodou. Všechny odstíny zelené okolo vás, džungle a šťavnaté stromy a rostliny. Proti počasí v Evropě vás čeká krásné vlhké tropické klima. Během cesty zastavíte na snídani, která bude příjemným zpestřením celé zhruba 5tihodiné jízdy. Nasyceni budete pokračovat do přístavu a odtud vyrazíte lodí po místních kanálech k hotelu Laguna Lodge 3*. Dorazíte právě včas na oběd. Po obědě se vydáte lodí a poté procházkou do deštného pralesa. Prohlédnete si karibskou vesnici Tortuguero. Národní park si necháte až na další den, dnes proniknete do života a chovu místních želv a fungování národního parku. Zpět na hotel se projdete po pláži. Před večeří čas na relaxaci u bazénu, večeře se podává od 19:30.
Snídaně - oběd - večeře


Tortuguero

Zkušený průvodce nás dnes povozí po hlavních i menších kanálech Národního Parku Tortuguero. V této oblasti se nachází více než 300 druhů ptáků, 3 druhy mořských želv, 60 druhů savců. Mezi savci zde také žije 13 ohrožených druhů, např. jaguár, tapír, ocelot, puma a kapustňák. Uvidíme je? Při troše štěstí jistě budeme mít několik příležitostí pro jejich pozorování. A třeba najdeme na pláži i mořské želvy. Během dne prozkoumáme schované ostrůvky, panenské pláže, křivolaké kanály a to vše po příkrovem hustého deštného pralesa kolem i nad námi. Den bude naplněný vůněmi, zvuky, světly i stíny deštného pralesa.
Tortuguero je jedna z nejkrásnějších částí Kostariky. Biologicky se jedná o nesmírně vzácnou a bohatou oblast plnou vodních kanálů, řek, lagun a pláží s množstvím fauny. Najdete zde deštný prales protkaný říčkami i sladkovodní jezera plná ryb. Pohyb po parku na malých loďkách dodá výletu nádech dobrodružství. Národní park se rozprostírá podél karibského pobřeží nedaleko vesnice Tortuguero se zhruba 500 obyvateli.
Snídaně - oběd - večeře


Tortuguero - Bajos del Toro

Po snídani opět vyrážíte lodí do civilizace. Po vylodění na vás bude čekat náš zástupce s autem, které se převezmete a poté již budete moci pokračovat po vlastní ose. Prvním cílem bude mlžný prales Bajos del Toro, který se nachází ve vyšších nadmořských výškách centrálního vulkanického pohoří, kde budete ubytováni na 1 noc se snídaní v hotelu Bosque de Paz 3*.
Navštívit zde můžete vodopády Catarata del Rio Toro
Snídaně - oběd


Bajos del Toro - Arenal

Dopoledne doporučujeme si vychutnat příjemnou procházku, kde uvidíte vodopády a ptáky.
Odpoledne příjezd do vesnice Fortuna, kde nás uvítá majestátní vulkán Arenal. Ubytování na 2 noci se snídaní v hotelu Casa Luna nebo podobný.
Arenal je nejznámější kostarický vulkán. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. V roce 2010 přešla do fáze spánku a od té doby se již nad jejím kráterem neobjevuje zlověstný kouř. Předchozí éra spánku trvala bezmála 400 let a ukončila ji mohutná exploze, která pohltila vše na rozloze 15 km2. Kdy se znovu probudí? Arenal je krásný symetrický vulkán ve tvaru pravidelného kužele stoupajícího do výšky 1.657 m. Jeho povrch tvoří kameny a především láva.
Snídaně


Arenal

Po snídani se vydáte na túru po visutých mostech Puentes des Bosque, které se nachází v migračním koridoru ptactva. Můžete zde pozorovat floru a faunu deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Celá trasa měří asi 3 km, takže jí zvládnou všichni.
Odpoledne se půjdete podívat k sopce Arenal. Turistika bude trochu náročnější než dopoledne, ale dostanete se až k úpatí, zatím dřímající, sopky. Trasa začíná v blízkosti sopky, vede přes les a končí v oblasti postižené první erupcí v roce 1968. Celá trasa zabere asi 3 hodiny.
Snídaně


Arenal - Río Celeste

Dnes se vydáte na cestu k řece a vodopádu Rio Celeste, který se nachází v Národním parku Volcán Tenorio, kde budete také na jednu noc ubytováni.
Řeka Celeste má svou krásnou barvu díky různým vulkanickým minerálům. Legenda říká, že poté co Bůh domaloval nebe, vylil zbytek barvy do řeky. Odpoledne doporučujeme návštěvu Národního parku Volcán Tenorio se slavnou Modrou Lagunou a vyhlídku na vulkán.
Snídaně


Río Celeste - pláže Guanacaste

Dnes vás čeká asi 4 hodinový přejezd k pacifickým plážím Guanacaste. Po příjezdu ubytování v hotelu Esplendor nebo podobný na 3 noci se snídaní (pláž Tamarindo).
Poslední den pobytu vás čeká asi 6 hodinový přejezd zpět do San José. Ubytování poslední noc v San José
Snídaně


San José

Dopoledne volné k možné prohlídce hlavního města Kostariky. Odevzdání auta u letiště do 14:00. Odlet zpět do Evropy. Přílet do Prahy druhý den.
SnídaněCK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Kostarika - za přírodou a plážemi - Exotický zájezd | Kostarika

Kostarika - za přírodou a plážemi

35 590 Kč 7-9

Kostarika opět otevírá své exotické brány, a to BEZ testu na covid, pouze cestovním potvrzením a s povinným zdravotním pojištěním za cca. 11 USD/den.

Nasajte atmosféru Tichého oceánu i Karibského moře, vůni mlžných pralesů, divoké přírody, vodopádů, ale i skvělé kostarické kávy a latinskoamerické kuchyně. Prožijte několik dní v panenské náruči kostarické přírody a hoďte starosti za hlavu.

Vydejte se s pronajatým offroadem 4x4 na cestu k vulkánu Arenal, mlžným pralesům do Monteverde, poznejte tichomořské pláže v Playa Samara, kde v okolí městečka Nosara kladou vejce mořské želvy a poznejte národní park Manuel Antonio - jeden z nejmenších, ale nejkrásnějších parků Kostariky.

Detail Termíny a ceny +
Dreams Las Mareas Costa Rica 5* - All Inclusive - Pobytové zájezdy | Kostarika

Dreams Las Mareas Costa Rica 5* - All Inclusive

37 650 Kč 7-10-12

Kostarika opět otevírá své exotické brány, a to BEZ testu na covid, pouze cestovním potvrzením a s povinným zdravotním pojištěním za cca. 11 USD/den. Užijte si odpočinek v tropickém ráji s CK Marco Polo.

Detail Termíny a ceny +
loading