facebook
Příroda a pláže Kostariky Fly & Drive -

Příroda a pláže Kostariky Fly & Drive

11 nocí od 57 900 Kč
Kostarika, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Kostarika má vše, co může cestovatel chtít.

Kostarika nabízí vedle národních parků, deštného pralesa a kávových plantáží také nádherné pláže. Rozmanitost krajiny přitahuje do Kostariky milovníky přírody z celého světa. NP Tortuguero je proslulý svými želvami, nachází se zde jedno z nejdůležitějších světových hnízdišť. Volcán Arenal byl jednou z nejaktivnějších sopek v centrální Americe.

Kostarika si vás zajisté získá svými přátelskými obyvateli, tradiční kuchyní, lahodnou kávou a jedinečnou přírodou.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • budete pozorovat opice, tukany, krokodýly a další druhy zvířecí říše v NP Tortuguero
  • navštívíte do roku 2010 nejaktivnější sopku Kostariky - Arenal
  • budete obdivovat nádhernou barvu vody u vodopádu Río Celeste
  • na závěr si odpočinete na písečných plážích Pacifiku = Guanacaste
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. den přílet do San José

2. den San José - Tortuguero

3. den Tortuguero

4. den Tortuguero - Bajos del Toro

5. den Bajos del Toro - Arenal

6. den Arenal

7. den Arenal - Río Celeste

8. - 11. den Río Celeste - pláže Guanacaste

12. den Guanacaste - San José

Cena zahrnuje

zpáteční letenku Praha – San José - Praha v ekonomické třídě
letištní taxy
transfer letiště - hotel v San José
pronájem auta SUV (Ssam Yong Korando nebo podobný) na 8 dní
ubytování na 11 nocí se snídaní v hotelech 3*
výlety a transfery lodí dle programu v oblasti Tortuguero
2 noci ubytování v San José (první a poslední noc)
2 noci ubytování v oblasti Tortuguero
1 noc ubytování v oblasti Bajos del Toro
2 noci ubytování v oblasti Arenal
1 noc ubytování v oblasti Río Celeste
3 noci ubytování u pláže v oblasti Guanacaste
3 x oběd
2 x večeře
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní zdravotní pojištění

Cena nezahrnuje

připojištění proti stornu - 1 990 Kč/os
garance na auto, GPS, benzín
připojištění auta 


 

přílet do San José

Ráno odlet z Prahy přes Paříž do San José. Na letišti Vás přivítá náš partner a odveze do hotelu. Odpočinek po náročném letu.San José - Tortuguero

Velmi časně ráno vyrazíte ze San José. Pojedete přes nádherný park Braulio Carrillo kde se budete moci kochat krásnou přírodou. Všechny odstíny zelené okolo vás, džungle a šťavnaté stromy a rostliny. Proti počasí v Evropě vás čeká krásné vlhké tropické klima. Během cesty zastavíte na snídani, která bude příjemným zpestřením celé zhruba 5tihodiné jízdy. Nasyceni budete pokračovat do přístavu a odtud vyrazíte lodí po místních kanálech k hotelu Laguna Lodge 3*. Dorazíte právě včas na oběd. Po obědě se vydáte lodí a poté procházkou do deštného pralesa. Prohlédnete si karibskou vesnici Tortuguero. Národní park si necháte až na další den, dnes proniknete do života a chovu místních želv a fungování národního parku. Zpět na hotel se projdete po pláži. Před večeří čas na relaxaci u bazénu, večeře se podává od 19:30.
Snídaně - oběd - večeře


Tortuguero

Zkušený průvodce nás dnes povozí po hlavních i menších kanálech Národního Parku Tortuguero. V této oblasti se nachází více než 300 druhů ptáků, 3 druhy mořských želv, 60 druhů savců. Mezi savci zde také žije 13 ohrožených druhů, např. jaguár, tapír, ocelot, puma a kapustňák. Uvidíme je? Při troše štěstí jistě budeme mít několik příležitostí pro jejich pozorování. A třeba najdeme na pláži i mořské želvy. Během dne prozkoumáme schované ostrůvky, panenské pláže, křivolaké kanály a to vše po příkrovem hustého deštného pralesa kolem i nad námi. Den bude naplněný vůněmi, zvuky, světly i stíny deštného pralesa.
Tortuguero je jedna z nejkrásnějších částí Kostariky. Biologicky se jedná o nesmírně vzácnou a bohatou oblast plnou vodních kanálů, řek, lagun a pláží s množstvím fauny. Najdete zde deštný prales protkaný říčkami i sladkovodní jezera plná ryb. Pohyb po parku na malých loďkách dodá výletu nádech dobrodružství. Národní park se rozprostírá podél karibského pobřeží nedaleko vesnice Tortuguero se zhruba 500 obyvateli.
Snídaně - oběd - večeře


Tortuguero - Bajos del Toro

Po snídani opět vyrážíte lodí do civilizace. Po vylodění na vás bude čekat náš zástupce s autem, které se převezmete a poté již budete moci pokračovat po vlastní ose. Prvním cílem bude mlžný prales Bajos del Toro, který se nachází ve vyšších nadmořských výškách centrálního vulkanického pohoří, kde budete ubytováni na 1 noc se snídaní v hotelu Bosque de Paz 3*.
Navštívit zde můžete vodopády Catarata del Rio Toro
Snídaně - oběd


Bajos del Toro - Arenal

Dopoledne doporučujeme si vychutnat příjemnou procházku, kde uvidíte vodopády a ptáky.
Odpoledne příjezd do vesnice Fortuna, kde nás uvítá majestátní vulkán Arenal. Ubytování na 2 noci se snídaní v hotelu Casa Luna nebo podobný.
Arenal je nejznámější kostarický vulkán. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. V roce 2010 přešla do fáze spánku a od té doby se již nad jejím kráterem neobjevuje zlověstný kouř. Předchozí éra spánku trvala bezmála 400 let a ukončila ji mohutná exploze, která pohltila vše na rozloze 15 km2. Kdy se znovu probudí? Arenal je krásný symetrický vulkán ve tvaru pravidelného kužele stoupajícího do výšky 1.657 m. Jeho povrch tvoří kameny a především láva.
Snídaně


Arenal

Po snídani se vydáte na túru po visutých mostech Puentes des Bosque, které se nachází v migračním koridoru ptactva. Můžete zde pozorovat floru a faunu deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Celá trasa měří asi 3 km, takže jí zvládnou všichni.
Odpoledne se půjdete podívat k sopce Arenal. Turistika bude trochu náročnější než dopoledne, ale dostanete se až k úpatí, zatím dřímající, sopky. Trasa začíná v blízkosti sopky, vede přes les a končí v oblasti postižené první erupcí v roce 1968. Celá trasa zabere asi 3 hodiny.
Snídaně


Arenal - Río Celeste

Dnes se vydáte na cestu k řece a vodopádu Rio Celeste, který se nachází v Národním parku Volcán Tenorio, kde budete také na jednu noc ubytováni.
Řeka Celeste má svou krásnou barvu díky různým vulkanickým minerálům. Legenda říká, že poté co Bůh domaloval nebe, vylil zbytek barvy do řeky. Odpoledne doporučujeme návštěvu Národního parku Volcán Tenorio se slavnou Modrou Lagunou a vyhlídku na vulkán.
Snídaně


Río Celeste - pláže Guanacaste

Dnes vás čeká asi 4 hodinový přejezd k pacifickým plážím Guanacaste. Po příjezdu ubytování v hotelu Esplendor nebo podobný na 3 noci se snídaní (pláž Tamarindo).
Poslední den pobytu vás čeká asi 6 hodinový přejezd zpět do San José. Ubytování poslední noc v San José
Snídaně


San José

Dopoledne volné k možné prohlídce hlavního města Kostariky. Odevzdání auta u letiště do 14:00. Odlet zpět do Evropy. Přílet do Prahy druhý den.
SnídaněMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700