Královská cesta Marokem s českým průvodcem

Královská cesta Marokem s českým průvodcem

7 nocí od 34 900 Kč

Královská cesta Marokem s českým průvodcem

Vítejte v Maroku, v královské zemi orientu s vůní zeleného čaje a sladkostmi, které vás nenechají bez povšimnutí. Nebývalou krásu mu dodává orientální maurská architektura typická svým bohatým barevným mozaikovým zdobením.
Čekají na vás místa s hlubokou historií, prastaré mediny i královské paláce. V berberských vesnicích, kde se téměř zastavil čas, odhalíte tradiční způsob marockého života. Královské duchovní město Fes zařazené mezi památky UNESCO, vám dovolí nakouknout třeba do tradiční výrobny koželužny, kde se pro barvení kůže používají středověké postupy. Marrákeš vás zase překvapí svými klikatými uličkami uvnitř devatenácti kilometrového okruhu hradeb, ve kterých pulzuje život. Setkáte se zde se zaklínači hadů, s osly zapřaženými za kymácející se vozíky a s prodejci, kteří vás přesvědčí o tom, že koberec, který si odnášíte v podpaží, byl váš nejlepší obchod v životě. To vše a mnohem víc lze zažít během návštěvy Maroka.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • V doprovodu českého průvodce.
  • Navštívíte hlavní královská města Maroka.
  • Objevíte pravou arabskou kulturu sahající hluboko do historie.
  • Zažijete atmosféru středověké mediny ve Fesu - památky UNESCO
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

Den 1: Odlet z Prahy přímým spojem do Marrákeše

Den 2: Casablanca - hlavní královské město obchodu

Den 3: Rabat - hlavní správní město Maroka

Den 4: Meknes - marocké Versaille, přejezd do Fesu

Den 5: Fes - nejstarší královské město Maroka

Den 6: Azrou, Cedre Gouraud, Beni Mellal, Marrákeš

Den 7: Marrákeš - prohlídka města, trhů a závěrečná slavnostní večeře

Den 8: Majorellská zahrada, odlet přímým spojem do Prahy

Cena zahrnuje

- Leteckou přepravu Praha - Marrákeš - Praha
- Transfery
- Ubytování v hotelu kategorie 4* A
- Českého průvodce 
- Vstupy do hlavních památek
- Stravování formou polopenze
- Základní pojištění

Cena nezahrnuje

- Připojištění
- Příplatek za večeři Fantasia 35 €
- Příplatek za večeři Farwell v Palais Jad Mahal 50 €
- Nápoje při jídle
- Vstupné do mešity Hassan II v Casablance 13 €

Den 1: Odlet z Prahy do Marrákeše

V odpoledních hodinách odletíme z Prahy přímým letem do Marrákeše. Na letišti nás bude čekat transfer, který nás odveze do hotelu. Ubytujeme se a užijeme trochu volného času před večeří. Marrákeši se budeme naplno věnovat předposlední den naší cesty.
Večeře


Den 2: Casablanca

Po snídani, mezi 8 – 9 hodinou odjedeme do 250 km vzdálené Casablancy. Abychom nestráceli čas budeme se přesouvat po nejpřímější hlavní cestě, která trvá zhruba 3,5 hodiny. Během cesty bude dle potřeby zastávka na občerstvení. Po příjezdu do Casablancy, hlavního královského města obchodu uvidíme Medinu, náměstí Mohammeda V, náměstí Spojených národů, centrální trh, čtvrť Habbous. Po obědě budeme pokračovat v prohlídce dalších památek jako je královský palác, rezidenční oblast Anfa, nádherná mešita Hassana II (z venku) a římsa Ain Diab lemovaná plaveckými bazény a restauracemi.
Po té nás čeká ubytování v hotelu, kde se navečeříme a strávíme noc.
Snídaně - večeře


Den 3: Rabat

Po snídani nás čeká cesta do 1,5 hodiny vzdáleného Rabatu, správního hlavního města Maroka. Prohlídneme si "Imperial Garden City" s hlavními památkami jako je zahrada Oudayas, věž Hassan a mauzoleum. Po obědě uvidíme také hradby Mechouar, které obklopují královský palác. Ubytujeme se v hotelu, kde nás čeká večeře a nocleh.
Snídaně - večeře


Den 4: Meknes, Fes

Po snídani odjedeme do vnitrozemí, do 150 km vzdáleného města Meknes "marockého Versailles", založeného na konci 17. století Moulayem Ismailem, který panoval ve stejném období jako Ludvík XIV.
Prohlídneme si bránu Maroka - Bab El Mansour. Oběd nás čeká dle naší společné dohody v Meknes, nebo v Moulay Idriss - svatém městě, nebo na ruinách Volubilis.
Dál pokračujeme 1,5 hodinovým přejezdem do nejstaršího z královským měst Fesu. Po příjezdu se ubytujeme v hotelu, kde povečeříme a přespíme.
Snídaně - večeře


Den 5: Fes

Po snídani se budeme celý den věnovat odhalení Fesu. Fes je nejstarší z královských měst a je znám svým duchovním a vzdělávacím přínosem v marocké kultuře. Navštívíme středověkou Medinu – památku UNESCO a zažijeme pravou atmosféru slavných souks – trhů. Po obědě uvidíme proslulé barvírny kde řemeslníci pro barvení kůže, používají středověké výrobní postupy. Po té se přesuneme do hotelu, kde se ubytujeme, navečeříme a přespíme do dalšího dne.
Snídaně - večeře


Den 6: Azrou, Cedre Gouraud, Marrákeš

Dnes nás čeká nejdelší přesun naší cesty. Z Fesu do Marrákeše zdoláme 470 km. Proto vyrazíme po brzké snídani. Při cestě dlouhé 6,5 hodiny se ale určitě nebudeme nudit. Uvidíme berberskou vesnici Immouzer du Kandar, nádherné lyžařské středisko Ifrane a další berberskou vesnici Azrou, známou řemeslnou výrobou, řezbářstvím a tkaním koberců. Zastavíme se v cedrovém lese Cedre Gouraud, u stromu, který je díky svému stáří, odhadovaným na 800 let, nazýván veteránem. Setkáme se tu s magotem bezocasým, také nazývaným Makak berberský. Zhruba v polovině naší cesty poobědváme v Beni Mellal a budeme pokračovat dál do Marrákeše. Plánovaný příjezd je v podvečerních hodinách, tedy v době kdy se město začíná probouzet. Ubytujeme se v hotelu a povečeříme. Večerní atmosféra Marrákeše má své kouzlo a tak, kdo bude mít náladu, může se vydat třeba na pulzující tržiště za tančícími kobrami.
Snídaně - večeře


Den 7: Marrákeš

Marrákeš je druhé nejstarší císařské město, právem nazývaným „Perla jihu“! Začneme s jeho objevováním hned po snídani. Marrákeš se rozprostírá ve svěží oáze ležící na úpatí sněhem zakrytých hor Atlasu. Navštívíme slavnou Saadskou hrobku, zahrady Menara, mešitu Koutoubia a palác Bahia.
Po obědě v hotelu budeme pokračovat v prohlídce souk - trhu a slavného náměstí Jemaa El Fna.
Závěrečný slavnostní večer si spestříme večeří v typické restauraci s místní folklórní show - Chez Ali nebo večeří na rozloučenou v Palais Jad Mahal.
Do hotelu se vrátíme v nočních hodinách.
Snídaně - večeře


Den 8: Majorellská zahrada, odlet do Prahy

Po snídani navštívíme Majorellskou zahradu což je botanická zahrada, kterou v roce 1924 vytvořil expatriát francouzský umělec Jacques Majorelle, během koloniálního období, kdy bylo Maroko obsazeno Francií. Ačkoli Majorelleho umění je dnes velmi zapomenuto, zahrada, kterou vytvořil, je jeho kreativní mistrovské dílo. Zvláštní odstín tučné kobaltové modři, kterou rozsáhle použil v zahradě a jeho budovách, je pojmenován po něm, Majorelle bleu. Zahrada je přístupná veřejnosti již od roku 1947. Od roku 1980 je zahrada vlastněna Yves Saint Laurent a Pierre Bergé. Na zahradě se také nachází Muzeum islámského umění v Marrákeši, jehož sbírka zahrnuje severoafrické textilie z osobní sbírky svatého Laurenta, stejně jako keramiku, šperky a malby Majorelle.
Po prohlídce zahrady se přesuneme na letiště, odkud přímým spojem odletíme do Prahy.
SnídaněKontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa