facebook
Maroko - královská města Orientu s průvodcem -

Maroko - královská města Orientu s průvodcem

10 nocí od 67 500 Kč
Maroko, Poznávací zájezdy

Maroko - královská města Orientu s průvodcem

Vítejte v Maroku, v královské zemi orientu s vůní čaje, koření a sladkostmi, které vás nenechají bez povšimnutí. Nebývalou krásu mu dodává orientální maurská architektura typická svým bohatým barevným mozaikovým zdobením.

Čekají na vás místa s hlubokou historií, prastaré mediny i královské paláce. V berberských vesnicích, kde se téměř zastavil čas, odhalíte tradiční způsob marockého života. Královské duchovní město Fes zařazené mezi památky UNESCO, vám dovolí nakouknout třeba do tradiční výrobny koželužny, kde se pro barvení kůže používají středověké postupy. Marrákeš vás zase překvapí svými klikatými uličkami uvnitř devatenácti kilometrového okruhu hradeb, ve kterých pulzuje život. Setkáte se zde se zaklínači hadů, s osly zapřaženými za kymácející se vozíky a s prodejci, kteří vás přesvědčí o tom, že koberec, který si odnášíte v podpaží, byl váš nejlepší obchod v životě. To vše a mnohem víc lze zažít během návštěvy Maroka.

Tento program pořádáme s anglicky mluvícím průvodcem od 2 os. Na vyžádání pro skupiny od cca. 6 osob s českým průvodcem.
Na vyžádání nabízíme také možnost úpravy termínu, programu s možností zajištění odpočinkového pobytu u oceánu.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Navštívíte hlavní královská města Maroka a užijte si pravou atmosféru Orientu
  • Objevíte pravou arabskou kulturu sahající hluboko do historie.
  • Zažijete atmosféru středověké mediny ve Fesu - památky UNESCO.
  • Poznejte ruiny římského města Volubils
  • Projděte se po Meknes - zapomenutém městu pyšného sultána
  • Casablanca - zažijte atmosféru města milenců, památek a historie sahající 3000 let zpět.
  • Poznáte pravou africkou poušť a noc strávíte v luxusním kempu v jejich písečných dunách.

1. den: Odlet do Marrákeše
Přílet do Marrákeše. Setkání s průvodcem a přivítání. Transfer do hotelu, ubytování a přenocování.

Město Marrákeš patří mezi čtyři královská města Maroka, vedle Fésu, Meknesu a Rabatu. Díky svým historickým památkám, které byly v roce 1985 zapsány na seznam UNESCO, se řadí mezi nejnavštěvovanější města v Maroku a je pátým nejnavštěvovanějším městem v celé Africe.
Marrákeš, s téměř jedním milionem obyvatel, se nachází ve středním Maroku pod severními svahy Vysokého Atlasu, nedaleko nejvyšší hory Džabal Tubkal (4 167 m n. m.). Atlantické pobřeží, konkrétně starobylá Essaouira, je vzdáleno přibližně 180 kilometrů, zatímco hlavní město Rabat leží více než 300 kilometrů severně.
V Marrákeši navštivte slavné a rušné náměstí Djemaa El Fna, které je plné trhovců a umělců. Dalšími zajímavostmi jsou palác Bahia z konce 19. století, židovská čtvrť Mellah a krásná botanická zahrada Jardin Majorelle. Dominantou města je ikonická mešita Kutubíja, která se tyčí téměř 70 metrů vysoko a pochází z druhé poloviny 12. století.

2. den: Marrákeš > Ouarzazate

Po snídani v hotelu opustíme ruch města a vydáme se  do Ouarzazate skrz velkolepou scenérii pohoří Atlas "tizi'n tichka" a zastavíme se u Kasbah d'Aït Ben Haddou, která ve výšce 1 160 m n. m. tvoří výrazný kontrast k této rozlehlé náhorní plošině. Původně zde byla křižovatka pro obchodníky, kteří přecházeli přes Sahary, a je také známá také jako místo, kde natáčely filmy jako "Laurence d'Arabie" a "Gladiátor". Oběd v místní restauraci v volný čas. Volný čas, večeře a nocleh v Ouarzazate.

3. den: Ouarzazate > Merzaouga

Snídaně v hotelu. Časný odjezd do Merzougy se zastávkou v Kelaa M'Gouna, která je známá výrobou kosmetiky z výtažků z místních růží. Pokračování na severovýchod do městečka Boumalne Dades, kde si prohlédnete krásné kasby s panoramatickým výhledem na údolí a hory za ním. Pokračujte do Tinghiru a soutěsky Todra, která je vysoká 300 metrů a patří k nejpůsobivějším marockým památkám. Rokle Todra je jednou z nejlepších horolezeckých a trekingových destinací v Maroku.
Fakultativně oběd v restauraci s výhledem na ohromné kaňony. Příjezd do Merzougy a odjezd vozidly 4x4 na safari za poznáním neobyčejných dun Erg Chebbi u malé vesničky. Jedná se o kouzelnou krajinu, samotné duny jsou fascinující, během dne mění barvu, od růžové přes červenou až po zlatou.
Nocování v kempu na dunách.

4. den: Merzouga > Azrou > Fes
Po snídani vás čeká projížďka rozmanitou krajinou. Zatímco v okolí Midelt uvidíte kamenitou pouštní krajinu, další cesta povede přes Marocké Švýcarsko - Azrou, které je známé cedrovými lesy a svým zemědělstvím, do Fesu. Po příjezdu ubytování, večeře a nocleh.

Nejstarším a nejvýznamnějším z královských měst Maroka je Fes (též Fás). Až do roku 1925 bylo hlavním městem Maroka a dnes patří mezi tři největší města v zemi. Nachází se zde nádherný královský palác a starobylá medina, která byla v roce 1981 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO.
Fes založil Moulay Idriss I. roku 789, ale významného rozvoje se město dočkalo až začátkem 9. století za jeho syna Idrisse II. Ten si Fás vybral za své sídlo a v roce 810 nechal postavit slavnou Kairuánskou mešitu (Djemaa El Kairaouine), která je dodnes jednou z největších a nejstarších v celé Africe. Mezi další památky Fásu patří rozlehlý královský palác Dar El Makhzen, brána Bab Boujeloud, nádherná medersa Bou Inania ze 14. století, Merenidské hrobky a palác Dar Batha se zahradou.
Jedinečnost Fesu spočívá v jeho středověké atmosféře, kterou vytváří medina plná úzkých uliček s obchodníky v dobových oděvech, proslulé tradiční koželužny a lékárny nabízející přírodní kosmetiku z arganového dřeva. 

5. den: Fes

Snídaně v hotelu. Celodenní prohlídka Fesu, nejstaršího kulturního a duchovního města Maroka. Začnete ve středověké medině, starém městě Fesu založeném v 8. století, kde najdete některé z nejkrásnějších staveb v zemi, jako je Andaluská mešita a mešita al-Quarawiyyin. Uvidíte také madrasy, což jsou starobylé náboženské školy a univerzity ze středověku, a slavnou Nejjarinovu fontánu. Po tradičním marockém obědě (není v ceně) se ve volném čase projdete starou medinou, kde uvidíte různé řemeslníky, kteří stále pracují podle staré orientální tradice.
Večeře a přenocování ve Fezu.

6. den: Fes > Volubilis > Meknes > Rabat
Snídaně v hotelu, setkání s řidičem. Odjezd ke starořímským ruinám Volubilis. Strávíte nějaký čas prohlídkou těchto 2000 let starých ruin a získáte představu o tom, jak vypadal život v dobách Římské říše. Po obědě vás řidič vezme na panoramatickou prohlídku císařského města Meknes. Příjezd do Rabatu.
Ubytování, večeře a přenocování.

Volubilis, jedinečná starověká památka
Zbytky starověkého města Volubilis z 3. století př. n. l., bývalého centra Mauritánie, každoročně přitahují tisíce turistů. Město Volubilis, založené Féničany v úrodné oblasti u řeky Khoumane, se na začátku našeho letopočtu dostalo pod římskou správu. O jeho významu svědčí rozloha 400 tisíc m², paláce s mozaikami, bazilika, vítězný oblouk a téměř 3 kilometry dlouhá obvodová zeď.Od roku 285 do cca 1000 město postupně ovládaly berberské kmeny a arabský náčelník Idris ibn Abdallah. Od 11. století začalo město chátrat a bylo znovuobjeveno moderními archeology. Mnoho starověkých
staveb zde můžete vidět dodnes.

Meknes, ohromující dílo pyšného sultána
Meknes, jedno z královských měst Maroka vedle Marrákeše, Fésu a Rabatu, je často opomíjeno, přestože sultán Ismail na přelomu 17. a 18. století usiloval o jeho přeměnu na nejkrásnější město na světě. I když z mnoha jeho staveb zůstaly pouze ruiny, od roku 1996 je Meknes zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

První osídlení oblasti Meknesu sahá do doby Římské říše, ale historie města samotného začíná až založením pevnosti v 8. století a příchodem berberského kmene Maknassa. Největšího rozkvětu dosáhl Meknes za dlouhé vlády sultána Moulaye Ismaila (1672-1727). Tento významný stavitel zde nechal postavit 50 paláců, 45 kilometrů hradeb a 20 bran.

7. den: Rabat > Casablanca
Snídaně v hotelu a prohlídka hlavního města království, včetně královského paláce, mauzolea Mohameda V., Hassanovy věže a Kasbah des Oudayas.

Rabat, malebná metropole Maroka
Rabat je jedním z královských měst Maroka, zapsaným na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento rušný přístav a hlavní město země spojuje historickou arabsko-muslimskou architekturu s moderními západními budovami.
Ve „Starém městě“ z 12. století najdete almohadské hradby a Hassanovu věž. „Nové město“ z 20. a 30. let 20. století zahrnuje královské sídlo, botanickou zahradu a park Jardins d’Essais. Rabat je také sídlem Univerzity Mohammeda V., Ústavu pro arabský jazyk a katolického biskupství.

Odpoledne odjezd do Casablanky.
Prohlídka staré mediny a náměstí Mohameda V., živé nákupní ulice lemované obytnými budovami z 30. let 20. století. Náměstí OSN a park Arabské ligy s palmami. Královský palác (zvenčí), obytná čtvrť Anfa a velkolepá mešita Hassana II. zvenčí. Prohlídka končí na korzu Ain Diab, který lemují bazény a gurmánské restaurace.
Ubytování, večeře a nocleh v hotelu.
Historie Casablanky sahá 3 tisíce let zpět, kdy sem přišly berberské kmeny. Ve středověku zde vznikl přístav Anfa, který Portugalci v roce 1515 přeměnili na vojenskou pevnost Casa Branca (Bílý dům). Město bylo zničeno zemětřesením v polovině 18. století a následně znovu postaveno sultánem Sidi Mohammedem III.

8. den: Casablanca > El Jadida > Essaouira

Snídaně v hotelu, odjezd do Essaouiry přes Asafi se zastávkou v El Oualidia. Po oběd v místní restauraci a pokračování podél Atlantiku do El Jadidy na prohlídku

Historické centrum poklidného města je příkladem portugalské architektury. Hradby, křivolaké uličky a elegantní stará pevnost „Cité Portugaise“ vybízejí k příjemné procházce. 

Odpoledne přejezd do hotelu v Essaouira. Ubytování, večeře a přenocování v hotelu.

9. den: Essaouira > Marrákeš

Po snídani začnete den návštěvou Essaouira s fascinující starověkou historií. Byla obsazena Féničany a Kartaginci, dodávala Římanům nezbytná purpurová barviva, absorbovala sofistikované židovské umění a strávila staletí jako portugalská enkláva. Navzdory zjevnému vlivu těchto civilizací se Essaouiře podařilo zůstat malým, autentickým berberským městem v Maroku. Essaouira, která žije závanem čerstvého vzduchu, jenž jí poskytuje Atlantik, je klenotem zasazeným do členitého atlantického pobřeží Maroka s rozlehlým prostorem prázdných písků táhnoucím se podél výběžku směrem na jih. Později přejezd do Marrákeše. Večeře a ubytování.

10. den: Marrákeš 

Po snídani bude celý den věnován prohlídce Marrákeše, založeného Almoravidy na konci 11. století.
Marrákeš leží v bujné oáze, která se rozkládá na úpatí zasněžených vrcholků pohoří Atlas. Navštivte zahradu Manara, která se skládá ze směsice sadů a olivových hájů obklopujících centrální pavilon. Pavilon byl postaven v 16. století za dynastie Saadí a v roce 1869 byl renovován.
Dále návštěva mešity Koutoubia, o které se říká, že její minaret je pro Marrákeš jako Eiffelova věž pro Paříž. Poté navštivte palác Bahia, kde se na ploše 8000 m2 se rozprostírá extravagance - od podlahy až ke stropu plná složitých intarzií, omítek a zouaku (malovaného dřeva) a je to jistě jedna z nejúchvatnějších památek Marrákeše. Navštivte náměstí Jamaa Lafna a tržiště v marrákešské čtvrti Medina. Večeře a přenocování v hotelu.

11. den: Odlet

Po snídani transfer na letiště odkud se vydáte na cestu domů

Cena zahrnuje

Cena zahrnuje
- Leteckou přepravu Praha - Marrákeš - Praha s 1 přestupem nebo přímá linka do Agadiru / v optimální (nejlevnější) knihovací třídě.
- Veškeré transfery a doprava po cestě
- Ubytování v hotelu kategorie 3,5*-4* nebo 4,5-5*
- Stravování formou polopenze (snídaně a večeře)
- Anglicky mluvící průvodce
- Vstupy do všech hlavních památek uvedených v programu
- Zákonné pojištění CK pro případ úpadku
- Zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

- Zdravotní pojištění do zahraničí nebo připojištění na storno - nabídku na míru vám zašleme na vyžádání 
- Nápoje při jídle
- Spropitné (doporučené) místním průvodcům (5-10 USD na osobu a den)

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading