Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

Mexiko

Popis destinace

Mexiko je největším státem střední Ameriky a vyznačuje se nesmírnou kulturní i společenskou různorodostí. Pomineme-li slavnou severní hranici s USA, která je oblíbeným námětem mnoha hollywoodských filmů, je Mexiko zdrojem výjimečného historického a kulturního bohatství. Mexiko bylo již od 1. tisíciletí před n. l. zemí vyspělých civilizací. První významnější byli Olmékové a potom Mayové (kolem roku 300 n.l.). Právě Mayové stavěli slavné kamenné pyramidy a byli znalci astronomie. Kromě Mayů žili v Mexiku Toltékové a potom Aztékové, kteří založili Tenochtitlán (dnešní Mexico City) a jejich říše, stejně tak jako říše Mayů, přežila až do příchodu Španělů.

Mexiko nabízí pro každého něco atraktivního. Metropoli Mexika můžete milovat nebo nenávidět. Má vše, co čekáte od druhého největšího města planety. Záhadný kotel zvaný Mexico City vře a bublá v obrovském údolí, ve kterém se rozkládá. Výsledkem je znečištěné a věčně pospíchající kosmopolitní megaměsto různých zvuků, hnědavého ovzduší, zelených parků, koloniálních paláců, světově známých muzeí a neskutečně špinavých chudinských obydlí.
Trosky Tenochtitlánu leží asi 45 km severovýchodně od hlavního města Mexika. V době svého rozkvětu pokrývalo město plochu přes 30 kilometrů čtverečních a žilo v něm až 200 000 lidí. Dominantou Tenochtitlánu je mohutná čtyřvrstvá Pyramida slunce, každá strana má délku 220 m - podobně jako její protějšek egyptská Cheopsova pyramida. Severně od pyramidy slunce je 42 m vysoká Pyramida měsíce, jejíž strany měří u základny 145 m. Podle Aztéků se na ní kdysi tyčila gigantická socha, která mohla vážit 20 tun.

Putování Mexikem s českým průvodcem - Mexiko

Putování Mexikem s českým průvodcem

Letecky
Další termíny od 78 900
Mexiko a Guatemala s českým průvodcem - Mexiko

Mexiko a Guatemala s českým průvodcem

Letecky
Další termíny od 99 900
Poloostrov Yucatán Fly & Drive - Mexiko

Poloostrov Yucatán Fly & Drive

Letecky
Další termíny od 39 900
El Dorado Maroma - Mexiko

El Dorado Maroma

Letecky
Další termíny od 72 500
El Dorado Seaside Suites - Mexiko

El Dorado Seaside Suites

Letecky
Další termíny od 66 500
El Dorado Royale - Mexiko

El Dorado Royale

Letecky
Další termíny od 61 500
Generations Riviera Maya - Mexiko

Generations Riviera Maya

Letecky
Další termíny od 73 900
Hip Hotel Tulum - Mexiko

Hip Hotel Tulum

Letecky
Další termíny od 49 900