facebook
Expedice náklaďákem po Namibii a safari v NP Etosha (s anglicky mluvícím průvodcem) - Strážce stáda

Expedice náklaďákem po Namibii a safari v NP Etosha (s anglicky mluvícím průvodcem)

10 nocí od 59 900 Kč
Namibie, Poznávací zájezdy

Expedice náklaďákem po Namibii a safari v NP Etosha (s anglicky mluvícím průvodcem)

Namibie - země neutuchajícího slunce, kde půda jako by prosila nebesa o déšť a kde se rozlehlá krajina táhne stovky kilometrů bez známek lidského zásahu. Živé pouště, kde člověk s údivem pozoruje proměnlivé přírodní barvy a zvířata a rostliny, které v tomto zdánlivě drsném prostředí nějakým způsobem přežívají.
Tento zájezd nabízí všechny oblíbené zajímavosti, ale také mnoho "neprobádaných" míst, která jsou zřídka navštěvována hlavním proudem turistiky.


Dovolená pro aktivní cestovatele!!
Expedice v náklaďáku jsou lákavé pro všechny bez rozdílu věku, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu.
V průběhu této cesty budete nocovat na krásných místech a také se očekává (byť ve velmi malé míře), že například pomůžete s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude zase večeře dříve hotová!)... Potom si otevřete své pivo nebo nalijete skleničku vína.
Výhodou je to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají - místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně u večeře či kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky bývají skvělým základem k budoucímu přátelství.
Africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.

Expediční vozidlo
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích.
Vozidla jsou speciálně postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě.
Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou.
Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Průvodce
Místní průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umí naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Člověk, který vede vaší expedici, je doslova a do písmene holka pro všechno: řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce... uvidíte, o kolik dalších profesí si možná tento seznam rozšíříte!

 

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Noční projížďka pouští
  Výlet 4×4 do dun Sossusvlei a Deadvlei + kaňon Sesriem
 • Pobřeží koster
  Kolonie lachtana jihoafrického na Cape Cross
  Brandberg
  Spitzkoppe
 • Damaraland
 • Národní park Etosha
  Safari projížďka otevřenými vozidly
 • Realizace zájezdu již od 4 osob!

Den 1 - Windhoek
Ráno se setkáte s Vaším průvodcem a následuje odpolední prohlídka hlavního města Namibie.
Vydáte se na průzkum Windhoeku, prohlédnete si zajímavosti města a den zakončíte v proslulé restauraci Joe's Beerhouse (večeře na vlastní náklady). Noc strávíte v pohodlí hotelu a připravíte se na další dny plné dobrodružství.

Ubytování: Hotel Safari Court nebo podobné

Den 2 - Poušť Namib
Opustíte světla velkoměsta a vstoupíte do srdce Namibu, kde si prohlédnete rozlehlé pláně, rudé duny, vysoké hory a neustále se měnící krajinu.
Pozdě odpoledne dorazíte do oblasti pouště Namib, do odlehlého soukromého tábora v privátní pouštní rezervaci, která je součástí rozlehlé přírodní rezervace Namib Rand. V rezervaci žije řada pouštím přizpůsobených živočichů a rostlin a mnoho druhů zvířat.

Snídaně - oběd - večeře

Ubytování: Kronenhof Lodge nebo podobný

Den 3 - Poušť Namib
Probudíte se do pouštních výhledů, které sahají dál, než kam oko dohlédne. Všechna zvířata zde žijí ve zcela přirozeném prostředí a mohou se volně pohybovat po celé ploše rezervace.
Odborný průvodce pomůže pochopit jedinečnou pouštní faunu a flóru, a tak dnešní den začnete pěší procházkou v tomto krásném prostředí, při níž budete hledat zvířata, otisky stop a pozorovat chování které jim umožňuje existovat v těchto drsných podmínkách. Během horkého dne budete mít čas na odpočinek v táboře nebo na pěší průzkum okolí. 
V polovině odpoledne se vydáte na projížďku pouští, nahoru přes nádherné duny. S blížícím se večerem si vychutnáte tradiční sundowner, zatímco slunce klesá nad africkou krajinou. Po setmění se pomalu vrátíte do tábora a můžete očekávat, že se setkáte s některými nočními zvířaty přizpůsobenými životu v poušti.

Snídaně - oběd - večeře

Ubytování: Kronenhof Lodge nebo podobné

Den 4 - Duny Sossusvlei
Vyrážíte brzy ráno a vjíždíte údolí řeky Tsauchab k úžasným červeným dunám Sossusvlei - údajně nejvyšším na světě.
Dojedete do srdce dun, abyste strávili nějaký čas šplháním po těchto velkolepých horách písku, a pak se přesunete vozem 4×4 do Sossusvlei a Deadvlei - údolí, pro které jsou charakteristické pokroucené suché tmavé kmeny a větve akácií (Camelthorn - velbloudí trny) na pozadí bílého dna hliněné pánve.
Tato skutečně jedinečná místa prozkoumáte pěšky, než vás auta odvezou zpět k vozidlu. Při výjezdu z parku se zastavíte v kaňonu Sesriem.

Snídaně - oběd - večeře

Ubytování: Bushman's Desert Lodge nebo podobné 

Den 5 - Swakopmund
Přes obratník Kozoroha, kaňony řek Gaub a Kuiseb a národní park Namib-Naukluft se dostanete do přístavního města Walvis Bay a poté do Swakopmundu, kde se stále udržuje německý vliv z konce 19. století, a strávíte dvě noci v pohodlném ubytování. Máte možnost důkladně si prohlédnout toto prázdninové město a jeho okolí a oba večery si můžete vychutnat v některé z místních restauracích (na vlastní náklady).
Swakopmund je místem, které musí navštívit každý návštěvník, a nabízí hostům řadu dobrodružných aktivit.
Návštěvníci mají během pobytu možnost zúčastnit se např. jízdy na čtyřkolkách, sandboardingu nebo si vyzkoušet seskok s padákem.
Pro ty, kteří si chtějí jen odpočinout, nabízí město řadu restaurací a obchodů, kde lze poznat místní kulturu.

Snídaně - oběd

Ubytování: Swakopmund Plaza Hotel nebo podobné

Fakultativní aktivity: Seskok padákem, čtyřkolky, jízda na dunách, výlet do pouště či plavby lodí.

Den 6 - Swakopmund
Po snídani v hotelu máte den k dispozici - k odpočinku a poznávání města, nebo doporučujeme celodenní výlet do Walvis Bay - dopolední plavbu na katamaranu za lachtany, pelikány, delfíny a plameňáky (skvělé občerstvení na palubě v ceně aktivity - sekt, pivo, nealko nápoje, čerstvé místní ústřice a další), následovanou výletem vozy 4x4 do pobřežních dun Sandwich Harbour, s občerstvením (volitelné na vlastní náklady)!!

Snídaně

Ubytování: Swakopmund Plaza Hotel nebo podobné

Den 7 - Pobřeží koster (Skeleton Coast), Spitzkoppe
Dnes se vydáte na sever po drsném Pobřeží koster, pustém úseku pobřeží podél Atlantského oceánu s roztroušenými vraky lodí na plážích.
Navštívíte Cape Cross, velkolepou kolonii lachtana jihoafrického, kde nachází útočiště více než 150 000 jedinců tohoto druhu.
Poté se vydáte zpět do vnitrozemí a budete putovat rozlehlou pouští k ikonické hoře Spitzkoppe (přezdívané "namibijský Matterhorn"), což je skupina holých žulových vrcholů v poušti Namib. Žula je stará více než 120 milionů let a nejvyšší vrchol se tyčí do výšky 1.728 metrů nad mořem. Vrcholky dramaticky vystupují z okolních plochých plání, než brzy odpoledne dorazíte do lodge.

Snídaně - oběd - večeře

Ubytování: Spitzkoppe Tented Camp nebo podobné

Den 8 - Brandberg, Damaraland
Po klidném začátku dne strávíte čas průzkumem a lezením po žulových balvanech Spitzkoppe, než se vydáte přes rozlehlou poušť regionu Erongo k ikonickému masivu Brandberg, nejvyšší hoře Namibie (vrchol Königstein, 2.573m).
Cestou zastavíte u silnice, kde budete mít možnost komunikace s příslušníky domorodého kmene Himba. Další zastávka následuje na úpatí hory Brandberg - zde se vydáte na naučnou vycházku s místním průvodcem k ikonickým malbám křováků, tzv. "Bílé paní".
V pozdním odpoledni dorazíte do lodge - zájemci se mohou vydat na fakultativní výlet s nadějí, že se setkají s nepolapitelným vzácným pouštním slonem, než se uloží do svých pokojů na úpatí hory.

Snídaně - oběd - večeře

Ubytování: Brandberg White Lady Lodge nebo podobné

Fakultativní aktivity: vyjížďka za vzácnými pouštními slony.

Den 9-10 - Národní park Etosha
Dnešní trasa vede přes úchvatný Damaraland, region a domov Damarů. Po cestě se zastavíte na oběd u silnice.
Cesta pokračuje dále na sever do proslulého NP Etosha, který je pravděpodobně vrcholem celé cesty. Splynete s přírodou a užijete si dva dny objevování parku.
Během těchto dnů se provádí rozsáhlé projížďky za zvěří, navštěvují se napajedla a maximálně využíváte čas strávený v parku (vyjížďky za zvěří budou probíhat Vaším vozidlem).V jednom z dní bude zkrácena vyjížďka za zvěří a pojedete ke známému napajedlu Okaukuejo, kde strávíte přibližně 2 hodiny a budete trpělivě čekat, zda zvířata (a která) přijdou uhasit svou žízeň.

2x Snídaně - 2x oběd - 2x večeře

Ubytování: Taleni Etosha Village Lodge

Den 11 - Windhoek
Brzy ráno po snídani balíte a vydáváte se na cestu zpět do civilizace. Scénická cesta do Windhoeku zabere většinu dne a zájezd bude oficiálně ukončen v pozdním odpoledni po příjezdu zpět do hlavního města.

Snídaně

Cena zahrnuje

Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
Ubytování v kvalitních hotelech (1 noc) a lodžích (9 nocí)
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje k snídani) - plná penze kromě několika výjimek (viz: program)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak)
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Letenky do Namibie (rádi zajistíme)
Vízum do Namibie (1 200 NAD = cca 65 USD)
Ubytování před začátkem a po ukončení zájezdu
Nápoje kromě snídaní
Osobní výdaje a spropitné
Pojištění a připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...)
Fakultativní aktivity

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Divoká Namibie a safari v NP Etosha (expedičním náklaďákem s českým průvodcem) - Gepardí bratři Český průvodce Poznávací zájezdy | Namibie

Divoká Namibie a safari v NP Etosha (expedičním náklaďákem s českým průvodcem)

125 900 Kč 12

Pojeďte s námi na dovolenou snů pro aktivní cestovatele - ve speciálně konstruovaném expedičním náklaďáku!!Jste dobrodružná nátura a nebojíte se občas přiložit v partě ruku k dílu? Pokud zde dvakrát odpovíte "ano", pak je tento zájezd právě pro Vás! Na africké expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než co by Vám nabídl běžný poznávací zájezd!!

Během této cesty nocujeme na krásných místech v kvalitních hotelech a lodgích. Také se očekává (byť ve velmi malé míře), že například vypomůžeme s přípravou jídla (aspoň bude jídlo dříve hotové...). K večeři si pak na hotelu nebo lodži po příjemně prožitém dnu s chutí otevřete své pivo nebo nalijete skleničku vína.
Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství.Expediční vozidlo
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Jsou speciálně postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě.
Vozy jsou vybaveny (mimo jiné) uzamykatelnými skříňkami na naše osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i nezbytnou lékárničkou.
Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.Průvodci
Místní průvodci, kteří vás budou po celou dobu doprovázet, jsou opravdoví profesionálové!!
Každý prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto specifických expedicích. Všichni mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umí naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí.
Všichni průvodci jsou certifikovanými členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa).
Člověk, který vede vaší expedici, je doslova a do písmene holka pro všechno: řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte!

Detail Termíny a ceny +
Velké africké dobrodružství - 4 africké země - Bez letenky Poznávací zájezdy | Jihoafrická republika

Velké africké dobrodružství - 4 africké země

81 900 Kč 23

Vydejte se s námi na velkou cestu po jižní Africe: Za 24 dní projedete 4 země jižní Afriky - JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe
od okouzlujícího Kapského Města přes vyprahlé pouště Namibie, rezervace plné zvěře v Botswaně a Zimbabwe až po majestátní Viktoriiny vodopády. V průběhu naší expedice vylezete na Stolovou horu, poplujete kanoí po řece Orange, zdoláte písečné duny v Namibii, zažijete skutečné safari a nakonec pokoříte majestátné Viktoriiny vodopády.

Základní cena nabízí kempovací variantu, lze vyžádat i variantu celou v ubytování za 114 500kč /osoba. Termíny jsou ale jiné, v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Letenky a ubytování před/po cestě Vám rádi zajistíme na vyžádání.

Detail Termíny a ceny +
loading