facebook
Na skok do Namibie - dechberoucí kaňony a pouště -

Na skok do Namibie - dechberoucí kaňony a pouště

7 nocí od 48 900 Kč
Namibie, Poznávací zájezdy

Na skok do Namibie - dechberoucí kaňony a pouště

Namibie je dechberoucí země, která nabízí mnoho unikátních zážitků - např. pouštní zvířata, nádherné písečné duny, hluboké kaňony, divoké mořské pobřeží a zajímavé národní parky.

Pro ty z vás, kteří nemáte příliš času, jsme připravili cestu na 7 nocí a nazvali ji "Na skok do Namibie". Uvidíte hodně zásadních míst a věcí, ale je to taková velmi kvalitní ochutnávka, která vás nejspíš přivede na myšlenku: "Sem se ještě někdy musím vrátit."

Projedete prakticky všechna zajímá místa od středu země až na jih k jednomu z největších kaňonů na světě. Nenecháte si ujít ani dvě hlavní pouště, které v Namibii jsou - Kalahari a Namib. Stejně tak Vás nemine návštěva dvou hlavních přímořských měst, kterými jsou Swakopmund a Lüderitz. Swakopmund je speciální místo, které je z jedné strany omýváno chladným oceánem a z druhé strany ho přikrývá navátý písek z pouště. Nedaleko Lüderitz navštívíte také Kolmanskop - tzv. Město duchů - bývalé hlavní město diamantů, dnes opuštěné místo, které pohlcuje písek. A co by to bylo za návštěvu Namibie bez ikonických červený písečných dun s typickými černými stromy v pozadí. Ani o tento zážitek nebudete ochuzeni.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Největší poušť jižní Afriky Kalahari
  • Fish River Canyon - druhý největší kaňon na světě
  • Kdysi místo těžby diamantů, dnes město zaváté pískem - Kolmanskop
  • Písečné duny Sossusvlei, Deadvlei neboli "Mrtvé údolí" a několik milionů let starý kaňon Sesriem
  • Přímořské letovisko Swakopmund - město mezi oceánem a pouští
  • Garantovaný odjezd již od 2 osob!

1. den: KALAHARI
Z Windhoeku se vydáte do největší písečné masy na Zemi, pouště Kalahari. Kalahari je rozsáhlá polopoušť s navátým pískem, kterou pokrývá řídký plášť trnitých křovin a která je nejrozsáhlejším souvislým písečným pásem pokrývajícím několik afrických zemí. Křováci o ní mluví jako o "duši světa", což je pro tuto oblast velmi emotivní popis! Díky svým sytě červeným dunám a nekonečným travnatým pláním protkaným akáciemi a keři je stále domovem překvapivě velkého množství speciálně přizpůsobených divokých zvířat. 

2. den: FISH RIVER CANYON
Pokračujete na jih přes vyprahlé a rozsáhlé skalnaté pláně. Navštívíme jedinečný les stromů Garas Quiver, kde vás přivítají bizarní sochy z kovového šrotu vytvořené lidmi, které tvoří kontrast k tomuto klidnému, bezčasému prostoru se stromy Quiver a aloemi, zasazenými mezi obrovské doleritové balvany, které jsou záhadně naskládány, oblast je také výstižně nazývána "Obrovo hřiště". Pokračujeme do ubytování, které se nachází v těsné blízkosti kaňonu Fish River. 

3. den: LÜDERITZ
Vaše ráno začíná na okraji kaňonu Fish River, kde se podíváte do tohoto nádherného geologického fenoménu. Kaňon Fish River je druhým největším kaňonem na Zemi s gigantickou roklí, která měří celkem asi 160 km na délku, je až 27 km široká a místy téměř 550 m hluboká. Pokračujete dál směrem k pobřežnímu městu Lüderitz. Cestou do Lüderitzu se zastavíme v Garubu, který je vyhlídkovým místem pro divoké koně pouště Namib.

4. den: NAMIB
Po časné snídani začíná vaše ráno návštěvou města duchů Kolmanskop. Kdysi to bylo bohaté a dekadentní město, památník diamantového boomu, které bylo postaveno tak, aby vydrželo... dokud nedošly diamanty. Dnes Kolmanskop stojí jako strašidelný památník vzkvétající minulosti a nabízí návštěvníkům jedinečné fotografické motivy do minulé éry. Pokračujeme přes rozlehlé otevřené pláně dále na sever podél pohoří Tiras do naší chaty v poušti Namib. Nacházíme se nedaleko Sesriemu, který je vstupní branou do Sossusvlei, Dead Vlei a kaňonu Sesriem, kde se nad bílými pouštními pláněmi tyčí jedny z nejvyšších dun na Zemi. Odpoledne můžete strávit odpočinkem u  bazénu, vychutnáváním rozlehlých otevřených pouštních plání nebo účastí na volitelných aktivitách nabízených v lodži.

5. den: NAMIB
Ráno je třeba začít brzy. Do národního parku Namib Naukluft vjíždíte krátce po východu slunce a první sluneční paprsky zbarvují hory písku do meruňkové, červené a oranžové barvy v kontrastu s ostře modrým obzorem. Uchvátí vás surrealistická Deadvlei obklopená jedněmi z nejvyšších dun na zemi a Sossusvlei, kde vyschlá řeka Tsauchab prudce končí mezi dunami. Využijte příležitosti vystoupit na jednu z těchto majestátních dun a obdivovat pouštní krajinu pod ní. Po tomto vzrušujícím zážitku navštívíme kaňon Sesriem, přírodní fenomén udržující život v srdci pouště Namib.

6. den: SWAKOPMUND
Po snídani pokračujeme v cestě do malé osady Solitaire na okraji národního parku Namib Naukluft, kde si připadáte jako uprostřed ničeho, a pak se vydáme přes pusté kopce údolí Kuiseb směrem k Atlantickému oceánu. Po příjezdu do pobřežního přístavního města Walvis Bay navštívíme mělkou lagunu plnou plameňáků malých. Pokračujete malebnou cestou mezi pásem dun a Atlantickým oceánem a dorazíte do Swakopmundu, který je směsicí německé architektury a afrických rytmů.

7. den: SWAKOPMUND
Swakopmund je často s oblibou nazýván "hřištěm Namibie", nabízí mnoho aktivit od dobrodružství až po poznávání fascinujících rysů pouště Namib a zvířat a rostlin, které se zde vyskytují a přežívají. Vychutnejte si pohodové tempo tohoto idylického pobřežního města v jedné z mnoha kaváren. Můžete také prozkoumat drsnou poušť během celodenního výletu nebo si prohlédnout toto úžasné prostředí ze vzduchu při vyhlídkovém letu. 

8. den: WINDHOEK
Po snídani vás čeká transfer zpět do Windhoeku. Příjezd v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Veškerou pozemní přepravu dle programu
7x ubytování v lodžích či hotelech
7x snídaně včetně nápojů
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce/řidiče po celou dobu zájezdu
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity a zajímavosti dle programu
Vstupy (pokud není uvedeno jinak):
- Fish River Canyon
- Garas Quiver Tree Forest
- Kolmanskop
- Namib Naukluft National Park
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Letenky do Namibie (rádi zajistíme)
Ubytování před a po programu (rádi zajistíme)
Vízum do Namibie (1 200 NAD, vyřizuje se po příletu)
Nápoje kromě snídaní a další stravování (lze připlatit večeře)
Osobní výdaje a spropitné
Pojištění a připojištění (léčebné výlohy, storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu...)
Fakultativní aktivity

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Divoká Namibie a safari v NP Etosha (expedičním náklaďákem s českým průvodcem) - Gepardí bratři Český průvodce Poznávací zájezdy | Namibie

Divoká Namibie a safari v NP Etosha (expedičním náklaďákem s českým průvodcem)

125 900 Kč 12

Pojeďte s námi na dovolenou snů pro aktivní cestovatele - ve speciálně konstruovaném expedičním náklaďáku!!Jste dobrodružná nátura a nebojíte se občas přiložit v partě ruku k dílu? Pokud zde dvakrát odpovíte "ano", pak je tento zájezd právě pro Vás! Na africké expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než co by Vám nabídl běžný poznávací zájezd!!

Během této cesty nocujeme na krásných místech v kvalitních hotelech a lodgích. Také se očekává (byť ve velmi malé míře), že například vypomůžeme s přípravou jídla (aspoň bude jídlo dříve hotové...). K večeři si pak na hotelu nebo lodži po příjemně prožitém dnu s chutí otevřete své pivo nebo nalijete skleničku vína.
Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství.Expediční vozidlo
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Jsou speciálně postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě.
Vozy jsou vybaveny (mimo jiné) uzamykatelnými skříňkami na naše osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i nezbytnou lékárničkou.
Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.Průvodci
Místní průvodci, kteří vás budou po celou dobu doprovázet, jsou opravdoví profesionálové!!
Každý prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto specifických expedicích. Všichni mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umí naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí.
Všichni průvodci jsou certifikovanými členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa).
Člověk, který vede vaší expedici, je doslova a do písmene holka pro všechno: řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte!

Detail Termíny a ceny +
Velké africké dobrodružství - 4 africké země - Bez letenky Poznávací zájezdy | Jihoafrická republika

Velké africké dobrodružství - 4 africké země

81 900 Kč 23

Vydejte se s námi na velkou cestu po jižní Africe: Za 24 dní projedete 4 země jižní Afriky - JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe
od okouzlujícího Kapského Města přes vyprahlé pouště Namibie, rezervace plné zvěře v Botswaně a Zimbabwe až po majestátní Viktoriiny vodopády. V průběhu naší expedice vylezete na Stolovou horu, poplujete kanoí po řece Orange, zdoláte písečné duny v Namibii, zažijete skutečné safari a nakonec pokoříte majestátné Viktoriiny vodopády.

Základní cena nabízí kempovací variantu, lze vyžádat i variantu celou v ubytování za 114 500kč /osoba. Termíny jsou ale jiné, v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Letenky a ubytování před/po cestě Vám rádi zajistíme na vyžádání.

Detail Termíny a ceny +
loading