facebook
Na skok do Namibie - dechberoucí kaňony a pouště -

Na skok do Namibie - dechberoucí kaňony a pouště

7 nocí od 48 900 Kč
Namibie, Poznávací zájezdy

Na skok do Namibie - dechberoucí kaňony a pouště

Namibie je dechberoucí země, která nabízí mnoho unikátních zážitků - např. pouštní zvířata, nádherné písečné duny, hluboké kaňony, divoké mořské pobřeží a zajímavé národní parky.

Pro ty z vás, kteří nemáte příliš času, jsme připravili cestu na 7 nocí a nazvali ji "Na skok do Namibie". Uvidíte hodně zásadních míst a věcí, ale je to taková velmi kvalitní ochutnávka, která vás nejspíš přivede na myšlenku: "Sem se ještě někdy musím vrátit."

Projedete prakticky všechna zajímá místa od středu země až na jih k jednomu z největších kaňonů na světě. Nenecháte si ujít ani dvě hlavní pouště, které v Namibie jsou - Kalahari a Namib. Stejně tak Vás nemine návštěva dvou hlavních přímořských měst, kterými jsou Swakopmund a Lüderitz. Swakopmund je speciální místo, které je z jedné strany omýváno chladným oceánem a z druhé strany ho přikrývá navátý písek z pouště. Nedaleko Lüderitz navštívíte také tzv. Město duchů - bývalé hlavní město diamantů, dnes opuštěné místo, které pohlcuje písek. Co by to bylo za návštěvu Namibie bez ikonických červený písečných dun s typickými černými stromy v pozadí. Ani o tento zážitek nebudete ochuzeni.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Největší poušť jižní Afriky Kalahari
  • Fish River Canyon - jeden z největších kaňonů na světě
  • Kdysi místo těžby diamantů, dnes město zaváté pískem - Kolmanskop
  • Písečné duny Sossusvlei, Dead Vlei neboli "Údolí smrti" a kaňon Sesriem
  • Přímořské letovisko Swakopmund - město mezi oceánem a pouští
  • Garantovaný odjezd již od 2 osob!
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: KALAHARI
Z Windhoeku se vydáte do největší písečné masy na Zemi, pouště Kalahari. Kalahari je rozsáhlá polopoušť s navátým pískem, kterou pokrývá řídký plášť trnitých křovin a která je nejrozsáhlejším souvislým písečným pásem pokrývajícím několik afrických zemí. Křováci o ní mluví jako o "duši světa", což je pro tuto oblast velmi emotivní popis! Díky svým sytě červeným dunám a nekonečným travnatým pláním protkaným akáciemi a keři je stále domovem překvapivě velkého množství speciálně přizpůsobených divokých zvířat. 

2. den: FISH RIVER CANYON
Pokračujete na jih přes vyprahlé a rozsáhlé skalnaté pláně. Navštívíme jedinečný les stromů Garas Quiver, kde vás přivítají bizarní sochy z kovového šrotu vytvořené lidmi, které tvoří kontrast k tomuto klidnému, bezčasému prostoru se stromy Quiver a aloemi, zasazenými mezi obrovské doleritové balvany, které jsou záhadně naskládány, oblast je také výstižně nazývána "Obrovo hřiště". Pokračujeme do ubytování, které se nachází v těsné blízkosti kaňonu Fish River. 

3. den: LÜDERITZ
Vaše ráno začíná na okraji kaňonu Fish River, kde se podíváte do tohoto nádherného geologického fenoménu. Kaňon Fish River je druhým největším kaňonem na Zemi s gigantickou roklí, která měří celkem asi 160 km na délku, je až 27 km široká a místy téměř 550 m hluboká. Pokračujete dál směrem k pobřežnímu městu Lüderitz. Cestou do Lüderitzu se zastavíme v Garubu, který je vyhlídkovým místem pro divoké koně pouště Namib.

4. den: NAMIB
Po časné snídani začíná vaše ráno návštěvou města duchů Kolmanskop. Kdysi to bylo bohaté a dekadentní město, památník diamantového boomu, které bylo postaveno tak, aby vydrželo... dokud nedošly diamanty. Dnes Kolmanskop stojí jako strašidelný památník vzkvétající minulosti a nabízí návštěvníkům jedinečné fotografické motivy do minulé éry. Pokračujeme přes rozlehlé otevřené pláně dále na sever podél pohoří Tiras do naší chaty v poušti Namib. Nacházíme se nedaleko Sesriemu, který je vstupní branou do Sossusvlei, Dead Vlei a kaňonu Sesriem, kde se nad bílými pouštními pláněmi tyčí jedny z nejvyšších dun na Zemi. Odpoledne můžete strávit odpočinkem u  bazénu, vychutnáváním rozlehlých otevřených pouštních plání nebo účastí na volitelných aktivitách nabízených v lodži.

5. den: NAMIB
Ráno je třeba začít brzy. Do národního parku Namib Naukluft vjíždíte krátce po východu slunce a první sluneční paprsky zbarvují hory písku do meruňkové, červené a oranžové barvy v kontrastu s ostře modrým obzorem. Uchvátí vás surrealistická Deadvlei obklopená jedněmi z nejvyšších dun na zemi a Sossusvlei, kde vyschlá řeka Tsauchab prudce končí mezi dunami. Využijte příležitosti vystoupit na jednu z těchto majestátních dun a obdivovat pouštní krajinu pod ní. Po tomto vzrušujícím zážitku navštívíme kaňon Sesriem, přírodní fenomén udržující život v srdci pouště Namib.

6. den: SWAKOPMUND
Po snídani pokračujeme v cestě do malé osady Solitaire na okraji národního parku Namib Naukluft, kde si připadáte jako uprostřed ničeho, a pak se vydáme přes pusté kopce údolí Kuiseb směrem k Atlantickému oceánu. Po příjezdu do pobřežního přístavního města Walvis Bay navštívíme mělkou lagunu plnou plameňáků malých. Pokračujete malebnou cestou mezi pásem dun a Atlantickým oceánem a dorazíte do Swakopmundu, který je směsicí německé architektury a afrických rytmů.

7. den: SWAKOPMUND
Swakopmund je často s oblibou nazýván "hřištěm Namibie", nabízí mnoho aktivit od dobrodružství až po poznávání fascinujících rysů pouště Namib a zvířat a rostlin, které se zde vyskytují a přežívají. Vychutnejte si pohodové tempo tohoto idylického pobřežního města v jedné z mnoha kaváren. Můžete také prozkoumat drsnou poušť během celodenního výletu nebo si prohlédnout toto úžasné prostředí ze vzduchu při vyhlídkovém letu. 

8. den: WINDHOEK
Po snídani vás čeká transfer zpět do Windhoeku. Příjezd v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Veškerou pozemní přepravu dle programu
7x ubytování v lodžích či hotelech
7x snídaně včetně nápojů
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce/řidiče po celou dobu zájezdu
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity a zajímavosti dle programu
Vstupy (pokud není uvedeno jinak):
- Fish River Canyon
- Garas Quiver Tree Forest
- Kolmanskop
- Namib Naukluft National Park
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Letenky do Namibie (rádi zajistíme)
Ubytování před a po programu (rádi zajistíme)
Vízum do Namibie (1 200 NAD, vyřizuje se po příletu)
Nápoje kromě snídaní a další stravování (lze připlatit večeře)
Osobní výdaje a spropitné
Pojištění a připojištění (léčebné výlohy, storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu...)
Fakultativní aktivity

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Velké africké dobrodružství - Kapské Město - matka měst Bez letenky Poznávací zájezdy | Jihoafrická republika

Velké africké dobrodružství

83 900 Kč 23

Vydejte se s námi na velkou cestu po jižní Africe: Za 24 dní projedete 4 země jižní Afriky - JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe
od okouzlujícího Kapského Města přes vyprahlé pouště Namibie, rezervace plné zvěře v Botswaně a Zimbabwe až po majestátní Viktoriiny vodopády. V průběhu naší expedice vylezete na Stolovou horu, poplujete kanoí po řece Orange, zdoláte písečné duny v Namibii, zažijete skutečné safari a nakonec pokoříte majestátné Viktoriiny vodopády.


Základní cena nabízí kempovací variantu, lze vyžádat i variantu celou v ubytování za 114 500kč /osoba. Termíny jsou ale jiné, v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Letenky a ubytování před/po cestě Vám rádi zajistíme na vyžádání.

Detail Termíny a ceny +
loading