facebook
Namibie - barvy pouště s anglickým průvodcem -

Namibie - barvy pouště s anglickým průvodcem

10 nocí od 39 900 Kč
Namibie, Poznávací zájezdy

Namibie - barvy pouště s anglickým průvodcem

Namibie je zemí nekonečných pouští, které hrají všemi barvami. Poušť vás nepřestane udivovat bohatsvím života, který v této nehostinné krajině přežívá. Je to země, kde slovo "prostor" dostává úplně jiný rozměr než jsme zvyklí. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Během naší expedice do Namibie projedete tuto zemi celou, od jihu k severu. Navštívíte nejvyhlášenější "atrakce" jako je Sossusvlei, Swakopmund nebo NP Etosha, a zároveň se často budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů. Čeká vás mimo jiné poušť Namib, nejznámější písečná duna Sossusvlei, Walwis Bay, kaňon Sesriem, safari v národním parku Etosha a mnoho dalších zajímavostí.


Dovolená pro aktivní
Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. V průběhu této cesty budete kempovat na krásných místech - stavět stany nebo spát pod otevřenou oblohou na rozkládacím lůžku. Během cesty se od vás očekává (byť ve velmi malé míře), že například pomůžete s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás. Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství. Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.

Expediční vozidlo
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Průvodce
Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa). Člověk, který vede vaší expedici je doslova a do písmene holka pro všechno: řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce ... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Safari v NP Etosha - jedno z nejlepších safari v Africe
  • Výstup na duny v Sossusvlei
  • Damaraland a Twyfelfontein
  • Pobřeží koster - nehostinné pobřeží s příběhy
  • Pohoří Brandberg - krajina stvořená pro fotografy
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den Windhoek - prohlídka města

2. den Přejezd do Namib

3 den Namib

4. den Sossusvlei

5.-6. den Swakopmund

7. den Sceleton Coast

8. den Damaraland

9. -10. den NP Etosha

11. den Návrat do Windhoek

Cena zahrnuje

Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
Ubytování v lodži (3x) a pod hvězdami/ve stanu (7x) - je třeba mít vlastní spací pytel a polštář
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje k snídani) - plná penze kromě několika vyjímek (dle programu)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity a zajímavosti dle programu (pokud není uvedeno jinak) :

- Soukromá rezervace v poušti Namib
- Projížďka otevřenými vozidly
- Procházka pouští
- Noční projížďka pouští
- Výlet 4×4 do dun Sossusvlei a Deadvlei
- Kaňon Sesriem
- Walvis Bay
- Swakopmund
- Pobřeží koster
- Lachtaní kolonie Cape Cross
- Brandberg
- Spitskoppe
- Národní park Etosha
- Damaraland

Zdravotní pojištění ERV (dříve Evropské cestovní pojišťovny)
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Letenky do Namibie (rádi zajistíme)
Ubytování před a po expedici (rádi zajistíme)
Vízum do Namibie 
Nápoje kromě snídaní
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...)
Fakultativní aktivity

1. den: Windhoek

Program začíná ve 14:00 hodin, kdy se sejdete s vaším průvodcem a dalšími účastníky expedice. Odpoledne si společně prohlédnete Windhoek. Projedete se městem a podíváte se na hlavní pamětihodnosti hlavního města Namibie - muzeum, kostel... Windhoek je vlastně jen malé provinční městečko, které má pohodovou a poklidnou atmosféru. Večer si společně zajdete na večeři do jedné z typických místních restaurací (na vlastní náklady), kde začneme hlouběji pronikat do namibijské kultury, zvyků a historie.
2. den: Přejezd do Namib

Po snídani zanecháme město za sebou a vyrazíme směr pouště Namib. Pozdě odpoledne dorazíme do Greenfire Desert Campu, odlehlého tábora na skalním výběžku v rezervaci, která je součástí rozsáhlé přírodní rezervace Namib Rand, a zůstaneme se zde na následující dvě noci.

Název "Namib" vznikl z místních jazyků a znamená "nesmírný" nebo "velká prázdnota" a není daleko od pravdy. Poušť se rozléhá na 50 000 km² v délce ca 1600 km podél Atlantského oceánu. Poušť Namib je tak významná pro Namibii, že dala název celé zemi. Její šířka (od západu na východ) se pohybuje od 50 do 160 km. Částí zasahuje také do jihozápadní oblasti Angoly. Namib rozděluje řeka Kuiseb na přibližně dvě stejné části. Zatímco pro severní část jsou typické skalnaté útesy, propasti a štěrková pole, pro jižní je charakteristický písek a písečné duny


Snídaně - oběd - večeře


3. den: Namib

Probouzíme se do pouštních výhledů, které sahají dál, než kam oko dohlédne. Náš odborný průvodce nám pomůže pochopit jedinečnou pouštní faunu a flóru, a tak dnes začneme ekologickou procházkou v tomto krásném prostředí, při níž budeme hledat zvířata, otisky stop a zkoumat jejich chování a strategie přežití, které jim umožňují existovat v těchto drsných podmínkách.

Během horkého dne je čas na odpočinek nebo na pěší průzkum okolí. V polovině odpoledne se vydáme na projížďku pouští, nahoru a přes nádherné duny. S blížícím se večerem si vychutnáme tradiční skleničku, zatímco slunce klesá nad africkou krajinou. 


Snídaně - oběd - večeře


4. den Sossusvlei

Brzy ráno vyrazíme přes nekonečné pouštní pláně do kaňonu Sesriem a k úžasným červeným dunám Sossusvlei - údajně nejvyšším na světě. Přesuneme se do srdce dun, abychom strávili nějaký čas šplháním po těchto velkolepých horách písku, a pak se přesuneme vozem 4×4 do Sossusvlei a Deadvlei. Tato skutečně jedinečná místa prozkoumáme pěšky, než nás terénní auta odvezou zpět k našemu vozidlu. Odpoledne navštívíme kaňon Sesriem a pak budeme pokračovat do našeho tábořiště. 

Snídaně - oběd - večeře


5.-6. den Swakopmund

Přes kaňon Kuiseb a národní park Namib-Naukluft se dostaneme do přístavního města Walvis Bay a poté do Swakopmundu, kde se stále udržuje německý vliv z konce 19. století, a strávíme dvě noci v pohodlném ubytování.

Důkladně si prohlédneme toto prázdninové město a jeho okolí a oba večery si vychutnáme v místních restauracích (na vlastní náklady). Swakopmund je místem, které musí navštívit každý návštěvník, a nabízí hostům řadu dobrodružných aktivit, jako je jízda na čtyřkolkách, plavba lodí, sandboarding a seskok padákem (na vlastní náklady). Pro ty, kteří si chtějí jen odpočinout, nabízí město řadu restaurací a obchodů, kde lze poznat místní kulturu.

Pozn. První den je v ceně i oběd-


Snídaně


7. den Sceleton Coast

Dnes vyrazíme na nehostinné, ale nádherné a fascinující, pobřeží Koster (Skeleton Coast), kde se nachází vraky lodí a také kolonie tisíců lachtanů na Cape Cross. Pobřeží koster je asi nejopuštěnější místo na zemi, kde od pobřeží oceánu není stovky kilometrů nic než písečná poušť. Námořníci, kteří zde ztroskotali (a nebylo jich málo), tuto nehostinnost poznali na vlastní kůži. Ti, kteří přežili ztroskotání, měli pramalou šanci přežít a záviděli těm šťastným, kteří se utopili. Přejít poušť rozpálenou sluncem je nemožné. O to obdivuhodnější byla schopnost místních Křováků v tomto podnebí žít a zajistit si vodu a jídlo. Uvidíte sami a všichni budeme vnitřně obdivovat tento národ, který nazýváme "primitivním".

Z pobřeží Koster zamíříme znovu do vnitrozemí. Naše další zastávka bude pohoří Brandberg. Vrcholek Königstein se tyčí do výše 2.573 m nad mořem a je nejvyšší horou Namibie. Ve stínu hor budeme kempovat u vyschlého koryta řeky, kudy často procházejí pouštní sloni. Čeká nás výšlap na kopec, kde si prohlédneme skalní kresby, jejichž stáří je odhadováno na 2000 let. Zažijeme další západ slunce, kdy budeme obdivovat hru světel a stínů namibijské pouště. Dnes ujedeme zhruba 330 km.

Snídaně - oběd - večeře


8. den: Damaraland

Náš výlet nás zavede do Damaralandu, regionu a domova Damarů. Cestou se zastavíme na několika místech, včetně návštěvy Organ Pipes, které vznikly před 150 miliony let, a starobylých skalních rytin v Twyfelfonteinu, než dorazíme do našeho nočního tábora v oblasti Khorixas.

Brandberg je pojmenován podle efektu, který vytváří zapadající slunce na jeho západní straně. Západy a východy slunce jsou tu prý nejkrásnější v celé Namibii. Jeho nejvyšší vrcholek - Königstein, se vypíná ve výšce 2.573 m. Svojí výškou se tento vrchol zařadil na třetí místo v Africe. Brandberg ukrývá ve svých skalách tisíce afrických nejkrásnějších prehistorických maleb a rytin starých 2.000 let, z nich nejznámější je White Lady (Bílá paní). Ne náhodou byl Brandberg vyhlášen národní památkou. Masiv byl vytvořen ze žuly, která byla před 120 milióny let vytlačena sopečnou činností. Pohoří má svůj vlastní ekosystém, který zahrnuje jedinečné rostliny, které jinde nenajdete - např. branderbergskou akácii.


Snídaně - oběd - večeře


9.-10. den Etosha

Tyto dva dny našeho poznávacího zájezdu do Namibie strávíme v jejím nejznámějším národním parku Etosha a užijeme si safari. Safari v NP Etosha bude jedním z vrcholů naší namibijské expedice. Safari v Etoshi je jedinečné, nádherné a jen těžko srovnatelné se safari v jiných afrických zemích. Uvidíte sami.

Cesta do NP Etosha je dlouhá zhruba 310 km a dorazíme se během odpoledne. Jakmile projedeme bránou do NP, tak nám začíná naše safari. Jednotlivé safari aktivity či výjezdy budou realozovány tak, abyste toho co nejvíce viděli. 

Tajemná Etosha je jako archa Noemova. V období sucha se můžete usadit u některého z napajedel a celá Afrika přijde za vámi. Stačí si jen vybrat tu správnou polohu ve vztahu ke slunci a vaše srdce milovníka divokých zvířat nebo srdce fotografa se zblázní radostí.

Snídaně - oběd - večeře


11. den Návrat do Windhoek

Vstaneme časně ráno, sbalíme naposledy kemp a čeká nás návrat do civilizace, do hlavního města bychom měli dorazit v pozdní odpoledne. Tím celé putování končí.

SnídaněCK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Namibie dechberoucí a dojemná - s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Namibie

Namibie dechberoucí a dojemná - s českým průvodcem

10

Ještě nedávno byla Namibie pro české cestovatele jen na okraji jejich zájmu. Většina turistů mířila do Jihoafrické republiky, do Botswany, popř. k Viktoriiným vodopádům. V posledních letech, ale zájem o Namibii prudce roste a právem. Dovolená v Namibii nabízí mnoho zážitků, které jsou jedinečné (setkání s pouštními slony, s pouštními lvy, písečné duny pouště Kalahari...) a svou pestrostí uspokojí nejen ty, kteří přiletí na krátkou dobu (7 nocí), ale i ty, kteří chtějí zůstat déle (např. 10 nebo 14 nocí). Navíc se do zájezd do Namibie velmi dobře kombinovat s cestou do Botswany nebo do Zimbabwe (k Viktoriiným vodopádům).

Cesty do Namibie pořádáme už dlouho, více než patnáct let a známe dobře nejen místní atrakce a prostředí, ale i určitá úskalí, která vás během cesty mohou potkat, pokud na ně nejste připraveni. Nabídek na trhu je celkem dost, ale většina z nich právě nezohledňuje specifika této destinace. Na co si dát pozor při porovnávání nabídek?

* Aby v ceně byla polopenze ! Pokud vám někdo nabízí zájezd jen se snídaní, buď neví, jaké jsou stravovací podmínky v Namibii, nebo jen uměle snižuje prodejní cenu, která vám ovšem výdaji na místě významně vzroste. Pokud totiž máte dobrý itinerář, většinu noclehů budete mít dost daleko od civilizace = nemůžete si na večeři skočit do sousední restaurace, nebo bistra, musíte se stravovat ze svých zdrojů (a doba salámů a řízků z domova a čínských polévek je snad už za námi), nebo si platit v hotelových restauracích. Ceny předkoupené večeře jsou nižší a máte ji u nás v ceně!!!

* Chtějte znát konkrétní ubytování už při rezervaci zájezdu. Ještě stále se setkáte s nešvarem, který se na první pohled zdá jako nepodstatný, ale právě v Namibii je hodně důležitý. Cestovní kancelář vám neřekne konkrétní ubytovací zařízení, jen napíše 3* hotely a kempy, nebo něco podobného. A právě v tomto detailu je skryto velké nebezpečí - poloha a kvalita ubytování je v Namibii významnou součástí vaší cesty. Často přijedete na místo až pozdě dopoledne, nebo máte jen pár hodin ráno k tomu, abyste se prošli po okolí. A pokud bydlíte na nevhodném místě, nebo ve špatné kvalitě, je to špatně. Chtějte znát konkrétní ubytování a pokud vám jej nechtějí sdělit, je něco špatně! Nechcete přece "při návštěvě Prahy bydlet na Kladně nebo v Plzni".

* Velikost skupiny. Naše doprovázené skupiny do Namibie mají maximálně 7 účastníků, jde tedy vždy o velmi intimní záležitost, která má úplně jiný charakter a atmosféru, než větší skupiny. A termíny realizujeme už se 4 účastníky, takže se téměř nikdy nestane, abychom zájezd zrušili.


Detail Termíny a ceny +
Velké africké dobrodružství - Kapské Město - matka měst Bez letenky Poznávací zájezdy | Jihoafrická republika

Velké africké dobrodružství

78 500 Kč 23

Vydejte se s námi na velkou cestu po jižní Africe: Za 24 dní projedete 4 země jižní Afriky - JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe
od okouzlujícího Kapského Města přes vyprahlé pouště Namibie, rezervace plné zvěře v Botswaně a Zimbabwe až po majestátní Viktoriiny vodopády. V průběhu naší expedice vylezete na Stolovou horu, poplujete kanoí po řece Orange, zdoláte písečné duny v Namibii, zažijete skutečné safari a nakonec pokoříte majestátné Viktoriiny vodopády.


Základní cena nabízí kempovací variantu, lze vyžádat i variantu celou v ubytování za 114 500kč /osoba. Termíny jsou ale jiné, v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Letenky a ubytování před/po cestě Vám rádi zajistíme na vyžádání.

Detail Termíny a ceny +
loading