facebook
Esence Srí Lanky s průvodcem -

Esence Srí Lanky s průvodcem

6 nocí od
Srí Lanka, Poznávací zájezdy

Esence Srí Lanky s průvodcem

Srí Lanka je krásná a fascinující země plná historických památek, úchvatné přírody a úžasné kuchyně. Užijte si okruh čarokrásnou ostrovní zemí v komfortu s privátní dopravou a vlastním anglicky mluvícím průvodcem.
V tomto okruhu na 6 nocí - 7 dní objevíte nejpodstatnější místa Srí Lanky, ochutnáte exotickou chuť místní kuchyně a poznáte vřelou povahu Srílančanů. Na přání vám okruh rozšíříme o další lokality a nebo třeba i o pobyt u moře.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Privátní cesta s privátním anglicky mluvícím průvodcem. Ve vybraných termínech nebo na vyžádání s českým průvodcem.
  • Bohatý program zahrnující všechny zásadní lokality spojené s úžasnou historií a přírodou Srí Lanky.
  • Sloni, čaj a koření aneb tři typická symboly pro Srí Lanku.
  • Báječné přírodní lokality od palmových hájů a rýžových polí nížin až po horské pláně.
  • Ubytování v příjemných a kvalitních hotelech, bez nutnosti denního stěhování. Možnost zvolit si kvalitu ubytování ve 3-3,5* a 4-4,5* hotelech.
  • Na přání zajistíme navazující pobyt u moře.

1. den: ODLET NA SRÍ LANKU

Dnes nasednete do letadla a za pár hodin, které utečou jako nic, budete přistávat na ostrově v Indickém oceánu, mezi Lakadivským mořem a Bengálským zálivem.

2. den: COLOMBO - SIGIRIYA

Konečně jste se dočkali. Přistanete v Colombu, kde vás bude čekat průvodce. Odjezd do oblasti tzv. „Kulturního trojúhelníku“ v centrální části Srí Lanky. Po cestě se zastavíte ve sloním sirotčinci Millennium Elephant Foundation. Odpoledne příjezd do oblasti Dambully za exotickými zážitky, vůní koření a milými lidmi, kde se ubytujete na 3 noci.

Nadace Millennium Elephant Foundation se nachází nedaleko Pinnawaly a jejím cílem je pomáhat při ochraně slonů. Ti jsou na místě dobře krmeni, ošetřováni a pravidelně omýváni týmem veterinářů. Do nadace jsou přiváženi za účelem bezplatného léčení některých nemocí. Slonům můžete pomoci s mytím a drhnutím, když se k týmu připojíte v potoce, proto si nezapomeňte vzít s sebou oblečení na převlečení.
Na místě si můžete prohlédnout sloní muzeum, koupání slonů a navštívit továrnu na papír ze sloního trusu. (kromě výše uvedených aktivit jsou v parku i další aktivity, které můžete v případě zájmu podniknout např. krmení slonů, procházky se slony, tyto aktivity budou za příplatek).

3. den: SIGIRIYA - SIGIRIYA ROCK – POLONNARUWA – SIGIRIYA
Dnes po snídani přejezd do Sigiriya, návštěva světového dědictví Sigiriya Lion Rock.
Skalní pevnost Sigiriya je bezkonkurenční kombinací urbanismu, vodního inženýrství, zahradnictví a umění. Král Kashyapa se rozhodl postavit svůj palác na vrcholu skály a vyzdobit okolí vodními zahradami. 
Po návštěvě pokračujte do Polonnaruwy s návštěvou středověkého hlavního města.
Návrat do hotelu, večeře a přenocování v Sigirii.

Polonnaruwa byla založena jako středověké hlavní město Srí Lanky po pádu a zničení Anuradhapury rukou čolanských nájezdníků z Indie. V Polonnaruwě se nacházejí různá mistrovská díla buddhistického sochařství a architektury, která jsou všeobecně považovány za předstihující svou dobu. Nejznámějším z těchto mistrovských děl je Gal Vihara se slavnými skalními rytinami Buddhy, Posvátný čtyřúhelník, jehož součástí je Vatadage, v níž byl uložen zub Buddhy a Parakrama Samudra, neboli moře Parakrama, uměle vytvořená nádrž táhnoucí se v délce 23 kilometrů, která je vynikajícím příkladem vyspělého inženýrství té doby.

4. den: SIGIRIYA

Volný den a odpočinek.

Fakultativně: 
- Výlet do divoké přírody v národním parku Minneriya, který je známý především pro svou populaci slonů. Je také domovem pro mnoho dalších druhů zvířat, jako jsou například krokodýli, buvoli, různé druhy opic a ptáků. Park je také bohatý na floru a plný nádherných scenérií poblíž jezer.
- Výlet do Anuaradhapura - historického města na Srí Lance, které se nachází na severu země. Bylo to hlavní město Srí Lanky po mnoho století a je jedním z nejvýznamnějších a nejposvátnějších míst v zemi. Je plné nádherných buddhistických chrámů, paláců a dalších historických památek, včetně několika posvátných stromů.
- Výlet do Mihintale. Mihintale je považováno za posvátné místo, kde se podle tradice uskutečnilo první setkání mezi buddhistickým mnichem Mahinda a králem Devanampiya Tissa, což vedlo ke konverzi celého království k buddhismu. Na pahorku se nachází mnoho historických památek, jako jsou například stupňovité buddhistické stupně, jeskyně s nápisy a sochami, vodopády a malé jezírka.

Pro turisty a poutníky je Mihintale oblíbeným místem návštěvy na Srí Lance. Pahorek nabízí krásné výhledy na okolní krajinu a je to skvělé místo, kde můžete prozkoumat srílanskou historii a buddhistické dědictví země.

5. den: SIGIRIYA - DAMBULLA - KANDY

Po snídani odjezd do Kandy. Cestou navštivte slavný skalní jeskynní chrám Dambulla.Tento chrám, založený v 1. století n. l., obsahuje více než sto soch Buddhy rozmístěných v pěti různých jeskyních. Strop jeskyně je pokryt malbami, které zobrazují hlavní epizody ze života Buddhy. Jeskyně ukazují vývoj srílanského uměleckého stylu, protože vznikaly v různých obdobích srílanské historie.
Cestou navštivte také zahradu koření Matale.
Odpoledne příjezd do Kandy a ubytování v hotelu na 2 noci.

6. den: KANDY – PERADENIYA – KANDY

Po snídani navštivte Královskou botanickou zahradu Peradeniya. Byla založena v roce 1821 na místě, které bylo kdysi královskou zábavní zahradou kandyjských králů; nyní se rozkládá ve smyčce řeky Mahaweli, nejdelší řeky Srí Lanky. Jejím hlavním účelem bylo testování a aklimatizace rostlin pro komerční využití na Srí Lance. Dnes se v zahradách nachází jedna z největších sbírek flóry ze subtropického podnebí celého světa. Nachází se zde více než 4000 druhů stromů, Včetně kvetoucích rostlin, kapradin, palem, orchidejí a také stromů vysazených zahraničními hodnostáři během jejich návštěvy Srí Lanky.
Navečer prohlídku města Kandy, včetně posvátného chrámu Buddhova zubu.

7. den: KANDY - NUWARA ELIYA

Dnes po snídani odjezd do horské oblasti Nuwara Eliya, kde budete projíždět krásnou kopcovitou krajinou. Perfektní unik z horkého a vlhkého vnitrozemí.. Cestou navštívíte čajovou plantáž a manufakturu na čaj, kde prozkoumáte výrobu cejlonského čaje.
Pozdě odpoledne příjezd do Nuwara Eliya, ubytování v hotelu. Večer návštěva města v doprovodu průvodce.
Nuwara Eliya je nejvýše položené město na Srí Lance (1 868) a původně bylo navrženo tak, aby připomínalo typickou anglickou vesnici. Město sloužilo britským kolonialistům jako útočiště, které jim připomínalo domov, a nachází se zde 18jamkové golfové hřiště, dostihové závodiště a různé budovy připomínající britské venkovské domy. Pošta a hill club jsou se svými cihlovými fasádami dvěma příklady takové architektury, která vás přenese do prostředí detektivek Agathy Christie; se vším šarmem a útulností staré Anglie.
Ubytování v hotelu na 1 noc.

8. den: NUWARA ELIYA - HOTORN PLAINS - LETIŠTĚ NEBO POBYT U MOŘE
Brzy ráno se vydáte na malou trekingovou výpravu do národního parku Horton Plains
Národní park Horton Plains je chráněná oblast v centrální části Srílanské vysočiny a pokrývají ji horské pastviny a oblačný les. Tato náhorní plošina v nadmořské výšce 2 100-2 300 m n. m. je bohatá na biodiverzitu a mnoho druhů, které se zde vyskytují, jsou zdejšími endemity. Národní park je nejznámější díky "Worlds end" - srázu o výšce 1050 metrů. 
Po treku se vrátíte zpět do hotelu, kde se vydáte na letiště k odletu nebo na k pobytu u moře (není v ceně).

HORTON PLAINS, WORLD´S END
Naprosto atypický kus Srí Lanky – pláně v nadmořské výšce nad 2.000 m n.m. svým charakterem a vegetací daleko více připomínají Skotsko nebo – abychom nechodili tak daleko – naši Šumavu. Louky, lesíky, stříbřité potůčky a tůně, kde ranní teplota může klesnout i pod nulu, spojené s pozorováním ptactva, jelenů, ale vzácně i leoparda přímo zvou k několikakilometrové vycházce ke „Konci světa“, kde vše končí mnohasetmetrovým srázem a monumentálním výhledem do kraje. Celý trekkový okruh (cca 10km) není výrazně fyzicky náročný a uvidíte tzv. Little World´s End, Great World´s End a vodopády Baker Falls. 

9. den: NÁVRAT DOMŮ

Cena zahrnuje

* Letenku na trase Praha nebo Vídeň - Colombo a zpět v ekonomické třídě v hodnotě 22000 Kč (z Prahy) nebo 14000 Kč (z Vídně) - v případě že si chcete letenky zajistit sami, částku vám odečteme.
* Kompletní dopravu po Srí Lance s privátním anglicky mluvícím řidičem / průvodcem
* 6x ubytování ve vy vybraných prověřených hotelech s polopenzí
* Uvedené výlety a doprava
* Návštěva a vstup do záchranné sloní stanice Millennium Elephant Foundation
* Zákonné pojištění pro případ úpadku
* Zákonný odvod do Garančního fondu
* Minimální počet osob pro realizaci zájezdu: 2 (za příplatek lze i pro 1 osobu, cena pouze na vyžádání)  

Cena nezahrnuje

* Fakultativní výlety
* Zdravotní pojištění od 580 Kč
* Osobní výdaje
* Spropitné (5-10 USD na osobu a den - není povinné)
* Ostatní stravování, nápoje
* Poplatek za povinné vstupní vízum.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading