facebook
Luxusní okruh Srí Lankou a pobyt na Maledivách - Polonnaruwa - v Gal Vihara na konci areálu se nachází několik neuvěřitelných soch Buddhy vytesaných přímo do skály

Luxusní okruh Srí Lankou a pobyt na Maledivách

9 nocí od 186 500 Kč
Srí Lanka, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Poznávací zájezdy na Srí Lanku mohou mít mnoho podob. Srí Lanka dokáže uspokojit baťůškáře, běžného cestovatele, ale náročného klienta, který hledá výjimečnost a luxus.Náš zájezd "Luxusní okruh Srí Lankou s pobytem na Maledivách" je vytvořený pro velmi náročné klienty. Klademe důraz na vynikající a speciální ubytování, individuální službu během výletů a kvalitní zázemí po celou dobu zájezdu. 

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Vynikající hotely na Srí Lance - ze skupiny Heritance, doplněné o Earl´s Regency v Kandy
  • Na Maledivách Hideaway Resort a v něm dvoupokojová vila nad vodou.
  • Individulizované výlety na Srí Lance
  • Památná místa Dambula, Polannaruwa, Sigiriya a Kandy.
  • Zahrada koření v Matale a čajové plantáže v oblasti Kandy a Nuwara Elliya
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Odlet na Srí Lanku

2. den - Přílet na Srí Lanku a návštěva sloního sirotčince

3. den - Dopoledne Sigiriya a odpoledne Pollonaruwa

4. den - Ráno Dambula a přejezd do Kandy se zastávkou v Matale

5. den - Čajové plantáže a Nuwara Elliya

6. den - Dopoledne Nuwara Elliya a pak přejezd do Negomba

7. den - Přelet na Maledivy

8. až 10. den - Pobyt na Maledivách

11. den - Dopoledne u moře a po obědě odlet do Male a odlet do Qataru. Přílet do Qataru a nocleh u letiště.

12. den - Ráno odlet z Qartaru a odpoledne přílet do Prahy

Cena zahrnuje

Letenku na trase Praha Kolombo
Letenku na trase Kolombo Maledivy
Letenku na trase Male - resort Hideaway a zpět
Letenku na trase Maledivy Praha
2x ubytování v hotelu Heritance Kandalama s polopenzí
1x ubytování v hotelu Earl´s Regency s polopenzí
1x ubytování v hotelu Heritance Tea Factory s polopenzí
1x ubytování v hotelu Heritance Negombo s polopenzí
4x ubytování v hotelu Hideaway Resort v dvou pokojové vile nad vodou s polopenzí
Výlety dle programu (bez vstupného, to se platí až na místě)
Zdravotní pojištění
Zákonné pojištěné CK pro případ úpadku
Zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

Osobní výdaje 
Připojištění
Nápoje
Vstupy do památek:
- Sloní sirotčinec = 20 USD na osobu
- Sigiriya = 30 USD na osobu
- Polonnaruwa = 25 USD na osobu
- Dambula = 12 USD na osobu
- Chrám Buddhova zubu v Kandy = 10 USD na osobu


   

1. den - Odlet z Prahy (via Doha)

Z Prahy odletíte v 16:15 a do Doha přiletíte ve 23:40 místního času, pokračujete na Srí Lanku v 02:00 (na přestup tedy máte ideálních 2:20)
2. den - Přílet na Srí Lanku a návštěva slonního sirotčince

Na letiště Katunayake severně od Colomba přiletíte v 09:20. Po vyřízení vstupních formalit a vyzvednutí zavazadel vás bude očekávat váš průvodce a vydáte se směrem do vnitrozemí do oblasti umělého jezera Kandalama, do tzv. Zlatého kulturního trojúhelníku.

„Kulturní trojúhelník“, protože v něm je většina stěžejních památkových lokalit. A protože můžete být po dlouhém letu trochu unaveni a cesta do Kandalamy je dlouhá, přerušíte ji v Pinnawale, kde je již více než čtyři desetiletí provozován populární sloní sirotčinec. Krmení slůňat mlékem, koupel stáda v řece a především možnost přímého kontaktu s těmito úžasnými zvířaty jsou dalšími argumenty pro naši návštěvu. Mimochodem, víte, že odsud pochází dvě sloní dámy, které jsou nyní ozdobou pražské ZOO..?

Odpoledne dorazíte k jezeru Kandalama, jedné z mnoha nádrží, které nechali zbudovat dávní králové, aby zabezpečili vláhu pro životodárná rýžová pole.

Ubytování v oblasti Kandalama v hotelu Heritance (5*)

Hotel Heritance Kandalama je unikátní místo. Jen málo hotelů o sobě může tvrdit, že jsou nedílnou součástí přírody. Heritance Kandalama to tvrdit může. Hotel je jakoby vrostlý do skalního masívu a jeho zahrada s bazénem poskytuje nádherné výhledy na umělé jezero Kandalama a posvátnou horu Sigiria, popřípadě na jeskynní komplex Dambula.

 Hotel navrhl geniální architekt Geoffrey Bawa a dokonale využil terén a možnosti umístění na vyvýšeném místě. Každý pokoj má jedinečný výhled a zároveň má vysokou míru soukromí, i když je v hotelu 152 pokojů. V hotelu je využito množství lokálních materiálů, od dřeva a kamene, až po textilie. 

Balená voda v pokojích je dovážená z horského pramene u sesterského hotelu Heritance Tea Factory. 

Hotel je vybavený velmi kvalitními lázněmi, provozovanými společností Six Senses, velkým bazénem s dokonalým výhledem a mnoha zákoutími, kde můžete odpočívat. Kvalitní restaurace je samozřejmostí. Určitě si nechte čas na odpočinek. 


Večeře


3. den - Sigiriya a Polonnaruwa

Snídaně v hotelu Heritance.

„Kdo nebyl na Sigiriyi, nebyl na Srí Lance“, to je heslo, které se traduje od počátku turistiky na ostrově. Hodinu jízdy od vašeho hotelu se nachází skalní monolit vystupující cca 200 metrů nad okolní krajinu. Na jejím vrcholu a v bezprostředním okolí si nechal v 5. století n.l. král Kasyapa vybudovat neskutečné sídlo a i když se do dnešních dnů dochovaly jen jeho segmenty – dechberoucí fresky dívek, zbytky Lví brány, vodní nádrž na vrcholu, zahradní architektura atd. – jistě zde většina stane v úžasu nad tím, co dávní předci dokázali. Výstup na vrchol není technicky náročný, neb je veden po kamenných, zděných či železných schodech. Prohlídka Sigiriye zabere dopoledne.

Odpoledne se vydáte na další památné místo. Doporučujeme pronajmout si kola a tuhle prohlídku absolvovat na kolech. Když v 11. století n.l., po vyčerpávajících bojích s nájezdníky ze severu ostrova a Indie zaniklo nejstarší srílanské království v Annuradhapuře, nechal jeho vládce zbudovat novou metropoli jižněji u dnešní Polonnaruwy. Během dalších dvou století zde vzniklo město, jehož sláva se šířila daleko mimo ostrov. A i když i Polonnaruwa byla nakonec vyplneněna a vypálena, zůstal zde poměrně kompaktní areál se zbytky monumentálního královského paláce, audienční síně, lázní, celé řady chrámů či obřích dagob-stúp typicky zvonovitého tvaru.

Odpoledne zakončíme v Gal Vihara s velkými sochami Buddhy vytesanými přímo do skály.

Ubytování v oblasti Kandalama v hotelu Heritance (5*)


Snídaně - večeře


4. den - Dambula a cesta do Kandy

Dnešní den bude dlouhý, ale zároveň velmi pestrý. Snídaně v hotelu Heritance.

Po snídani nás čeká poměrně blízký cíl – nad městečkem Dambulla se vypíná skála, kde prý našel ještě na konci předlepočtového věku azyl jeden z annuradhapurských králů a ten pak nechal ve zdejších jeskyních zbudovat chrám. V díle poté po další staletí pokračovala řada ostrovních vládců, takže dnes zde můžeme navštívit pět jeskyní neuvěřitelně vyzdobených sochami, nástěnnými a nástropními malbami a dalšími buddhistickými artefakty.

Po návštěvě Dambuly se vydáte na cestu do města Kandy, srdce ostrova.

Ještě před jeho dosažením budete v oblasti Matale projíždět regionem, který proslavila produkce koření. Ostatně to bylo nejžádanější komoditou podněcující zájem koloniálních mocností. V jedné z ukázkových zahrad si zblízka prohlédnete, jak roste skořice, hřebíček, kurkuma, vanilka, kakao a další zázraky rostlinné říše, mající nezastupitelnou úlohu v ayurvedské medicíně, kuchyni či kosmetice. Co a jak se z nich vyrábí a jak se používá nám bude názorně předvedeno.

Odpoledne patří Kandy, do r. 1815 poslední nezávislé baště proti britským kolonizátorům. Rušné ulice plné pulzujícího života, tržiště, rukodělné dílny a především svatostánek a poutní místo buddhistů z celého světa: Dalada Maligawa neboli Chrám Buddhova zubu. 

Ubytování v Kandy v hotelu Earl´s Regency (5*)

Earl´s Regency je jeden z nejlepších hotelů v oblasti Kandy. Je postavený v horské krajině, s výhledem na řeku a údolí. Poskytuje vynikající zázemí pro návštěvu Kandy.


Snídaně - večeře


5. den - Den o čaji

Snídaně v hotelu Earl´s Regency.

A pak již vaše cesta začne zdánlivě nekonečnými serpentinami stoupat vzhůru, s výhledy na údolí, vodopády a především nekonečné plantáže vyhlášeného čaje. Navštívíme některou z tradičních továren na jeho zpracování, ochutnávka a možnost nákupu samozřejmě nemohou chybět.

Stoupání zakončíme až téměř ve dvoutisícové výšce, kde se na náhorní plošině nachází městečko Nuwara Eliya. Zdejší klima je o poznání chladnější, zejména řada Evropanů se zde cítí jako doma. Ostatně bylo to nejmilejším místem britských koloniálních správců a úředníků, což se dodnes projevuje na zdejší architektuře.

Dnešní noc máte zajištěnou v naprosto originálním hotelu - bývalé továrně na zpracování čaje.

Ubytování v Nuwara Ellya v hotelu Heritance Tea Factory (5*)


Snídaně - večeře


6. den - Nuwara Elliya a cesta do Kolomba

Dopoledne v hotelu Heritance Tea Factory. Můžete vyrazit na procházku po okolí do plantáží s čajem, nebo jen odpočívat po náročných dnech.

Před polednem se vydáte na cestu do Kolomba, resp. do letoviska nedaleko Kolomba do Negomba (je blíže letišti). Projedete horskou krajinou a dostanete se na pobřeží a podél pobřeží pojedete na sever.

Ubytování v Negombu v hotelu Heritance Negombo (5*)

Snídaně - večeře


7. den - Přelet na Maledivy

Snídaně v hotelu Heritance Negombo.

Váš odlet na Maledivy je ve 13:25, na letišti musíte být cca v 11 hodin. Z hotelu tedy budete odjíždět něco po 10 hodině. Máte ráno v Negombu.

Na Maledivy přiletíte ve 14:20. Projdete celním a pasovým dobavením a setkáte se s naším zástupcem, který vás doprovodí k letadlu, kterým poletíte na váš resort.

Po příletu na resort se ubytujete a budete si užívat nádhery moře na Maledivách

Snídaně - večeře


8. až 10. den - Pobyt na Maledivách
11. den - Odlet z Malediv

Dopoledne si ještě můžete uřít moře. Po obědě odletíte do Male (cca ve 14:00) a v 18:30 odletíte do Qataru. V Doha přistanete ve 21:45 a projdete pasovou kontrolou. Ubytujete se v letištním hotelu a odpočinete si.

Váš odlet do Prahy je plánovaný na 08:15, takže k odbavení se musíte dostavit cca 1,5 hodiny před odletem.

Do Prahy přiletíte ve 12:25

12. den - Přílet do Prahy

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700