facebook
Expedice Východní Afrika s anglicky mluvícím průvodcem -

Expedice Východní Afrika s anglicky mluvícím průvodcem

11 nocí od 69 500 Kč
Tanzanie, Poznávací zájezdy

Expedice Východní Afrika s anglicky mluvícím průvodcem

Poznejte ta nejkrásnější místa Keni i Tanzánie. Navštívíte nejslavnější národní parky a rezervace, přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty. Uvidíte jezero Naivasha ve Velké příkopové propadlině, zažijete safari v rezervaci Masai Mara či na nekonečných plání Serengeti, vystoupáte na sopku Longonot či si užijete věhlasný kráter Ngorongoro.

V ceně našeho zájezdu jsou, kromě stravy, také veškeré vstupy do národních parků v Keni i Tanzánii. Když budete porovnávat konkurenční nabídky, ptejte se, ať nejste na místě překvapeni. Pozor na věty jako: "dnes se podíváme do kráteru Ngorongoro...". To může znamenat, že z věnce okolo kráteru (mimo rezervaci, žádné safari) se podíváte dolů do kráteru. A když se budete chtít "podívat do kráteru", tj. sjet dolů do národního parku na safari, tak to už v ceně nemusíte mít. A rozdíl v tomto slovíčkaření je nemalá částka. S námi jedete na safari dovnitř kráteru a veškeré poplatky jsou zahrnuty v ceně. Proto se při porovnávání nabídek ptejte, ptejte a ptejte...

 

Videogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Safari v Masai Mara a Serengeti
  • Starovulkán Mount Longonot a jezero Naivasha
  • Hell's Gate - možnost safari na kole
  • Přírodní div světa - kráter Ngorongoro
  • Masajové

1. den: Nairobi
Cesta po východní Africe začíná v keňském hlavním městě Nairobi. Setkání účastníků v hotelu v centru tohoto rušného a moderního města.

V 18:00 se všichni účastníci musíte dostavit na informační schůzku v hotelu. Následně proběhne vzájemné seznámení účastníku při večeři v místní restauraci.

Večeře je na vlastní náklady.

2.- 3. den: Masai Mara
Další den se rovnou ponoříte do dobrodružství a zamíříte přímo do národní rezervace Masai Mara. Cesta tam vede po silnici stoupající až k okraji Velké příkopové propadliny, odkud se naskýtá nádherný výhled. Masai Mara je proslulá každoroční masovou migrací pakoňů a zeber, která probíhá cca od června do října. Do parku dorazíte odpoledne a následující dvě noci strávíte v kempu v těsné blízkosti parku. 

Brzy ráno vyjedete na celodenní safari. Během safari se zastavíte na piknikový oběd a do tábora se vrátíte až pozdě odpoledne, unavení a hladoví, připraveni na vydatnou večeři u táborového ohně.

Snídaně - oběd - večeře

4. den: Mt. Longonot a přesun k jezeru Naivasha
Dnes opustíte Masai Maru a přejedete do národního parku Mount Longonot s dřímající sopkou. Váš průvodce vás vezme na výšlap na okraj kráteru, odkud se vám naskytne výhled na rozeklanou kalderu a prales uvnitř. Je to také dobré místo pro výhled na údolí Rift Valley. Vezmete si s sebou obědový balíček na piknik s výhledem.

Po návratu k aute následuje jen krátká cesta do kempu na břehu jezera Naivasha, kde se utáboříte na následující dvě noci.

Snídaně - oběd - večeře

5. den: Park Hell's Gate, plavba po jezeře Naivasha a Elsamere
Ráno se vydáte na krátkou cestu do národního parku Hell's Gate, který byl pojmenován objeviteli v 19. století podle přírodní rozsedliny ve vysokých čedičových skalách. Zdejší dramatické scenérie se staly inspirací pro film Lví král a jsou skvělým místem k procházkám, kde můžete kromě různých druhů antilop spatřit i zebry, žirafy a buvoly. Dobrodruzi mají možnost prozkoumat park na kole (místní půjčovna, na vlastní náklady). Horké prameny připomínají sopečnou činnost pod vašima nohama a nedaleká geotermální elektrárna Olkaria toho využívá.

Na oběd se vrátíte do tábor, poté vás čeká odpolední plavba lodí po jezeře Naivasha, kde se dostanete do blízkosti hrochů a některých ze 400 druhů ptáků, které jezero přitahuje.

Posledním vrcholem nabitého dne je návštěva Elsamere, bývalého domova původních "našeptávačů lvů", George a Joy Adamsonových.

Snídaně - oběd - večeře

6. den: Přesun do Tanzanie
Dnešní den bude ve znamení přesunu do Tanzanie (města Arusha), cestou na jih ještě projedete předměstím Nairobi. Při přejezdu hranic při troše štěstí zahlédnete horu Kilimandžáro a projdete kolem úpatí hory Meru, páté nejvyšší hory Afriky. Arusha, známá jako "hlavní město safari" Tanzanie, je rušnou křižovatkou safari operátorů a cestovatelů z celého světa. Je také sídlem Východoafrického společenství a důležitým regionálním diplomatickým centrem.

Snídaně a oběd

7. a 8. den: Safari v Serengeti
Tanzanské safari začíná vstupem do národního parku Serengeti. Silnice stoupá po úbočí Ngorongoro a poté klesá na rovinaté pláně Serengeti, zlatavé pastviny poseté akáciemi s plochými vrcholky. Dvě noci budete tábořit na planině Serengeti, dny strávíte safari výjezdy a prožijete noci u táborového ohně s hvězdnou oblohou nad hlavou.

Další den vstáváte před východem sluncem na ranní kávu nebo čaj u táborového ohně. S rozedněním vyrážíte na celodenní safari v parku. Pravidelně se zastavuje na přestávky a v divočině si dáte oběd formou pikniku. Návrat do tábora se západem slunce.

Snídaně - oběd - večeře

9. den: Přesun ze Serengeti ke kráteru Ngorongoro
Za svítání se vydáte na poslední projížďku po pláních a v půlce dopoledne se vrátíte do tábora, kde si dáte pozdní oběd. Poté vyjedete zpět po strmých svazích Ngorongoro na vrchol této vyhaslé sopky. Cestou je trochu zvláštní vidět masajské domorodce, jak pasou svůj dobytek mezi divokou zvěří a stále žijí svým obvyklým způsobem života jako po staletí. Dnes se utáboříte ve vyhlášeném kempu Simba, který se nachází na okraji kráteru s úchvatným výhledem do kaldery.

Snídaně - oběd - večeře

10. den: Ngorongoro a vesnice Masajů
Za rozbřesku nasednete do safari vozidel 4×4, abyste se vydali na odvážný sestup do kráteru, který je pro expediční vůz příliš strmý a prudký. Zde si prohlédnete kráter - zázrak přírody se strmými zalesněnými stěnami, úrodnými travnatými pláněmi, jezerem, solnou pánví a akáciovým lesem. Jedná se o unikátní možnost vidět mnoho afrických savců na jednom místě, včetně vzácného nosorožce černého.

Strmou cestou z kráteru se vrátíte do Simba Campu na oběd. Odpoledne si s masajským průvodcem prohlédnete vesnici a poslechnete si o jejich způsobu života, kultuře a o tom, jak zapadají do moderního světa.

Snídaně - oběd - večeře

11. den: Arusha
Probudíte se do rušného vesnického života a po snídani se vracíte do Arushy. Ve městě poobědváte a odpoledne strávíte prohlídkou trhů a nákupy suvenýrů. Dnes si vychutnáte poslední večeři a společnou noc.

Snídaně

12. den: Návrat do Nairobi
Po snídani se vydáte na cestu zpět do Nairobi. Tato cesta vede úchvatnou krajinou a za jasného počasí máte druhou šanci spatřit mohutnou horu Kilimandžáro, nejvyšší horu Afriky. Řidič Vás vysadí přímo u letiště, pokud máte let domu nebo je možné pokračovat do centra měst, pokud byste si chtěli ještě pobyt prodloužit nebo je Váš odlet až další den. 

Snídaně

Cena zahrnuje

Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
Ubytování dle programu (2x ubytování v hotelu, 9x kempování ve stanech)
Stravu dle programu (vč. nápojů ke snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak)
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Mezinárodní letenku (v případě zájmu zařídíme)
Letištní transfery v Nairobi (v případě zájmu zařídíme)
Vstupní povolení ETA do Keni a vízum do Tanzanie (vyřizují se online, v případě zájmu vyřídíme - cena na vyžádání)
Nápoje a stravu kromě uvedených
Spropitné průvodcům
Osobní výdaje
Pojištění a připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...)
Fakultativní aktivity (např. let horkovzdušným balónem Masai Mara či jízda na kole v národním parku Hell's Gate)

1. den: Nairobi

Během dne se projdeme po městě, nakoupíme a je možné zajistit fakultativní výlety. V 18 hodin se sejdeme s naším místním průvodcem na informační schůzce a poté společně vyrazíme na večeři (na vlastní náklady).
2. den: Masai Mara

Ráno vyrazíme keňskou divočinou na jih. Opustíme hlavní silnice, kde se pohybují turisté, a pojedeme po méně frekventovaných vesnických cestách (o silnicích se tu nedá mluvit) přes řadu masajských vesnic do světoznámé rezervace Masai Mara. O dnešním dni se dá říct, že "i cesta je cíl". Náš kemp na další dvě noci si postavíme na hranici rezervace Masai Mara a Mara Conservancy. Večer si u ohně uvaříme a budeme si užívat ticho (nebo hluk) africké noci.
3. den Masai Mara

Vstaneme časně ráno a vyrazíme na celodenní safari do NP Masai Mara. Tato rezervace je známá velkými stády zvěře a všudypřítomným výskytem predátorů. Oběd budeme mít formou pikniku na břehu řeky Mara, která je domovem mnoha hrochů a krokodýlů. Navečer se vrátíme zpět do našeho kempu.

Masai Mara je nejznámější rezervací nejen v Keni, ale v celé Africe a je proslulá zejména velkou migrací pakoňů a zeber a výjimečnou populací kočkovitých šelem. Najdete zde téměř 100 druhů savců a na 500 ptačích druhů. Pokud chcete spatřit lva při lovu, jste na správném místě. Neuvěřitelná krajina rezervace je tvořena otevřenými planinami, které protíná řeka Mara a její přítoky. Koncentrace zvěře je zde opravdu vysoká a čekají vás zde nezapomenutelné zážitky.
4. den: Mt. Longonot

Opuustíme Masi Maru a zamíříme k vyhaslé sopce Longonot v národním parku Mount Longonot, kterou by byla škoda nevyšlápnout si to nahoru. Teprve shora se nám naskytne fantastický výhled do okolní krajiny. Při treku se budeme rozhlížet a kochat se přítomností žiraf, zeber a dalších zvířat. Po treku, během kterého si dáme oběd, dojedeme krátký úsek cesty k místu našeho kempování - k jezeru Naivasha. Obklopí nás jezerní krajina plná pelikánů a dalšího ptactva, kteří se shromažďují v této oblasti.
5. den: Hells gate

Po snídani v kempu budeme pokračovat v objevování Afriky. Popojedeme "za roh" do slavného národního parku Hells Gate, kde se před námi otevřou úchvatné skalnaté masívy vystupující z rovinaté krajiny. Překvapí nás úzké dramatické soutěsky mezi skalami, které prozkoumáme zblízka. A to vše na pozadí divoké africké přírody - možná uvidíme zebry, žirafy, buvoly... Na oběd se vrátíme do našeho kempu u jezera Naivasha. Po obědě vyrazíme na plavbu lodí. Během plavby po jezeře Naivasha budeme mít šanci vidět krajinu z jiné perspektivy. A třeba uvidíme i hrochy a spoustu ptáků. Odpoledne ještě stihneme navštívit Elsamere - domov Joy a George Adamsových, ve kterém je dnes muzeum, kde se u odpoledního čaje dozvíme zajímavosti o životě Joy Adamsové. Tato úžasná dáma pochází z Opavy a svůj život zasvětila projektům souvisejícím s ochranou přírody. Navečer se vrátíme do našeho kempu.
6. den: Přejezd do Arusha

Dnes se náš poznávací zájezd do Východní Afriky přesune z Keni do Tanzanie. Čeká nás dlouhý přejezd přes Nairobi do tanzánské Arushy. 
7. den: Serengeti

Čeká nás přejezd do Serengeti, legendární parku, který jistě není potřeba příliš představovat. Je zapsán do seznamu přírodních památek UNESCO. Byl založen roku 1951 a asi nejvíce ho proslavil Bernhard Grzimek s jeho synem. Napsali o Serengeti knihu a natočili světoznámý stejnojmenný film "Serengeti nesmí zemřít", který byl oceněn Oscarem. Serengeti znamená v jazyce Masajů "nekonečné pláně" a sami zjistíte, že je to název opravdu trefný.

8. den: Serengeti

Celodenní safari v Serengeti.

Každoročně se zde odehrává jeden ze zázraků přírody - velká migrace více než dvou a půl miliónu pakoní, gazel a zeber, která je největším stěhování savců na naší planetě. Dalšími důležitými herci tohoto představení přírody jsou šelmy, pro které jsou stáda jakousi pojízdnou restaurací. V období od prosince do dubna se zvěř usídlí na pláních Serengeti a západní části oblasti Ngorongoro a této přestávky využívají samice pakoňů, aby během velmi krátké doby přivedly na svět svá mláďata, kterých se najednou narodí kolem půl milionu (obvykle od ledna do března). Mnoho z těchto mláďat se stane potravou šelem, ale silnější kusy jsou již v dubnu schopny se stádem zahájit každoroční pouť na sever. Z tohoto důvodu je období od konce ledna do března nejvhodnějším k návštěvě této části Serengeti a každý milovník fantastické africké přírody by si neměl toto divadlo alespoň jednou za život nechat ujít. Dnes se od Viktoriina jezera přesuneme do Serengeti - jedné z nejproslulejších rezervací v Africe. Můžeme zde pozorovat veliká stáda zvěře, která jsou doprovázena četnými predátory, mnoho druhů ptactva a nekonečné travnaté pláně poseté akáciemi. Projedete park od západu na východ a noc strávíme v kempu Seronera.
9. den: Přejezd ke kráteru Ngorogoro

Čeká nás ještě ranní safari v národním parku Serengeti a pak se přesuneme do sousední chráněné oblasti Ngorongoro. Budeme projíždět krásnou krajinou a cestu nám zpestří okolní africké divadlo: mezi divokou zvěří vodí Masajové svá stáda dobytka na pastvu, přesně tak, jakou jsou zvyklí po staletí... Dnes večer budeme kempovat v kempu Simba, který je přímo na okraji kráteru Ngorongoro. Naskytne se nám odsud jedinečný výhled do kráteru.
10. den: Kráter Ngorogoro

Se svítáním sjedeme terénními vozy na dno kráteru a čeká nás jedinečná podívaná. Koncentrace zvěře na tomto území odpovídajícího svojí rozlohou přibližně rozloze našeho hlavního města je neuvěřitelná. Safari v kráteru kráter Ngorongoro je těžko překonatelné, budeme mít možnost zde spatřit velikou většinu afrických savců včetně ohroženého nosorožce dvourohého (černého).
Po safari se vrátíme do kempu Simba na oběd a po obědě se vydáme na cestu dál. Opustíme chráněné území Ngorongoro a sjedeme z horské oblasti. Náš další kemp si postavíme přímo mezi Masaji a v něm strávíme následující dvě noci. Odpoledne nás čeká pěší výlet do vesnice a okolí, zažijeme unikátní masajskou kulturu na vlastní kůži, budeme mít možnost nakoupit si na tržišti a seznámit se blíže s tradičním způsobem života tohoto hrdého afrického kmene.

Kráter Ngorongoro
Když se před 2,5 milióny let zřítil vulkán, zanechal po sobě obrovský kráter, v němž se dnes nachází největší koncentrace velkých savců na světě - žije jich tu na 30 000. Kráter je 600 metrů hluboký s průměrem přibližně 20 km. Jedná se o největší neporušenou a nezatopenou kalderu na světě. Na dně kráteru najdete zásadité jezírko Makadi, které se v období sucha zbarví do růžova hejny plameňáků. Najdete zde i rozlehlý akáciový porost, křoviny, travnaté pláně i močály. Tento přírodní div je samozřejmě zapsán na seznamu přírodního dědictví organizace UNESCO. Najdete zde velké množství býložravců, mimo jiné pakoně, zebry, buvoly, gazely, antilopy losí, prasata bradavičnatá a samozřejmě také slony a nosorožce. S nimi zde samozřejmě prostor sdílejí šelmy, velmi běžně jsou zde k vidění lvi, hyeny a šakali.


11. den: Arusha

Ráno nás vzbudí hluk masajské vesničky, po snídani se vydáme zpět do Arusha, kde si dáme oběd a nakoupíme suvenýry. V návaznosti na letenkách, lze odletět zpět do České republiky z letiště v Kilimanjaru (transfer z Arusha zařídíme). 
12. den Nairobi

Po snídani se vydáme na cestu, kterou zakončíme celý okruh Východní Afrikou. Čeká nás cesta krásnou krajinou s nádhernými výhledy, za jasného dne můžeme spatřit i nejvyšší africkou horu Kilimandžáro. Nakonec návrat do Nairobi.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading