facebook

 

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den Odlet - Přílet na Kilimanjaro

Odlet z Prahy do Amsterdamu a přestup na linku do Afriky. Ve večerních hodinách přílet na letiště Kilimanjaro. Po vyřízení vstupních formalit transfer do hotelu a ubytování.
2. den Arusha - Lake Manyra

Po snídani se vydáme na západ do vesnice Mto Wa Mbu u jezera Manyara. Abychom blíže poznali životní styl místních, nasedneme zde na kola a vyrazíme na přibližně tříhodinovou vyjížďku po okolí této vesnice. Budeme míjet políčka, školy, kostely i hospody … Dojedeme na břeh jezera Manyara, odkud se nám nabídne krásný výhled nejen na jezero, ale také na hradbu kopců, do kterých budeme (již autem) pokračovat odpoledne. Po projížďce na kolech přesedneme do auta a čeká nás první safari v národním parku Lake Manyara.

Odpoledne budeme pokračovat do hor směrem ke kráteru Ngorongoro. Vjedeme do chráněné oblasti Ngorongoro a zastavíme se na vyhlídce, odkud se nám poprvé naskytne pohled na tuto jedinečnou přírodní podívanou.

Po hraně kráteru budeme z vyhlídky pokračovat do Rhino Lodge, kde se na další dvě noci ubytujeme. Večeři budeme mít v lodži.

3. den Ngorongoro - Empakai

Dnes nás čeká časné vstávání a za rozbřesku se vydáme na dno kráteru Ngorongoro. Po jedné z přístupových cest sjedeme z hrany kráteru o 600 metrů níž až na jeho dno, kde žije neuvěřitelné množství zvířat na relativně malém prostoru.

Když se před 2,5 milióny let zřítil vulkán, zanechal po sobě obrovský kráter, v němž se dnes nachází největší koncentrace velkých savců na světě – žije jich tu na 30 000. Kráter je 600 metrů hluboký s průměrem přibližně 20 km. Jedná se o největší neporušenou a nezatopenou kalderu na světě.

Na dně kráteru najdete zásadité jezírko Makadi, které se v období sucha zbarví do růžova
hejny plameňáků. Najdete zde i rozlehlý akáciový porost, křoviny, travnaté pláně i močály. Tento přírodní div je samozřejmě zapsán na seznamu přírodního dědictví organizace UNESCO. Najdete zde velké množství býložravců: pakoně, zebry, buvoly, gazely, antilopy losí, prasata bradavičnatá a samozřejmě také slony a nosorožce. S nimi zde samozřejmě prostor sdílejí šelmy, velmi běžně jsou zde k vidění lvi, hyeny a šakali.

Z kráteru Ngorongoro vyrazíme vysočinou na sever, ke kráteru Empakai. Tady opustíme pohodlí našeho auta a vydáme se pěšky na dno kráteru. Cesta dolů trvá necelou hodinu a doprovázet nás bude ozbrojený ranger. Nacházíme se totiž v místech, kde se vyskytují buvoli a další velká zvířata.
Většinu dna kráteru Empakai pokrývá jezero, kde budeme mít možnost pozorovat řadu druhů vodního ptactva a při troše štěstí nebudou chybět ani růžoví plameňáci.
Odpoledne vystoupáme po svahu kráteru zpět nahoru k našemu autu a vrátíme se po dlouhém dni do naší lodže na zasloužený drink a večeři.
4. - 5. den Serengeti

Po snídani v lodži opustíme oblast Ngorongoro a přesuneme se do nejznámějšího národního parku Tanzanie - Serengeti.
Národní park Serengeti jistě není potřeba příliš představovat. Je zapsán do seznamu přírodních
památek UNESCO. Byl založen roku 1951 a asi nejvíce ho proslavil Bernhard Grzimek s jeho synem. Napsali o Serengeti knihu a natočili světoznámý stejnojmenný film "Serengeti nesmí zemřít", který byl oceněn Oscarem. Serengeti znamená v jazyce Masajů „nekonečné pláně“ a sami zjistíte, že je to název opravdu trefný.
Dvě noci strávíme v kempu v oblasti centrálního Serengeti a maximum času strávíme v přírodě na safari.


6. den Serengeti - Lake Natron

Poslední snídaně v kempu v Serengeti a vydáme se přes národní park do měsíční krajiny vulkánů. Oběd si dáme formou pikniku po cestě a odpoledne dorazíme k jezeru Natron, kde se ubytujeme.
Pokud čas dovolí, protáhneme v podvečer nohy při krátké procházce říční soutěskou.
Jezero Natron plní minerální voda horkých pramenů a jeho hloubka nepřesahuje ani tři metry. Vysoká míra odpařování zanechává v jezeře minerály a soli, které barví vodu do ruda a teplota zde dosahuje až 50 stupňů. Toto vše dělá z jezera perfektní místo pro plameňáky.
7. den Lake Natron

Po včerejším dlouhém sezení ve voze bude dnešní den aktivnější. Vydáme se říční soutěskou kolem nádherných vodopádů … čeká nás koupání, pozorování ptactva …

Pokud by chtěl být někdo hodně aktivní, tak je možné od jezera Natron vyrazit na aktivní sopku Oldonyo Lengai (není v ceně zájezdu). Kopec je necelých 3000 metrů vysoký a vyráží se na něj ve dvě hodiny v noci.
8. den Arusha - Zanzibar

Snídaně v lodži a návrat do Arushi. Z vnitrostátního letiště přelet na Zanzibar. Po příletu transfer do hotelu a ubytování.
9. - 11. den Pobyt na Zanzibaru

Pobyt na ostrově Zanzibar.
12. den Odlet do Evropy
13. den Přílet do Prahy

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading