facebook
Aljaška - za divokou přírodou s českým průvodcem -

Aljaška - za divokou přírodou s českým průvodcem

7-11 nocí od 79 500 Kč
USA, Havaj, Bahamy, Poznávací zájezdy

Aljaška - za divokou přírodou s českým průvodcem

Připravte se s CK Marco Polo na nezapomenutelné cestování. Jedinečný poznávací, dobrodružný zájezd na Aljašku s českým průvodcem.

Co vás ve zkratce čeká?
- 9 až 13denní cesta na Aljašce. 
- Program plný dobrodružství a aktivních výletů. Vydáme se na výlety k několika ledovcům, vypravíme se na plavbu po Tichém oceánu a i na výlety k národnímu parku Denali, Kenai.
- Možnost vydat se za medvědy do velmi odlehlé oblasti n.p. Katmai nebo zálivu Chinitna
- Nabízíme i prodloužení s cestou na ostrov Kodiak
- Malá parta do 6 lidí s českým průvodcem.
- Cesta bez letenky a v případě, že si ji nebudete chtít zařizovat sami, nabídneme Vám různé možnosti dopravy - nejrychlejší, nejlevnější, nebo třeba se zastávkou např. v New Yorku, nebo západním pobřeží USA (Los Angeles, San Francisco, Seattle apod.).

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Divoká severská příroda Aljašky se několika národními parky
  • Fjordy a ledovce ve Whittier a Sewardu s výlety lodí i na kajacích za velrybami a kosatkami
  • Malá parta lidí 6 lidí (obvykle kolem 40+) s českým průvodcem
  • Možnost zařízení doprovodného programu, např. s cestou po USA, nebo na Havaj
  • Aktivní program s lehčími výlety a pohodovými výšlapy do přírody

1. den: ODLET NA ALJAŠKU
Odlet individuálně nebo společně se skupinou do Anchorage na Aljašce. Po přistání ubytování v hotelu a 1. večer strávený na Aljašce.

Anchorage je obklopeno úchvatnými přírodními krásami, jen kousek od něj se nachází státní park Chugach. Město se také nachází na břehu Cookova zálivu a na jihu je vidět pohoří Alaska Range. Je zde živá umělecká scéna s několika muzei, a galeriemi. Oblíbeným místem je Anchorage Museum s expozicemi o přírodní a kulturní historii Aljašky. Oblast je rájem pro milovníky outdoorových aktivit, protože je zde k dispozici široká škála rekreačních aktivit včetně pěší turistiky, cyklistiky, rybaření a lyžování. Ve městě se nachází také několik lyžařských středisek, včetně oblíbeného lyžařského areálu Hilltop.

2. den: ANCHORAGE - EAGLE RIVER - KNIK RIVER - MATANUSKA GLACIER
Dnes nás čeká objevování širokého okolí Anchorage a vydáme se na cestu na severovýchod  kolem řeky Matanuska až ke stejnojmennému ledovci, kde vás za hezkého počasí čekají dechberoucí výhledy na panenskou přírodu s nekonečnými lesy, vysokými horami, ledovcem a nekonečným oceánem v pozadí.

3. den: TALKEETNA - N.P. DENALI
Dnes se vydáme na nádhernou takřka vyhlídkovou cestu na sever, do Talkeetna, na dohled národního parku Denali. 
V Talkeetně a okolní divočině si každý najde něco pro pěší průzkum. Po příjezdu se vydáme na krátkou procházku historickou čtvrtí s hornickou a železniční minulostí města. Pak se vydáme na jeden z treků.

Asi hodinu cesty od Talkeetny se nachází fenomenální systém stezek, úchvatné scenérie a více divoké zvěře. Oblast South Denali je známá především díky nádherným výhledům na Denali, množstvím divoké zvěře a nejsevernějšímu boreálnímu lesu na světě. Kombinace bohaté půdy, tahů lososů a mírného klimatu činí oblast Jižní Denali obzvláště svěží a úrodnou. Lesy překypují divokými květinami, bobulemi a nadměrnými rostlinami. Nížinné stezky vás zavedou podél lososích potoků, kde se krmí medvědi, křišťálově čistých jezer, kde hnízdí lososi a labutě.

Denali National Park and Preserve s rozlohou 24 585 km² leží ve vnitrozemí státu Aljaška. Nejvyšší horou je Denali (Mount McKinley) – 6 196 m. A právě od této hory byl odvozen název parku, který znamená v jazyce původních indiánů kmene Athabaska „the high one“, tedy vysoká.
Park je domovem mnoha aljašských ptáků i savců. Zahlédnout lze medvěda grizzlyho či medvěda černého, stáda polárních sobů karibu, ovce aljašské, pasoucí se losy, vlka šedého a mnoho dalších. Menší zvěř tu zastupují svišti, veverky, bobři, pišťuchy a zajíci.

4. den: TALKEETNA - WHITTIER
Ráno se vypravíme na jih, pojedeme kolem hlubokého zálivu Turnagain Arm , zastavme se v Moose Flats Wetland a podíváme se na ledovec Portage Glacier. Nakonec odpoledne dorazíme do Whittier.

Whittier je malé město na západní straně zálivu Prince William Sound a je oblíbeným cílem díky svým úchvatným přírodním krásám a také historií a kulturou. Whittier je obklopen horami, ledovci a vodami Prince William Sound. Tato oblast je známá bohatou divokou přírodou, včetně velryb, tuleňů a orlů bělohlavých.

5. den: PLAVBA PO PRINCE WILLIAM SOUND
Dnešek prožijeme den na palubě jedné z nejoblíbenějších plaveb po divoké přírodě a ledovcích na Aljašce. Společně prozkoumáme divokou přírodu a ledovce v oblasti známé jako Prince William Sound.

Prince William Sound se pyšní jednou z největších koncentrací přílivových ledovců na světě. Fjordy College a Harriman poskytují působivý panoramatický pohled na tyto velkolepé ledovce sahajících z hor až do slané vody Pacifiku. 
Během plavby spatříte bezpočet mořských živočichů a stěhovavých ptáků, takže je pravděpodobné, že na plavbě uvidíte mnohem víc než jen ledovce! Časté jsou tu mořské vydry, tuleni, orli bělohlaví. V Soundu žije pět druhů divokých aljašských lososů. A kde jsou ryby tam jsou i velryby a medvědi! Na plavbě 26 Glacier Cruise není neobvyklé vidět kosatky, keporkaky, lachtany, medvědy, sviňuchy Dallovy a stěhovavé ptáky.

6. den: WHITTIER - SEWARD
Dopoledne vydáme se na cestu směr na jih do městečka Seward, nacházejícího se u moře v překrásné krajině plné fjordů a ledovců. Cesta vede nádhernou přírodou a my se zastavíme v průsmyku Moose Pass kde lze v Moose Creek spatřit lososy.Krásné výhledy na hory nás čekají v Kya's Bane, Tern Lake Pullover a kolem Cooper Landing, kde si v případě volného času vyšlápneme k vodopádu u Juneau Creek Falls.

7. den: SEWARD
Jestliže navštívíte Seward, je skoro povinností výlet lodí do národního parku Kenai Fjord National Park. Na dnešní den budete mít hned několik možností jak objevovat krásy této části Aljašky (výlety lodí nejsou v ceně):

- výlet na kajaku u ostrova Fox. Tento výlet vám umožní prožít několika hodinové pádlování na ostrově Fox Island. Ostrov Fox Island, který se nachází u zálivu Resurrection Bay pouhých 12 námořních mil od Sewardu, je kouzelnou směsicí deštného pralesa mírného pásma, útesů, mořských stěn, chráněných zátok a dlouhých oblázkových pláží. Okolní vody překypují bohatým mořským životem včetně lachtanů, mořských vyder, kosatek a velryb. Nad nimi často létají sokoli stěhovaví a orli bělohlaví.

- celodenní plavba s pozdním obědem po Resurrection Bay až národního parku Kenai Fjords. Celá cesta zabere kolem 8 hodin a vydáte se do vzdálených a hlubokých fjordů a k několika ledovcům. Cestou bude mnoho příležitost obdivovat divokou a nedotčenou přírodu a s velikou šancí spatřit velryby, či dokonce kosatky.

Pokud se rozhodnete pro "free" verzi, vypravíme se společně na pěší výlet k Exit Glacier, případně jiné lokality v okolí Sewardu.

8. den: SEWARD > ANCHORAGE > ODLET nebo PRODLOUŽENÍ
Návrat do Anchorage. Pro ty, kteří s s námi vydali na 9 denní cestu dnes odletí zpět do Evropy (přílet do Prahy 9. den).
 

9. den: ANCHORAGE (VARIANTA S PRODLOUŽENÍM) ----- detaily a cenu upřesníme na vyžádání
Pokud jste se rozhodli s námi zůstat ještě několik dalších dní, naše dobrodružství pokračuje dál.
Dnešní den lze strávit buď poznáváním a výlety do širokého okolí Anchorage (zdarma), nebo se vydat na letecký výlet (není v ceně) Jejich obvyklá výše se pohybuje kolem 25 tis. Kč za osobu. Přesnou cenu Vám na na přání ověříme).

Vidět Aljašku z malého letadla letícího nad vrcholky hor, divokými lesy a mořem je ale něco, na co nikdy nezapomenete.

HYDROPLÁNEM DO BROOKS FALLS
Letecký výlet za medvědy do slavné oblasti Brooks Falls v odlehlém národním parku Katmai.
Po přistání na vodní hladině u Brooks Falls se vypravíme na lávku za medvědy, kteří zde v době tahu lososů (od konce června do začátku srpna) loví pod malým vodopádem. Jedinečný zážitek, který se vám natrvalo vryje do paměti - zde budete mít jen několik metrů od sebe divoké a hladové medvědy. Ale nebojte se, místní ranger je vždy na blízku. Večer návrat zpět do Anchorage.

ZA MEDVĚDY DO ZÁTOKY CHINITNA
Zátoka Chinitna Bay se nachází na jižním konci národního parku a rezervace Lake Clark a je domovem mnoha medvědů hnědých, kteří se sem chodí krmit na bílkoviny bohatými ostřicemi, hojnými škeblemi a lovit lososy. Poslechněte si vyprávění odborného průvodce o místních medvědech a jejich rodinách. S průvodcem pojedete do míst, kde jsou medvědi hnědí nejaktivnější. Jakmile dorazíte na nejlepší místo, vystoupíte z autobusu a budete svědky toho, jak tato nádherná zvířata hrabou škeble, sluní se na pláži nebo se krmí na louce či v zátoce. Budete žasnout nad obrovskou hmotností samců medvěda hnědého a zamilujete si mláďata, která spolu zápasí a hrají si.

POZOROVÁNÍ MEDVĚDŮ V NÁRODNÍM PARKU LAKE CLARK
Vychutnejte si hodinu a deset minut trvající ohromující vyhlídkový let hydroplánem z Anchorage do národního parku a rezervace Lake Clark. Váš zkušený pilot přistane u Redoubt Mountain Lodge nacházející se u neuvěřitelně modrého jezera Crescent Lake, kde strávíte celý den. Po příjezdu se setkáte se svým znalým průvodcem pro pozorování medvědů, který vás na krytém pontonovém člunu doprovodí do oblastí u jezera, kde se medvědi živí třením divokých aljašských lososů.

Národní park a rezervace Lake Clark, který se nachází u pramenů Bristolského zálivu, je ztělesněním aljašské divočiny. Park o rozloze čtyř milionů akrů zahrnuje sopky, rozeklané hory, ledovce, divoké řeky, vodopády a rozmanité populace aljašských divokých zvířat. Na návštěvu jednoho z nejnepřístupnějších amerických národních parků nikdy nezapomenete!

10. den: ODLET ZPĚT DOMŮ

11. den: PŘÍLET DO PRAHY

Cena zahrnuje

- ubytování v 3* hotelech a lodžích dle programu:
- kompletní doprava během celého zájezdu naším vozem
- plavba 26 Glacier Cruise
- český průvodce
- vstupy do národních parků

Cena nezahrnuje

- letenky (lze zajistit za příplatek)

- výlety které nejsou uvedeny v programu
- vstupní povolení ESTA: zařídíme za poplatek 600 Kč

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Havajské ostrovy za přírodou, odpočinkem i poznáním - Poznávací zájezdy | USA, Havaj, Bahamy

Havajské ostrovy za přírodou, odpočinkem i poznáním

82 500 Kč 9

Poznejte krásy havajských ostrovů - tropický Kauai, nádhernými plážemi obklopený Maui, Oahu s hlavním městem Honolulu, ikonickou pláží Waikiki, ale i přístavem Pearl Harbour.
Zájezd lze okořenit i dalším ostrovem - např. sopečným Big Island, zastávkou v kosmopolitním San Franciscu, Los Angeles, nebo i dalších amerických destinacích jako třeba Las Vegas a s výlety do národních parků, zastavit se v New Yorku, nebo zkombinovat třeba s kanadským Vancouverem.

Detail Termíny a ceny +
USA - Havaj - Francouzská Polynésie (Moorea / Bora Bora) - Poznávací zájezdy | USA, Havaj, Bahamy

USA - Havaj - Francouzská Polynésie (Moorea / Bora Bora)

165 550 Kč 16

Exklusivní poznávací a pobytový zájezd, který vám zprostředkuje krásy havajských ostrovů (Maui, Kauai a Oahu - za příplatek Big Island) a odpočinek a relax na nejkrásnějších plážích ve Francouzské Polynésii - na ostrově Moorea nebo Bora Bora (za příplatek kombinace obou, možnost prodloužení pobytu, nebo i přidání dalších ostrovů). Zájezd je lehce okořeněn i zastávkou v kosmopolitním San Franciscu, s možností zastavit se i v Los Angeles, nebo i dalších amerických destinacích (Las Vegas, národní parky atd.).

Detail Termíny a ceny +
Velká cesta do Tichomoří: USA - Havaj - Cookovy ostrovy - Poznávací zájezdy | Cookovy ostrovy

Velká cesta do Tichomoří: USA - Havaj - Cookovy ostrovy

144 500 Kč 16

Exklusivní poznávací a pobytový zájezd, který vám zprostředkuje krásy havajských ostrovů (Maui a Oahu - za příplatek Kauai, nebo Big Island) a odpočinek a relax na exotických plážích Rarotongy na Cookových ostrovech.

Tuto výjimečnou cestu připravujeme klientům na míru, takže je možné ji upravit, např. zkombinovat pobyt na exotickém ostrově Aitutaki, vybrat si jiné typy ubytování, prodloužit či zkrátit pobyt, odcestovat v termínu, který není aktuálně vypsaný.
Zájezd je lehce okořeněn i zastávkou v kosmopolitním San Franciscu, s možností zastavit se i v Los Angeles, nebo i dalších amerických destinacích (Las Vegas, národní parky atd.).

Detail Termíny a ceny +
loading