facebook
Aljaška - za divokou přírodou s českým průvodcem -

Aljaška - za divokou přírodou s českým průvodcem

7-11 nocí od 119 900 Kč
USA, Havaj, Bahamy, Poznávací zájezdy

Aljaška - za divokou přírodou s českým průvodcem

Připravte se s CK Marco Polo na nezapomenutelné cestování. Jedinečný poznávací, dobrodružný zájezd na Aljašku s českým průvodcem. Velikost skupinky 4 a maximálně 6 osob+průvodce.

Co vás ve zkratce čeká?
- 9denní (nebo i delší) cesta na Aljašce. 
- Program plný dobrodružství a aktivních výletů. Vydáme se na výlety k několika ledovcům, na plavbu po Tichém oceánu a národnímu parku Kenai i na výlety u národnímu parku Denali.
- Možnost vydat se za medvědy do velmi odlehlé oblasti n.p. Katmai, zálivu Chinitna, Wolverine Creek, případně Crescent Lake.
- Malá parta do 6 lidí s českým průvodcem, který bude i vaším parťákem a řidičem.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Divoká severská příroda Aljašky se několika národními parky
  • Fjordy a ledovce v Sewardu s výletem lodi, nebo na kajacích za velrybami a kosatkami
  • Malá parta lidí 6 lidí (obvykle kolem 40+) s českým průvodcem
  • Možnost zařízení doprovodného programu, např. s cestou po USA, nebo na Havaj
  • Aktivní program s lehčími výlety a pohodovými výšlapy do přírody
  • Individuální přístup a ke každému z účastníků
  • Možnost úpravy programu pro uzavřené skupinky (rodiny, přátelé, firemní výlety a akce)

1. den: ODLET NA ALJAŠKU
Odlet individuálně nebo společně se skupinou do Anchorage na Aljašce. Po přistání ubytování v hotelu a 1. večer strávený na Aljašce.

Anchorage je obklopeno úchvatnými přírodními krásami, jen kousek od něj se nachází státní park Chugach. Město se také nachází na břehu Cookova zálivu a na jihu je vidět pohoří Alaska Range. Je zde živá umělecká scéna s několika muzei, a galeriemi. Oblíbeným místem je Anchorage Museum s expozicemi o přírodní a kulturní historii Aljašky. Oblast je rájem pro milovníky outdoorových aktivit, protože je zde k dispozici široká škála rekreačních aktivit včetně pěší turistiky, cyklistiky, rybaření a lyžování. Ve městě se nachází také několik lyžařských středisek, včetně oblíbeného lyžařského areálu Hilltop.

2. den: ANCHORAGE - EAGLE RIVER - KNIK RIVER - MATANUSKA GLACIER - TALKEETNA
Dnes nás čeká objevování širokého okolí Anchorage a vydáme se na cestu na severovýchod  kolem řeky Matanuska až ke stejnojmennému ledovci, kde vás za hezkého počasí čekají dechberoucí výhledy na panenskou přírodu s nekonečnými lesy, vysokými horami, ledovcem a nekonečným oceánem v pozadí.

Později odpoledne se od ledovce vydáme na nádhernou takřka vyhlídkovou cestu na sever, do Talkeetna, na dohled národního parku Denali. V Talkeetně a okolní divočině si každý najde něco pro pěší průzkum. 

3. den: TALKEETNA
Asi hodinu cesty od Talkeetny se nachází fenomenální systém stezek, úchvatné scenérie a více divoké zvěře. Oblast South Denali je známá především díky nádherným výhledům na Denali, množstvím divoké zvěře a nejsevernějšímu boreálnímu lesu na světě. Kombinace bohaté půdy, tahů lososů a mírného klimatu činí oblast Jižní Denali obzvláště svěží a úrodnou. Lesy překypují divokými květinami, bobulemi a nadměrnými rostlinami. Nížinné stezky vás zavedou podél lososích potoků, kde se krmí medvědi, křišťálově čistých jezer, kde hnízdí lososi a labutě.

Denali National Park and Preserve s rozlohou 24 585 km² leží ve vnitrozemí státu Aljaška. Nejvyšší horou je Denali (Mount McKinley) – 6 196 m. A právě od této hory byl odvozen název parku, který znamená v jazyce původních indiánů kmene Athabaska „the high one“, tedy vysoká.
Park je domovem mnoha aljašských ptáků i savců. Zahlédnout lze medvěda grizzlyho či medvěda černého, stáda polárních sobů karibu, ovce aljašské, pasoucí se losy, vlka šedého a mnoho dalších. Menší zvěř tu zastupují svišti, veverky, bobři, pišťuchy a zajíci.

4. den: TALKEETNA - KENAI
Ráno vydáme se na cestu směr na jih do městečka Soldotna a Kenai na západě poloostrova.
Krásné výhledy na hory nás čekají v Kya's Bane, Tern Lake Pullover a kolem Cooper Landing, kde si v případě volného času vyšlápneme k vodopádu u Juneau Creek Falls.

5. den: KENAI - HOMER

Dnes vás čeká plný den objevování, výšlapů nebo i většího - leteckého - dobrodružství.
Celý den strávíme výlety po západní straně poloostrova, v případě dobrého počasí se vydáme do drsného městečka Homer, kde jsou skvělé podmínky pro rybaření, zejména halibutů a také se odtud dá udělat pěkný výlet lodí do Kachemak Bay a odlehlého městečka Sedovia obklopeného divokou přírodou a horami.

Pro zájemce zprostředkujeme výlet hydroplánem.
Výlety za pozorováním a fotografováním medvědů na Aljašce patří nejoblíbenějším a nejžádanějším dobrodružstvím. Dnes budete mít možnost se vydat hydroplánem do některých vzdálených a běžně nepřístupných oblastí pro pozorování medvědů, ať už se to týká míst od potoků pro zaručující lov lososů až po břehy mnoha odlehlých jezer. Fotografové i milovníci přírody se sem rok co rok vracejí, aby se podívali na tyto obry této úchvatné divočiny.Na přání vám zprostředkujeme tyto výlety (vždy minimálně 3 osoby):

Wolverine Creek
Krátký přelet přes Cook Inlet, kde se spolu s průvodcem nalodíte na otevřený skif a pak se vydáte na motor kolem břehu jezera Big River Lakes poblíž Wolverine Creek. Tuto oblast často navštěvují medvědi, kteří zde loví lososy. Na vodě budete asi 5 hodin, pak odletíte zpět na základnu v Nikiski.

Crescent Lake
JezeroCrescent Lake naúpatí hory Mt Redoubt je velmi malebná lokalita a po příchodu tahu lososů se zde skvěle pozorují medvědi. Ten obvykle probíhá koncem června až začátkem července a trvá přibližně do třetího týdne v září. V této lokalitě občas kombinujeme rybaření a pozorování medvědů na jedné výpravě a funguje to! Rybařit můžete bez příplatku, ale musíte nám to oznámit předem.Výlet trvá něco málo přes 6 hodin, včetně doby letu, a na lokalitě jste 5 hodin. V místě se pohybujeme na otevřených skifech.

Zátoka Chinitna
Tato varianta je také skvělá, pokud je váš čas omezený, a zahrnuje skvělý přelet při přeletech nad a zpět. Letadlo přistane na pláži a k vyhlídkovému místu uvnitř hranic Národního parku Lake Clark je to jen kousek. Po hodině strávené na zemi nastoupíte do letadla a odletíte zpět. Při letu se proletíte kolem hor Redoubt a Iliamna, aktivních sopek, které jsou součástí pacifického ohnivého kruhu. Ze vzduchu uvidíte medvědy a možná i velryby ve vodách Cookova zálivu. Celková doba výletu je asi 3 hodiny.

6. den: KENAI - SEWARD
Přejezd do Sewardu nacházejícího se u moře v zálivu Resurrection Bay v překrásné krajině plné fjordů a ledovců. Cesta vede nádhernou přírodou a my se zastavíme v průsmyku Moose Pass kde lze v Moose Creek spatřit lososy.

Odpoledne možnost výletu na kajaku u ostrova Fox (nutné objednat předem při rezervaci zájezdu). Ten vám umožní prožít několika hodinové pádlování na ostrově Fox Island. Ostrov Fox Island, který se nachází u zálivu Resurrection Bay pouhých 12 námořních mil od Sewardu, je kouzelnou směsicí deštného pralesa mírného pásma, útesů, mořských stěn, chráněných zátok a dlouhých oblázkových pláží. Okolní vody překypují bohatým mořským životem včetně lachtanů, mořských vyder, kosatek a velryb. Nad nimi často létají sokoli stěhovaví a orli bělohlaví.
Pokud se rozhodnete pro "free" verzi, vypravíme se společně na pěší výlet k Exit Glacier, případně jiné lokality v okolí Sewardu.

7. den: SEWARD
Jestliže navštívíte Seward, je skoro povinností výlet lodí do národního parku Kenai Fjord National Park. Dnešní den prožijeme den na palubě nejoblíbenější plavby po divoké přírodě a ledovcích na Aljašce. Společně prozkoumáme divokou přírodu a ledovce národního parku Kenai Fjords.
Celá cesta zabere kolem 8 hodin a vydáme se do vzdálených a hlubokých fjordů a k několika ledovcům. Cestou bude mnoho příležitost obdivovat divokou a nedotčenou přírodu a šance spatřit krmící se velryby (nejčastěji keporkaky). Šance jsou v tuto roční dobu velmi vysoké.

8. den: ANCHORAGE > ODLET nebo PRODLOUŽENÍ
Návrat do Anchorage. Pro ty, kteří s s námi vydali na 9 denní cestu dnes odletí zpět do Evropy (přílet do Prahy 9. den).


9. den: ANCHORAGE (VARIANTA S PRODLOUŽENÍM) ----- detaily a cenu upřesníme na vyžádání
Pokud jste se rozhodli s námi zůstat ještě několik dalších dní, naše dobrodružství pokračuje dál.
Dnešní den lze strávit buď poznáváním a výlety do širokého okolí Anchorage (zdarma), nebo se vydat na letecký výlet (není v ceně) Jejich obvyklá výše se pohybuje kolem 25 tis. Kč za osobu. Přesnou cenu Vám na na přání ověříme).

Vidět Aljašku z malého letadla letícího nad vrcholky hor, divokými lesy a mořem je ale něco, na co nikdy nezapomenete.

HYDROPLÁNEM DO BROOKS FALLS
Letecký výlet za medvědy do slavné oblasti Brooks Falls v odlehlém národním parku Katmai.
Po přistání na vodní hladině u Brooks Falls se vypravíme na lávku za medvědy, kteří zde v době tahu lososů (od konce června do začátku srpna) loví pod malým vodopádem. Jedinečný zážitek, který se vám natrvalo vryje do paměti - zde budete mít jen několik metrů od sebe divoké a hladové medvědy. Ale nebojte se, místní ranger je vždy na blízku. Večer návrat zpět do Anchorage.

ZA MEDVĚDY DO ZÁTOKY CHINITNA
Zátoka Chinitna Bay se nachází na jižním konci národního parku a rezervace Lake Clark a je domovem mnoha medvědů hnědých, kteří se sem chodí krmit na bílkoviny bohatými ostřicemi, hojnými škeblemi a lovit lososy. Poslechněte si vyprávění odborného průvodce o místních medvědech a jejich rodinách. S průvodcem pojedete do míst, kde jsou medvědi hnědí nejaktivnější. Jakmile dorazíte na nejlepší místo, vystoupíte z autobusu a budete svědky toho, jak tato nádherná zvířata hrabou škeble, sluní se na pláži nebo se krmí na louce či v zátoce. Budete žasnout nad obrovskou hmotností samců medvěda hnědého a zamilujete si mláďata, která spolu zápasí a hrají si.

POZOROVÁNÍ MEDVĚDŮ V NÁRODNÍM PARKU LAKE CLARK
Vychutnejte si hodinu a deset minut trvající ohromující vyhlídkový let hydroplánem z Anchorage do národního parku a rezervace Lake Clark. Váš zkušený pilot přistane u Redoubt Mountain Lodge nacházející se u neuvěřitelně modrého jezera Crescent Lake, kde strávíte celý den. Po příjezdu se setkáte se svým znalým průvodcem pro pozorování medvědů, který vás na krytém pontonovém člunu doprovodí do oblastí u jezera, kde se medvědi živí třením divokých aljašských lososů.

Národní park a rezervace Lake Clark, který se nachází u pramenů Bristolského zálivu, je ztělesněním aljašské divočiny. Park o rozloze čtyř milionů akrů zahrnuje sopky, rozeklané hory, ledovce, divoké řeky, vodopády a rozmanité populace aljašských divokých zvířat. Na návštěvu jednoho z nejnepřístupnějších amerických národních parků nikdy nezapomenete!

PLAVBA PO PRINCE WILLIAM SOUND
Vydejte se na palubu jedné z nejoblíbenějších plaveb po divoké přírodě a ledovcích na Aljašce. Prozkoumáte divokou přírodu a ledovce v oblasti známé jako Prince William Sound.
Prince William Sound se pyšní jednou z největších koncentrací přílivových ledovců na světě. Fjordy College a Harriman poskytují působivý panoramatický pohled na tyto velkolepé ledovce sahajících z hor až do slané vody Pacifiku.
Během plavby spatříte bezpočet mořských živočichů a stěhovavých ptáků, takže je pravděpodobné, že na plavbě uvidíte mnohem víc než jen ledovce! Časté jsou tu mořské vydry, tuleni, orli bělohlaví. V Soundu žije pět druhů divokých aljašských lososů. A kde jsou ryby tam jsou i velryby a medvědi! Na plavbě 26 Glacier Cruise není neobvyklé vidět kosatky, keporkaky, lachtany, medvědy, sviňuchy Dallovy a stěhovavé ptáky.

10.-11. den: NÁVRAT ZPĚT DOMŮ

Cena zahrnuje

- letenku v optimální knihovací třídě s kabinovým zavazadlem v hodnotě 25000 Kč. Příplatek za odbavené zavazadlo na vyžádání.
- 7x ubytování ve hotelech, lodžích, B&B, případně AirBnB (vlastní ložnice, společné prostory)
- kompletní doprava během celého zájezdu naším vozem
- plavba po n.p. Kennai
- český průvodce
- vstupy do národních parků
- zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

- poplatek za odbavené zavazadlo
- stravování
- výlety které nejsou uvedeny v programu
- vstupní povolení ESTA. Na přání zařídíme.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Havajské ostrovy za přírodou, odpočinkem i poznáním - Poznávací zájezdy | USA, Havaj, Bahamy

Havajské ostrovy za přírodou, odpočinkem i poznáním

84 500 Kč 9

Poznejte krásy havajských ostrovů - tropický Kauai, nádhernými plážemi obklopený Maui, Oahu s hlavním městem Honolulu, ikonickou pláží Waikiki, ale i přístavem Pearl Harbour.
Zájezd lze okořenit i dalším ostrovem - např. sopečným Big Island, zastávkou v kosmopolitním San Franciscu, Los Angeles, nebo i dalších amerických destinacích jako třeba Las Vegas a s výlety do národních parků, zastavit se v New Yorku, nebo zkombinovat třeba s kanadským Vancouverem.

Detail Termíny a ceny +
USA - Havaj - Francouzská Polynésie (Moorea / Bora Bora) - Poznávací zájezdy | USA, Havaj, Bahamy

USA - Havaj - Francouzská Polynésie (Moorea / Bora Bora)

184 750 Kč 16

Exklusivní poznávací a pobytový zájezd, který vám zprostředkuje krásy havajských ostrovů (Maui, Kauai a Oahu - za příplatek Big Island) a odpočinek a relax na nejkrásnějších plážích ve Francouzské Polynésii - na ostrově Moorea nebo Bora Bora (za příplatek kombinace obou, možnost prodloužení pobytu, nebo i přidání dalších ostrovů). Zájezd je lehce okořeněn i zastávkou v kosmopolitním San Franciscu, s možností zastavit se i v Los Angeles, nebo i dalších amerických destinacích (Las Vegas, národní parky atd.).

Detail Termíny a ceny +
Aljašská odysea a po stopách zlatokopů na Yukonu s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | USA, Havaj, Bahamy

Aljašská odysea a po stopách zlatokopů na Yukonu s českým průvodcem

177 500 Kč 14

Velikost skupiny - maximálně 6 cestovatelů + český průvodce (pro uzavřené skupiny - rodiny, přátelé apod. možnost vyžádat menší i větší počet, případně jiný termín, nebo okruh).

Čeká nás okruh Aljaškou z Anchorage na jih do Sewardu, kde budete mít možnost vydat se na plavbu za ledovci a velrybami do Resurrection Bay. Pak se přesuneme do Whittier a poplujeme po aljašském klenotu Prince Willam Sound až do městečka Valdez. Pak se vydáme divočinou až k národnímu parku Wrangell-St. Elias, kde nás čeká jeden největších aljašských parků a ohromné pohoří. Odtud se vypravíme na sever až do Fairbanks. Jeho poloha v blízkosti Arktického kruhu dává možnost pozorovat polární záři a historicky bylo Fairbanks centrem zlaté horečky. Naším dalším cílem pak bude jedinečný národní park Denali, odkud se nám naskytnou výhledy na nejvyšší horu Severní Ameriky, a následně Talkeetna v jižní části parku, kde nás čeká další poznávání okolní divoké přírody.


Ve druhé části naší dobrodružné výpravy přeletíme z Anchorage do hlavního města Aljašky Juneau obklopeném ohromující přírodou, včetně fjordů, hor a lesů a neskutečným ledovcem Mendenhall. Juneau je jedním z mála hlavních měst na světě, které není dostupné po silnici, pouze lodí nebo letadlem. Tady nasedneme na další loď a poplujeme až do Skagway. Tato trasa nabízí úchvatné výhledy na aljašské fjordy, ledovce a nádhernou přírodu. Skagway je malebné městečko s historickým centrem zlaté horečky a také výchozí branou do vnitrozemí a Yukonu. Odtud se vydáme historickou železnicí White Pass Yukon Route do Whitehorse. Cesta železnicí prochází malebnou krajinou plnou skalnatých útesů, divokých řek, úchvatných hor, vodopádů, starých mostů a historických stanic. Na závěr našeho putování po Aljašce a Yukonu prozkoumáme Whitehorse, které sehrálo klíčovou roli během zlaté horečky v 19. století. Zde bylo vyhlášené naleziště zlata, což přitahovalo tisíce hledačů zlata. Naší poslední zastávkou bude Britská Kolumbie a kosmopolitní Vancouver, kam se přesuneme letecky a kde strávíme poslední den a večer.


Aljaška i Yukon nabízí nekonečný příběh přírodní krásy, který čeká, až ho objevíte. Náš průvodce bude tím vaším nejlepším parťákem pro poznávání této nádherné a odlehlé části světa.

Detail Termíny a ceny +
loading