facebook
USA - Havaj - Francouzská Polynésie (Moorea / Bora Bora) -

USA - Havaj - Francouzská Polynésie (Moorea / Bora Bora)

16 nocí od 184 750 Kč
USA, Havaj, Bahamy, Poznávací zájezdy

USA - Havaj - Francouzská Polynésie (Moorea / Bora Bora)

Exklusivní poznávací a pobytový zájezd, který vám zprostředkuje krásy havajských ostrovů (Maui, Kauai a Oahu - za příplatek Big Island) a odpočinek a relax na nejkrásnějších plážích ve Francouzské Polynésii - na ostrově Moorea nebo Bora Bora (za příplatek kombinace obou, možnost prodloužení pobytu, nebo i přidání dalších ostrovů). Zájezd je lehce okořeněn i zastávkou v kosmopolitním San Franciscu, s možností zastavit se i v Los Angeles, nebo i dalších amerických destinacích (Las Vegas, národní parky atd.). 

 

Videogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Poznejte západní pobřeží USA - San Francisco, Los Angeles, nebo i např. Seattle, Las Vegas. Program cesty vám rádi na míru upravíme.
  • Každý ostrov je jiný a zcela unikátní - poznejte to nejlepší z Havaje a nechte se unést krásou a bohatostí tichomořské přírody.
  • Francouzská Polynésie - nechte se hýčkat na nejkrásnějších plážích na planetě, v tyrkysových lagunách, na ostrůvcích "motu" a s tropickou přírodou za vašimi zády.
  • Umíme pro Vás zkombinovat cestu s dalšími ostrovy jako Raiatea, Tahaa, Rangiroa, nebo Markézy.
  • Zaručujeme, že Vaše vysněné zážitky budou skutečné a ne jen popsané z katalogu nebo líbivých fotografií.

1.-2 den: PRAHA - SAN FRANCISCO
Poznejte  San Francisco a slavný Golden Bridge, Alcatraz  China Town. Prožijte dva vzrušující kalifornské dny.
Navštivte nejznámější památky San Francisca a jeho okolí jako je pevnost Alcatraz a most Golden Gate či skvělé Chinatown. Můžete si udělat výlet do sídla spol. Apple v Cuppertinu, do sekvojového lesa Muir Woods, nebo si prodloužit pobyt a vypravit se třeba až do n.p. Yosemite.

3.-6. den: SAN FRANCISCO - HAVAJ (ostrov Maui)
Poznejte no ka oi“ - nejlepší místo na světě, stovky kilometrů bělostných pláží, Národní park Haleakala nebo Iao Valley. Relaxujte a užívejte si! Na ostrově Maui strávíte 3 noci, během kterých můžete podnikat mnoho výletů nejen po ostrově, ale i na širý oceán, třeba za šnorchlováním k atolu Molokini, za potápěním, pozorováním velryb, nebo třeba i surfováním. Během pobytu na ostrově budete mít k dispozici auto, takže můžete podnikat výlety kdykoliv budete chtít. 

6.-9. den: HAVAJ (ostrov Kauai)
Zažijte divokost a krásnu nejmenšího ze 4 hlavních havajských ostrovů - věčně zelený ostrov Kauai, ohromné kaňony a útesy i pohodové malé pláže. Během pobytu na ostrově budete mít k dispozici auto, nebudete se muset tedy nijak omezovat v "průzkumu" ostrova.
Přezdívka ostrova je Ostrov zahrad. Zelené jsou zde i hory a v případě, že jste viděli filmy Jurský park nebo Šest dní sedm nocí (kromě mnoha dalších filmů natočených na Kauai), vás obrazovka nebo filmové plátno opravdu neklamou. Vše je jak velký Jurský park.
Najdete zde také „Velký kaňon Pacifiku“ - Waimea Canyon. Krásné místo, kde můžete udělat mnoho fotek. Má cihlově červené stěny, které jsou pokryté temně zelenými keři a v celé své kráse spadají do hlubin.
Úchvatný je také pohled na známé pobřeží zvané Na Pali. Vysoké útesy pokryte hustou džunglí se tyčí nad azurové modrým oceánem… to Vám doslova vezme dech!

9.-11. den: HAVAJ (ostrov Oahu)
Poznejte Honolulu, jeho slavnou pláž Waikiki, kráter Daimond Head, ale i pohnutou historii 2. světové války v Pearl Harbour. I na tomto ostrově budete mít k dispozici vůz, takže si ostrov můžete užit takřka bez omezení.
Oahu je nejvyspělejší ostrov z celého souostroví. V okolí Honolulu uvidíte spíše dálnice a výškové budovy, ale o trochu dál začínají ananasové pole a úchvatné hory. Můžete zde strávit den, nebo třeba týden a nebudete se nudit. Pokud budete zažít Honolulu déle než na 3 dny a 2 noci, stačí nám říci a my vám pobyt zde prodloužíme.
Určitě si ale nechte čas na Pearl Harbou, ikonickou sopku Daimod Head a stejně vyhlášenou pláž Waikiki.

12.-17. den: FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE
Prožijte skutečně nejlepší dovolenou svého života na nejkrásnějších ostrovech a plážích ve Francouzské Polynésii.
Vyberte si z naší předpřipravené nabídky 3 nebo 4* rezortů na ostrově Moorea nebo Bora Bora (možnost kombinace obou dvou ostrovů, prodloužení pobytu, přidání dalších ostrovů, volba jiného rezortu a pod.).

V základní nabídce jsme si pro vás připravili pobyt na 1 noc na Tahiti po příletu z Havaje, dále pak 4 noci na nádherném ostrově Moorea (nachází se cca 30 minut plavby od Tahiti a jeho krása včetně pláží je plně srovnatelná s Bora Bora), nebo 4 noci na ikonickém ostrově Bora Bora, který je vzdálen cca. 50 min. letu z Tahiti. Na závěr pobytu vás čeká opět 1 noc na Tahiti (kvůli rannímu odletu zpět domů). 

Ubytování na Tahiti: celkem 2 noci
3*: Hotel Tahiti Nui
4*: Intercontinental Resort Tahiti & Spa

Ubytování na ostrově Moorea: 4 noci
3*: Moorea Beach Lodge
4*: Sofitel Moorea Ia Ora Beach Resort

Ubytování na Bora Bora: 4 noci
3*: Maitai Polynesia
4*: Intercontinental Le Moana Bora Bora

17.-18. den: NÁVRAT DOMŮ
Odlet zpět domů s mezipřistáním v USA.Na zpáteční cestě se můžete zastavit v Los Angeles, nebo si pobyt prodloužit o další lokality např. Las Vegas, New York a pod.

Cena zahrnuje

- letenky na trase Praha - San Francisco - Maui - Kauai - Honolulu - Tahiti - Los Angeles - Praha v optimální knihovací třídě s příručním zavazadlem. Odbavené zavazadlo za příplatek.
- letištní taxy
- 2 noci v San Franciscu, 3 noci na ostrově Maui a Kauai, 2 noci na ostrově Oahu (Honolulu). Ubytování ve osvědčených 3* hotelech v bez stravování 
- 6x ubytování ve 3* nebo 4* hotelech v Polynésii (4x Moorea nebo Bora Bora a 2x Tahiti) se snídaní, kromě poslední noci v Papeete.
- veškerou dopravu/transfery ve Francouzské Polynésii, včetně dopravy lodí, dopravy do hotelu, přístavu, letiště a pod.
- pronájem vozů střední kategorie včetně pojištění na ostrově Maui, Kauai a Oahu. Při vyzvednutí vozu v autopůjčovně je klient povinen předložit kreditní (ne debetní) kartu pro zaplacení depozitu, bez ní nebude vůz vydán.
- přivítání naším místním zástupcem na Tahiti
- 24 hod. asistenci našeho lokálního partnera a naši tel. asistenci Marco Polo během celé pobytu
- pojištění CK proti úpadku
- zákonný odvod do garančního fondu cestovních kanceláří

Cena nezahrnuje

- volitelné pojištění a připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu) 
- vízum do USA (nutné), za poplatek zajistíme
- místní pobytové taxy (resort fee) v USA - platí se v hotelu
- místní taxu ve Fr. Polynésii:1,26 až 1,68 EUR na 1 os/noc – platí se při odjezdu z hotelu
- poplatky za odbavená zavazadla do podpalubí
- poplatky za parkování a pohonné hmoty pronajatého vozu.

1. den: PRAHA - SAN FRANCISCO

Odlet z Prahy do San Franciska.
Ubytování na 2 noci v centrální části San Francisca.2. den: SAN FRANCISCO

Volný program. Navštivte nejznámější památky San Francisca a jeho okolí jako je pevnost Alcatraz a most Golden Gate či skvělé Chinatown.

V San Franciscu Vám můžeme nabídnout výlet jak s místním anglicky mluvícím průvodcem, tak a vyžádání i s česky mluvícím průvodcem. Fakultativně se můžete vydat i na výlet do nedalekého národního parku Yosemite, nebo Sequoia.
3. den: SAN FRANCISCO - HAVAJ (ostrov MAUI)

Odlet na Maui.

Aloha and welcome to Hawaii!

Maui je známý pro svou nádhernou tropickou přírodu, hezké pláže a krásné přírodní parky, kterému vévodí sopka Haleakala. Po příletu vypůjčení vozu na letišti, kategorie Standard, typ: Ford Focus nebo podobný, s pojištěním (GPS za příplatek). Odjezd do hotelu.
Ubytování na 3 noci.

Ostrov Maui je, jak říkají místní obyvatelé, „no ka oi“, nejlepší místo na světě. Druhý největší ostrov celého Havajského souostroví si tento superlativ určitě zaslouží. Snad všichni návštěvníci ostrova souhlasí s domorodci, ano, Maui je země neporovnatelné krásy. Vedle stovek kilometrů bělostných pláží nabízí tento čarokrásný ostrov vše, co si i ten nejnáročnější turista může přát.
Stejně jako na většině Havajských ostrovů i Maui je oblíbeným rájem potápěčů a šnorchlování. Pokud neholdujete ani jedné možnosti, možná váš potěší výlet lodí s proskleným dnem či oceánské centrum Maui, kde naleznete různé druhy tropických ryb.
Nejlepší windsurfaři se sjíždějí na pláž Hookipa, kde je můžete pozorovat i ty největší hvězdy tohoto sportu. Mezi další oblíbené aktivity patří rybaření, pěší turistika a výlety do okolí a také cykloturistika. Jednou z nejtěžších tratí je sjezd ze sopky Haleakala.
Vynechat byste během svého pobytu určitě neměli Národní park Haleakala a Iao Valley. Rozloha parku je 122,15 km². Dominantou je spící sopka Haleakala (East Maui) s nejvyšším bodem ve výšce 3 055 m.
4.-5. den: MAUI

Individuální program, volno k relaxaci na hotelové pláži s výhledem na ostrov Lanai, Molokai či Kahoolawe.
Fakultativně aktivity: potápění, plavba lodí, pozorování velryb, let vrtulníkem, Kajak na oceánu, jízda na koních, ziplining, či výlet lodí na okolní ostrovy Lanai nebo Molokai. Večer Luau (tradiční havajská hostina s hula tanečnicemi), Ulalena (velmi zajímavá show o havajské historii) či jiné možnosti zábavy.6. den: MAUI - KAUAI

Vrácení vozu na letišti a odlet do Lihue na ostrově Kauai. Vypůjčení vozu na letišti: Ford Focus nebo podobný typ, s pojištěním. Ubytování v hotelu na 3 noci.

Kauai je nejstarší a nejmenší z hlavních havajských ostrovů. Kauai má nejdeštivější bod na světě a vody padá na louky blízko u hor často až až. Vysoká vlhkost vzduchu a pravidelný déšť mění obraz ostrova každou minutu a vícenásobná duha je zde na denním pořádku. Přezdívka ostrova je Ostrov zahrad. Zelené jsou zde i hory a v případě, že jste viděli filmy Jurský park nebo Šest dní sedm nocí (kromě mnoha dalších filmů natočených na Kauai), vás obrazovka nebo filmové plátno opravdu neklamou. Vše je jak velký Jurský park. Najdete zde také „Velký kaňon Pacifiku“ - Waimea Canyon. Krásné místo, kde můžete udělat mnoho fotek. Má cihlově červené stěny, které jsou pokryté temně zelenými keři a v celé své kráse spadají do hlubin. Úchvatný je také pohled na známé pobřeží zvané Na Pali. Vysoké útesy pokryté hustou džunglí se tyčí nad azurové modrým oceánem… to Vám doslova vezme dech!7.-8. den: KAUAI

Individuální pobyt na ostrově.
Vydejte se poznat hluboký kaňon Waimea a pokud chcete, aby Váš zážitek dokonalý - rezervujte si let helikopterou, zaručujeme, že to bude dech beroucí podívaná, na kterou budete vzpomínat celý život.
Během několika dní poznejte panenské pláže, vodopády Wailua, vysoké útesy pokryté hustou džunglí tyčící se nad azurové modrým oceánem a další úchvatné lokality.9. den: KAUAI - HONOLULU (ostrov OAHU)

Dnes Vás čeká přelet na nedaleký ostrov OAHU, do známého letoviska Honolulu.Po příletu vypůjčení vozu na letišti a odjezd do hotelu. Ubytování na 2 noci.

Díky klidným vodám a pěkným plážím nese Oahu přezdívku "Shromažďovací Ostrov". Tři milióny let starý ostrov tvoří ekonomické, kulturní i vzdělávací centrum celého státu. Žije zde na 75% všech obyvatel Havaje. Nejvíce turistů navštěvuje tento ostrov, ale na ostatních ostrovech turisté tráví více času. Důvodem k tomu je jejich větší přírodní rozmanitost. Hlavním městem je Honolulu s oblíbenou pláží Waikiki lemovanou hotely. Se západem slunce se nejen podél pláže rozhoří louče, jež navozují nádhernou romantickou atmosféru. Na pláž navazuje sopečný kráter Diamond Head s nádherným výhledem na město.Hlavní atrakcí ostrova je však bezesporu Pearl Harbor, kde se nalézá památník USS Arizona Memorial kde započala 7. 12. 1941 válka mezi US a Japonskem. Pouze sto metrů odsuď se nalézá Mighty Mo - loď, na které se 2.9. 1945 podpisem válka ukončila.10. den: OAHU

Volný program.

Fakultativně např. individuální či skupinový výlet s anglicky mluvícím průvodcem: Pearl Harbour and Island Tour, nebo pouze zajištění vstupenek do Pearl Harbour vč. USS Arizona (nutné objednat dostatečně dopředu) a další výlety ať už skupinové nebo se soukromým průvodcem.

Typ na výlet po Oahu: Nejdříve Waikiki + Pláže. Pak se vydejte se k soše Duke Kahanamoku. Krátká projížďka centrem Honolulu a lekce historie u paláce Iolani a sochy Krále Kamehameha. Dále byste neměli vynechat monument Leahi (Diamond Head) a záliv Hanauma Bay v jihovýchodní části ostrova. V severní části ostrova se zase nachází krásný záliv Waimea Bay. Zde by vás pak mohla zaujmout botanická zahrada. Poté se vydejte k vyhlídce Nuuanu Pali Lookout k návštěvě historického místa, ale hlavně úchvatné vyhlídky na část ostrova s pohořím Koolau. Vyhledávaným místem je také buddhistický chrám Bydo-in ve Valley of the Temples. V jihozápadní části ostrova se nachází lávové pobřeží Kaena point, kde jsou také známé trekové trasy.11. den: HONOLULU - PAPEETE (Tahiti, Francouzská Polynésie)

Odlet na Tahiti ve Francouzské Polynésii.Na letišti v Pepeete vás přivítá náš místní zástupce. Pozdraví se s vámi a předá tradiční náhrdelník z květin. Následuje transfer do hotelu a přenocování.

Francouzská Polynésie – fantastické pláže, azurově modré moře, korálové útesy překypující životem a ostrovy plné rozmanité vegetace. Místo, které synonymem pro ráj na zemi. Tahiti je hlavním městem Francouzské Polynésie a je také výchozím bodem k návštěvě dalších ostrovů.
Ostrov Moorea je vzdálen pouhých 17 km od Tahiti, od kterého je oddělen hlubokým mořským ramenem. Vrcholky sopek zvedající se do výšky se odrážejí v klidné hladině laguny. Dále ostrov Huahine, kouzelný, divoký ostrov ležící 175 km severozápadně od Tahiti, tajemný s jeho ještě velmi živými tradicemi; ve společné laguně leží dvojice ostrovů Raiatea a Taha´a, posvátné ostrovy s úrodnými údolími a přenádherným místem pro vodní sporty. Známý ostrov Bora Bora se svými malými ostrůvky, kokosovými háji lemovanými bílým pískem a korálovými útesy se tyčí nad neuvěřitelně krásnými vodami plnými ryb. A v neposlední řadě sem patří prapůvodní ostrov Maupiti v srdci jeho nefritově zbarvené laguny. Vydat se ale můžete až na Markézské ostrovy, souostroví Tuamotu nebo třeba na 5 a půl hod. letu vzdálený tajemný Velikonoční ostrov.12. den: TAHITI - ostrov MOOREA nebo BORA BORA

---- ostrov MOOREA nebo BORA BORA (případně obojí) dle Vaší volby ----
Dnes Vás čeká plavba na nedaleký ostrov MOOREA (transfer do přístavu, pak cca 30 min plavba na Mooreu a opět doprava z přístavu do hotelu) nebo cca 1 hod. přelet na ostrov BORA BORA (opět veškerá doprava bude zajištěna).

Pobyt ve zvoleném rezortu na 4 noci / 5 dní (fakultativně lze prodloužit).

MOOREA: 
3* rezort: MOOREA BEACH LODGE (více zde)
4* rezort: SOFITEL MOOREA IA ORA BEACH RESORT (více zde)

BORA BORA:
3* rezort: MAITAI POLYNESIA (více zde)
4* rezort: INTERCONTINANTAL LE MOANA BORA BORA RESORT (více zde)
Snídaně


13.-15. den: POBYT NA OSTROVĚ

Volné dny můžete strávit buď jen odpočinkem na některé z vyhlášených pláží, šnorchlováním v laguně za doprovodu nádherných korálových rybek a mořských želv nebo se můžete vypravit za poznáváním jak okolní rozmanité tropické přírody, tak i místní kultury do zdejších vesnic nebo se s pomocí instruktorů potopit hlouběji, do lagun, kde Vás uvítají žraločci či manty. Za cca 60-80 EUR/den je možné si pronajmout vůz a vydat se po vlastní ose a projet si ostrov.

Snídaně


16. den: NÁVRAT NA TAHITI

Během dne Vás čeká návrat na Tahiti a přesun do hotelu, ve kterém strávíte poslední noc v Polynésii.
Snídaně


17. den: TAHITI - LOS ANGELES - PRAHA

Brzy ráno vás čeká odlet do Los Angeles.
V případě zájmu Vám zajistíme pobyt včetně možnosti návštěvy (přeletu) např. do LAS VEGAS s možností odjet ke Grand Canyonu a dalším národním parkům amerického jihozápadu. V opačném případě let pokračuje z Los Angeles zpět do Prahy.18. den: PRAHA

Přílet do Prahy.
CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Aljaška - za divokou přírodou s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | USA, Havaj, Bahamy

Aljaška - za divokou přírodou s českým průvodcem

119 900 Kč 7-11

Připravte se s CK Marco Polo na nezapomenutelné cestování. Jedinečný poznávací, dobrodružný zájezd na Aljašku s českým průvodcem. Velikost skupinky 4 a maximálně 6 osob+průvodce.

Co vás ve zkratce čeká?
- 9denní (nebo i delší) cesta na Aljašce.
- Program plný dobrodružství a aktivních výletů. Vydáme se na výlety k několika ledovcům, na plavbu po Tichém oceánu a národnímu parku Kenai i na výlety u národnímu parku Denali.
- Možnost vydat se za medvědy do velmi odlehlé oblasti n.p. Katmai, zálivu Chinitna, Wolverine Creek, případně Crescent Lake.
- Malá parta do 6 lidí s českým průvodcem, který bude i vaším parťákem a řidičem.

Detail Termíny a ceny +
loading