facebook
Okruh - Objevte severní Vietnam a Sapu s českým průvodcem - Sapa - krajina

Okruh - Objevte severní Vietnam a Sapu s českým průvodcem

10 nocí od 64 900 Kč
Vietnam, Poznávací zájezdy

Okruh - Objevte severní Vietnam a Sapu s českým průvodcem

Zájezd do severního Vietnamu může mít mnoho tváří a podob. Nejen program a ubytování, ale i způsob poznávání se může hodně lišit. Až budete porovnávat různé nabídky, dejte si na některé věci zvlášť pozor. U ubytování nejde jen o hvězdičky (s těmi se dají hrát různí hry), jde hlavně o kvalitu a umístění. Ptejte se na konkrétní hotel, abyste mohli opravdu porovnávat, co kdo nabízí. Stejné je to s lodí - plavba v Halong Bay je dnes téměř za trest, protože je úplně zahlcena masovou turistikou a je proto lepší být v zátoce Lan Ha.  Porovnávejte detaily. 
Náš okruh - Objevte severní Vietnam - propojuje čtyři místa (Hanoj, oblast Ninh Binh, zátoku Lan Ha a Sapu). Na každém místě podtrhujeme odlišnosti a specifika, abyste zažili Vietnam mnoha chutí.  

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Kouzlo historické Hanoje
  • Krajina oblasti Ninh Binh plná skalisek a vodních cest
  • Aktivní den v Ninh Binh - na kole a lodi
  • Plavba zátokou Lan Ha - 2 noci na špičkové lodi se spoustou aktivit
  • Horská oblast Sapa se starodávnými horskými kmeny a úchvatnou krajinou
  • Možnost prodloužení o pobyt u moře
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Odlet z Prahy

2. den - Přílet do Hanoje - Průvodcovaná prohlídka Hanoje 

3. den - Fakultativně: Hanoj a okolí na kole

4. den - Přejezd do oblasti Ninh Binh a historického města Hoa

5. den  - Krajinou Ninh Binh (Tam Coc) na kole a lodi

6. den - Přejezd do přístavu a nalodění na výletní loď - plavba po zátoce Lan Ha 

7. den - Pokračování plavby po zátoce Lan Ha

8. den - dopoledne plavba a odpoledne návrat do Hanoje

9. den - Vzhůru do horské oblasti Sapa - návštěva kmene Red Dao

10. den - Trek do hor a mlžného pralesa

11. den - Odpočinek v horách a návrat do Hanoje 

12. den - Volno v Hanoji a odlet do Prahy

13. den - Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

Zkušeného českého průvodce po celou dobu zájezdu
Letenky na trase Praha Hanoj a zpět.
Transfery dle programu 
Vstupy do památek dle programu
Plavbu v zátoce Lan Ha (2 noci/3 dny) - s plnou penzí
Výlet do horské Sapy - (3 noci / 4 dny) - s polopenzí
Zdravotní pojištění
Zákonné pojištění CK pro případ insolvence
Zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

Vízum - je elektronické a pomůžeme jej vyřídit
Osobní výdaje
Fakultativní výlet - Hanoj a okolí na kole
Spropitné pro místní průvodce a řidiče - 5-10 USD na osobu a den
Připojištění

1. den - Odlet z Prahy do Hanoje
2. den - Přílet do Hanoje - prohlídka města

Vítejte v Hanoji. Po příletu do Hanoje odjedeme do našeho hotelu v centru města. Všude máte blízko a můžete snadno vyrážet do restaurací, barů, obchůdků, na tržiště i k památkám. 

Průvodcovaná prohlídka Hanoje
Odpoledne se vydáme na prohlídku Hanoje, města s dlouhou historií. Architektura města je směsí vlivů starých čínských císařství, koloniální Francie a novodobé socialistické výstavby. Navštívíme všechna tradiční místa navštěvovaná turisty z celého světa - památník Ho Chi Minha, jezero Hoan Kiem s červeným mostem a Želví věží, prastarou knihovnu - univerzitu, chrám Ngoc Son a další. Navíc se vydáme i do uliček, kudy mnoho turistů nechodí, abychom se nadechli atmosféry autentické Hanoje. Do hotelu se vrátíte v podvečer.

Hanoj je kulturní centrum severu Vietnamu. Jeho historie je stará několik století a v centru města je mnoho památek, které vám historii připomenou. Proto volíme pro ubytování centrum města. Máte tak skvělou možnost vyrážet na procházky podle svého uvážení. Všude máte blízko – památky, restaurace, bary, obchody.
Po příletu vás na letišti vyzvedne náš průvodce (anglicky mluvící, na vyžádání německy) a odveze vás do hotelu. Bude asistovat při vašem ubytování. Pokud přiletíte dopoledne, doporučujeme odpoledne využít možnost fakultativního výletu.


Přenocování v Hanoji – Noble Boutique Hotel (3* plus)
Snídaně


3. den - Hanoj a okolí na kole

V programu máte dnes volno, abyste si mohli uspořádat svou návštěvu Hanoje podle svého. Nedaleko vašeho hotelu je tržiště, jste kousek od parků lemujících jezero a kolem jezera je několik památek, které nejsou v programu průvodcované prohlídky Hanoje. Máme ale pro vás lahůdku! Poznejte Hanoj a venkov okolo Hanoje ze sedla kola!

Fakultativně : Průvodcovaná cesta z Hanoje na venkov na kole
Po snídani vyrazíte s naším průvodcem do „garáže“, kde přesednete z auta na kola. Dnešní den prozkoumáte Hanoj a její okolí velmi tradičně – na typickém místním dopravním prostředku minulého století… na kole. Nečeká vás žádná složitá etapa Tour de France, ale pohodová projížďka po okolí Hanoje. Vyrazíte podél Rudé řeky. Cesta vás zavede k mostu Long Bien (dříve se nazýval Paul Dourmer bridge) – byl a je to jeden z inženýrských výdobytků francouzské koloniální éry a tehdejší architektury.

Přejedete přes most a budete poznávat skrytou a neznámou Hanoj – cyklostezka vás dovede mezi pole a políčka se zeleninou a ovocem. Tady bydlí obyčejní lidé, kteří žijí svým venkovským životem a do města přijdou jen prodávat své plody. Vedlejšími cestami mimo město poznáte zelenou Hanoj, vesnice a rýžová pole. Uvidíte zblízka banánovníky, guavu… Budete sami překvapeni, jak zelená Hanoj, jen nedaleko od centra, dokáže být.

Po zhruba 2 hodinách dorazíte do vesnice Bat Trang – malé typické vesničky severního Vietnamu, která je asi 13 km od centra města na druhém břehu Rudé řeky. Bat Trang je proslavená výrobou keramiky a hrnčířství. Sami se o kvalitě zdejších výrobků přesvědčíte. Zdejší ceněné produkty jsou proslavené široko daleko. Vesnici si projdete úzkými uličkami pěšky, abyste objevili místní tržiště, chrám i komunitní centrum. Bat Trang není skanzen, ale opravdové živoucí místo, kde se přiblížíte poznání lokálního způsobu života. Protože bude čas oběda, tak se zastavíte v místní restauraci, kde si dáte oběd a odpočineme si.

Po obědě sednete na kola a šlápnete do pedálů, abyste dojeli zpět do Hanoje. Do centra vás čeká pohodová cca 2-hod jízda.

Přenocování v Hanoji – Noble Boutique Hotel (3* plus)
Snídaně


4. den - Přejezd do oblasti Ninh Binh a památné město Hoa

Brzy ráno po snídani si vás vyzvedne váš průvodce a odjedete na jihovýchod od Hanoje, do oblasti Ninh Binh. Zastavíte se ve starém královském městě Hoa, které bylo sídelním městem v 10 století. Navštívíte chrám King Dinh a průvodce vás seznámí se středověkou historií Vietnamu. Dynastie Dinh vládla v Hoa 41 let a patřila k nejzajímavějším dynastiím na území Vietnamu. Právě z doby této dynastie se traduje jméno Viet, které se spojuje se severními kmeny, začínajícími tvořit národ.
Prohlídnete si i zajímavé jeskyně Mua, ke kterým se vydáte na kole krásnou krajinou, „prošpikovanou“ skalisky.
Vystoupáte na jednu ze skal, Ngoa Long a vychutnáte si nádherný výhled do krajiny.


Přenocování v Tam Coc – Tam Coc Rice Field Resort
Velmi zajímavý venkovský resort. Tady na vás bude dýchat opravdový Vietnam a přitom budete mít výborné zázemí.
Snídaně


5. den - Ninh Binh na kole a lodi

Další aktivní den! Po snídani se vydáte na kolech do okolí Tam Coc. Je to vše po rovině, takže je to vyhlídková jízda velmi zajímavou krajinou. Navštívíte pagodu Bich Dong a pak přesednete z kola do loděk, na kterých budete proplouvat pitoreskní krajinou Ngo Dong, která je často přirovnávána k proslulé zátoce Halong Bay.
Po plavbě se vrátíte ke kolům a bude pokračovat v poznávání oblasti Ninh Binh. Zastavíte se v resortu Thung Nham s nádhernou zahradou plnou květů a ptáků.
V podvečer se vrátíte do hotelu.

Přenocování v Tam Coc – Tam Coc Rice Field Resort
Snídaně


6. den - Nádherná zátoka Lan Ha By

Být v severním Vietnamu a nevidět záliv Halong Bay by prý byl hřích. Ano i ne. Halong Bay je proslulá zátoka a její romantické fotografie kolují po celém světě. Ale už to není, co bývalo. Dnes je Halong Bay zahlcena masovou turistikou a pocit romantiky tu už dávno není reálný. Protože známe Vietnam velmi dobře a snažíme se masové turistice vyhnout, vezmeme vás do zátoky Lan Ha, která je stejně krásná a téměř bez lidí.

Ráno po snídani nás vyzvedne řidič a vyrazíme na krásný dvoudenní výlet na lodi do zátoky Lan Ha Bay. Lan Hay Bay má všechny kvality Dračí zátoky a je v tuhle chvíli téměř bez lidí. Po příjezdu do přístavu se nalodíme na vyhlídkovou loď a vydáme do jednoho z nejkrásnějších koutů Vietnamu - zátoky s přibližně 3000 ostrovy a ostrůvky. Během plavby budeme míjet nejkrásnější scénická místa. Po zakotvení uvnitř zátoky, mezi skalami vystupujícími z moře jako zelené pahorky, můžete využít nabídku aktivit dle možností lodi (kajaky, návštěva plovoucí vesnice, masáže – některé jsou za poplatek). Přenocování na lodi v kajutě zařízené jako malý dvoulůžkový pokoj s toaletou a koupelnou. Večer se podává večeře v restauraci.

Přenocování na luxusní lodi – V´spirit Premier Cruises (4* plus)
Snídaně - oběd - večeře


7. den - Plavba zátokou Lan Ha

Je to den odpočinku na lodi. Ale máte možnost využít aktivit, které loď nabízí – například brzy ráno lekci tai chi na horní palubě, návštěvu ostrova Cat Ba s krásnou pláží a zajímavou vesničkou Viet Hai, návštěvu mlžného pralesa na ostrově, nebo rýžových polí místních farmářů.
Po obědě můžete plout zátokou na kajaku a přiblížit se skalám na dotek.
Nebo můžete jen odpočívat a lenošit na lodi. Díky tomu, že všechny návštěvníky na jednu noc jste nechali daleko za sebou, můžete si užívat romantiku výletní plavby.

Přenocování na luxusní lodi – V´spirit Premier Cruises (4* plus)
Snídaně - oběd - večeře


8. den - Zátoka Lan Ha a návrat do Hanoje

Ráno si můžete zopakovat kurz tai chi. Po snídani pokračuje plavba zátokou Lan Ha, nádhernou přírodní scenerií až zpět do přístavu. Během plavby nás šéfkuchař seznámí s uměním místní kuchyně, předvede malou ukázku vaření a nakonec si dáme oběd. Po obědě se vrátíme do Hanoje

Přenocování v Hanoji – Noble Boutigue Hotel
Snídaně - oběd


9. den - Vzhůru do horské Sapy

Brzy ráno po snídani se vydáme na dlouhou cestu do hor, až ke známému mostu Thanh Phu Bridge. Odtud budeme pokračovat do vesnice Nam Cang. Prohlédneme si vesnici a přejdeme privátní most do Nam Cang Riverside Lodge, kde budeme ubytovaní. V resortu máme oběd a chvilku odpočinku.
Po obědě vyrazíme na pěší túru, která nás povede oblastí horského kmene Red Dao. Krásná horská krajina nás překvapí svými barvami i výhledy. Túra bude trvat cca 2,5 hodiny. Pak se vrátíme do resortu a budeme odpočívat. Večeře se podává v rezortu.

Přenocování v horách – Nam Cang Riverside Lodge
Snídaně


10. den - Trek v horách

Po snídani vyrazíme na trek do mlžného pralesa. Divoká horská krajina, stále zavlažovaná nočními dešti a mrholením, je náročná, ale tempo přizpůsobíme našim schopnostem. Námaha bude odměněna nádhernými výhledy a pobytem v divoké přírodě.
Před obědem se vrátíme do rezortu a trochu si odpočineme. K dispozici je i bazén s výhledem do údolí. Po obědě se přesuneme do další horské lokality.

Přenocování v horách – Topas Ecolodge
Snídaně - večeře


11. den - Relax v horách a návrat do Hanoje

Dnes dopoledne je volno. Ti co nevydrží chvilku na místě, mohou odjet do městečka Sapa nebo se mohou vydat (fakultativně) s místním průvodcem na nejvyšší horu Indočíny Mt. Fansipan (3143 m.n.m.) – na vrchol vede lanovka.
Odpoledne (kolem 15. hodiny) se vydáme zpět do Hanoje.

Přenocování v Hanoji – Noble Boutigue Hotel
Snídaně


12. den - Hanoj a odlet

Volno v Hanoji. Podle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy
Snídaně


13. den - Přílet do Prahy

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700