facebook
Severní Argentina - luxusně a s průvodcem -

Severní Argentina - luxusně a s průvodcem

10 nocí
Argentina, Poznávací zájezdy

Severní Argentina - luxusně a s průvodcem

Okruh s privátním anglicky/španělsky mluvícím průvodcem (český průvodce na vyžádání) po krásách severní Argentiny s privátní dopravou, luxusním ubytováním a intenzivním programem plným poznávání. Čeká vás:
* Buenos Aires s prohlídkou města a možností vyrazit na argentinské Tango do luxusního podniku
* Iguazu - jeden ze zázraků přírody, více jak 200 vodopádů a hřmící Ďáblův chřtán na hranicích Argentiny a Brazílie
* Salta - koloniální město zasazené do polopouštní krajiny s úchvatnými skalními formacemi
* Cachi - malé městečko v nádherném údolí Calchaquies s horami a vinicemi kolem
* Cafayate - vyhlášená vinařská oblast s krajinou posetou červenými skalami a kaňony roztodivných tvarů
* Purmamarca - historické incké a koloniální městečko založené conqistadorem Hernandem de Lermou v roku 1582
* Quebrada de Humahuaca -  horské údolí s inckými památkami

- Cestu lze zorganizovat od 2 osob s anglicky mluvícím průvodcem v jakémkoliv termínu. Pro detaily nás prosím kontaktujte na info@marco-polo.cz

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Jedny z nejkrásnějších vodopádů světa - prohlídka z argentinské i brazilské strany
  • Cesta skrze province Salta, Jujuy a Tucumán - vinice, hory, polopouště
  • Nejjižnější oblast obývaná Inky: Pukara de Tilcara

1. den: ODLET  DO ARGENTINY
Společný odlet do Buenos Aires.

2. den: BUENOS AIRES
Přílet do Buenos Aires. Ubytování a odpoledne nás čeká prohlídka města - poznáte jeho historii i současnost. Jeho charakter, který mu dávají obyvatelé pocházející s různých koutů světa a díky němu je nespoutané jako proslulé tango.
Elegantní, starosvětské město s nádechem Paříže a Londýna, se špetkou newyorského kosmopolitismu a velkou dávkou italské bujnosti, které má také silný latinskoamerický charakter a jedinečné argentinské prvky, jako jsou bary s tangem. Všechno je tu velkolepé, v měřítku vhodném pro krále: Nueve de Julio avenue patří k nejširším na světě, hřbitov je tak přepychový, že zabírá jednu z nejluxusnějších částí nejluxusnější čtvrti, a celé město má výhled na nejširší řeku na světě. Buenos Aires nikdy nezklame.

Večer možnost zajíst si na skvělé představení tanga s večeří ve vyhlášené restauraci El Aljibe.
Ubytování ve 4* hotelu Grand Brizo Buenos Aires 

3. den: BUENOS AIRES > IGUAZU
Dnes odlet na sever, k brazilským a paraguayským hranicím do Puerto Iguazu, kde nás v následujících dnech čeká jeden z největších zázraků přírody - mohutné a rozlehlé vodopády Iguazu.
Puerto Iguazu je klidné město ležící na soutoku řek Iguazu a Parana. Mohutné vodopády Iguazu, vyhlášené za jeden z nových sedmi divů světa, jsou jednou z nejpůsobivějších památek na světě. Iguazu jsou vyšší než Niagarské vodopády a dvakrát širší, má 275 kaskád rozprostřených na třech kilometrech podél toku řeky na hranicích Brazílie a Argentiny. Vyhlídky z obou stran nabízejí různé pohledy na tuto jedinečnou živou a barevnou podívanou.

Ubytování na 3 noci ve 4* Panoramic Grand Hotel, který leží přímo u řeky Paraná.
Stravování v ceně: snídaně

4. den: VODOPÁDY IGUAZU - ARGENTINSKÁ STRANA
Vychutnejte si celodenní návštěvu argentinské části národního parku Iguazu Falls. Tato část parku nabízí jedinečný kontakt s přírodou, protože se dostanete jen pár kroků od hřmících kaskád. Při procházce po lávkách a cestách pocítíte blízkost vodopádů a budete pozorovat jejich nádhernou vegetaci, ptáky a motýly. Nepromokavé oblečení je nezbytné, protože za to, že se dostanete do takové blízkosti vodopádů, musíte zaplatit nemalou cenu! Vypravíme se i po lávkách nad řekou až nad samotný Ďáblův chřtán, odkud padá do hloubky nepředstavitelné množství vody.

Stravování v ceně: snídaně

5. den: VODOPÁDY IGUAZU - BRAZILSKÁ STRANA
Dnes se vypravíme na prohlídku brazilské strany vodopádů. Vodopády jsou srdcem a hlavní atrakcí národního parku, rozlehlým pralesem tvořeným tropickými dřevinami. Je také domovem řady vzácných ptáků, jako jsou makakové, tukani a papoušci, a také opic, krokodýlů, pásovců a jaguárů. Z Brazilské strany se vám otevře panoramatický, dechberoucí pohled na desítky jednotlivých vodopádů na argentinské straně.

Stravování v ceně: snídaně

Doporučujeme navíc objednat výlet lodí pod vodopády (za příplatek).

6. den: IGUAZU > SALTA > CACHI
Vítejte na severozápadě!
Severozápad, zahrnující provincie Salta, Jujuy a Tucumán, je stále skrytým pokladem Argentiny. Půvab a charakter tohoto regionu spočívá v kultuře a folklóru jeho obyvatel, v architektuře malých měst, v tradicích a zvycích, které jsou přítomny na trzích, v jídle, hudbě a náboženských slavnostech. Mísí se zde předkolumbovská civilizace a španělská koloniální minulost. Tato oblast, známá svými nádhernými přírodními scenériemi a osadami, kde jako by se zastavil čas, dává hostům možnost vrátit se do dob kolonizace. Město Salta, které je vstupní branou, je nejzachovalejším španělským koloniálním městem v Argentině. Poušť, kaktusy, vysokohorská solná jezera, yungy, lamy. Čeká vás neuvěřitelná pestrost barev, podnebí a aktivit.

Město Salta necháte za sebou a vydáte se objevovat údolí Calchaquí: tato údolí byla osídlena Španěly v polovině roku 1600 po téměř 80 letech intenzivních bojů proti komunitám Calchaquí. Bude to nezapomenutelná cesta regionem, který byl formován bouřlivou předinckou a koloniální historií, v dramatických scenériích formovaných větrem a sluncem; městečky z cihel adobe, které nás přenesou do vzdálených časů.

První část cesty vede zeleným údolím kolem řeky Rio Escoipe. Jakmile se od řeky odkloníte, svěží krajinu se zelenými kopci vystřídá, sušší n.p. Valle Encantado a kdyže se ocitnete u n.p. Los Cardones, změna nemůže být větší - andská pouštní krajina s kaktusy, planiny se zakrslou travou a kopci za nimiž se zvedají zasněžené Andy. Zde pocítíte řídký vzduch ve výšce 3 400 m n. m. a budete mít šanci pozorovat kondory.

Ubytování v v Cachi v 4* rustikálním hotelu La Merced del Alto Hotel Boutique
Stravování v ceně: snídaně

7. den: CACHI > CAFAYATE
Po snídani se vydáme se na cestu na jih podél And. Projedeme tradičním tkalcovským městečkem Seclantás a budeme pokračovat do Molinos, koloniálního města. V Molinos si prohlédnete historickou část města a poté pojedeme necelou hodinu po prašné cestě do Colomé, města známého svým vínem a starobylou kulturou. Cesta dále do do Cafayate vede známou vysokohorskou vinařskou oblastí (možnost návštěvy vinice). Vychutnejte si klidné tempo Cafayate, srdce vysokohorské vinařské země. V nadmořské výšce 1 700 m, kde se tradičně na většině světa přestává vyrábět víno, právě zde tato vína začínají.
Ubytování na vinici ve Wine Resort Vinas de Cafayate
Stravování v ceně: snídaně

V případě zájmu je možné zařídit prodloužení programu o výlety na několik skvělých vinic v Cafayate, nebo jízdu na koních po okolí např. s návštěvou ranče Finca Santa Elena.

8. den: CAFAYATE > SALTA 
Dnes návrat do Salty, ale jinou cestou - plnou úžasných výhledů a přírodních krás.
Projedeme údolím Calchaquí a oblastí zvanou Quebrada de las Conchas s mnoha úzkými kaňony a bizarními skalami, které po miliony let obrušovala a tvarovala voda a vítr.

Ubytování ve 4* hotelu Design Suites Salta
Stravování v ceně: snídaně

9. den: SALTA > PURMAMARCA
Salta si zachovala hispánskou atmosféru, která ji odlišuje od ostatních argentinských měst. Výrazné jsou domy a kostely v koloniálním stylu s kulisou krásných hor.
Dopoledne si prohlédneme historickou část města a Muzeum vysokohorské archeologie (Museo de Arqueología de Alta Montaña), ve kterém se nacházejí tři mumifikovaná těla z doby Inků (před 500 lety). Dozvíme se vše o historii výpravy Llullaillaco do tohoto jedinečného útočiště v horách. Po odpočinku budeme pokračovat v cestě do Purmamarky.
Pojedeme po La Cornisa, staré koloniální obchodní cestě mezi městy San Salvador de Jujuy a Salta. Další zastávkou bude úzké údolí Quebrada de Humahuaca, památka zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštívíme malebné městečko Purmamarca, které bylo založeno v roce 1646 Španěly snažícími se osídlit tyto končiny. Navštivte také kostel a trh pod širým nebem, kde najdete koberce, šály, barevné ubrusy a řemeslné výrobky. Odpoledne dorazíme do vašeho hotelu v Purmamarce.

Ubytování na 2 noci ve 4* hotelu La Comarca 
S
travování v ceně: snídaně

10. den: PURMAMARCA
Po snídani se vypravíme do sousedního města Tilcara, které leží v srdci Quebrada de Humahuaca, úzkého horského údolí v provincii Jujuy. Navštívíte neuvěřitelné archeologické naleziště známé jako Pukara de Tilcara. Toto předincké opevnění pochází z předinckých dob. Osadníci přišli do kaňonu mezi lety 1450 a 1470.
Pukara de Tilcara je ideálním místem, kde se můžete seznámit s historií této oblasti, pokochat se výhledem na kaktusový les a množstvím nádherných ptáků. Po návštěvě Pukary přejedete do města Uquia a poobědváme (není v ceně). Odtud pojedeme do města Humahuaca a poté do Hornocalu. Serranias de Hornocal je pohoří nacházející se 25 km od města Humahuaca v provincii Jujuy. Pohoří dosahuje nadmořské výšky 4 761 metrů. Poté, co si vychutnáte výhledy na tuto surrealistickou krajinu a nakonec se vrátíte do hotelu.

Stravování v ceně: snídaně

Doporučujeme prodloužení programu nebo zajištění extra výletu s lamami, na jehož konci vás čeká piknik s úžasným výhledem do údolí. Další možností je návštěva vinařství Bodega Dupont, které je známé svým pionýrským projektem pěstování vína v extrémních výškových podmínkách.  

11. den: PURMAMARCA - SALTA - BUENOS AIRES
Dnes se vrátíme zpět do Salty cestou přes San Salvador de Jujuy a údolí Lerma. Odlet zpět do Buenos Aires. 

Ubytování ve 4* hotelu Grand Brizo Buenos Aires
Stravování v ceně: snídaně

12. den: BUENOS AIRES - ODLET DOMŮ
Odlet zpět do Evropy.
Stravování v ceně: snídaně

13. den: PŘÍLET

Cena zahrnuje

Cena na vyžádání.

Cena nezahrnuje

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading