facebook

Přehled safari parků v Namibii

Namibie je země, která vás překvapí na každém kroku a každý den v Namibii je jiný. 

Namibie je známá svými úchvatnými přírodními scenériemi a národními parky, které nabízejí nevšední zážitky pro milovníky divoké přírody. Každý návštěvník si musí uvědomit obrovské vzdálenosti mezi jednotlivými oblastmi v Namibii. Mít ambici, vidět celou Namibii během krátké návštěvy, je nesmysl. Zvolte raději méně lokalit a užijte si vše, co nabízejí. Rádi vám připravíme cestu na klíč.

Prohlédněte si přehled národních parků a některých chráněných území Namibie. 

Namibie se vyznačuje pouštním prostředím. Drsné prostředí tvoří úžasnou kulisu pro jiný druh safari. Populace zvířat je zde menší, ale pozorování v tomto řídkém prostředí bývají obohacující. Nesmíte vynechat Etosha Pan, největší solnou pánev v Africe, která je sezónním magnetem pro divokou zvěř.

 

 

Etosha National Park

Skeleton Coast National Park

Namib-Naukluft National Park

Fish River Canyon National Park

Cape Cross Seal Reserve

Waterberg Plateau Park

Mahango Game Reserve

Khaudum National Park

Mudumu National Park

Caprivi Strip – Bwabwata National Park

Plusy cesty na safari do Namibie 

Vynikající podmínky pro pozorování divoké zvěře u napajedel v Etoshe
Dlouhé pobřeží s mořskými živočichy, jako jsou kolonie lachtanů
Dobrá infrastruktura a vynikající možnosti safari s vlastní dopravou
Špičková i levná safari
Nízký počet obyvatel a rozsáhlé nezastavěné oblasti
Velmi fotogenické scenérie a barvy

Minusy cesty na safari do Namibie

Pouštní prostředí nepodporuje vysokou hustotu zvířat
Není to skvělá destinace pro pozorování velkých koček 

 

Sdílení

Poslední články

Kena_Taita Hills

Taita Hills - chráněné území v Keni - informace

"Objevujte divočinu a kouzlo Taita Hills!"

Taita Hills je název pohoří nacházejícího se v jihovýchodní Keni, nedaleko hranic se Tanzanií. Tato oblast je součástí většího ekosystému známého jako Tsavo, který se skládá z dvou národních parků, Tsavo East a Tsavo West. Taita Hills jsou součástí Tsavo West National Park.

Pohoří Taita Hills se nachází přibližně 200 kilometrů východně od Nairobi, hlavního města Keni. Jejich nejvyšší vrchol dosahuje výšky kolem 2 200 metrů nad mořem. Taita Hills jsou charakteristické svou zelenou krajinou, která je tvořena převážně tropickými lesy, horskými loukami a bujnou vegetací. 

Thajsko_Koh Lipe

Dovolená v Thajsku - ostrov Koh Lipe

"Koh Lipe - Křišťálové vody, bílý písek, absolutní relaxace."

Koh Lipe je tichý ráj v Andamanském moři. Svojí tropickou krásou, azurovými vodami a bílými plážemi, láká návštěvníky ze všech koutů světa. Ostrov nabízí šnorchlování a potápění v korálových útesech, kde se setkáte s úchvatným podmořským životem. Relaxujte na pláži, pozorujte západy slunce a užívejte si nekonečný klid. Koh Lipe je známý svou klidnou atmosférou a přátelským prostředím. Objevte jeho barefoot luxus v pohodlných plážových chatkách nebo luxusních resortech. To vše vytváří dokonalou dovolenou v Thajsku, kde se váš stres rozplyne a vy se propadnete do nekonečného klidu. 

Thajsko_CHaing Mai_

Dovolená v Thajsku - město Chiang Mai

"Vstupte do magického světa Chiang Mai - chrámy, trhy a dobrodružství v severním Thajsku!"

Dovolená v Thajsku má mnoho podob. I jednotlivé typy dovolené v Thajsku mají mnoho variant. Pokud "jen" odpočíváte u moře, můžete si vybrat malinký ostrov, kam zamíří jen pár turistů, přes letoviska vyhlášená svou elegancí, až po rušná a trochu divoká místa, plná zábavy. A podobné je to u poznávacích zájezdů po Thajsku. Můžete putovat po mnoha historických městech, plných chrámů a paláců. Můžete se toulat téměř nedotčenou přírodou v deštném pralese, na horách, na jezerech a řekách. Můžete mířit za horskými kmeny, které udržují dávné tradice, nebo trávit čas v moderních městech. A samozřejmě si můžete namíchat svůj koktejl z několika zajímavých ingrediencí.

Pokud se vydáte za poznáním, neměli byste vynechat návštěvu Chiang Mai. Chiang Mai je druhé největší město v Thajsku a významný turistický cíl. Město se nachází v severním Thajsku a je obklopené krásnou přírodou, horami a bujnou zelení. Chiang Mai je známé svou bohatou historií, kulturou a tradičním thajským duchem.

Město je domovem mnoha chrámů, z nichž nejvýznamnější je Wat Phra That Doi Suthep. Tento chrám se nachází na kopci a nabízí úchvatný výhled na město. Dalšími populárními chrámy jsou Wat Chedi Luang, Wat Phra Singh a Wat Suan Dok. 

Thajsko_Lampang_Wat_Chaloem_Phra_Kiat

Dovolená v Thajsku - město Lampang

"Lampang: Kde historie ožívá a září! "

Dovolená ve městě Lampang je obohacující a autentický zážitek, který vám umožní ponořit se do thajské kultury a objevovat historické a přírodní krásy tohoto místa. Město Lampang je tichým a malebným místem, které vás přenese zpět v čase a nabídne vám jedinečný pohled na tradiční thajskou kulturu a životní styl.

Navíc nedaleko Lampangu, směrem na sever najdete úchvatné místo se skalním chrámem  Wat Chaloem Phra Kiat. Tohle místo si určitě nenechte ujít.

Zájezdy

Velké africké dobrodružství -  - Kapské Město - matka měst

Velké africké dobrodružství

23  /   od 82 500
loading