facebook
Lake Nakuru - Lake Nakuru

Lake Nakuru

Popis destinace

Národní park Lake Nakuru leží v Keni v oblasti Velké příkopové propadliny na východě afrického kontinentu a zahrnuje rozlohu přibližně 188 čtverečních kilometrů.

Jednou z nejvýraznějších a nejatraktivnějších rysů tohoto parku je slané alkalické jezero Nakuru. Je domovem tisíců plameňáků, kteří sem přilétají hnízdit a vytvářejí nádherné růžové mozaiky na pobřeží jezera. Dříve bývali skutečnou atrakcí, posledních letech se pro ně podmínky staly nepříznivými. Zvedla se totiž hladina jezera ale plameňáci potřebují mělkou vodu, aby mohli "spásat" korýše. Plameňáci se proto přestěhovali k jiným jezerům v údolí Rift Valley. Hlavní atrakcí národního parku Lake Nakuru se stali nosorožci.

Kromě plameňáků zde žijí také jiné vodní ptáci, jako jsou pelikáni, čápi a kormoráni. Park je domovem velkého množství savců, včetně bizonů, žiraf, antilop, nosorožců, levhartů a šelem.

Krajina národního parku je pestrá, zahrnuje slané pláně, akácie, travnaté savany a husté lesy. Tato různorodost prostředí poskytuje ideální podmínky pro život a ochranu mnoha druhů rostlin a zvířat. Jde o jeden z kriticky ohrožených ekosystémů. Úsilí o ochranu parku a jeho biodiverzity je důležité pro udržení ekologické rovnováhy a zachování ohrožených druhů.

Putování za velkou pětkou v Masai Mara a jezera Nakuru a Naivasha -  s českým průvodcem - Lake Nakuru - Safari v Keni_Masai Mara

Putování za velkou pětkou v Masai Mara a jezera Nakuru a Naivasha - s českým průvodcem

6
Putování za velkou pětkou v Masai Mara a jezera Nakuru a Naivasha -  s českým průvodcem - Lake Nakuru

Putování za velkou pětkou v Masai Mara a jezera Nakuru a Naivasha - s českým průvodcem

6
Více informací od 85 900
loading