facebook
Masai Mara - Rezervace Masai Mara

Masai Mara

Popis destinace

Masai Mara je jedna z nejznámějších a nejkrásnějších rezervací východní Afriky. Nachází se v jihozápadním Keni a tvoří součást rozsáhlého systému ekosystémů, který zahrnuje také severní část Tanzanie a přilehlé oblasti. Vedle Serengeti (s nímž ostatně tvoří jeden celek) je nejznámějším parkem v celé Východní Africe.

Je známá svou bohatou a diverzifikovanou divokou zvěří, včetně slonů, nosorožců, levhartů, gepardů, lvů a mnoha dalších druhů. Její věhlas zapříčinila každoroční migrace zvířat, při které miliony zvířat putují z Tanzanie do Keni a zpět. Tato puzující energie řinoucí se z masy zvěře v závodě o přežití zanechává v pozorovateli nehanoucí hluboké dojmy. Existuje mýtus, že se do Masai Mara vyplatí cestovat jen v období tzv. Velké migrace. Není to pravda. Masai Mara je nesmírně zajímavým parkem po celý rok (kromě období vrcholných dešťů, což obyčejně bývá duben). Safari v Masai Mara má své kouzlo i v době, kdy její planiny nejsou zaplněné pakoni a zebrami.

Masai Mara je chráněnou oblastí a dodržování přírodních pravidel je nezbytné, je důležité respektovat prostředí, místní kulturu a zvířata.

Rozsáhlé území, které se nyní nachází v rezervaci Masai Mara minulosti obýval kmen Masai. Považují toto území za svou domovinu a mají s ním hluboké kulturní a historické vazby. Avšak s postupujícím urbanizací, rozšiřováním zemědělství a ochranou přírody byla jejich půda postupně omezována. Masai jsou pastevci a jejich kultura a způsob života jsou úzce spjaty s chovem dobytka, zejména koz a skotu.

Vzpomínky na Afriku - Masai Mara, jezero Naivasha, Amboseli, Tsavo West a pobyt u moře. Český průvodce. - Masai Mara -

Vzpomínky na Afriku - Masai Mara, jezero Naivasha, Amboseli, Tsavo West a pobyt u moře. Český průvodce.

8
Vzpomínky na Afriku - Masai Mara, jezero Naivasha, Amboseli, Tsavo West a pobyt u moře. Český průvodce. - Masai Mara

Vzpomínky na Afriku - Masai Mara, jezero Naivasha, Amboseli, Tsavo West a pobyt u moře. Český průvodce.

8
Více informací od 105 900
loading