Mohlo by vás zajímat
1. den: Odlet do Francouzské Polynésie
2. den: Přílet na TahitiNa letišti v Pepeete Vás přivítá náš místní zástupce. Pozdraví se s Vámi a předá tradiční náhrdelník z květin. Následuje přesun do přístavu a krátká 30 min. plavba na ostrov Moorea. Zde Vás opět vyzvedne náš zástupce a dopraví do rezortu.Ubytování (standardní check in v 15:00, za příplatek ubytování ihned po příjezdu).
Pobyt a nerušený relax po Vámi vybranou dobu.
Poslední den Vás vyzvedne řidič v hotelu a dopraví do přístavu a na letiště. Odlet do Prahy.
Přílet +2 dny.
Výlety do okolí
Volné dny můžete strávit buď jen odpočinkem na některé z vyhlášených pláží, šnorchlováním v laguně za doprovodu nádherných korálových rybek a mořských želv nebo se můžete vypravit za poznáváním jak okolní rozmanité tropické přírody, tak i místní kultury do zdejších vesnic nebo se s pomocí instruktorů potopit hlouběji, do lagun, kde Vás uvítají žraločci či manty. Za cca 60 EUR/den je možné si pronajmout vůz a vydat se po vlastní ose a projet si tento úchvatný ostrov.
Výlety do okolí
MOOREA
Ostrov zvládnete objet velice rychle, neboť okružní silnice kolem ostrova je dlouhá pouhých 60 km. Cestou se vyplatí zastavit na Belvederu, kam se dostanete po „ ananasové silnici“, která spojuje obě zátoky. Letiště Temae leží na konci bývalého jezera, které hraničí s oblastí bažin. Na břehu překrásné laguny se nachází velice krásná veřejná pláž Temae s bílým pískem, odkud můžete obdivovat horské kulisy Tahiti. Z vyhlídkového místa Toatea, ke kterému se dostanete přímo ze silnice, se před Vámi otevře krásné panorama krajiny. Nachází se nad hotelovým komplexem. Na severním pobřeží Maharepa, které je lemováno kvetoucími zahradami, si při prohlídce kreseb na skalách na Tefaarahi přijdou na své milovníci kultury. Silnice vede dále ke známé Cookově zátoce, a nebo k zátoce Paopao, která je pojmenována podle vesnice, která v zátoce leží. Tam byste se měli zastavit, abyste mohli obdivovat jedno z nejkrásnějších míst v Tichém oceánu. Kdo má dost času, může navštívit uměleckou galerii Van der Heyde, malé akvárium Moorea nebo experimentální perlovou farmu Black Pearl Farm.
Velká zátoka ostrova Moorea je nevyčerpatelným zdrojem všech druhů vodních sportů. Nejdůležitější centra jsou v areálech velkých hotelů nebo v jejich blízkosti. Nabízejí výlety na loďkách po laguně, pronájem vodních skútrů, vodní lyžování, plachtění, piknik na motu (malý ostrůvek), atd. Milovníci rybaření a jachtingu na otevřeném moři si mohou pronajmout lodě nebo katamarány, aby se mohli plně věnovat svému koníčku. Také surfování je možné, zvláště ve vlnách kolem korálových útesů Matauvau v Haapiti nebo u vesnice Athia.
Potápění: je tu nespočet míst, kde se můžete potápět. Moorea je známá možností krmení žraloků v lagunách. Jeden z několika potápěčských klubů organizuje toto představení, které si nemohou nechat ujít fanoušci napínavých zážitků pod vodou. Nezřídka se zde můžete setkat s šedým, citronovým nebo černoploutvým žralokem, který je ukryt za hejnem kaniců, motýlkovců afrických, bodloků,… Nezapomínejme také na murény a majestátné rejnoky leopardí. Strmé stěny útesů mají pro Vás jiná překvapení, překrásný barevný výběr pestrých mořských hub a korálů. Zvláštnosti: velryby od července do října, žraloci, zvláště citronoví celoročně; mořské želvy celoročně, kranasi duhoví celoročně. Pozorování delfínů a velryb: divoké delfíny a velryby můžete objevovat na exkurzi s týmem mořského biologa doktora Michaela Poolea. Můžete vidět dlouhonosé delfíny a delfíny šedé, od července do října pak plejtváky keporkaky. Delfíni se přibližují hodně blízko k lodi a jsou často velmi živí. Doporučujeme pasažérům, aby měli připravený fotoaparát nebo kameru. Během hledání delfínů vypráví mořský vědec o svých nejnovějších poznatcích o těchto úžasných mořských savcích a představuje komplexně jejich společenskou strukturu.