facebook
Japonsko - 9 dní s českým průvodcem -

Japonsko - 9 dní s českým průvodcem

7 nocí od 88 360 Kč
Japonsko, Poznávací zájezdy

Japonsko - 9 dní s českým průvodcem

Bonus navíc:
- soukromý čajový obřad v Kyotu.
   Při cestě do Japonska nás čeká Tokio s malebnými zákoutími starého Eda, ale i jeho moderní tvář. V historickém Kyotu si prohlédneme nejkrásnější japonské zahrady, buddhistické chrámy i šintoistické svatyně. Během cesty do Hiroshimy si připomeneme jeho pohnutou válečnou historii.
Půjdeme ale dál a do hloubky - vypravíme se např. na posvátný ostrov Miyajima, v Kyotu jistě potkáme skutečné gejši (učenice Maiko i skutečné dospělé Geiko) a noční toulky po tokijském Kabukicho a Golden Gai budou určitě patřit ke skvělým zážitkům.
   Je pro nás důležité poskytnout vám autentický zážitek z cesty, neprožijete tedy dovolenou za sklem mikrobusu nebo autobusu. Budeme cestovat místní dopravu (vč. shinkanseny) a chodit pěšky. Díky tomu zakusíte opravdové Japonsko. Každé místo, zahradu nebo chrám si skutečně projdeme a nebude nás při tom nic omezovat.

Velice nám také záleží na výběru ubytování: volíme velmi dobré a komfortní
min. 3,5* hotely, vždy v úplném centru města (např. Tokyo-Ginza, Osaka-Umeda, Hiroshima-Mírový park, Kyoto-Shijo/Sanjo-dori apod.), kdy odpadává nutnost zdlouhavého a náročného dojíždění na levnou periferii a trávení času v přeplněných dopravních prostředích.

V ceně jsou zahrnuty všechny vstupy i místní doprava v Japonsku v hodnotě 21.000 Kč. Žádné další výdaje za fakultativní výlety vás nečekají.

 

Videogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Cesty do Japonska s českým průvodcem pořádáme již od roku 2008. Pojedeme v privátní malé skupince 6 - 8 lidí + průvodce.
  • Skutečně nabitý poznávací zájezd a to nejen místy a výlety, ale i informacemi. Průvodce je zde pro vás od rána do noci, během výletů i mimo ně, při toulkách nočními městy, nebo jako ten, kdo vám poradí a vezme třeba na dobou a typickou japonskou večeři.
  • Čeká vás moderní a hlavně tradiční Japonsko, které se vymyká běžným představám o fungování společnosti.
  • Všechny výlety, vstupy i místní doprava v Japonsku v hodnotě 21.000 Kč v ceně

Den 1: Praha > Tokio

Odlet z Prahy do Tokia, kam díky časovému posunu přiletíme následující den.

Den 2: Přílet do Tokia. 

Přílet do Tokia a rychlý přesun do hotelu, který není někde na okraji, ale v samém centru Tokia v oblasti Ginzy. Zde strávíme 3 dny plných poznávání a výletů jak po městě, tak i mimo něj. Ještě dnes se vypravíme do několika oblastí Tokia, která vám budou připadat jako z jiné planety.

Den 3: Celodenní prohlídka Tokia.

Dnešní den začneme skvělou snídaní ať už v japonském nebo západním stylu (jak každý bude chtít) a následně se vydáme na prohlídku tržiště Tsukidži. Čeká nás fascinující směs sushi barů, stánků a obchůdků již připravených čerstvých ryb, zeleniny, ovoce a dalších ingrediencí které Japonci využívají ve své kuchyni a stejně tak i třeba prodejců skutečně kvalitních nožů.
Poté se projdeme kolem Ginzy a přejedeme vlakem Yamanote do čtvrti Šibuja, kde se nachází ikonická křižovatka, známá snad ze všech dokumentů o Japonsku.
Projdeme se po Haradžuku, které je mekkou mladých a prohlédneme šintoistickou svatyni Meiji, která je zasvěcena zakladateli moderního japonska císaři Meijimu a jeho manželce Shoken, zde se poprvé setkáte s tímto jedinečným náboženstvím a průvodce vás naučí očistný rituál před vstupem na toto posvátné místo.
Poté se přesuneme do Roppongi, kde nás čeká fantastický výhled na Tokio z 52. patra mrakodrapu Roppongi Hills případně Tokyo Tower (vstupné není v ceně). Výhodou vyhlídky těchto vyhlídek je, že stoji v centru Tokia, ne mimo jako např. Tokyo Sky Tree.
Tím však večer nekončí - na Šindžuku si projdeme tzv. „počůranou“ uličku Omoide Yokocho, která se krčí u vlakových kolejí největšího nádraží světa a je změtí malých restaurací se špízy yakitori.
Pak se ponoříme v Kabukičo do mikro-čtvrti Golden Gai, kde se možná i napijeme něčeho ostřejšího. Do malého baru, kterých je zde několik desítek, se v průměru vejde ne více než 6-8 lidí, a snad právě proto je to místo s neopakovatelnou atmosférou, kterých v dnešním Japonsku mnoho nezbývá a je jen otázkou času, kdy i tato lokalita zanikne.

Den 4: Odjezd na celodenní výlet do středověké Kamakury a Jokohamy.

Ráno se vypravíme na výlet na pobřeží Tichého oceánu, do středověké Kamakury. Nachází se zde více jak 65 buddhistických chrámů s 19 šintoistickými svatyněmi. Prohlédneme si ohromnou bronzovou sochu Buddhy, chrám Hasedera s nádhernou zahradou, a další památky.
Na zpáteční cestě se zastavíme v Jokohamě, 2. největším japonském městě, které ale na rozdíl od mnoha jiných světových metropolí přímo vybízí k procházkám a odpočinku. V podvečer návrat zpět do Tokia.

Den 5: Odjezd šinkansenem do Kyota (více jak 500 km za 2,5 hodiny).

Dopoledne nasedneme na shinkansen a za 2,5 hodiny se přesuneme o více jak 500 km na jih, do Kyota, bývalého hlavního města Japonska, založeného již v roce 794.
V následujících dnech budeme mít dostatek času k prohlídkám zdejších jedinečných památek, jako např. chrámu Ginkakuji (Stříbrný pavilon), Kinkakuji (Zlatý pavilon), zenový chrám Rjóanji s úchvatnou kamennou zahradou, chrámovou oblast Nanzen-ji s mnoha zahradami, opatství Daitokuji se zahradami Ryogenin, Zuihoin, Daisenin...
Po ubytování v hotelu (který se nachází v centru, u čtvrti Pontocho, kde žijí gejši (ne u nádraží, nebo dokonce v Osace, jak to mnoho jiných českých kanceláří rádo dělá) se vydáme na tradiční místní trh  Nishiki-dori. Zde poznáte mnoho japonských surovin, přísad a hotových pokrmů, které se používají i při přípravě tradiční japonské kuchyně - Kaiseki ryori.
Na večeři si zajdeme do výborného sushi baru s "dopravníkovým pásem".

Den 6-7: Dva dny plné poznávání nejkrásnějších japonských památek v bývalém hlavním městě Japonska, v Kyotu a jeho okolí.
Vypravíme do několik známých i méně známých zahrad a buddhistických klášterů, abyste nasáli atmosféru starého Japonska. Čeká nás hodně vyprávění a poznávání doslova všemi smysly.
Během dnešního i zítřejšího dne si užijete procházku kolem Zlatého i Stříbrného pavilonu, uděláme si výlet do Inari k šintoidtické svatyni, projdeme se zadními uličkami městečka Arašijama, navštívíme zahrady v opatství Dajtokudži a mnoho dalších míst, včetně hamači, kde můžete spatřit gejši.
Během našeho poznávání památek v Kyotu se také zúčastníme soukromého čajového obřadu v nádherném japonském domě s tradiční zahradou. Bez tohoto zážitku by naše poznávání bylo stěží dokonalé.

Den 8: Brzy ráno odjezd na celodenní výlet do Hirošimy a na posvátný ostrov Mijadžima. 

Ráno vycestujeme shinkansenem do Hirošimy a z ní se vydáme na výlet lodí na posvátný ostrov Mijadžima.
Mijadžima (doslova Ostrov-svatyně), patří v Japonsku ke třem nejkrásnějším místům a vděčí tomu zejména své plovoucí Torii a rumělkové svatyni Itsukushima. Během části dne si prohlédneme to nej z ostrova a cestou nás budou doprovázet toulající se jelínci. Najdete je prakticky všude, uprostřed cesty, silnice, kolem chrámů i svatyní. Jelínci patří totiž podle šintoistické tradice mezi poslíčky bohů, mají tak zde zaručenou ochranu.
Odpoledne se vrátíme zpět do Hirošimy a vydáme se k památníku obětem atomové bomby, která byla svržena na město v roce 1945.
K večeři se zastavíme ve velmi typické restauraci a ochutnáme zdejší specialitu Okonomiyaki. Večer se pak opět vrátíme shinkansenem do Kyota (případně Tokya pokud nedojde k plnému obnovení letů z Osaky nebo Nagoji).

Den 9: Rozloučení se s Japonskem.

Odjezd na letiště a odlet domů.

Cena zahrnuje

* leteckou přepravu do Japonska v optimální knihovací třídě, včetně všech tax a příplatků v hodnotě 26.000 Kč/os. 
* 7x ubytování dle programu v hotelech kat. 3-4*, ve dvoulůžkovém (nebo jednolůžkovém pokoji za příplatek).
Pozn: v Japonsku jsou obecně v hotelech malé pokoje cca 15-18m2, pokud požadujete větší, informujte nás předem.
* stravování: snídaně, kromě 8. dne (ranní odjezd do Hiroshimy)
* doprovod českého průvodce v Japonsku
* veškerou dopravu v Japonsku (včetně mnoha cest shinkansenen)
* veškeré vstupy do historických objektů (chrámy, svatyně, zahrady) a muzeí (neplatí pro místa jako je placená vyhlídka na město, lanovka a pod.).
* zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

* cestovní zdravotní pojištění / připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu atd.)
* vstup na vyhlídku Roppongi, nebo jiné podobné místo (např. Tokyo Sky Tree), lanovka na Mt Misen
* lokální pobytové taxy, které se hradí v ubytování (100-200 JPY/ noc a pokoj, cca 20-40 Kč)

Den 1.: odlet do Japonska

Odlet z Prahy do Tokia, kam díky časovému posunu přiletíme následující den.
Den 2.: Tokio

Přílet do Tokia a rychlý přesun do hotelu, který není někde na okraji, ale v samém centru Tokia v oblasti Ginzy. Zde strávíme 3 dny plných poznávání a výletů jak po městě, tak i mimo něj. Ještě dnes se vypravíme do několika oblastí Tokia, která vám budou připadat jako z jiné planety. 
Den 3.: Moderní Tokio i historické Edo

Dnešní den začneme skvělou snídaní ať už v japonském nebo západním stylu (jak každý bude chtít) a následně se vydáme na prohlídku tržiště Cukidži. Čeká nás fascinující směs sushi barů, stánků a obchůdků již připravených čerstvých ryb, zeleniny, ovoce a dalších ingrediencí které Japonci využívají ve své kuchyni a stejně tak i třeba prodejců skutečně kvalitních nožů.

Poté se projdeme kolem Ginzy a přejedeme vlakem Yamanote do čtvrti Šibuja, kde se nachází ikonická křižovatka, známá snad ze všech dokumentů o Japonsku.

Projdeme se po Haradžuku, které je mekkou mladých a prohlédneme šintoistickou svatyni Meiji, která je zasvěcena zakladateli moderního japonska císaři Meijimu a jeho manželce Shoken, zde se poprvé setkáte s tímto jedinečným náboženstvím a průvodce vás naučí očistný rituál před vstupem na toto posvátné místo.

Poté se přesuneme do Roppongi, kde nás čeká fantastický výhled na Tokio z 52. patra mrakodrapu Roppongi Hills (vstupné není v ceně). Výhodou vyhlídky z Roppongi Hills je že stoji v centru města. V Tokiu se nachází také jedna z nejvyšších staveb světa - Tokyo Sky Tree, ale ta stojí v severní části a neposkytuje tak výjimečný pohled jako Roppongi Hills.

Tím však večer nekončí - na Šindžuku si projdeme tzv. „počůranou“ uličku Omoide Yokocho, která se krčí u vlakových kolejí největšího nádraží světa a je změtí malých restaurací se špízy yakitor.

Pak se ponoříme v Kabukičo do mikro-čtvrti Golden Gai, kde se možná i napijeme něčeho ostřejšího. Do malého baru, kterých je zde několik desítek, se v průměru vejde ne více než 6-8 lidí, a snad právě proto je to místo s neopakovatelnou atmosférou, kterých v dnešním Japonsku mnoho nezbývá a je jen otázkou času, kdy i tato lokalita zanikne.

Snídaně


Den 4.: Středověká Kamakura a moderní Yokohama

Ráno se vypravíme na výlet na pobřeží Tichého oceánu, do středověké Kamakury. Nachází se zde více jak 65 buddhistických chrámů s 19 šintoistickými svatyněmi. Prohlédneme si ohromnou bronzovou sochu Buddhy, chrám Hasedera s nádhernou zahradou, a další památky. 

Na zpáteční cestě se zastavíme v Jokohamě, 2. největším japonském městě, které ale na rozdíl od mnoha jiných světových metropolí přímo vybízí k procházkám a odpočinku. V podvečer návrat zpět do Tokia.

Snídaně


Den 5: Kyoto - srdce japonské kultury

Dopoledne nasedneme na shinkansen a za 2,5 hodiny se přesuneme o více jak 500 km na jih, do Kyota, bývalého hlavního města Japonska, založeného již v roce 794. 

V následujících dnech budeme mít dostatek času k prohlídkám zdejších jedinečných památek, jako např. chrámu Ginkakuji (Stříbrný pavilon), Kinkakuji (Zlatý pavilon), zenový chrám Rjóanji s úchvatnou kamennou zahradou, chrámovou oblast Nanzen-ji s mnoha zahradami, opatství Daitokuji se zahradami Ryogenin, Zuihoin, Daisenin...

Po ubytování v hotelu (který se nachází v centru, u čtvrti Pontocho, kde žijí gejši (ne u nádraží, nebo dokonce v Osace, jak to mnho jiných českých kanceláří rádo dělá) se vydáme na tradiční místní trh po Nishiki-dori. Zde poznáte mnoho japonských surovin, přísad a hotových pokrmů, které se používají i při přípravě tradiční japonské kuchyně - Kaiseki ryori. 

Na večeři si zajdeme do výborného sushi baru s "dopravníkovým pásem".

Snídaně


Den 6.-7.: Kyoto a zenové zahrady

Dnes se vypravíme do několik známých i méně známých zahrad a buddhistických klášterů, abyste nasáli atmosféru starého Japonska. Čeká nás hodně vyprávění a poznávání doslova všemi smysly.  

Během dnešního i zítřejšího dne si užijete procházku kolem Zlatého i Stříbrného pavilonu, uděláme si výlet do Inari k šintositické svatyni, projdeme se zadními uličkami městečka Arašijama, navštívíme zahrady v opatství Dajtokudži a mnoho dalších míst, včetně hamači, kde můžete spatřit gejši.

Během našeho poznávání památek v Kyotu se také zúčasníme soukromého čajového obřadu v nádherném japonském domě s tradiční zahradou. Bez tohoto zážitku by naše poznávání bylo stěží dokonalé.

Snídaně


Den 8.: Hirošima a posvátný ostrov Mijadžima

Ráno vycestujeme shinkansenem do Hirošimy a z ní se vydáme na výlet lodí na posvátný ostrov Mijadžima.

Mijadžima (doslova Ostrov-svatyně), patří v Japonsku ke třem nejkrásnějším místům a vděčí tomu zejména své plovoucí Torii a rumělkové svatyni Itsukushima. Během části dne si prohlédneme to nej z ostrova a cestou nás budou doprovázet toulající se jelínci. Najdete je prakticky všude, uprostřed cesty, silnice, kolem chrámů i svatyní. Jelínci patří totiž podle šintoistické tradice mezi poslíčky bohů, mají tak zde zaručenou ochranu.

Odpoledne se vrátíme zpět do Hirošimy a vydáme se k památníku obětem atomové bomby, která byla svržena na město v roce 1945.

K večeři se zastavíme ve velmi typické restauraci a ochutnáme zdejší specialitu Okonomiyaki. Večer se pak opět vrátíme shinkansenem do Kyota.

Snídaně


Den 9: Návrat domů

Dnes nás čeká rozloučení s Japonskem a odlet zpět domů. 

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Japonsko - velká cesta po zemi vycházejícího slunce - Český průvodce Poznávací zájezdy | Japonsko

Japonsko - velká cesta po zemi vycházejícího slunce

118 980 Kč 12

Bonus: veškerá místní doprava, výlety i vstupy včetně soukromého čajového obřadu v japonské zahradě v Kyotu v hodnotě 32.000 Kč/osobu v ceně.Je pro nás důležité poskytnout vám autentický zážitek z cesty, neprožijete tedy dovolenou za sklem mikrobusu nebo autobusu. Budeme cestovat místní dopravu (vč. shinkanseny) a chodit pěšky. Díky tomu zakusíte opravdové Japonsko. Každé místo, zahradu nebo chrám si skutečně projdeme a nebude nás při tom nic omezovat.
Velice nám také záleží na výběru ubytování: volíme velmi dobré a komfortní min. 3,5* hotely, vždy v úplném centru města (např. Tokyo-Ginza, Osaka-Umeda, Hiroshima-Mírový park, Kyoto-Shijo/Sanjo-dori apod.) kdy odpadává nutnost zdlouhavého a náročného dojíždění na levnou periferii a trávení času v přeplněných dopravních prostředích.

Detail Termíny a ceny +
Japonsko: hledání japonské duše s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Japonsko

Japonsko: hledání japonské duše s českým průvodcem

47 000 Kč 9

Mimořádná sleva 7000 Kč pro pobyty od 3.11. do 28.12.2023
Možnost zajištění ubytování v ryokanu (klasické japonské ubytování s tatami a futonem) přímo na břehu Tichého oceánu.

Prožijte mimořádnou cestu s výjimečným českým průvodcem žijícím v Japonsku, pro kterého se tato země plná kontrastů stala druhým domovem.
Vydejte se hledat skrytou tvář ostrovní země a jeho obyvatel. Poznáte skutečný obyčejný i neobyčejný život Japonců a díky osobním kontaktům průvodce se dostanete na místa, kam nejenom běžní turisté, ale i Japonci mají přístup mnohdy zapovězen.

Možnost kombinace s některou z našich dalších cest po Japonsku - pro detaily nás kontaktujte.
Letenku u tohoto zájezdu nabízíme extra, formou nepovinného příplatku.

Detail Termíny a ceny +
loading