facebook
Japonsko - velká cesta po zemi vycházejícího slunce -

Japonsko - velká cesta po zemi vycházejícího slunce

12 nocí od 118 980 Kč
Japonsko, Poznávací zájezdy

Japonsko - velká cesta po zemi vycházejícího slunce

Bonus: veškerá místní doprava, výlety i vstupy, včetně soukromého čajového obřadu v japonské zahradě v Kyotu v hodnotě 32.000 Kč/osobu v ceně.

Při cestě do Japonska nás čeká Osaka s výletem na jedno z nejposvátnějších míst japonského buddhismu - na horu Koya na poloostrově Kii. Vypravíme se do Hiroshimy, kde si připomeneme jeho pohnutou válečnou historii, ochutnáme skvělé Okonimiyaki a další den vyplujeme na posvátný ostrov Miyajima. Půjdeme ale dál a do hloubky - v Kyotu snad na prchavý okamžik zahlédneme skutečné gejši (učednice Maiko i dospělé Geiko), prohlédneme si malé zenové zahrady, kam nejezdí velké zájezdy. buddhistické chrámy i šintoistické svatyně a mnoho jedinečných míst, kde se psala japonská historie. Přesuneme se na západní pobřeží do Kanazawy s jednou ze 3 nejhezčích japonských procházkových zahrad Kenrokuen a vydáme se na velký celodenní výlet směr Japonské Alpy a historické vesničky jako je třeba Širakawa-go. Závěr bude patřit Tokiu - s malebnými zákoutími starého Eda, ale i jeho moderní tváři a noční toulky po Kabukicho a Golden Gai budou určitě patřit ke skvělým zážitkům.

Je pro nás důležité poskytnout vám autentický zážitek z cesty, neprožijete tedy dovolenou za sklem mikrobusu nebo autobusu. Budeme cestovat místní dopravou (vč. shinkanseny) a chodit pěšky. Díky tomu zakusíte opravdové Japonsko. Každé místo, zahradu nebo chrám si skutečně projdeme a nebude nás při tom nic omezovat.

Velice nám také záleží na výběru ubytování: volíme velmi dobré a komfortní min. 3,5* hotely, vždy v úplném centru města (např. Tokyo-Ginza, Osaka-Umeda, Hiroshima-Mírový park, Kyoto-Shijo/Sanjo-dori apod.) kdy odpadává nutnost zdlouhavého a náročného dojíždění na levnou periferii a trávení času v přeplněných dopravních prostředích.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Malá skupinka 6, maximálně 8 osob + průvodce
 • Všechny vstupy, výlety a všechna kompletní doprava po Japonsku v hodnotě 32.000 Kč/osobu v ceně
 • Soukromý čajový obřad v tradičním domě a v zahradě v Kyotu v ceně
 • Výlet do jednoho z nejposvátnějších míst Japonska - na horu Koya san
 • Detailní poznávání kultury, historie i současnosti se zkušeným průvodcem v Osace, Koyasan, Hirošimě, Kyotu, Shirakawa-go, Kanazawě, Tokiu, Kamakuře a dalších místech
 • Výlet do Japonských Alp (Širakawa-go)
 • Cestování šinkanseny
 • Ubytování v centru, ne na periferiích
 • Návštěva lokalit kde lze spatřit jedinečné kyotské gejši jako Kamishichiken, Miyagawacho, Gion a Pontočo
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Recenze

Skvělý zážitek 09.06.2023
Všechno vyšlo na jedničku

Michal
10 / 10 Krásné, inspirativní a objevné cestování s partou kamarádů po Zemi vycházejícího slunce. 21.06.2023
Stále vstřebáváme zážitky z cesty po Jižní Koreji a Japonsku na přelomu května června 2023. Cesta byla citlivě naplánována, tak abychom během 14 dnů viděli a poznali co nejvíce míst, seznámili se s místními zvyklostmi a poznali to pravé Japonsko. K celkovému zážitku přispěla osobnost našeho průvodce, dnes již kamaráda Martina Vláška, duchovně s Japonskem spjatého, který nás překvapoval dokonalou znalostí místopisu a mistrným způsobem nás vždy vyvedl z labyrintů nádražních exitů. Martin vždy citlivě přizpůsoboval program zájezdu s ohledem na naší pravidelnou konzumaci káviček a návštěv různých obchůdků a mírnil naše předychtivělé turistické duše. Opět s ním rádi pojedeme až na kraj světa.

Karel Beneš
Program zájezdu 100%
Ubytování 100%
Průvodce 100%
10 / 10 Japonsko - skvostné, fantastické, úžasné 21.06.2023
Za 16 dní jsme poznali Osaku, Kyoto, Hirošimu, Myiajamu, Kanazawu, Tokyo a řadu zajímavých míst a památek v okolí těchto měst. Užili jsme si tradiční čajový obřad oblečeni v kimonech. Dvě noci jsme strávili v Iwaso na futonech na tatami v tradičńim japonském stylu, pochutnali jsme si na několikachodové snídani i večeři oděni v jukatách.Takto oblečeni jsme si udělali procházku k nejfotografovanějšímu japonskému objektu Torii.Silný dojem v nás zanechal pohled na Bomb Dom v Hirošimě.Ochutnali jsme celou řadu místních specialit, od polévek, přes rychlé občerstvení na ulici až po vynikající steaky a ryby. Mile nás překvapila velmi přijatelná cenová hladina stravování. Zaujala nás široká nabídka zákusků a pečiva.Průvodce Martin Vlášek je profesionál, miluje japonskou historii a památky. Zná místní prostředí excelentně. Bez jeho pomoci bychom často tápali, jak se orientovat ve složitém systému hromadné dopravy.

Lenka a Milan Přibylovi
Program zájezdu 100%
Ubytování 100%
Průvodce 100%

1. den: Odlet do Japonska.
Odlet s jedním přestupem do 10.000 km vzdáleného Japonska.

2. den: Japonsko - Osaka
Přistání v Japonsku a přesun do vašeho prvního cíle - Osaka, rušné velkoměsto, v jehož středu se nachází slavný Osacký hrad, který se ještě dnes prohlédneme. Večer se vypravíme do ulic Dotombori, která doslova oslní svými neony. Dnešní den pěkně reflektuje celou naší cestu: dva světy v jednom – tradiční historické a moderní hektické Japonsko. Přenocování v hotelu v Osace.

3. den: poloostrova Kii a posvátná hora Koya san.
Dnes poznáte opravdové a tradiční Japonsko. Ráno nasedneme na vlak, který po chvíli začne šplhat do hor poloostrova Kii, pak přesedneme na lanovku, která nás vyveze do 800 metrů, kde se nachází malá vesnice Koya san a zároveň sídlo buddhistické školy Šingon, desítky malých buddhistických klášterů i proslulý hřbitov Okunion s tisícovkami staletých hrobů ukrytých v lese kryptomérií a borovic. Večer návrat zpět do Osaky a přenocování.

4. den: odjezd na jih do Hirošimy
Dnes se vypravíme na cestu, včetně vaší první jízdy šinkansenem, do Hirošimy, kde strávíme 2 noci.
Odpoledne po příjezdu si prohlédneme celý Mírový park včetně Atomového dómu – pozůstatku výbuchu atomové bomby, který projektoval český architekt, a muzea, které vám blíže přiblíží pohnutou válečnou historii tohoto města. Večer se pak vypravíme na velmi ve velmi typické restauraci a ochutnáme zdejší specialitu Okonomiyaki.

5. den: ostrov Mijadžima
Dopoledne se vypravíme lodí na posvátný ostrov Mijadžima. Proč posvátný? Nejen protože se po něm zcela volně potulují jelínci – poslíčci šintoistických božstev, ale je to i místo hluboce propojeno s japonskou mytologií i buddhismem. Čeká nás zde plovoucí velká brána O-Torii, svatyně Icukušima, ale i třeba nádherný výhled z vrcholu hory Misen a možnost ochutnat pečené nebo jinak upravené ústřice. 

6. den: Hrad Himeji a Kyoto
Dnes se ráno vypravíme na další cestu shinkansenem. První zastávkou je Himeji, kde se na vrcholku v centru města tyčí nádherný bílý dojon stejnojmenného hradu, přezdívaného Bílá volavka.
Po jeho prohlídce se přesuneme do Kyota, kde nás čekají 3 dny plné poznávání jedněch z nejkrásnějších japonských památek. A co je důležité – nebudeme ubytování Osace, která je sice levná, ale v centru Kyota, abyste si mohli vychutnat atmosféru města zejména večer, kdy je možné potkat jedny z posledních japonských gejš (zde nazývaných Geiko a Maiko), ve slavných čtvrtích hanamači jako je Gion, Pontocho, Mijagawačo, nebo bez turistů obléhaného Kamišičikenu.

7.-8. den: Kyoto, Inari, Arashiyama, čajový obřad
Od brzkého rána se ve dvou následujících dnech budeme vypravovat do různých končin Kyota, Inari a Arashiyami.
Prohlédneme si mnoho tradičních japonských (zen-buddhistických) zahrad, ve kterých se zamyslíme nad koány, řekneme si hodně o gejšách a dozvíte se něco o tajemných rituálech kaihōgyō a maratonských mniších školy Tendai. V Kyotu nás bude čekat náročný program, pokusíme se vám co nejvíce přiblížit japonské tradice a pochopit japonskou estetiku wabi a sabi při soukromém čajovém obřadu.

9. den: Kanazawa
Dnes nás čeká cesta do Kanazawy na západním pobřeží Japonska, kterému se často přezdívá "Malé Kyoto". Zde se ubytujeme na 2 noci, během kterých poznáme toto historické město na břehu Japonského moře a vypravíme se z něj i do Japonských Alp do Shirakawa-go.

10. den: Horská vesnice - živoucí skanzen Širakawa-go
Dnes se vypravíme do nitra Honshu, směr Japonské Alpy a region Širakawa-go . Zde navštívíme živoucí skanzen – vesnici Ogimači, kde se na velké ploše nachází velké množství původních farmářských domů známých jako Gaššo-Zukuri (podle svých mohutných a strmých střech), rýžová pole a to vše zasazené do kouzelné horské přírody.
Pozdě odpoledne návrat zpět do Kanazawy.

11. den: Nomura-ke, Gejši i slavná Kenrokuen a večerní Tokio
Během dnešního dne navštívíme proslulé zahrady Kenroku-en. Čeká nás i rezidence Nomura-ke: samuraský dům a překrásná zahrada rodiny Nomura (odborníky jedna z velmi oceňovaných zahrad v celém Japonsku) a čtvrť Chaya, kde se nacházejí tradiční čajové domy. Jeden z nich navštívíme, abyste si mohli udělat představu, kde se scházela japonská honorace, která si mohla dovolit zvát gejši na večírky. Návštěva takového domu a jeho uspořádání Vám dá nesmírně zajímavou zkušenost o tom jak Japonci bydleli a někteří bydlí i dnes.

Pozdě odpoledne nasedneme na shinkansen a přejedeme zpět k Tichému oceánu – do Tokia. V největší metropoli světa a jejím okolí nás čekají 3 dny. Tokio není jen město neonů a milionu lidí, ale překvapivě i místem s krásnými parky, nádhernými a klidnými svatyněmi, úžasnými stavbami a nás také čekají výlety do jeho okolí.

12. den: Planeta Tokio
Tokio to je Japonsko a Japonsko, to je svět sám pro sebe.
Ani kdybychom zde strávili měsíce, nepodaří se vám jej poznat snad ani z desetiny. Dnešek tak strávíme celý den až do pozdních večerních hodin objevováním jeho zákoutí jako je Cukidži, Šibuja, Šindžuku, Akihabara, Ginza – těch rušných, barevných a vykřičených čtvrtí, i těch, kde se v klidu nadechnete, ztišíte mysl a odpočinete si.

13. den: Kamakura
Dnes se vypravíme k oceánu do městečka Kamakura, která bývala politickým a vojenským centrem Japonska a v letech 1185 až 1333 bývala také hlavním městem. Tehdy si ji oblíbili šóguni pro její přírodní ochranu okolními horami. Čeká na nás zde nádherná bronzová socha Daibutsu, zahrada Hasedera a další místa, to vše na dohled oceánu. Na zpáteční cestě se zastavíme v Jokohamě, 2. největším japonském městě, které ale na rozdíl od mnoha jiných světových metropolí přímo vybízí k procházkám a odpočinku.

14. den: Návrat domů
Naše cesta po Japonsku se nachýlila ke svému konci. Odjedeme na letiště a odletíme zpět domů.

Cena zahrnuje

 • Zkušeného českého průvodce během cesty po Japonsku
 • Letenku do Japonska vč. letištních tax v optimální knihovací třídě v hodnotě 24.000 Kč
  Možnost zařídit si letenku bez asistence CK - náklady v hodnotě 24000 Kč vám odečteme.
 • Ubytování v pečlivě vybraných hotelech a ryokanech (japonský typ ubytování s tatami a futonem) min 3*, ve dvoulůžkových pokojích (jednolůžkový pokoj za příplatek)
 • Snídaně denně
 • Veškerou dopravu v Japonsku – vlaky, autobusy, metra, tramvaje a lodě
 • Veškeré vstupy do historických objektů (chrámy, svatyně, zahrady) dle programu
 • Zákonné pojištění CK
 • WiFi – pokud jste v dosahu průvodce, mají účastníci zajištěný přístup k internetu i během výletů, bez nutnosti stahování dat formou roamingu.

Cena nezahrnuje

 • Osobní výdaje (v Japonsku se ale neplatí spropitné)
 • Vstupy na vyhlídky (např. Tokyo), jízda lanovkou (např. Miyajima) apod. 
 • Ostatní stravování
 • Základní zdravotní pojištění (od 590 Kč/osobu + připojištění na storno)
 • Lokální pobytové taxy, které se hradí v ubytování (100-200 JPY/ noc a pokoj, cca 20-40 Kč)

1. den: ODLET DO JAPONSKA

2. den: JAPONSKO: PŘÍLET

3. den: BUDDHISTICKÁ ŠKOLA ŠINGON A NEJPOSVÁTNĚJŠÍ JAPONSKÝ HŘBITOV


Snídaně


4. den: HIROŠIMA


Snídaně


5. den:  PLOVOUCÍ SVATYNĚ NA OSTROVĚ MIJADŽIMA


Snídaně


6. den: NEJZNÁMĚJŠÍ JAPONSKÝ HRAD A CENTRUM JAPONSKÉ KULTURY


Snídaně


7.-8. den:   KYOTO, INARI, ARASHIYAMA A ČAJOVÝ OBŘAD


Snídaně


9. den:  KANAZAWA


Snídaně


10. den:  HORSKÁ VESNICE – ŽIVÝ SKANZEN ŠIRAKAWA-GO A KANAZAWA


Snídaně


11. den:  NOMURA-KE, GEJŠI, SLAVNÁ KENROKU-EN A TOKIO


Snídaně


12. den:  PLANETA TOKIO


Snídaně


13. den:  TOKIO – KAMAKURA


Snídaně


14. den:  TOKIO – ODLET


SnídaněCK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Japonsko: hledání japonské duše s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Japonsko

Japonsko: hledání japonské duše s českým průvodcem

54 000 Kč 9

Zážitková poznávací dovolená pro páry, rodiny a privátní skupinky od 2 osob.
Možnost zajištění (za příplatek) ubytování po celou dobu v hotelu západního typu (klasická postel, ne spaní na futonu) nedaleko domu průvodce, nebo v ryokanu (klasické japonské ubytování s tatami a futonem) přímo na břehu Tichého oceánu.

Prožijte mimořádnou cestu s výjimečným českým průvodcem žijícím v Japonsku, pro kterého se tato země plná kontrastů stala druhým domovem.
Vydejte se hledat skrytou tvář ostrovní země a jeho obyvatel. Poznáte skutečný obyčejný i neobyčejný život Japonců a díky osobním kontaktům průvodce se dostanete na místa, kam nejenom běžní turisté, ale i Japonci mají přístup mnohdy zapovězen.

Možnost kombinace s některou z našich dalších cest po Japonsku - pro detaily nás kontaktujte.
Letenku u tohoto zájezdu nabízíme extra, formou nepovinného příplatku.

Detail Termíny a ceny +
loading