facebook
Japonsko - velká cesta po zemi vycházejícího slunce -

Japonsko - velká cesta po zemi vycházejícího slunce

12 nocí od 107 790 Kč
Japonsko, Poznávací zájezdy

Japonsko - velká cesta po zemi vycházejícího slunce

Bonus: veškerá místní doprava, výlety i vstupy včetně soukromého čajového obřadu v japonské zahradě v Kyotu v hodnotě 26.000 Kč/osobu v ceně.

Je pro nás důležité poskytnout vám autentický zážitek z cesty, neprožijete tedy dovolenou za sklem mikrobusu nebo autobusu. Budeme cestovat místní dopravu (vč. shinkanseny) a chodit pěšky. Díky tomu zakusíte opravdové Japonsko. Každé místo, zahradu nebo chrám si skutečně projdeme a nebude nás při tom nic omezovat.
Velice nám také záleží na výběru ubytování: volíme velmi dobré a komfortní min. 3* hotely, vždy v centru města, kdy odpadává tak nutnost zdlouhavého dojíždění na levnou periferii a trávení času v přeplněných dopravních prostředích.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Malá skupinka 6, maximálně 8 osob + průvodce
 • Všechny vstupy, výlety a doprava v hodnotě 26.000 Kč/osobu v ceně
 • Soukromý čajový obřad v tradičním domě a v zahradě v Kyotu v ceně
 • Výlet do jednoho z nejposvátnějších míst Japonska - na horu Koya san
 • Detailní poznávání kultury, historie i současnosti se zkušeným průvodcem v Osace, Koyasan, Hirošimě, Kyotu, Shirakawa-go, Kanazawě, Tokiu, Kamakuře a dalších místech
 • Výlet do Japonských Alp (Širakawa-go)
 • Cestování šinkanseny
 • Ubytování v centru, ne na periferiích
 • Návštěva lokalit kde lze spatřit jedinečné kyotské gejši jako Kamishichiken, Miyagawacho, Gion a Pontočo

1. den: Společný odlet do Japonska.
Dnes se sejdeme na letišti, seznámíme se a společně s jedním přestupem odletíme do 10.000 km vzdáleného Japonska.

2. den: Japonsko - Osaka
Přistání v Japonsku a přesun do vašeho prvního cíle - Osaka, rušné velkoměsto, v jehož středu se nachází slavný Osacký hrad, který se ještě dnes prohlédneme. Večer se vypravíme do ulic Dotombori, která doslova oslní svými neony. Dnešní den pěkně reflektuje celou naší cestu: dva světy v jednom – tradiční historické a moderní hektické Japonsko. Přenocování v hotelu v Osace.

3. den: poloostrova Kii a posvátná hora Koya san.
Dnes poznáte opravdové a tradiční Japonsko. Ráno nasedneme na vlak, který po chvíli začne šplhat do hor poloostrova Kii, pak přesedneme na lanovku, která nás vyveze do 800 metrů, kde se nachází malá vesnice Koya san a zároveň sídlo buddhistické školy Šingon, desítky malých buddhistických klášterů i proslulý hřbitov Okunion s tisícovkami staletých hrobů ukrytých v lese kryptomérií a borovic. Večer návrat zpět do Osaky a přenocování.

4.den: odjezd na jih do Hirošimy
Dnes se vypravíme na cestu, včetně vaší první jízdy šinkansenem, do Hirošimy, kde strávíme 2 noci.
Odpoledne po příjezdu si prohlédneme celý Mírový park včetně Atomového dómu – pozůstatku výbuchu atomové bomby, který projektoval český architekt, a muzea, které vám blíže přiblíží pohnutou válečnou historii tohoto města. Večer se pak vypravíme na velmi ve velmi typické restauraci a ochutnáme zdejší specialitu Okonomiyaki.

5. den: ostrov Mijadžima
Dopoledne se vypravíme lodí na posvátný ostrov Mijadžima. Proč posvátný? Nejen protože se po něm zcela volně potulují jelínci – poslíčci šintoistických božstev, ale je to místo hluboce propojeno s japonskou mytologií i buddhismem. Čeká nás zde plovoucí velká brána O-Torii, svatyně Icukušima, ale i třeba nádherný výhled z vrcholu hory Misen a možnost ochutnat pečené nebo jinak upravené ústřice. Ochutnáte?

6. den: Hrad Himeji a Kyoto
Dnes se ráno vypravíme na další cestu shinkansenem. První zastávkou je Himeji, kde se na vrcholku v centru města tyčí nádherný bílý dojon stejnojmenného hradu, přezdívaného Bílá volavka.
Po jeho prohlídce se přesuneme do Kyota, kde nás čekají 3 dny plné poznávání jedněch z nejkrásnějších japonských památek. A co je důležité – nebudeme ubytování Osace, která je sice levná, ale v centru Kyota, abyste si mohli vychutnat atmosféru města zejména večer, kdy je možné potkat jedny z posledních japonských gejš (zde nazývaných Geiko a Maiko), ve slavných čtvrtích hanamači jako je Gion, Pontocho, Mijagawačo, nebo bez turistů obléhaného Kamišičikenu.

7.-8. den: Kyoto, Inari, Arashiyama, čajový obřad
Od brzkého rána se ve dvou následujících dnech budeme vypravovat do různých končin Kyota, Inari a Arashiyami.
Prohlédneme si mnoho tradičních japonských (zen-buddhistických) zahrad, ve kterých se zamyslíme nad koány, řekneme si hodně o gejšách a dozvíte se něco o tajemných rituálech kaihōgyō a maratonských mniších školy Tendai. V Kyotu nás bude čekat náročný program, pokusíme se vám co nejvíce přiblížit japonské tradice a pochopit japonskou estetiku wabi a sabi při soukromém čajovém obřadu.

9. den: Kanazawa
Dnes nás čeká cesta do Kanazawy na západním pobřeží Japonska, kterému se často přezdívá "Malé Kyoto". Zde se ubytujeme na 2 noci, během kterých poznáme toto historické město na břehu Japonského moře a vypravíme se z něj i do Japonských Alp do Shirakawa-go.

10. den: Horská vesnice - živoucí skanzen Širakawa-go
Dnes se vypravíme do nitra Honshu, směr Japonské Alpy a region Širakawa-go . Zde navštívíme živoucí skanzen – vesnici Ogimači, kde se na velké ploše nachází velké množství původních farmářských domů známých jako Gaššo-Zukuri (podle svých mohutných a strmých střech), rýžová pole a to vše zasazené do kouzelné horské přírody.
Pozdě odpoledne návrat zpět do Kanazawy.

11. den: Nomura-ke, Gejši i slavná Kenrokuen a večerní Tokio
Během dnešního dne navštívíme proslulé zahrady Kenroku-en. Čeká nás i rezidence Nomura-ke: samuraský dům a překrásná zahrada rodiny Nomura (odborníky jedna z velmi oceňovaných zahrad v celém Japonsku) a čtvrť Chaya, kde se nacházejí tradiční čajové domy. Jeden z nich navštívíme, abyste si mohli udělat představu, kde se scházela japonská honorace, která si mohla dovolit zvát gejši na večírky. Návštěva takového domu a jeho uspořádání Vám dá nesmírně zajímavou zkušenost o tom jak Japonci bydleli a někteří bydlí i dnes.

Pozdě odpoledne nasedneme na shinkansen a přejedeme zpět k Tichému oceánu – do Tokia. V největší metropoli světa a jejím okolí nás čekají 3 dny. Tokio není jen město neonů a milionu lidí, ale překvapivě i místem s krásnými parky, nádhernými a klidnými svatyněmi, úžasnými stavbami a nás také čekají výlety do jeho okolí.

12. den: Planeta Tokio
Tokio to je Japonsko a Japonsko, to je svět sám pro sebe.
Ani kdybychom zde strávili měsíce, nepodaří se vám jej poznat snad ani z desetiny. Dnešek tak strávíme celý den až do pozdních večerních hodin objevováním jeho zákoutí jako je Cukidži, Šibuja, Šindžuku, Akihabara, Ginza – těch rušných, barevných a vykřičených čtvrtí, i těch, kde se v klidu nadechnete, ztišíte mysl a odpočinete si.

13. den: Kamakura
Dnes se vypravíme k oceánu do městečka Kamakura, která bývala politickým a vojenským centrem Japonska a v letech 1185 až 1333 bývala také hlavním městem. Tehdy si ji oblíbili šóguni pro její přírodní ochranu okolními horami. Čeká na nás zde nádherná bronzová socha Daibutsu, zahrada Hasedera a další místa, to vše na dohled oceánu. Na zpáteční cestě se zastavíme v Jokohamě, 2. největším japonském městě, které ale na rozdíl od mnoha jiných světových metropolí přímo vybízí k procházkám a odpočinku.

14. den: Návrat domů
Naše cesta po Japonsku se nachýlila ke svému konci. Odjedeme na letiště a odletíme zpět domů.

Cena zahrnuje

 • Zkušeného českého průvodce během cesty po Japonsku
 • Letenku do Japonska vč. letištních tax v optimální knihovací třídě v hodnotě 26.000 Kč
  Možnost zařídit si letenku bez asistence CK - náklady v hodnotě 26000 Kč vám odečteme.
 • Ubytování v pečlivě vybraných hotelech a ryokanech (japonský typ ubytování s tatami a futonem) min 3*, ve dvoulůžkových pokojích (jednolůžkový pokoj za příplatek)
 • Snídaně denně
 • Veškerou dopravu v Japonsku – vlaky, autobusy, metra, tramvaje a lodě
 • Veškeré vstupy do historických objektů (chrámy, svatyně, zahrady) dle programu
 • Zákonné pojištění CK
 • WiFi – pokud jste v dosahu průvodce, mají účastníci zajištěný přístup k internetu i během výletů, bez nutnosti stahování dat formou roamingu.

Cena nezahrnuje

 • Osobní výdaje (v Japonsku se ale neplatí spropitné)
 • Vstupy na vyhlídky (např. Tokyo), jízda lanovkou (např. Miyajima) apod. 
 • Ostatní stravování
 • Základní zdravotní pojištění (od 590 Kč/osobu + připojištění na storno)
 • Lokální pobytové taxy, které se hradí v ubytování (100-200 JPY/ noc a pokoj, cca 20-40 Kč)

1. den: ODLET DO JAPONSKA

2. den: JAPONSKO: PŘÍLET

3. den: BUDDHISTICKÁ ŠKOLA ŠINGON A NEJPOSVÁTNĚJŠÍ JAPONSKÝ HŘBITOV


Snídaně


4. den: HIROŠIMA


Snídaně


5. den:  PLOVOUCÍ SVATYNĚ NA OSTROVĚ MIJADŽIMA


Snídaně


6. den: NEJZNÁMĚJŠÍ JAPONSKÝ HRAD A CENTRUM JAPONSKÉ KULTURY


Snídaně


7.-8. den:   KYOTO, INARI, ARASHIYAMA A ČAJOVÝ OBŘAD


Snídaně


9. den:  KANAZAWA


Snídaně


10. den:  HORSKÁ VESNICE – ŽIVÝ SKANZEN ŠIRAKAWA-GO A KANAZAWA


Snídaně


11. den:  NOMURA-KE, GEJŠI, SLAVNÁ KENROKU-EN A TOKIO


Snídaně


12. den:  PLANETA TOKIO


Snídaně


13. den:  TOKIO – KAMAKURA


Snídaně


14. den:  TOKIO – ODLET


SnídaněCK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Japonsko - 9 dní s českým průvodcem - Český průvodce Exotický zájezd | Japonsko

Japonsko - 9 dní s českým průvodcem

77 890 Kč 7

Bonus navíc:
- soukromý čajový obřad v Kyotu.

Při cestě do Japonska nás čeká Tokio s malebnými zákoutími starého Eda, ale i jeho moderní tvář. V historickém Kyotu si prohlédneme nejkrásnější japonské zahrady, buddhistické chrámy i šintoistické svatyně. Během cesty do Hiroshimy si připomeneme jeho pohnutou válečnou historii.

Půjdeme ale dál a do hloubky - vypravíme se např. na posvátný ostrov Miyajima, v Kyotu jistě potkáme skutečné gejši (učenice Maiko i skutečné dospělé Geiko) a noční toulky po tokijském Kabukicho a Golden Gai budou určitě patřit ke skvělým zážitkům.

Je pro nás důležité poskytnout vám autentický zážitek z cesty, neprožijete tedy dovolenou za sklem mikrobusu nebo autobusu. Budeme cestovat místní dopravu (vč. shinkanseny) a chodit pěšky. Díky tomu zakusíte opravdové Japonsko. Každé místo, zahradu nebo chrám si skutečně projdeme a nebude nás při tom nic omezovat.
Velice nám také záleží na výběru ubytování: volíme velmi dobré a komfortní min. 3* hotely, vždy v centru města, kdy odpadává tak nutnost zdlouhavého dojíždění na levnou periferii a trávení času v přeplněných dopravních prostředích.


V ceně jsou zahrnuty všechny vstupy i místní doprava v Japonsku v hodnotě 14.000 Kč. Žádné další výdaje za fakultativní výlety vás nečekají.

Detail Termíny a ceny +
Japonsko - velká cesta po zemi vycházejícího slunce - Český průvodce Poznávací zájezdy | Japonsko

Japonsko - velká cesta po zemi vycházejícího slunce

107 790 Kč 12

Bonus: veškerá místní doprava, výlety i vstupy včetně soukromého čajového obřadu v japonské zahradě v Kyotu v hodnotě 26.000 Kč/osobu v ceně.Je pro nás důležité poskytnout vám autentický zážitek z cesty, neprožijete tedy dovolenou za sklem mikrobusu nebo autobusu. Budeme cestovat místní dopravu (vč. shinkanseny) a chodit pěšky. Díky tomu zakusíte opravdové Japonsko. Každé místo, zahradu nebo chrám si skutečně projdeme a nebude nás při tom nic omezovat.
Velice nám také záleží na výběru ubytování: volíme velmi dobré a komfortní min. 3* hotely, vždy v centru města, kdy odpadává tak nutnost zdlouhavého dojíždění na levnou periferii a trávení času v přeplněných dopravních prostředích.

Detail Termíny a ceny +
loading