facebook
Velký okruh Jihoafrickou republikou expedičním náklaďákem -

Velký okruh Jihoafrickou republikou expedičním náklaďákem

17 nocí od 69 900 Kč
Jihoafrická republika, Poznávací zájezdy

Velký okruh Jihoafrickou republikou expedičním náklaďákem

To nejlepší z Jihoafrické republiky ve třech týdnech: NP Kruger, soukromé safari, Dračí hory, pláže Indického oceánu, Garden Route, Kapské Město a mnoho dalšího. Bezkonkurenční cena.


Další termíny k dispozici na vyžádání.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Pěší safari a safari v terénním voze v soukromé rezervaci
  • Krugerův národní park
  • Panorama Route - Blyde River Canyon
  • Dračí hory
  • Dophin Coast, Wild Coast
  • Garden Route a NP Tsitsikamma
  • Kapské Město - pěší výšlap na Stolovou horu, Hout Bay, mys Dobré naděje
  • Svazijsko

1. den: Johannesburg - Balule
Z Johannesburgu - "města zlata" - se vydáte na sever, cesta povede přes předměstí hlavního města Pretorie a poté do rozlehlých afrických plání. Dnešní oběd (na vlastní náklady) bude v historické zlatokopecké vesnici Haenertsburg. Po obědě sestoupíte do Magoebaskloofu, velkolepé bujné horské oblasti.

Poslední úsek dnešní cesty vás zavede do oblasti Velkého Krugeru - světově proslulé chráněným přírodním prostředím a rozsáhlými populacemi volně žijících zvířat. Následující dvě noci strávíte v soukromé rezervaci v lodži, která nenuceně splývá s buší a nabízí výhled na okolní divočinu.

Večeře

2. den: Safari v soukromé rezervaci Balule
Den začnete tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíte na asi tříhodinové safari. Budete hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby vás mohl průvodce zasvětit do základů stopování v buši a upozornit vás na všechny zajímavé rostliny. Později ráno se vrátíte do lodže, kde vás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na relaxaci u bazénu.

Odpoledne opět vyrazíte na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budete mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu vás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu – braai.

Brunch - večeře

3. den: Panorama Route
Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budete vstávat za svítání a na úvod dne vás čeká vydatná snídaně. Poté se vydáte poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávkou bude prohlídka impozantního kaňonu řeky Blyde - největšího "zeleného kaňonu" na světě. Po prohlídce kaňonu budete pokračovat k návštěvě muzejního městečka Pilgrim's Rest, kde si užijete procházku po hlavní ulici a zároveň si připomenete dny rané zlaté horečky.

Dnešní oběd bude na vlastní náklady v místě, které se nachází doslova na okraji srázu a nabízí neuvěřitelný výhled na celý Lowveld. V polovině odpoledne se vydáme dolů do městečka Hazyview, kde bude další ubytování - srubová lodge postavená na kůlech v domorodém lese na břehu impozantní řeky Sabie neboli "Strašlivé řeky", jak jí přezdívají místní obyvatelé. Kromě přírodního ráje je to také fungující farma, kde se pěstuje káva, limetky a makadamové ořechy.

Snídaně – večeře

4. den: Celodenní safari v Krugerově NP
Časně ráno opustíte Hazyview a vydáte se na krátkou cestu do jižního sektoru proslulého Krugerova národního parku, kde nás čeká celodenní pozorování zvěře. Do parku pojedete expedičním vozem takže budete mít větší rozhled na pozorování zvířat.

Většinu dne strávíme pozorováním zvěře, pravidelně se však bude zastavovat na různých určených místech a také abyste si vychutnali oběd (na vlastní náklady) v jednom z odpočinkových kempů v parku. Později odpoledne opustíme park a vrátíme se do ubytování v Hazyview.

Snídaně – večeře

5. den: Svazijsko
Dnes se po snídani vydáte na jih do maličkého afrického království jménem Svazijsko. Cestu vám zpříjemní krásná krajina a vesnice, kterými budete projíždět. Odpoledne vstoupíte opět do Jihoafrické republiky, do oblasti kdysi ovládané slavným Shaka Zulu. Další dvě noci strávíte v lodži na území soukromé rezervace sousedící s národním parkem St. Lucia.

Snídaně - oběd - večeře

6. - 7. den: Zululand

8. - 10. den: Dračí hory
Dnes se vydáte do vnitrozemí a budete projíždět malebnou kopcovitou krajinou, která se v naší době zdá být zcela idylická. Nebylo tomu tak však vždy - tato oblast byla svědky mnoha bitev: bojovali zde Zuluové, Búrové i Britové.
Odpoledne dorazíte do majestátních Dračích hor. Posledních pár kilometrů cesty do horské lodže vás poveze terénní vůz, nebo můžete jít pěšky. Nahoře vás čeká ubytování uprostřed opuštěné nádherné přírody s výhledy na okolní hory. Posaďte se na terasu svého srubu, dopřejte si skleničku výborného jihoafrického vína a užijte si výhledu na dominantu Dračích hor - Amphiteatre.
V průběhu dalšího dne se vydáte na pěší túru na horský hřeben nad lodgí. Cestou se zastavíte u tisíce let starých skalních kreseb Sanů.
Budete se pohybovat po stezkách Dračích hor, kde nepotkáte za celý den ani živáčka, společnost vám budou dělat jenom paviáni a supi a můžete tedy nerušeně obdivovat krásu hor a přírody.
Zájemci můžou vyrazit do okolí i v koňském sedle (není součástí programu).
Snídaně – oběd – večeře

11. - 12. den: Wild Coast
Po snídani sejdete procházkou nebo se necháte svézt terénním vozidlem dolů z hor, kde na vás bude čekat váš expediční náklaďák. Vydáte se směrem k oceánu přes oblast Natal Midlands. Cestou se zastavíte na oběd (na vlastní náklady) v jednom z malých městeček, kterými budete projíždět.
Odpoledne dorazíte do lodge na břehu Indického oceánu. Z balkonu svého pokoje nebo z terasy se budete moct zadívat do mořských vln a relaxovat. K večeři vás čeká tradiční rybí braai, připravený na terase lodge.
Další den budete mít volný, můžete jej strávit procházkami po pláži, koupáním a sluněním na březích teplého Indického oceánu. Můžete navštívit pobřežní městečko, kde je řada restaurací a kaváren. Oběd a večeře na vlastní náklady.

13. den: Wild Coast - Cradock

14. den: Sloni v Addo a Nelsona Mandela Bay

15. - 16. den: Garden Route
Dnes se vydáte na cestu časně ráno. Pojedete po vyhlášené Garden Route. Vaše první zastávka bude v národním parku Tsitsikamma, kde vás čeká procházky podél pobřeží k ústí řeky Storms.
Dále budete pokračovat směrem ke Knysně a odvážlivci si budou mít možnost vyzkoušet nejvyšší bungee skok na světě (216m) - na vlastní náklady.
Večer dorazíte do Knysny, kde se na další dvě noci ubytujete ve výborně položené lodgi s výhledem na lagunu.
Další den budete mít volný a můžete jej využít k některé z mnoha aktivit, které Knysna nabízí: projížďka na mořském kajaku, vyjížďka na horském kole, návštěva místního townshipu, plavba na katamaránu... (tyto aktivity jsou na vlastní náklady).

17. - 18. den: Kapské Město
Ráno poklidná snídaně a poté vyrazíte po „pobřeží velryb“ do Kapského Města, kam dojedete v pozdním odpoledni. Ubytování v lodži, která se nachází u moře v části města zvané Sea Point. Kapské Město (Mother City, jak se mu také říká) patří bezpochyby mezi nejkrásnější města na světě. Během dvou dní zde budete mít čas podívat se na Cape Point, Hout Bay, Waterfront a další zajímavosti. Nesmí samozřejmě chybět ani ochutnávka vína na jedné z místních vinic. Také vás čeká výstup na Stolovou horu.

Cena zahrnuje

Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
17x ubytování ve dvoulůžkových pokojích dle programu
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje, džusu k snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak) - například:
* pěší safari
* safari v otevřeném džípu
* Krugerův národní park
* rezervace v Zululandu
* Dračí hory
* Svazijské království
* návštěva vinařské farmy v Kapsku
* Garden Route
* NP Tsitsikamma
* Kapské Město
* pěší výšlap na Stolovou horu
* Hout Bay
* Mys Dobré naděje
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Mezinárodní letenku (v případě zájmu zajistíme)
Letištní transfery (v případě zájmu zajistíme)
Ubytování před a po programu (v případě zájmu zajistíme)
Nápoje a stravu kromě uvedených
Spropitné průvodcům
Osobní výdaje
Pojištění a připojištění (léčebné výlohy, storno, zavazadla, odpovědnost...)
Fakultativní aktivity

Co vás čeká?

Dovolená pro aktivní
Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Na rozdíl od ostatních afrických expedic v náklaďáku (Namibie, Botswana, Uganda...) nebudete v průběhu této cesty stavět stany a kempovat, ale budete bydlet v pohodlných lodžích. Nicméně i zde se očekává (byť ve velmi malé míře), že například pomůžete s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás. Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství. Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.

Expediční vozidlo
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Průvodce
Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa). Člověk, který vede vaší expedici je doslova a do písmene holka pro všechno: řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce ... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte.

Zájezd skončil a co dál?
Když už jste dojeli tak daleko, rozhodně byste měli zvážit setrvání v Kapské oblasti alespoň na několik dalších dní. Navštivte proslulou vinařskou oblast v okolí Stellenbosch, nebo romantické a turisty zcela opomíjené západní pobřeží. A nebo si jen užijte zábavy, vynikajících restaurací a skvělého nakupování v Kapském Městě. Pokud se chcete podívat ještě dál, za hranice Jihoafrické republiky, pak můžete přeletět na pár dní k Viktoriiným vodopádům. Nabídku na program vám rádi vytvoříme na základě vašich požadavků.1. den Johannesburg - Bush Lodge

V časných ranních hodinách odjezd z Johannesburgu. Vydáte se na severovýchod do provincie Limpopo. Oběd si dnes dáte v jedné z restaurací ve starém zlatokopeckém městě Haenertsburg (na vlastní náklady). Budete pokračovat dál a sjedete z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujete v lodži na území soukromé rezervace, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká vás ubytování v pohodlných stanech s vlastním příslušenstvím. Osvěžení po cestě najdete v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.

Ubytování: Bush Lodge (3* plus)
Snídaně - oběd - večeře


2. den Safari v soukromé rezervaci

Den začnete tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíte terénním vozem na safari. Časně ráno se příroda probouzí, vzduch je svěží a zvěř aktivní.

Později dopoledne se vrátíte do lodže, kde vás bude čekat vydatný brunch. Uprostřed dne, kdy je největší horko, bude čas na odpočinek pro vás i pro místní zvěř. Můžete třeba relaxovat u bazénu, nebo dospat ranní vstávání.

Odpoledne vyrazíte na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budete mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu vás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu - braai.

Braai
Braai - znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky... griluje se vše a všude.
Snídaně - oběd - večeře


3. den Panorama Route - Blyde River Canyon

Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budete vstávat za svítání a na úvod dne vás čeká vydatná snídaně. Poté se vydáte poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon. Pak budete pokračovat do bývalého zlatokopeckého městečka Pilgrim's Rest, kde se projdete uličkami, které vám připomenou dobu zdejší zlaté horečky.

Odpoledne dorazíte do Hazyview, kde se ubytujete v pohodlí Greenfire Hazyview Lodge, která se nachází na břehu řeky Sabie a je obklopena farmou, kde se pěstují limetky a káva. Po celém dni budete mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie a dáte si v lodži společně večeři.
Snídaně - oběd - večeře


4. den Krugerův národní park - celodenní safari

Dnes nás čeká časné vstávání, probudíme se s ranními ptáčky. Opustíme Hazyview a vydáme se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Snídani budeme mít s sebou ve formě balíčku. V Krugerově národním parku strávíme celý den na safari. Na oběd se zastavíme v některém z hlavních kempů, kde jsou k dispozici restaurace, či obchod (oběd na vlastní náklady).

Navečer se zase vrátíme do své lodge v Hazyview, kde nás čeká večeře.

Krugerův národní park
Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé "velké pětky" (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.
Snídaně - oběd - večeře


5. den eSwatini (Svazijsko)

Dnes se po snídani vydáme na jih do maličkého afrického království jménem eSwatini (dříve známé jako Svazijsko). Cestu nám zpříjemní krásná krajina, exotické vesničky a třtinová pole, která budeme míjet. V podvečer se ubytujeme v pohodlné lodži, kde si dáme společně večeři.
Snídaně - oběd - večeře


6. a 7. den St. Lucia

Po snídani se vydáme klikatou silnicí na jih svazijskou krajinou. Po překročení jihoafrické hranice se ocitneme v Zululandu (tedy v zemi známého kmene Zulu), který je součástí provincie KwaZulu-Natal.

Kmen Zulu na svém území vytvořil počátkem 19. století nejsilnější a nejmocnější černošskou říši, ze které měli strach nejen ostatní černoští vládci, ale i Portugalci a Angličané. Král Shaka vytvořil na tehdejší dobu velmi moderní strukturu své říše, velmi efektivní a údernou armádu a byl schopný úspěšně vyjednávat i s evropskými mocnostmi.

Naším cílem je městečko St. Lucia. Strávíme zde dvě noci v krásné Forest Lodge St. Lucia. St. Lucia je domovem mnoha zvířat včetně hrochů, krokodýlů a mnoha ptačích druhů. Během pobytu navštívíme i vyhlášený mokřadní park iSimangaliso s bílými plážemi, přílivovými bazény, pobřežními útesy a pobřežním dunovým lesem. Tato rozmanitá pobřežní rezervace nabízí naprosto jedinečný zážitek.

Na večeře si v tyto dny dojdeme společně do některé z místních restaurací (na vlastní náklady).
Snídaně - oběd


8. - 9. den Dračí hory

Brzy ráno po snídani se vydáme od more směrem do hor. Čekají nás Dračí hory tyčící se do výšky až 3 400 m n.m. Budeme projíždět krajinou, ve které se odehrávaly slavné bitvy mezi Brity a kmenem Zulu, mezi Brity a Búry. Tady se utvářela národní hrdost kmene Zulu a národní hrdost Búrů. Po obědě vjedeme do hor a budeme stoupat, až se dostaneme na místo našeho pobytu na úpatí masívu nazývaného “Bariéra kopí”. Ubytujeme se v horském resortu Alpine Health a užijeme si odpočinku na krásném místě s výhledem na známý masiv Amphitheatre.

Druhý den nás čeká túra v národním parku Royal Natal. Projdeme soutěskou Tugela, pojmenovanou po stejnojmenné říčce a budeme obdivovat jeden z nejvyšších vodopádů na světě - 948 metrů vysoký vodopád Tugela. Do lodže se vrátíme pozdě odpoledne.
Snídaně - oběd - večeře


10. den Jihoafrická farma

Z vysokých Dračích hor sestoupíme do středohoří, do oblasti Natal. Budeme projíždět svěží zemědělskou krajinou, která zde patří k nejkrásnějším v Jihoafrické republice.

Život Jihoafrické republiky byl po staletí spojený se zemědělskými usedlostmi, se starostí o stáda dobytka a se zemědělskou činností. To vše hraje silnou roli I v současnoti. Proto se dnes ubytujeme na fungujícím ranči, kde se seznámíme se současnotí farmářů.
Snídaně - oběd - večeře


11. den Wild Coast - úplně jiná Afrika

Po snídani budeme pokračovat ve své cestě do oblasti zvané Wild Coast, oblasti, která žila v době apartheidu svým vlastním životem, téměř bez zásahu bílého muže. Je to fascinující divoká oblast, která je ohraničena stejně divokým pobřežím.

Tuto oblast obývá především pastevecký kmen Xhosa. Jeho způsob života určuje i ráz krajiny, které vévodí především pastviny, protkané malými vodními toky.

Po příjezdu k pobřeží se ubytujeme nedaleko pláže a zbytek dne můžeme věnovat odpočinku
Snídaně - oběd - večeře


12. den Wild Coast

Dnešní den máme celý na to, abychom si prošli zdejší divoké pobřeží, smočili nohy v oceánu na opuštěných plážích a obdivovali přírodní krásu skalního útvaru Hole in the Wall.
Snídaně - oběd - večeře


13. den Wild Coast - Cradock

Ráno opustíme divoké pobřeží a vydáme se po méně frekventovaných silnicích provincie Východní Kapsko do oblasti Karoo. Cílem naší cesty je město Cradock, jehož historie sahá až do 19. století. Po příjezdu nás vezme místní průvodce na procházku městem, seznámí nás s jeho rozmanitou historií a v podvečer se ubytujeme ve svém hotelu14. den Safari NP Mount Zebra, Addo Elephant

Dnes vstaneme časně ráno, máme před sebou dlouhý den plný dobrodružství. Nejprve nás čeká návštěva národního parku Mount Zebra, který se nachází v pololouštní oblasti Great Karoo. Žije zde ohrožený druh zebry horské, ale také zde můžete spatřit antilopy skákavé, pštrosy, gepardy, buvoly, nosorožce černé a velkou škálu ptačích druhů. Na ranním safari zde strávíme několik hodin, poté se vrátíme do hotelu na snídani.

Odsud se vydáme na jih do známého národního parku Addo Elephant. Jak již jeho název napovídá, budeme zde mít možnost pozorovat největšího afrického savce v jeho přirozeném prostředí. Toto setkání bude jistě patřít k nezapomenutelným zážitkům vaší africké cesty. Parkem projedeme od severu k jihu a v podvečer se ubytujeme v hotelu na jižním pobřeží a společně si zajdeme na večeři do jedné z místních restaurací (na vlastní náklady).
Snídaně


15. den Garden Route - Knysna

Ráno budeme mít čas na procházku po pláži, případně koupel ve vlnách Indického oceánu. Po snídani se vydáme na cestu po malebné Garden Route. Tato zelená zahrada je vmáčknutá mezi oceán a pobřežní hory, je tvořena četnými řekami, jezery i starými lesnatými porosty. Uděláme si zastávku v národním parku Tsitsikamma, kde se projdeme po visuté lávce nad ústím řeky Storms. Odpoledne dorazíme do známého pobřežního letoviska Knysna. Zde se ubytujeme a v podvečer se vydáme na procházku a večeři do jedné z restaurací v místní marině.
Snídaně - oběd


16. den Střelkový mys a Arniston


Hned po snídani se rozloučíme s Knysnou. Hlavním cílem dnešního dne je návštěva Střelkového mysu. Jedná se o nejjižnější cíp Afriky. Zažijeme ducha tohoto místa na vlastní kůži. Nikdo nemůže stanout na africkém kontinentu jižněji! Nacházíme se na teoretickém rozhraní dvou oceánů - Atlanstkého a Indického.

Oběd si dáme formou pikniku s výhledem do vln oceánu a poté se přesuneme do nedalekého městečka Amiston. Zde se ubytujeme a zájemci můžou navštívit obří mořskou jeskyni Waenhuiskrans.
Snídaně - oběd - večeře


17. den Hermanus - kolonie tučňáků - příjezd do Kapského Města


Máte za sebou obrovskou část cesty, schází už jen poslední etapa a vstoupíte do Kapského Města. Ještě než do Matky Měst přijedete, zastavíte se v krásném přímořském městečku Hermanus a prohlédnete si kolonii tučňáků patagonských v Betty´s Bay.

Odpoledne přijedete do Kapského Města a ubytujete se na nábřeží Sea Point v hotelu Mojo. Není to nejtišší místo v okolí, pokoje jsou nad rušnou tržnicí se street food, vyhlášenou a věčně nabitou k prasknutí. Ale o to jednodušší máte hledání stravování a posezení nad vínem, nebo pivem.
Snídaně


18. den Kapské Město

Dnes po snídani končí váš program velké cesty Jihoafrickou republikou.
Doporučujeme si pobyt v Kapském Měste prodloužit, zeptejte se nás na doporučený program, místa, která stojí za to navštívit - vše připravíme a přizpůsobíme vaším časovým i finančním možnostem.
Pokud byste chtěli více dobrodružství, není problém si zaletět k Viktoriiným vodopádům a (nebo) na krátké safari do Botswany.
SnídaněCK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Safari v Jižní Africe s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Jihoafrická republika

Safari v Jižní Africe s českým průvodcem

64 500 Kč 6

Během téměř týdenního poznávacího zájezdu s českým průvodcem ochutnáte to nejlepší z jihoafrického safari. Zažijeme safari v otevřené voze 4x4 v soukromé rezervaci v rámci Velkého Krugerova NP, noční safari v rezervaci, celodenní safari v Krugerově NP, budeme grilovat - braai a v neposlední řadě navštívíme i Blyde River Canyon či pozůstatky zlaté horečky Bourke’s Luck Potholes. Můžete se také těšit na farmu, kde se pěstují limetky, káva a makadamové ořechy. Obě ubytování během safari jsou šetrně zasazena do přírodního prostředí, uslyšíte tedy pouze zvuky přírody, která je obklopuje.

Čeká Vás cesta v tzv. expedičním vozidle, jehož parametry vycházejí s dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Detail Termíny a ceny +
Velké africké dobrodružství - 4 africké země - Bez letenky Poznávací zájezdy | Jihoafrická republika

Velké africké dobrodružství - 4 africké země

81 900 Kč 23

Vydejte se s námi na velkou cestu po jižní Africe: Za 24 dní projedete 4 země jižní Afriky - JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe
od okouzlujícího Kapského Města přes vyprahlé pouště Namibie, rezervace plné zvěře v Botswaně a Zimbabwe až po majestátní Viktoriiny vodopády. V průběhu naší expedice vylezete na Stolovou horu, poplujete kanoí po řece Orange, zdoláte písečné duny v Namibii, zažijete skutečné safari a nakonec pokoříte majestátné Viktoriiny vodopády.

Základní cena nabízí kempovací variantu, lze vyžádat i variantu celou v ubytování za 114 500kč /osoba. Termíny jsou ale jiné, v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Letenky a ubytování před/po cestě Vám rádi zajistíme na vyžádání.

Detail Termíny a ceny +
loading