facebook
Náklaďákem - Velký okruh Jihoafrickou republikou -

Náklaďákem - Velký okruh Jihoafrickou republikou

17 nocí od 71 500 Kč
Jihoafrická republika, Poznávací zájezdy

Náklaďákem - Velký okruh Jihoafrickou republikou

To nejlepší z Jihoafrické republiky ve třech týdnech: NP Kruger, soukromé safari, Dračí hory, pláže Indického oceánu, Garden Route, Kapské Město a mnoho dalšího. Bezkonkurenční cena.


Další termíny k dispozici na vyžádání.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

 • pěší safari a safari v terénním vozev soukromé rezervaci
 • Krugerův národní park
 • Panorama Route - Blyde River Canyon
 • Dračí hory
 • Dophin Coast, Wild Coast
 • Garden Route a NP Tsitsikamma
 • Kapské Město: pěší výšlap na Stolovou horu, Hout Bay, mys Dobré naděje

1. den Johannesburg - Bush Lodge

2. den Safari v soukromé rezervaci Balule

3. den Panorama Route - Blyde River Canyon

4. den Celodenní safari v Krugerově NP

5. den Svazijsko

6. den Zululand

7. den Zululand - Dračí hory

8. den Dračí hory

9. - 10. den Dolphin Coast

11. -12. den Wild Coast

13. den Frontier Country

15. - 16. den Garden Route

16. - 18. den Kapské Město

Cena zahrnuje

Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
17x ubytování ve dvoulůžkových pokojích dle programu
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje, džusu k snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak) - například:
* pěší safari
* safari v otevřeném džípu
* Krugerův národní park
* rezervace v Zululandu
* Dračí hory
* Svazijské království
* návštěva vinařské farmy v Kapsku
* Garden Route
* NP Tsitsikamma
* Kapské Město
* pěší výšlap na Stolovou horu
* Hout Bay
* mys Dobré naděje
Zdravotní pojištění ERV (dříve Evropské cestovní pojišťovny)
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Letenky (v případě zájmu zajistíme)
 • Letištní transfery (v případě zájmu zajistíme)
 • Ubytování před a po programu (v případě zájmu zajistíme)
 • Nápoje a stravu kromě uvedených
 • Osobní výdaje a spropitné
 • Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost…)

Co vás čeká?

Dovolená pro aktivní
Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Na rozdíl od ostatních afrických expedic v náklaďáku (Namibie, Botswana, Uganda...) nebudete v průběhu této cesty stavět stany a kempovat, ale budete bydlet v pohodlných lodžích. Nicméně i zde se očekává (byť ve velmi malé míře), že například pomůžete s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás. Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství. Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.

Expediční vozidlo
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Průvodce
Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa). Člověk, který vede vaší expedici je doslova a do písmene holka pro všechno: řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce ... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte.

Zájezd skončil a co dál?
Když už jste dojeli tak daleko, rozhodně byste měli zvážit setrvání v Kapské oblasti alespoň na několik dalších dní. Navštivte proslulou vinařskou oblast v okolí Stellenbosch, nebo romantické a turisty zcela opomíjené západní pobřeží. A nebo si jen užijte zábavy, vynikajících restaurací a skvělého nakupování v Kapském Městě. Pokud se chcete podívat ještě dál, za hranice Jihoafrické republiky, pak můžete přeletět na pár dní k Viktoriiným vodopádům. Nabídku na program vám rádi vytvoříme na základě vašich požadavků.1. den Johannesburg - Bush Lodge

V časných ranních hodinách odjezd z Johannesburgu. Vydáte se na severovýchod do provincie Limpopo. Oběd si dnes dáte v jedné z restaurací ve starém zlatokopeckém městě Haenertsburg (na vlastní náklady). Budete pokračovat dál a sjedete z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujete v lodži na území soukromé rezervace, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká vás ubytování v pohodlných stanech s vlastním příslušenstvím. Osvěžení po cestě najdete v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.

Ubytování: Bush Lodge (3* plus)
Snídaně - oběd - večeře


2. den Safari v soukromé rezervaci

Den začnete tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíte terénním vozem na safari. Časně ráno se příroda probouzí, vzduch je svěží a zvěř aktivní.

Později dopoledne se vrátíte do lodže, kde vás bude čekat vydatný brunch. Uprostřed dne, kdy je největší horko, bude čas na odpočinek pro vás i pro místní zvěř. Můžete třeba relaxovat u bazénu, nebo dospat ranní vstávání.

Odpoledne vyrazíte na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budete mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu vás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu - braai.

Braai
Braai - znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky... griluje se vše a všude.
Snídaně - oběd - večeře


3. den Panorama Route - Blyde River Canyon

Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budete vstávat za svítání a na úvod dne vás čeká vydatná snídaně. Poté se vydáte poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon. Pak budete pokračovat do bývalého zlatokopeckého městečka Pilgrim's Rest, kde se projdete uličkami, které vám připomenou dobu zdejší zlaté horečky.

Odpoledne dorazíte do Hazyview, kde se ubytujete v pohodlí Greenfire Hazyview Lodge, která se nachází na břehu řeky Sabie a je obklopena farmou, kde se pěstují limetky a káva. Po celém dni budete mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie a dáte si v lodži společně večeři.
Snídaně - oběd - večeře


4. den Krugerův národní park - celodenní safari

Dnes nás čeká časné vstávání, probudíme se s ranními ptáčky. Opustíme Hazyview a vydáme se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Snídani budeme mít s sebou ve formě balíčku. V Krugerově národním parku strávíme celý den na safari. Na oběd se zastavíme v některém z hlavních kempů, kde jsou k dispozici restaurace, či obchod (oběd na vlastní náklady).

Navečer se zase vrátíme do své lodge v Hazyview, kde nás čeká večeře.

Krugerův národní park
Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé "velké pětky" (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.
Snídaně - oběd - večeře


5. den eSwatini (Svazijsko)

Dnes se po snídani vydáme na jih do maličkého afrického království jménem eSwatini (dříve známé jako Svazijsko). Cestu nám zpříjemní krásná krajina, exotické vesničky a třtinová pole, která budeme míjet. V podvečer se ubytujeme v pohodlné lodži, kde si dáme společně večeři.
Snídaně - oběd - večeře


6. a 7. den St. Lucia

Po snídani se vydáme klikatou silnicí na jih svazijskou krajinou. Po překročení jihoafrické hranice se ocitneme v Zululandu (tedy v zemi známého kmene Zulu), který je součástí provincie KwaZulu-Natal.

Kmen Zulu na svém území vytvořil počátkem 19. století nejsilnější a nejmocnější černošskou říši, ze které měli strach nejen ostatní černoští vládci, ale i Portugalci a Angličané. Král Shaka vytvořil na tehdejší dobu velmi moderní strukturu své říše, velmi efektivní a údernou armádu a byl schopný úspěšně vyjednávat i s evropskými mocnostmi.

Naším cílem je městečko St. Lucia. Strávíme zde dvě noci v krásné Forest Lodge St. Lucia. St. Lucia je domovem mnoha zvířat včetně hrochů, krokodýlů a mnoha ptačích druhů. Během pobytu navštívíme i vyhlášený mokřadní park iSimangaliso s bílými plážemi, přílivovými bazény, pobřežními útesy a pobřežním dunovým lesem. Tato rozmanitá pobřežní rezervace nabízí naprosto jedinečný zážitek.

Na večeře si v tyto dny dojdeme společně do některé z místních restaurací (na vlastní náklady).
Snídaně - oběd


8. - 9. den Dračí hory

Brzy ráno po snídani se vydáme od more směrem do hor. Čekají nás Dračí hory tyčící se do výšky až 3 400 m n.m. Budeme projíždět krajinou, ve které se odehrávaly slavné bitvy mezi Brity a kmenem Zulu, mezi Brity a Búry. Tady se utvářela národní hrdost kmene Zulu a národní hrdost Búrů. Po obědě vjedeme do hor a budeme stoupat, až se dostaneme na místo našeho pobytu na úpatí masívu nazývaného “Bariéra kopí”. Ubytujeme se v horském resortu Alpine Health a užijeme si odpočinku na krásném místě s výhledem na známý masiv Amphitheatre.

Druhý den nás čeká túra v národním parku Royal Natal. Projdeme soutěskou Tugela, pojmenovanou po stejnojmenné říčce a budeme obdivovat jeden z nejvyšších vodopádů na světě - 948 metrů vysoký vodopád Tugela. Do lodže se vrátíme pozdě odpoledne.
Snídaně - oběd - večeře


10. den Jihoafrická farma

Z vysokých Dračích hor sestoupíme do středohoří, do oblasti Natal. Budeme projíždět svěží zemědělskou krajinou, která zde patří k nejkrásnějším v Jihoafrické republice.

Život Jihoafrické republiky byl po staletí spojený se zemědělskými usedlostmi, se starostí o stáda dobytka a se zemědělskou činností. To vše hraje silnou roli I v současnoti. Proto se dnes ubytujeme na fungujícím ranči, kde se seznámíme se současnotí farmářů.
Snídaně - oběd - večeře


11. den Wild Coast - úplně jiná Afrika

Po snídani budeme pokračovat ve své cestě do oblasti zvané Wild Coast, oblasti, která žila v době apartheidu svým vlastním životem, téměř bez zásahu bílého muže. Je to fascinující divoká oblast, která je ohraničena stejně divokým pobřežím.

Tuto oblast obývá především pastevecký kmen Xhosa. Jeho způsob života určuje i ráz krajiny, které vévodí především pastviny, protkané malými vodními toky.

Po příjezdu k pobřeží se ubytujeme nedaleko pláže a zbytek dne můžeme věnovat odpočinku
Snídaně - oběd - večeře


12. den Wild Coast

Dnešní den máme celý na to, abychom si prošli zdejší divoké pobřeží, smočili nohy v oceánu na opuštěných plážích a obdivovali přírodní krásu skalního útvaru Hole in the Wall.
Snídaně - oběd - večeře


13. den Wild Coast - Cradock

Ráno opustíme divoké pobřeží a vydáme se po méně frekventovaných silnicích provincie Východní Kapsko do oblasti Karoo. Cílem naší cesty je město Cradock, jehož historie sahá až do 19. století. Po příjezdu nás vezme místní průvodce na procházku městem, seznámí nás s jeho rozmanitou historií a v podvečer se ubytujeme ve svém hotelu14. den Safari NP Mount Zebra, Addo Elephant

Dnes vstaneme časně ráno, máme před sebou dlouhý den plný dobrodružství. Nejprve nás čeká návštěva národního parku Mount Zebra, který se nachází v pololouštní oblasti Great Karoo. Žije zde ohrožený druh zebry horské, ale také zde můžete spatřit antilopy skákavé, pštrosy, gepardy, buvoly, nosorožce černé a velkou škálu ptačích druhů. Na ranním safari zde strávíme několik hodin, poté se vrátíme do hotelu na snídani.

Odsud se vydáme na jih do známého národního parku Addo Elephant. Jak již jeho název napovídá, budeme zde mít možnost pozorovat největšího afrického savce v jeho přirozeném prostředí. Toto setkání bude jistě patřít k nezapomenutelným zážitkům vaší africké cesty. Parkem projedeme od severu k jihu a v podvečer se ubytujeme v hotelu na jižním pobřeží a společně si zajdeme na večeři do jedné z místních restaurací (na vlastní náklady).
Snídaně


15. den Garden Route - Knysna

Ráno budeme mít čas na procházku po pláži, případně koupel ve vlnách Indického oceánu. Po snídani se vydáme na cestu po malebné Garden Route. Tato zelená zahrada je vmáčknutá mezi oceán a pobřežní hory, je tvořena četnými řekami, jezery i starými lesnatými porosty. Uděláme si zastávku v národním parku Tsitsikamma, kde se projdeme po visuté lávce nad ústím řeky Storms. Odpoledne dorazíme do známého pobřežního letoviska Knysna. Zde se ubytujeme a v podvečer se vydáme na procházku a večeři do jedné z restaurací v místní marině.
Snídaně - oběd


16. den Střelkový mys a Arniston


Hned po snídani se rozloučíme s Knysnou. Hlavním cílem dnešního dne je návštěva Střelkového mysu. Jedná se o nejjižnější cíp Afriky. Zažijeme ducha tohoto místa na vlastní kůži. Nikdo nemůže stanout na africkém kontinentu jižněji! Nacházíme se na teoretickém rozhraní dvou oceánů - Atlanstkého a Indického.

Oběd si dáme formou pikniku s výhledem do vln oceánu a poté se přesuneme do nedalekého městečka Amiston. Zde se ubytujeme a zájemci můžou navštívit obří mořskou jeskyni Waenhuiskrans.
Snídaně - oběd - večeře


17. den Hermanus - kolonie tučňáků - příjezd do Kapského Města


Máte za sebou obrovskou část cesty, schází už jen poslední etapa a vstoupíte do Kapského Města. Ještě než do Matky Měst přijedete, zastavíte se v krásném přímořském městečku Hermanus a prohlédnete si kolonii tučňáků patagonských v Betty´s Bay.

Odpoledne přijedete do Kapského Města a ubytujete se na nábřeží Sea Point v hotelu Mojo. Není to nejtišší místo v okolí, pokoje jsou nad rušnou tržnicí se street food, vyhlášenou a věčně nabitou k prasknutí. Ale o to jednodušší máte hledání stravování a posezení nad vínem, nebo pivem.
Snídaně


18. den Kapské Město

Dnes po snídani končí váš program velké cesty Jihoafrickou republikou.
Doporučujeme si pobyt v Kapském Měste prodloužit, zeptejte se nás na doporučený program, místa, která stojí za to navštívit - vše připravíme a přizpůsobíme vaším časovým i finančním možnostem.
Pokud byste chtěli více dobrodružství, není problém si zaletět k Viktoriiným vodopádům a (nebo) na krátké safari do Botswany.
SnídaněCK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Velké africké dobrodružství - Kapské Město - matka měst Bez letenky Poznávací zájezdy | Jihoafrická republika

Velké africké dobrodružství

83 900 Kč 23

Vydejte se s námi na velkou cestu po jižní Africe: Za 24 dní projedete 4 země jižní Afriky - JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe
od okouzlujícího Kapského Města přes vyprahlé pouště Namibie, rezervace plné zvěře v Botswaně a Zimbabwe až po majestátní Viktoriiny vodopády. V průběhu naší expedice vylezete na Stolovou horu, poplujete kanoí po řece Orange, zdoláte písečné duny v Namibii, zažijete skutečné safari a nakonec pokoříte majestátné Viktoriiny vodopády.


Základní cena nabízí kempovací variantu, lze vyžádat i variantu celou v ubytování za 114 500kč /osoba. Termíny jsou ale jiné, v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Letenky a ubytování před/po cestě Vám rádi zajistíme na vyžádání.

Detail Termíny a ceny +
loading