facebook
Poznávací zájezd - Kapské Město + safari v Krugerově parku -

Poznávací zájezd - Kapské Město + safari v Krugerově parku

8 nocí od 70 900 Kč
Jihoafrická republika, Poznávací zájezdy

Poznávací zájezd - Kapské Město + safari v Krugerově parku

Prožijte s námi 9 úžasných dní v Jižní Africe (8 nocí na místě). Náš průvodce vám představí kosmopolitní Kapské Město, Mys Dobré naděje, ochutnáte víno na jedné z nejstarších vinic a pak už vyrazíme na safari v Krugerově NP, přespíme 2 noci v soukromé rezervaci, kde vyrazíme pěšky do buše, projedeme safari ve voze 4x4 a jako bonus si prohlédneme nádherný Blyde River Canyon.

 

Videogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Celodenní safari v Krugerově NP
  • Safari v soukromé rezervaci v otevřeném voze 4x4
  • Pěší safari
  • Blyde River Canyon - jeden z nejkrásnějších kaňonů na světě
  • Ochutnávka vína na vinici v Kapsku
  • Lanovkou na Stolovou horu a prohlídka Kapského Města
  • Mys Dobré naděje - celodenní výlet
  • Braai - grilování po jihoafricku
  • Stravování a všechny vstupy v ceně zájezdu
  • Singles Collection - žádné příplatky pro individuální klienty bez spolucestujícího

1. den Odlet z Prahy

2. den Přílet do Kapského Města, prohlídka města

3. den Výlet po kapském poloostrově - Mys Dobré naděje

4. den Poznávání vinařského kraje - piknik na vinici, ochutnávky vín

5. den Přelet do Johannesburgu, odpoledne u bazénu

6. den Jedeme na safari - přejezd do soukromé rezervace

7. den Safari v soukromé rezervaci - pěšky i autem 4x4

8. den Blyde River Canyon - panoramata a krásná příroda

9. den Celodenní safari v Krugerově národním parku

10. den Návrat do Johannesburgu a odlet

11.den Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

Letenky Praha -  Kapské Město // Johannebsurg - Praha v ekonomické třídě
Letenka Kapské Město - Johannesburg
Letištní transfer v Kapském Městě a Johannesburgu
Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
Ubytování v Kapském Městě (3x) ve 3* hotelu se snídaní
Ubytování v pohodlných lodžích ve dvoulůžkovém pokoji (5x)
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje, džusu k snídani), 3x oběd/brunch, 4x večeře
Českého průvodce (pracovníka CK Marco Polo)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího řidiče/průvodce
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak) - například:
*Výlet na Mys Dobré naděje
* Ochutnávka vína na vinici
* Piknikový oběd na vinici v Kapsku
* Prohlídka Kapského Města
* Jízdenka na lanovku na Stolovou horu
* pěší safari
* safari v otevřeném džípu 4x4
* noční safari
* návštěva soukromé rezervace
* Krugerův národní park
* historický Dullstroom
* Blyde River Canyon
* Bourke’s Luck Potholes

Zdravotní pojištění ERV
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Nápoje stravu kromě výše uvedených
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost…)

Co vás čeká?

Dovolená pro aktivní
Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Na rozdíl od ostatních afrických expedic v náklaďáku (Namibie, Botswana, Uganda...) nebudete v průběhu této cesty stavět stany a kempovat, ale budete bydlet v pohodlných lodžích. Nicméně i zde se očekává (byť ve velmi malé míře), že například pomůžete s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás. Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství. Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.

Expediční vozidlo
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Průvodce
Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa). Člověk, který vede vaší expedici je doslova a do písmene holka pro všechno: řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce ... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte.

Zájezd skončil a co dál?
Když už jste dojeli tak daleko, rozhodně byste měli zvážit setrvání v Kapské oblasti alespoň na několik dalších dní. Navštivte proslulou vinařskou oblast v okolí Stellenbosch, nebo romantické a turisty zcela opomíjené západní pobřeží. A nebo si jen užijte zábavy, vynikajících restaurací a skvělého nakupování v Kapském Městě. Pokud se chcete podívat ještě dál, za hranice Jihoafrické republiky, pak můžete přeletět na pár dní k Viktoriiným vodopádům. Nabídku na program vám rádi vytvoříme na základě vašich požadavků.1. den Odlet z Prahy

Setkání s průvodcem na letišti (v některých případěch na vás náš průvodce bude čekat po příletu v JIhoafrické republice) a odlet na poznávací zájezd do Jihoafrické republiky. (V případě zájmu můžeme zajistíme letenky s odletem z Vídně, Mnichova...)2 den Přílet do Kapského Města

Pro příletu do Kapského Města projdeme celními a pasovými formalitami. Na letišti bude čekat průvodce, který nás doprovodí do auta a ukáže nám Kapské Město při vyhlídkové jízdě směrem do hotelu. Po dlouhém letu nás okouzlí město položené ve stínu Stolové hory. Cestou uvidíme Kapskou pevnost, centrum města i luxusní část s honosnými vilami. Když bude jasné počasí, určitě využijeme první šanci a vyjedeme na vrcholek Stolové hory (jízdenka na lanovku je v ceně zájezdu). Odpoledne dorazíme do hotelu a ubytujeme se.3. den Kapské Město - po stopách námořníků na Mys Dobré naděje

Ráno vyrazíme na celodenní výlet po Kapském poloostrově. Kapské Město opustíme po silnici táhnoucí se podél Atlantiku, kde budeme obdivovat milionářské vily v částech Clifton a Camps Bay položené nad krásnou pláží a promenádou s restauracemi a obchůdky. Zavítáme do rybářské vesnice Hout Bay, která je jednou z nejstarších rybářských vesnic Kapska. V přístavu budete mít možnost nakoupit suvenýry. Z Hout Bay vystoupáme podél pobřeží přes Chapman's Peak Drive. To je nádherná vyhlídková silnice směrem na Cape Point. Chapman´s Peak drive je často vyhlašována jako jedna z nejkrásnějších cest na světě. Útesy a výhledy na moře s nekonečným oceánem a pobřežím v okolí Hout Bay vám při prohlížení fotografií budou všichni jen závidět. Mys Dobré naděje je rozlehlý národní park na "konci" Afriky. Zde leží mystický Mys Dobré Naděje, nejjihozápadnější cíp Afriky, a útes Cape Point (maják). Je to místo, které se stalo symbolem námořních cest a objevování nejen Afriky, ale především námořních cest do Indie. Mys Dobré Naděje byl pro dávné mořeplavce nadějí na návrat domů. Na zpáteční cestě je naplánován oběd v místní restauraci (v ceně oběd, nápoje si hradíte). Po obědě se zastavíme v Simon's Town se známou rezervací tučňáků. Projdete se po lávkách nad pláží, kde tato roztomilá zvířátka žijí. Pozorování těchto ptáků, jak se kolíbají při chůzi, vyvolá úsměv na tváři i dlouho po návratu domů. Návrat do hotelu v podvečerních hodinách a volný program.

Cape Point - tento bod je podstatně zajímavější než samotný mys Dobré naděje. Tvoří ho asi 300 metrů vysoká skála, na kterou doráží bouřlivé vlnobití obou oceánů Atlantického a Indického, které se právě na tomto místě setkávají. Nahoru vyjedeme lanovkou. Dívat se do volného oceánu nebo přes zátoku False Bay na africkou pevninu je nezapomenutelný zážitek. Často se tu ale mění počasí, které někdy přináší hustou mlhu nebo opravdu silný vítr. Mys Dobré naděje leží v chráněné krajinné oblasti Cape of Good Hope Nature Reserve založené roku 1939. Tento mys tvoří poměrně nenápadná skála, o kterou se tříštivě rozbíjejí velké vlny Atlantického oceánu. Tyčí se zde kříž na paměť Bartolomea Diase, který mys roku 1488 obeplul jako první. Cape of Good Hope Nature Reserve - tento park chrání pobřežní faunu a flóru a unikátní kapskou květenu s některými z nejlepších exemplářů fynbosu. Simon´s Town je malé přímořské městečko s klasickou (holandskou architekturou) v jehož blízkosti se usadila největší kolonie tučňáků na africkém kontinentu (více než 2 300 tučňáků).
Snídaně - oběd


4. den Zažijme den Jihoafričana - víno, vinice, piknik...

Po snídani nás vyzvedne řidič/průvodce, abychom společně strávili celý den poznáváním kraje vína. Pokud se nám ale nepodaří vyjet na Stolovou horu první den, tak dnes máme další šanci a určitě ji využijeme. Jinak vyrazíme směrem na severovýchod do centra vinařské oblasti. Cesta trvá přibližně 45 min. Dnešní den bude poklidný, relaxační a řekli bychom "africky pohodový".
Jakmile opustíme Kapské Město, krajina změní ráz a vstoupíme do oblasti vinic a sadů. Farmy a městečka v okolí mají venkovský provinční nádech a pomalé životní tempo. Svoji "cestu za vínem" začneme v městečku Stellenbosch, které je proslavené nejstarší jihoafrickou univerzitou a původní holandskou architekturou. Stellenbosch je také neoficiálním hlavním městem vinařství se svými 106 farmami. Město je obklopeno vinicemi na úbočích nedalekých hor. Po krátké prohlídce města a procházce centrem budete pokračovat do Franschhoeku. Cestou navštívíme vinici Boschendal Wine Estate (nebo podobnou), kde bude připravena ochutnávka vína. Dnešní odpoledne vás vtáhne do jihoafrického způsobu života a relaxace. K jihoafrickému způsobu života patří braai (místní forma grilování) a pikniky. A právě piknik si užijeme na další vinici. Posedíme v trávě na dekách, poobědváme a ochutnáme další vína. V pozdním odpoledni se vrátíme spokojeně do Kapského Města.
Snídaně - oběd


5. den Johannesburg

Po snídani nás řidič odveze na letiště a odletíme do Johannesburgu. Po přistání na nás bude čekat řidič, který nás odveze do lodge. Odpoledne budeme mít volné. Můžeme ho strávit v zahradě u bazénu nebo společně vyrazíme poznávat Johannesburg (není v ceně zájezdu). Zjistíte, že legendy o kriminalitě a nebezpečí, které panují o tomto úžasném městě, jsou daleko od pravdy a že Johannesburg je příjemné místo pro život.6. den Johannesburg – soukromá rezervace Balule

V časných ranních hodinách pro nás bude připravená v lodgi snídaně a hned po ní vyrazíme naším expedičním náklaďákem z Johannesburgu. Vydáme se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budete mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Uděláme si zastávku v historickém městečku Dullstroom, které patří díky své nadmořské výšce (přes 2 000m) k nejchladnějším v Jihoafrické republice. Jeho hlavní silnici lemují staromódní hospůdky. V některé z nich si můžete dát oběd (na vlastní náklady). Budeme pokračovat malebnou krajinou dál přes severní část Dračích hor a nakonec sjedeme z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujeme v lodži na území soukromé rezervace Balule, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká nás ubytování v opravdovém safari stylu: v plátěných stanech, kde budete usínat za zvuků buše. Stany jsou pohodlné, každý je vybaven vlastním příslušenstvím i pohodlnou postelí. Osvěžení po cestě najdeme v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.
Snídaně - večeře

Balule Bush Lodge


7. den Safari v soukromé rezervaci - pěší i autem 4x4

Den začneme tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíme do buše na asi tříhodinové pěší safari. Budeme hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby nás mohl průvodce zasvětit do základů stopování a upozornit nás na všechny zajímavé rostliny a malé živočichy - tedy vše, co se přehlídne při safari vozem. Později ráno se vrátíme do lodže, kde nás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na relaxaci u bazénu. Odpoledne vyrazíme na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budeme mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu nás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu – braai.
Snídaně - oběd - večeře


8. den Panorama Route - Blyde River Canyon - Hazyview

Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budete vstávat za svítání a na úvod dne vás čeká vydatná snídaně. Poté se vydáte poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon.
Odsud budete pokračovat k Bourke's Luck Potholes, kde vás čeká procházka k podivuhodným "hrncům" vyhloubeným divokou vodou ve skále.
Cestou se ještě zastavíte u výhledu God's Window a pak budete pokračovat do vesničky Graskop. Graskop leží na hraně vysočiny a vy si tady uděláte zastávku na oběd (na vlastní náklady).
Z Graskopu sjedete přes Kowyn Pass do nížiny a v odpoledních hodinách dorazíte do Hazyview, kde na vás bude čekat večeře a pohodlí Greenfire Lodge Hazyview. Po celém dni budete mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie.
Snídaně - večeře


9. den Celodenní safari v Krugerově národním parku

Časně ráno vyrazíme z Hazyview a vydáme se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Zde strávíme celý den pozorováním zvěře. Na některém z piknikových míst uvnitř parku si dáme brunch a odpoledne budeme pokračovat v safari.
Navečer se zase vrátíme do své lodge v Hazyview. Čeká nás poslední večer v africké divočině. Vychutnáme si drink na terase nad řekou a naposledy se zaposloucháme do zvuků buše. V lodgi pro nás bude připravená večeře.Krugerův národní park
byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé „velké pětky“ (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.
Snídaně - oběd - večeře


10. den Hazyview - Johannesburg

Po snídani a poklidném dopoledni se vydáme na cestu zpět do Johannesburgu, odkud odletíme zpět do Evropy.11. den Návrat do Prahy

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Čt 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading