facebook
Kostarická Odysea s českým průvodcem včetně N.p. Corcovado -

Kostarická Odysea s českým průvodcem včetně N.p. Corcovado

13 nocí od 94 680 Kč
Kostarika, Poznávací zájezdy

Kostarická Odysea s českým průvodcem včetně N.p. Corcovado

Poznejte Kostariku ze všech světových stran s doprovodem českého průvodce.
Čeká vás východní karibské pobřeží s Národním parkem Tortuguero. Z jihu navštívíte unikátní a odlehlý poloostrov Osa a Národní park Corcovado včetně mořské rezervace u ostrova  Caňo. Na západě si odpočnete na tichomořských plážích a dále na sever navštívíte 3 oblíbené vnitrozemské lokality: tropický mlžný prales v Monteverde, Národní park kolem sopky Rincón de la Vieja a nakonec rozmanitou oblast Arenal se stejnojmennou sopkou, vodopády a pralesy.

Na závěr možnost prodloužení pobytu u Tichého oceánu v hotelu jaký se vám bude líbit, ať už jednoduchý 3*, nebo luxusní 5* rezort.

 

Videogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Odlehléý poloostrov Osa a exotické Corcovado s minimem turistů = skutečná panenská příroda.
  • Pláže na Tichomořském pobřeží
  • Sopky kolem vás a takřka na dosah v Rincón de la Vieja a Arenalu
  • Deštný prales v Monteverde
  • Karibské pobřeží a oblast Tortuguero, s nekonečnými vodními kanály a kde kladou (červenec-říjen) želvy vejce.

1. den: ODLET Z PRAHY DO SAN JOSE

Po večerním příletu odjezd do hotelu, kde přenocujeme.

2. den: NÁRODNÍ PARK TORTUGUERO

Časně ráno odjezd do Národního parku Toruguero na východě země a na karibském pobřeží.
Na konci cesty přesedláme na loď, která nás dopraví do lodže akorát na oběd. Po obědě se vydáme lodí a poté procházkou do deštného pralesa. Prohlédnete si karibskou vesnici Tortuguero. Národní park nás čeká zítra, dnes proniknete do života a chovu mořských želv a fungování parku. Před večeří čas na relaxaci u bazénu.

Tortuguero je jedna z nejkrásnějších částí Kostariky. Biologicky se jedná o nesmírně vzácnou a bohatou oblast plnou vodních kanálů, řek, lagun a pláží s množstvím fauny. Najdete zde deštný prales protkaný říčkami i sladkovodní jezera plná ryb. Pohyb po parku na malých loďkách dodá výletu nádech dobrodružství.

3. den: NÁRODNÍ PARK TORTUGERO

Zkušený průvodce nás dnes povozí po hlavních i menších kanálech parku. V oblasti se nachází více než 300 druhů ptáků, 3 druhy mořských želv, 60 druhů savců a mezi nimi také žije 13 ohrožených druhů, např. jaguár, tapír, ocelot, puma, nebo kapustňák. Uvidíte je? Při troše štěstí jistě budete mít několik příležitostí pro jejich pozorování. A třeba najdete na pláži i mořské želvy. Během dne prozkoumáte schované ostrůvky, panenské pláže, křivolaké kanály a to vše po příkrovem hustého deštného pralesa kolem i nad námi. Den bude naplněný vůněmi, zvuky, světly i stíny deštného pralesa.

4. den: TORTUGUERO - SAN JOSE

Během dne návrat zpět do San Jose a ubytování v hotelu na 1 noc.

5. den: CESTA NA JIH DO DRAKE BAY A N.P. CORCOVADO

Dnes Nás čeká jedno z nejkrásnějších míst celé Kostariky - městečko Drake Bay na odlehlém poloostrově Osa na kterém se nachází Národní park Corcovado, který je daleko od civilizace a proto se zde daří divokým zvířatům, nádherné flóře a bohatému mořskému životu. Pozdě odpoledne plavba ze Sierpe do Drake Bay a ubytování v lodží u moře. 

Součástí pobytu je plná penze a dva nádherné výlety: 1 výlet do mořské rezervace Caňo Island a 1 pěší výlet s průvodcem do n.p. Corcovado .

Národní park Corcovado je zážitkem na celý život. Zahrnuje jediné zbývající staré vlhké lesy na tichomořském pobřeží Střední Ameriky a 13 hlavních ekosystémů včetně nížinného deštného lesa, vysokohorského oblačného lesa, palmového lesa jolillo a mangrovových bažin, stejně jako pobřežních mořských a plážových biotopů.
Je zde velká šance spatřit některé z nejplašších a nejohroženějších obyvatel Kostariky: tapíry, jaguáry, makaky , orly - harpyje, kotuly a pekari.

6. a 7. den: DRAKE BAY / CORCOVADO

Užijte si bohatý program, který vás zde na jihu čeká. Jeden den se vypravíte se lodí do mořské rezervace na nádherný ostrůvek Caño Island, který se nachází asi 40 min. od pobřeží. Druhý den vás pak čeká pěší výlet do n.p. Corcovado.
Dále máte možnost vydat se na moře, na ryby, na kajacích, nebo za šnorchlováním, vypravit se kolem pobřeží na koni apod.

8. den: VZHŮRU NA SEVER K TICHOMOŘSKÝM PLÁŽÍM

Po snídani přejezd na sever do letoviska Jaco, kde si budete moci odpočinout na dlouhé jeho pláži. Ubytování na 1 noc.

9. den: MLŽNÉ PRALESY V MONTEVERDE

Dnes se přesuneme do Monteverde, které je, podle našeho názoru, jedním z nejkrásnějších míst v Kostarice, se zajímavým mlžným pralesem, rozdílné biodiverzity, pro kterou je toto exotické místo známé. Monteverde se nachází na rozhraní povodí dvou oceánů – Tichého oceánu a Atlantiku. Část vody, která zde naprší, teče do jednoho a část do druhého.
Až se ubytujete, vyjděte si před západem slunce na procházku na některou z vyhlídek a užijte si nádherný západ slunce.

10. den: MONTEVERDE - ČAS NA AKTIVITY

Dopoledne možnost navštívit zajímavou farmu Dona Juana, která nám představí historii kávy a kakaa v Kostarice. Káva je nedílnou součástí Monteverde a káva z této lokality patří k nejlepší kávě, kterou můžete v Kostarice najít (vstupné není v ceně).
Dalším místem které se hodí k návštěvě je motýlí zahrada, kde se můžete i podívat do terárií s kostarickými hady a žábami. A za příplatek navštívit i záchranou stanici lenochodů, kde se lze z blízka seznámit s jedním ze symbolů kostarické přírody (vstupné nejsou v ceně).

Odpoledne doporučujeme Sky Trek. K návštěvě Monteverde patří neodmyslitelně zkušenost zvaná Sky Tram & Sky Trek. Sky Tram je lanovka, která vás vyveze na horu, na nejvyšší bod v Monteverde. Pří jízdě budete moci zahlédnout Arenal, vulkány Miravalles a Orosí a také zlaté pláně Guanacaste. Cestu dolů budete absolvovat v systému Sky Trek. Po tzv. zip lines se spouštíte přes jednotlivé zavěšené plošiny a postupně se dostanete zpět na pevnou zem. Budete "prolétávat" korunami stromů, nad hlubokým údolím, s nádherným výhledem do krajiny (pokud bude dobré počasí). Je to divoký zážitek, ale bezpečný a nádherný (náklady na aktivitu nejsou v ceně).

11. den: Z MONTEVERDE DO NÁRODNÍHO PARKU RINCÓN DE LA VIEJA

Dopoledne odjezd do Národního parku Rincón de la Vieja - jeden z parků v chráněné oblasti Guanacaste. Má rozlohu přes 34 000 hektarů a je zde místo pro dvě sopky, 32 řek a potoků a neuvěřitelnou rozmanitost rostlin a živočichů.
V parku se můžete věnovat řadě aktivit, například pěší turistice, jízdě na koni, užívání horkých pramenů, koupání, piknikování a kempování.
Díky své poloze a rozloze umožňuje park poznat jak karibskou, tak tichomořskou stranu pohoří Cordillera de Guanacaste.
Poznejte neuvěřitelnou faunu a flóru
Rincón de la Vieja hostí širokou škálu tropických lesů, včetně zakrslých mraků a horských ekosystémů. Útočiště zde nachází exotická a vzácná flóra a fauna včetně pum, různých opic, lenochodů, tapírů a jaguárů.

Hlavními atrakcemi parku jsou různé vodní prvky, mezi něž patří sladkovodní laguna, vodopády, horké prameny a vařící bahenní jámy. Můžete se zde namočit v sirném horkém prameni a pak se osvěžit v nedalekém vodopádu nebo potoce.
Podél turistických tras jsou časté vodopády s možností koupání. Dalším důkazem geotermální aktivity v oblasti jsou bublající bahenní jezírka podél stezky.

12. den: SOPKA ARENAL

Po snídani odjedeme do oblasti sopky Arenal. Cesta trvá kolem 3-4 hodin, ale bude na co koukat. Pojedete typickou kostarickou krajinou, kde se střídají pastviny v kopcovité krajině s plantážemi ananasu a banánů. Všechny odstíny zelené okolo vás, šťavnaté stromy a rostliny.
Vulkán Arenal - krásný symetrický vulkán ve tvaru pravidelného kužele stoupajícího do výšky 1.657 m. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým
Odpoledne se vydáme k vodopádu La Fortuna. Nejprve se můžeme zastavit na oběd v některé malé příjemné restauraci, s výborným jídlem.

13. den ARENAL

Dnes budete mít možnost vyrazit do Mistic parku na procházku deštným pralesem po visutých mostech (vstupné není v ceně). Areál je hodně navštěvovaný a je proto dobré vyrazit do něj buď velmi brzy ráno (s rizikem ranní mlhy) nebo pozdě odpoledne (s rizikem deště). Procházka ale stojí za to. Odpoledne můžete vyrazit do některých termálních lázní a odpočinout si před další cestou.

V Arenalu můžete toho podniknout mnohem více - je zde jízda na koních, čtyřkolky, procházka na úpatí vulkánu, rafting na řece Balsa. U rafftingu je dobré objednat jej předem ještě před cestou. Pro ty, kdo nebudou chtít žádné aktivity, je možné zajistit návštěvu termálních lázní.
Arenal a středisko La Fortuna jsou místa, plná obchůdků, restaurací a kaváren a mít tady volné odpoledne vůbec není k zahození.

14. den: ODLET nebo POBYT NA PLÁŽI

Dnes je poslední den v Kostarice a čeká vás buď přejezd na letiště a odpolední (večerní) odlet domů (přílet následující den), nebo za příplatek možnost zajištění dopravy do hotelu na pobřeží Tichého oceánu v Guanacaste (nutné objednávat při rezervaci zájezdu). Pro nabídku hotelu, nebo rezortu nás prosím kontaktujte.  

Cena zahrnuje

* Letenku v optimální knihovací třídě s příručním zavazadlem v hodnotě 25.000 Kč/os (přeprava velkého kufru do 23 kg za příplatek)
* Českého průvodce během pobytu v Kostarice (1.-14. den)
* Doprava micorbusem
* Placené výlety Tortuguero a Corcovado. Ostatní aktivity za příplatek: Monteverde, Rincón de la Vieja, Arenal.
* Ubytování na trase v osvědčených a příjemných hotelech a lodžích typu 3-4* 
* Stravování: snídaně. V oblasti Corcovado (3 noci) a Tortuguero (2 noci): plná penze.

* Zákonné pojištění CK pro případ insolvence
* Zákonný odvod do Garančního fondu

Minimální počet nutný pro realizaci zájezdu: 10 os.

Cena nezahrnuje

* Spropitné pro místní řidiče (cca 5 usd na osobu a den) a pro místní průvodce (cca 10 USD na osobu a den) - místní průvodce využíváme tam, kde to předepisují místní předpisy
* Stravování kromě uvedených
* Další zavazadlo kromě příručního (velké odbavené zavazadlo lze doobjednat extra za cca 2600 Kč)
* Výdaje na aktivity
* Vstupy do jiných národních parků, než uvedeno v programu
* Cestovní zdravotní pojištění

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading