facebook

 

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Odlet z Prahy

Odlet z Prahy do Kostariky. Přílet do Kostariky (San Jose). Po příletu transfer do hotelu v hlavním měste Kostariky San Jose. Ubytování na 1 noc s večeří a snídaní v hotelu Barcelo San Jose. Jde jen o technickou noc. Odpočineme si po dlouhé cestě, srovnáme si časový posun, nadechneme se Kostariky a budeme připraveni na druhý den, kdy nás čeká cesta do Tortuguery.

Ubytování v San Jose v hotelu Barcelo San Jose (4* plus)

Po příletu transfer do hotelu v hlavním měste Kostariky San Jose. Ubytování na 1 noc s večeří a snídaní v hotelu Barcelo San Jose. Jde jen o technickou noc. Odpočineme si po dlouhé cestě, srovnáme si časový posun, nadechneme se Kostariky a budeme připraveni na druhý den, kdy nás čeká cesta do Tortuguery.
Večeře


2. den - Přelet ze San Jose do Tortuguery

Podařilo se dohodnout velmi dobré podmínky na leteckou dopravu do Trutuguery – ještě není přesně určený letový řád, ale předpokládám, že se po snídani vydáme na domácí letiště a odletíme na divoké karibské pobřeží. Lokální letiště je na dohled od naší lodge, přesto se budeme muset po přistání nalodit na loď a plout po řece až do lodge.

Zde budeme ubytováni na 3 noci. Dorazíme právě včas na oběd. Po obědě se vydáme lodí a poté procházkou do deštného pralesa. Prohlédneme si karibskou vesnici Tortuguero. Národní park si necháme až na další den, dnes pronikneme do života a chovu místních želv a fungování národního parku. Zpět na hotel se projdeme po pláži. Před večeří čas na relaxaci u bazénu, večeře se podává od 19:30.

Ubytování v hotelu Tortuga Lodge s plnou penzí.

Snídaně - večeře


3. den - Tortuguera

Zkušený průvodce nás dnes povozí po hlavních i menších kanálech Národního Parku Tortuguero. V této oblasti se nachází více než 300 druhů ptáků, 3 druhy mořských želv, 60 druhů savců. Mezi savci zde také žije 13 ohrožených druhů, např. jaguár, tapír, ocelot, puma a kapustňák. Uvidíme je? Při troše štěstí jistě budeme mít několik příležitostí pro jejich pozorování. A třeba najdeme na pláži i mořské želvy. Během dne prozkoumáme schované ostrůvky, panenské pláže, křivolaké kanály a to vše po příkrovem hustého deštného pralesa kolem i nad námi. Den bude naplněný vůněmi, zvuky, světly i stíny deštného pralesa.

Ubytování v Tortuga Lodge (4*)

Snídaně - oběd - večeře


4. den -Tortuguera

Tortuguero je jedna z nejkrásnějších částí Kostariky. Biologicky se jedná o nesmírně vzácnou a bohatou oblast plnou vodních kanálů, řek, lagun a pláží s množstvím fauny. Najdete zde deštný prales protkaný říčkami i sladkovodní jezera plná ryb. Pohyb po parku na malých loďkách dodá výletu nádech dobrodružství. Národní park se rozprostírá podél karibského pobřeží nedaleko vesnice Tortuguero se zhruba 500 obyvateli.

Ubytování v Tortuga Lodge (4*)

Snídaně - oběd - večeře


5. den - Cesta z Tortuguery do Arenalu

Dnes pojedeme do vesnice Fortuna, kde nás uvítá majestátní vulkán Arenal. Cesta nebude úplně jednoduchá. Nejprve se lodí dostaneme do civilizace a pak autobusem cca 4 hodiny, většinou zajímavou kostarickou krajinou.

Odpoledne dorazíme do oblasti Arenal a ubytujeme se v zajímavém hotelu Arenal Kioro and Spa. Zbytek dne můžeme odpočívat, nebo využít krátkých procházkových tras v okolí hotelu…

Ubytování  v hotelu Arenal Kioro suites and Spa (5*)

Snídaně


6. den - Zavěšené mosty a vodopád La Fortuna

Arenal je nejznámější kostarický vulkán. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. V roce 2010 přešla do fáze spánku a od té doby se již nad jejím kráterem neobjevuje zlověstný kouř. Předchozí éra spánku trvala bezmála 400 let a ukončila ji mohutná exploze, která pohltila vše na rozloze 15 km2. Kdy se znovu probudí? Arenal je krásný symetrický vulkán ve tvaru pravidelného kužele stoupajícího do výšky 1.657 m. Jeho povrch tvoří kameny a především láva.

Po snídani obědě vyrazíme na túru po visutých mostech Puentes des Bosque a k vodopádu Fortuna. Visuté mosty Puentes des Bosque se nachází v migračním koridoru ptactva. Můžete zde pozorovat floru a faunu deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Jak obtížnou strasu zvolíme se dohodneme až na místě podle naší nálady a unavenosti.

Po návštěvě visutých mostů se vydáme k vodopádu La Fortuna. Trek velmi pěknému 70 m vysokého vodopádu Fortuna, který se nachází přímo na úpatí Cerro Chato, stále aktivního i když dřímajícího vulkánu. Ujdete asi 6 km.

Snídaně


7. den - Trek v okolí vulkánu a termální prameny

Dopoledne si dáme odpočinek, abychom si užili zahrady v hotelu a krátké vyhlídkové trasy v jeho okolí. Odpoledne se vydáme do termálních
lázní – parku s termálními říčkami – Eco Termals Hot Springs.

Areál je rozsáhlý a je v něm celá řada bazénků, vodopádů a koupacích jezírek. Voda vytéká přímo z vulkánu a tak, čím blíže pramene jezírka jsou, tím jsou teplejší. Někdy je v areálu příliš mnoho návštěvníků, pokusíme se načasovat svou návštěvu tak, abychom se takovému tlaku vyhnuli. Součástí vstupenky je bufetová večeře, ale jak to u takových masových míst bývá, není to žádný kulinářský zázrak.
Přes všechna negativa je to velmi zajímavé místo a určitě stojí za návštěvu. Je to velmi příjemný doplněk odpočinkového dne.

Snídaně - oběd


8. den - Cesta z Arenalu do Monteverde

Dnes se přesuneme do Monteverde (cca 4 hod). Pojedeme po silnici přes pohoří Tilarán. Poslední úsek ani nemůžeme nazvat silnicí – finále cesty vede po nezpevněné cestě až do Monteverde.

Monteverde je, podle našeho názoru, jedním z nejkrásnějších míst v Kostarice, se zajímavým mlžným pralesem, rozdílné biodiverzity, pro kterou je toto exotické místo známé. Monteverde se nachází na rozhraní povodí dvou oceánů – Tichého oceánu a Atlantiku. Část vody, která zde naprší teče do jednoho a část do druhého. Celé území má velmi zajímavou historii, ale o té si řekneme až na místě.
Náš hotel patří k nejstylovějším v celém městečku. El Establo je tu pojem. Po příjezdu se ubytujeme a půjdeme na procházku po horském městečku, abychom se v něm trochu vyznali.

Po příjezdu do Monteverde se ubytujete v hotelu.

Ubytování v Monteverde v hotelu El Establo Mountain (4*)

Snídaně


9. den - Monteverde

K návštěvě Monteverde patří neodmyslitelně zkušenost zvaná Sky Tram & Sky Trek. Sky Tram je lanovka, která nás vyveze na horu, na nejvyšší bod v Monteverde. Pří jízdě budete moci zahlédnout Arenal, vulkány Miravalles a Orosi a také zlaté pláně Guanacaste. Cestu dolů budeme absolvovat v systému Sky Trek. Po tzv. zip lines se spouštíme přes jednotlivé zavěšené plošiny a postupně se dostaneme zpět na pevnou zem. Budeme prolétávat korunami stromů, nad hlubokým údolím, s nádherným výhledem do krajiny (pokud bude dobré počasí). Je to divoký zážitek, ale bezpečný a nádherný. Po návratu do hotelu si zajdeme na oběd a odpoledne navštívíme rezervaci – druhotný mlžný prales – další tvář Monteverde.

Snídaně


10. den - Cesta z Monteverde k vulkánu Rincon de la Vieja

Po snídani odjedeme z Monteverde směrem na sever do oblasti kolem vulkánu Rincon de la Vieja (1 895 m.n.m.). Naším domovem v téhle oblasti bude nádherná lodge Boringuen Mountain Resort and Spa. Je postavený na hranicích deštného pralesa a poskytuje velmi kvalitní zázemí nejen pro odpočinek, ale pro další aktivity.

Ubytování : Boringuen Mountain Resort and Spa

Snídaně


11. den - Trek na Rincon de La Vieja

Dnes je poslední den před odpočinkem u moře a tak si jej trochu opepříme trekem na vulkán Rincon de la Vieja. Kdo bude chtít zůstat v resortu, má k dispozici bazén a další aktivity (vyjížďku na koních, vyjížďku na čtyřkolkách, několik procházkových tras).

Snídaně


12. den - Cesta z oblasti Rincon de La Vieja na pobřeží Tichého oceánu

Po snídani odjedeme z Rincon de la Vieja na pobřeží, kde nás čeká pár dnů odpočinku. Cesta bude trvat něco kolem tří hodin a projdeme krásnou horskou krajinou a budeme klesat k pobřeží. Playa Conchal je určitě jedna z nejkrásnějších pláží v Kostarice, snad jediná v klidném zálivu a s bílým pískem. U ní se ubytujeme ve Westinu Playa Conchal a necháme se trochu rozmazlovat systémem All Inclusive.
Ubytování v hotelu Westin Golf and Spa na 4 noci All inclusive, kategorie pokoje deluxe Junior suite.

Snídaně


13. den - Westin Playa Conchal

Volný den na pláži.

all inclusive


14. den - Westin Playa Conchal

Volný den na pláži.

all inclusive


15. den - Westin Playa Conchal

Volný den na pláži.

all inclusive


16. den - Odlet

Dopoledne volno na pláži. Na letiště budeme odjíždět podle aktuálního letového řádu.

Díky odletu z letiště LIberia, které jen něco přes hodinu vzdálené od našeho hotelu, máme v podstatě celý den u moře k dobru.

Odlet do Evropy


all inclusive


17. den - Přílet

Do Amsterodamu přiletíme odpoledne (posun času) a máme docela rychlý přestup na linku do Prahy. Přílet do Prahy v podvečer.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Kostarika - za přírodou a plážemi - Poznávací zájezdy | Kostarika

Kostarika - za přírodou a plážemi

35 590 Kč 7-9

Kostarika opět otevírá své exotické brány, a to BEZ testu na covid, pouze cestovním potvrzením a s povinným zdravotním pojištěním za cca. 11 USD/den.

Nasajte atmosféru Tichého oceánu i Karibského moře, vůni mlžných pralesů, divoké přírody, vodopádů, ale i skvělé kostarické kávy a latinskoamerické kuchyně. Prožijte několik dní v panenské náruči kostarické přírody a hoďte starosti za hlavu.

Vydejte se s pronajatým offroadem 4x4 na cestu k vulkánu Arenal, mlžným pralesům do Monteverde, poznejte tichomořské pláže v Playa Samara, kde v okolí městečka Nosara kladou vejce mořské želvy a poznejte národní park Manuel Antonio - jeden z nejmenších, ale nejkrásnějších parků Kostariky.

Detail Termíny a ceny +
Dreams Las Mareas Costa Rica 5* - All Inclusive - Pobytové zájezdy | Kostarika

Dreams Las Mareas Costa Rica 5* - All Inclusive

42 290 Kč 7-10-12

Kostarika opět otevírá své exotické brány, a to BEZ testu na covid, pouze cestovním potvrzením a s povinným zdravotním pojištěním za cca. 11 USD/den. Užijte si odpočinek v tropickém ráji s CK Marco Polo.

Detail Termíny a ceny +
loading