facebook
Kyrgyzstán - rajská příroda jezer a hor - Kyrgyzstan

Kyrgyzstán - rajská příroda jezer a hor

9 nocí od 51 970 Kč
Kyrgyzstán, Poznávací zájezdy

Kyrgyzstán - rajská příroda jezer a hor

Kyrgyzstán tak nabízí jedinečnou kombinaci přírodní krásy, kulturního bohatství a dobrodružství, což z něj činí ideální destinaci pro ty, kteří hledají nezapomenutelné zážitky.

Kyrgyzstán, často označovaný jako "Švýcarsko Střední Asie" pro svou dechberoucí horskou krajinu, je skvělou destinací pro milovníky přírody, dobrodruhy a ty, kteří chtějí prozkoumat méně frekventované cesty.

Zájezd do Kyrgystánu vede zkušený český průvodce a zároveň jsou k dispozici místní průvodci, je tedy zajištěné výborné zázemí pro vaši cestu.

Zájezd připravujeme ve spolupráci s CK Emma Brno.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Nádherná příroda: Kyrgyzstán nabízí neuvěřitelně rozmanité přírodní scenérie, od vysokých horských štítů a ledovců po hluboké údolní jezera, jako je Issyk-Kul, druhé největší horské jezero na světě.
  • Kultura a tradice: Kyrgyzstán má bohatou nomádskou kulturu, která je stále živá. Navštívit můžete tradiční jurtové tábory, vychutnat si místní kuchyni a zúčastnit se kulturních festivalů, jako je národní hra Ulak Tartysh (kozí polo).
  • Trekking a outdoorové aktivity: Díky své horské krajině je země rájem pro milovníky trekkingu, horské cyklistiky, raftingu a jízdy na koni. Můžete prozkoumat odlehlé údolí, alpské louky a tradiční kočovné osady.
  • Pohostinnost: Kyrgyzové jsou známí svou velkorysou pohostinností. Návštěvníci často končí sdílením jídla a příběhů s místními v jejich domovech nebo jurtech, což nabízí autentický zážitek z kyrgyzské kultury.
  • Dostupnost a bezpečnost: Kyrgyzstán je relativně dostupný a cenově dostupný, což jej činí skvělou volbou pro cestovatele s rozpočtem. Země je také považována za jednu z nejbezpečnějších v regionu Střední Asie.
  • Silk Road historie: Země leží na křižovatce několika důležitých tras Hedvábné stezky. Můžete navštívit historické památky a zříceniny, které odhalují bohatou historii obchodu a kultury v regionu.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Den 1. - Odlet z Prahy přes Istanbul do Kyrgyzstánu.

Den 2. - Biškek
Ráno přílet do hlavního města Biškek, transfer do hotelu, dřívější ubytování, pozdní snídaně. Odpoledne prohlídka města: Bílý dům, celý vystavěný z bílého mramoru, sídlo kyrgyzské vlády, parlamentu i prezidentské kanceláře. Dále budeme pokračovat k jezdeckému monumentu Manase Velikého - národního hrdiny kyrgyzského lidu. Možnost návštěvy Etnografického nebo Národního muzea historie či Muzea krásného umění. Program zakončíme na Starém náměstí. Večeře v restauraci a nocleh v hotelu.

Den 3. -  Okolí legendárního jezera Issyk-Kul
Po snídani odjezd do severní oblasti Kyrgyzstánu k jezeru Issyk-Kul. Po cestě se zastavíme ve starověkém městě Balasagun, jehož ruiny se nachází na rozloze 36 ha a v jejich centru se zachovala věž Burana, postavená v 10.-11. století n.l., původně vysoká 45 metrů, nyní měří pouze 24,6 m a to díky četným zemětřesením. Kolem věže se rozkládá staré pohřebiště s náhrobními kameny nomádských Turků z 6.-10. století n.l. a také petroglyfy pocházející až z 2. století př.n.l. Oběd v rodinách místních obyvatel. Odpoledne budeme pokračovat v cestě až k jezeru Issyk-Kul, perle Kyrgyzstánu v nadmořské výšce 1608 m. S délkou 177 km, šířkou 60 km a hloubkou 702 m se jedná o jedno z největších horských jezer na světě. Nachází se v Issykkulské kotlině uzavřené mezi horskými hřbety. Samotné jezero a přilehlá oblast pohoří Ťan-šan byly v roce 2001 zapsány na seznam biosférických rezervací UNESCO a unikátní je také tím, že jde o jezero bezodtoké. U města Cholpon-Ata navštívíme unikátní oblast petroglyfů. Obrazy vytvořené na povrchu kamenů dlabáním, vyškrabováním a obrušováním, tzv. petroglyfy jsou datované od roku 500 př.n.l. Večeře a ubytování v hotelu u pláže jezera Issyk-Kul.

Den 4. - Od jezera Issyk-Kul do údolí Djety Oguz
Po snídani přejezd okolo jezera k pomníku Nikolaje Michajloviče Převalského, geografa a objevitele střední a východní Asie s polsko-ruskými kořeny, který jako vůbec první Evropan popsal divokého koně. Zastávka ve městě Karakol na oběd v místní restauraci a prohlídku katedrály Svaté Trojice postavené jako první pravoslavný kostel v Kyrgyzstánu a Dunganské mešity z roku 1907, která díky své architektuře připomíná spíše buddhistickou pagodu než typickou mešitu. K večeru odjezd do údolí Djety Oguz a večeře a ubytování v jurtách v krásném horském prostředí.

Den 5. - Údolí Djety-Ogu
Po snídaní se vydáme na procházky jedinečným údolím Djety-Ogu, vystoupáme do vyšších poloh s nádhernými výhledy a dojdeme k místnímu vodopádu. Na místě možnost i projížděk na koních. Po obědě v jurtách začneme sjíždět údolím zpět k jezeru a cestou budeme obdivovat mohutné červené pískovcové skály vypínající se na konci tohoto údolí. Název údolí v překladu "Sedm volů" se vztahuje k hlavní skalní formaci - 7 čistě rudým skalám, které mají připomínat sedm volských zadků a souvisí s pověstmi o jeho vzniku. Mimo ně je zde spousta dalších skalních útvarů, např. Puklé srdce - karmínově červený sráz ve tvaru srdce, naproti němu pak hluboký pískovcový kaňon nazvaný Dračí brloh. Odpoledne přejezd do vesnice Tamga, večeře a ubytování v penzionu.

Den 6. - Kaňon Skazka
Po snídani odjezd do kaňonu Skazka, v překladu pohádkového kaňonu, kde budeme moci obdivovat skutečně pohádkové útvary vytvořené během staletí větry a vodou v červeném pískovcovém pohoří. Po prohlídce odjezd do vesnice Kočkor. Zde poznáme místní přívětivé obyvatele zabývající se zemědělstvím, tkaním plstěných koberců a výrobou dalších tradičních kyrgyzských předmětů a poobědváme v jedné rodině. Odpoledne budeme pokračovat k jezeru Son-Kul. Scéna, která nás přivítá při příjezdu je okouzlující. Přilehlé vrcholky hor se zrcadlí v ocelově zabarvené hladině jezera a okolní klid a čistý horských vzduch je omamující. Ubytujeme se v jurtách u jezera. Večeře a nocleh v jurtách.

Den 7. -  Příroda jezera Son-Kul
Celodenní pobyt v nádherné přírodě u jezera Son-kul. Dopoledne se projdeme a budeme moci vystoupat na nedaleký kopec, odkud uvidíme nádherné panorama jezera i nesčetná stáda koní a skotu prohánějící se volně krajinou. Odpoledne možnost projížďky na koních (za poplatek). Snídaně, oběd, večeře a nocleh v jurtách.

Den 8. - Život místních ve vesnici Kočkor
Po snídani se vydáme na návrat do vesnice Kočkor, kde budeme mít oběd v místních rodinách. Po obědě budeme pokračovat v cestě do hlavního města Bishkek, kde navštívíme novou mešitu, která ohromí svou velikostí a nádhernou výzdobou. Večer ubytování v hotelu a večeře v restauraci.

Den 9. - Národní park Ala-Archa
Po snídani odjezd na výlet do horského národního parku Ala-Archa nacházejícího se asi 45 km severně od Biškeku. Pás pohoří Ťan-Šan zde dosahuje výšek od 1.500 do 4.895 m.n.m. a nabízí hory, vodopády, řeky, ledovce i lesy. Zde absolvujeme procházky nádhernou krajinou (cca 2-3 hodiny). Odpoledne návrat do Biškeku, možnost návštěvy zdejšího trhu nebo procházek centrem města, večeře v restauraci a návrat do hotelu.

Po snídani transfer na letiště a odlet zpět do Prahy (s přestupem v Istanbulu).

Doprava do Kyrgyzstánu je zajištěna leteckou společností Turkish Airlines

Předpokládaný letový řád (místní časy):
Praha - Istanbul 15:00-18:35 , Istanbul-Biškek 21:00-04:55
Biškek - Istanbul 10:15 - 13:05, Istanbul - Praha 16:40-18:15

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm. Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Cena zahrnuje

• Leteckou přepravu tam i zpět vč. tax
• Dopravu autobusem dle programu
• 4x nocleh ve 3-4* hotelu
• 1x nocleh v penzionu (dvoulůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením)
• 3x nocleh v jurtách (ubytování po 4-5 osobách v každé jurtě, soc. zařízení společné mimo jurtu)
• 1x ranní ubytování po příletu ve 3* hotelu
• 1x polopenzi - snídaně a večeře
• 7x plnou penzi - snídaně, obědy a večeře
• Vstupy dle programu
• Služby místního průvodce
• Služby českého průvodce
* zákonné pojištění CK pro případ úpadku
* zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

• pojištění storna zájezdu ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
* osobní výdaje
* zpropitné místním průvodcům a řidičům

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading