facebook
To nejlepší z Malawi -

To nejlepší z Malawi

8 nocí od 79 900 Kč
Malawi, Poznávací zájezdy

To nejlepší z Malawi

Vítejte v Malawi, nádherné zemi na jihovýchodě Afriky, která je díky svým neuvěřitelně přátelským a pohostinným obyvatelům známá jako Srdce Afriky. Navštivte tuhle turisty opomíjenou krajinu a užjte si autentickou africkou atmosféru.

Malawi je země malá rozlohou, ale velká svojí duší. Malawijci patří mezi nejpřátelštější a nejusměvavější africké národy, kde slovo kriminalita téměř neznají.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Turisty neobjevené Majete je skutečnou divočinou, kde se každý výlet do buše s týmem zkušených průvodců bude cítit jako dobrodružství.
  • Zomba Plateau je zázrak, ojedinělý prvek, je to náhorní oblast lesů a zemědělské půdy, zabírá celkovou plochu asi 130 km2. Vypíná se z okolní roviny a je oázou krásy a klidu. Náhorní plošina Zomba se radikálně liší od toho, co ji obklopuje - je zde chladněji, rostou zde vzácné druhy rostlin, nabízí úchvatné výhledy a je oázou samoty a klidu.
    Zomba Plateau je součástí vrchoviny Shire, která se táhne od jižního konce jezera Malombe. Ve výšce 2087 metrů nad mořem je to zázrak, který stojí za to vidět a navštívit.
  • Liwonde National Park nabízí jednu z nejhustších koncentrací divoké zvěře v Africe! Budete mít příležitost spatřit spoustu slonů, protože jich v parku žije kolem 900! Populace slonů se v posledních letech rozrostla natolik, že pro ně začalo být obtížné přežít, a proto byla část z nich převezena do rezervace Nkhotakota Wildlife Reserve, kde proběhla "největší translokace slonů v Malawi".
  • Národní park Lake Malawi byl vůbec prvním sladkovodním národním parkem, který byl v roce 1984 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Tento status chrání rozmanitost endemických ryb i vodní prostředí. Přestože jezero pokrývá třetinu země, národní park má rozlohu pouhých 94 km2 včetně pevniny kolem mysu, některých ostrovů a samozřejmě jezera až do 100 metrů od břehu. Národní park Lake Malawi se nachází na jihu jezera poblíž mysu Maclear.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1.-2.den: Majete
Vítejte v Malawi! Po příletu na mezinárodní letiště Chileka se setkáte s průvodcem , který vás přivítá a odveze do rezervace Majete, jednom z nejúspěšnějších příkladů africké ochrany přírody. Zde strávíte dvě noci svého zájezdu a čekají Vás ranní a odpolední safari výjezdy.
Ubytování: Thawale Tented Camp nebo podobné

3. den: Satemwa Tea Estates
Dnes vstanete a vydáte se na poslední aktivitu v rezervaci Majete Wildlife Reserve, než vás odvezeme do úžasných čajových plantáží Satemwa Tea Estates. Na další noc se přesunete do nádherného domu Huntingdon House.
Vydejte se na procházky po panství s průvodcem, zahrajte si kriket na trávníku, podnikněte některou z pár pěších túr, než se vrátíte do domu a vychutnáte si domácí jídlo a koktejl spojený s čajem/kávou u krbu v obývacím pokoji.
Nezapomeňte si udělat výlet nahoru na piknikové místo na slunění, odkud se vám naskytne pohled na panství i daleko za jeho hranice z ptačí perspektivy.
Ubytování: Huntingdon House nebo podobné
Jako prodloužení programu lze zařídit celodenní výlet na horu Mulanje. 

4.den: Zomba Plateu
Úžasné místo, které stojí za návštěvu. Na místě široký výběr aktivit (na vlastní náklady)
Můžete navštívit město Zomba, které bylo hlavním městem první britské střední Afriky. Britská koloniální minulost se odráží v architektuře jeho starších budov a domů. Pokud jste ve městě, stojí za to se po něm projít a obdivovat koloniální architekturu.
Hlavní atrakcí je samozřejmě náhorní plošina, kde se můžete věnovat řadě aktivit včetně pěší turistiky a trekingu, cyklistiky a jízdy na horském kole, rybaření a jízdy na koni. Vrchol náhorní plošiny protékají potoky a nacházejí se zde hučící vodopády a stojatá jezera. Výhledy z vrcholu byly v koloniálních dobách popisovány jako "nejlepší v britském impériu", takže se vyplatí na vrchol vyrazit. Pokud se vám na pěší túru nechce, na vrchol vede řada sjízdných cest.
Na náhorní plošině Zomba žije řada volně žijících živočichů, včetně levhartů, i když je lze spatřit jen zřídka, paviánů a obřích motýlů. Z ptáků se zde vyskytuje orel dlouhokřídlý a káně lesní.
Ubytování: Kefi hotel Cafe nebo podobné

5.-6.den: Liwonde National Park
Dnes se přesunete k řece Shire, kde vás přivítá personál kempu Kuthengo a převeze vás lodí do vašeho domova na následující 2 noci. Po příjezdu se ubytujete ve svém pokoji a budete odpočívat. Odpoledne se vydáte na první safari do národního parku Liwonde. Po skončení aktivity budete včas dopraveni zpět do kempu, kde se osvěžíte a poté si vychutnáte večeři pod širým nebem s příběhy u táboráku.
Druhý den ráno vstanete brzy ráno a čeká vás ranní aktivita, můžete si vybrat z projížděk, pěšího safari nebo safari na lodi! Po skončení aktivity si před obědem skočte do bazénu nebo se věnujte pozorování ptáků na své soukromé terase. Po obědě si dejte siestu nebo si přečtěte knihu u bazénu před večerní aktivitou. Čeká vás následně safari, večeře a dobrý spánek.
Ubytování: Mvuu Camp nebo podobné

7.-9. den: Lake Malawi NP
Dnes se lodí přepravíte zpět na pevninu, kde se setkáte se svým průvodcem. Ten vás poté převeze do Whistler's Cottage v zátoce Senga Bay, abyste stihli loď Blue Zebra na jejich soukromý ostrov. Zde strávíte poslední dvě noci svého zájezdu.
Blue Zebra Island Lodge se nachází na ostrově Nankoma, nedotčeném ráji pod ochranou Národního parku Lake Malawi (světové dědictví UNESCO). Probouzejte se za zvuků přírody a jezera Malawi se zpěvem ptáků. Lodge nabízí řadu možností aktivit pro jednotlivce, páry, rodiny i přátele. Vydejte se na nenáročnou procházku kolem ostrova - nezapomeňte si dalekohled. Projeďte se kolem ostrova na kajaku, šnorchlujte, vykoupejte se v úžasném nekonečném bazénu nebo jen tak relaxujte na soukromé verandě. Poslední den Vás pak transfer doveze do Lillongwe, odkud odletíte. V případě zájmu zajistíme program po cestě nebo v hlavním městě.
Ubytování: Blue Zebra Island Lodge

Cena zahrnuje

Veškerou pozemní přepravu safari autem dle programu
Ubytování ve dvoulůžkových pokojích dle programu
Stravu: Plná penze - začíná obědem první den a končí snídaní. Jedinou výjimkou je Kofi Hotel Cafe, kde je polopenze (oběd na vlastní náklady po cstě)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak)
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Letenky (v případě zájmu zajistíme)
Víza (v případě zájmu zajistíme)
Nápoje
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost…)

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading