facebook
Namibie - barvy pouště s anglickým průvodcem -

Namibie - barvy pouště s anglickým průvodcem

10 nocí od 43 500 Kč
Namibie, Poznávací zájezdy

Namibie - barvy pouště s anglickým průvodcem

Namibie je zemí nekonečných pouští, které hrají všemi barvami. Poušť vás nepřestane udivovat bohatstvím života, který v této nehostinné krajině přežívá. Je to země, kde slovo "prostor" dostává úplně jiný rozměr než jsme zvyklí. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Během naší expedice do Namibie navštívíte nejvyhlášenější "atrakce" jako je Sossusvlei, Swakopmund nebo NP Etosha, a zároveň se často budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů. Čeká vás mimo jiné poušť Namib, nejznámější písečná duna Sossusvlei, Walwis Bay, kaňon Sesriem, safari v národním parku Etosha a mnoho dalších zajímavostí.

Dovolená pro aktivní
Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. V průběhu této cesty budete kempovat na krásných místech - stavět stany nebo spát pod otevřenou oblohou na rozkládacím lůžku. Během cesty se od vás očekává (byť ve velmi malé míře), že například pomůžete s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová). Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty úplně pro vás. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství. Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.

Expediční vozidlo a průvodce
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Safari v NP Etosha - jedno z nejlepších safari v Africe
  • Výstup na duny v Sossusvlei
  • Místní kmeny - Himba, Herero, Damara
  • Pobřeží koster a lachtaní kolonie
  • Pohoří Brandberg - krajina stvořená pro fotografy
  • Přímořské letovisko Swakopmund
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: Windhoek - prohlídka města
Program oficiálně začíná v hlavním městě Windhoek ve 14:00.
Po krátké informační schůzce a přivítání se vydáte na prohlídku Windhoeku, kde si prohlédnete památky a zajímavosti města. Den zakončíte večeří (na vlastní náklady) ve vyhlášeném Joe's Beerhouse, kde můžete ochutnat i neobvyklé druhy masa či lokální kuchyni.

2. den: Přejezd do oblasti Namib
Ráno, po snídani, vyrazíte se cestu do oblasti Namibu, která je známá svými rozlehlými pláněmi, červenými dunami, horami a neustále se měnící krajinou. Pozdě odpoledne dorazíte do odlehlého tábora na skalním výběžku, který je součástí rozsáhlé přírodní rezervace. V rezervaci žijí tzv. pouštní zvířata a také rostliny, které jsou přizpůsobeny pro život v těchto náročných velmi suchých podmínkách.

Snídaně - oběd - večeře

3. den: Rezervace Namib
Dnešní den strávíte v oblasti Namib. Všechna zvířata, která zde žijí, se zde pohybují volně a tato oblast je jich přirozeným domovem.

Průvodce vám vysvětlí, jak je možné, že v těchto nehostinných podmínkách funguje život a ukáže vám jedinečnou pouštní faunu i flóru. Dopoledne vás čeká pěší procházka, při které získáte bezprostřední zážitek z okolní krajiny a okusíte možnou blízkost zvířat žijících kolem.

Přes poledne, kdy je největší horko je ideální zůstat v táboře, odpočinout si ve stínu a kochat se okolní krajinou. Během odpoledne se vydáte na projížďku pouští, nahoru a přes nádherné duny. Tato místa na vrcholcích dun jsou ideální místem na tzn. sundowner tedy západ slunce. Po setmění se pomalu vrátíte do tábora a při troše štěstí potkáte i zvířata, která se západem slunce bývají aktivnější, protože už není takové horko.

Snídaně - oběd - večeře

4. den: Duny v Sossusvlei a kaňon Sesriem
Ráno je lepší vyrazit čím dříve, tím lépe. Vydáte se přes nekonečné pouštní pláně směrem ke kaňonu Sesriem a úžasným červeným dunám Sossusvlei - údajně nejvyšším na světě. Písečné duny v Sossusvlei patří k nejvyšším na světě, kdo bude mít dostatek odvahy, může se vydat přímo na tu nejvyšší zvanou Bid Daddy ale pozor, není to nic jednoduchého se na ni vyšplhat. Po dunách vás čeká Deadvlei neboli mrtvé údolí pro které jsou typické tmavé mrtvé stromy (velbloudí trny) na pozadí bílého dna vyschlé pánve.

Odpoledne se přesunete ke kaňon Sesriem, kde absolvujete pěší vycházku. Poté se vrátíte zpět do kempu.

Snídaně - oběd - večeře

5.-6. den: Swakopmund
Následující dva dny strávíte v přímořském letovisku Swakopmund. Nejprve přes kaňon Kuiseb a národní park Namib-Naukluft dojedete do přístavního města Walvis Bay a poté až do Swakopmundu. Na architektuře města je patrný německý vliv z konce 19. století, nicméně najdete tu dostatek kvalitních moderních restaurací, především s mořskými plody a rybami ale i zajímavé obchody se suvenýry.

Swakopmund a jeho okolí nabízí řadu aktivity, které můžete absolvovat - např. jízdu na čtyřkolkách, která vás zavede k blízkým dunám u pobřeží, nebo výlet lodí z Walvis Bay, při kterém můžete vidět delfíny, samozřejmě lachtany, s trochou štěstí i tučňáky či dalších pár druhá zvířat a samozřejmě i vodní ptáky. Dále je možné absolvovat jízdu na kajaku, let balónem či výlet do blízké pouště.

2x Snídaně a 1x oběd
(5. den večeře a 6. den oběd i večeře na vlastní náklady)

7. den: Skeleton Coast, Cape Cross a Spitzkoppe
Z pobřežního města se vydáte směrem na sever podél pobřeží Atlantského oceánu. Drsné Pobřeží koster (Skeleton Coast) je známé roztroušenými vraky lodí na plážích.
Následně navštívíte Cape Cross, obrovskou kolonii lachtanů, kteří zde každoročně rodí mláďata. Kromě nich zde ovšem můžete zahlédnout např. i šakal či hyenu, pro které je velké množství lachtanů lákavou nabídkou potravy.

Poté se vydáte zpět do vnitrozemí pouštní krajinou až k ikonickému Spitzkoppe, což je žulový masiv nazývaný také namibijský Matterhorn. Vrcholky dramaticky vystupují z okolních plochých plání a tvoří tak zajímavou scenérii místní krajiny. Později odpoledne příjezd do kempu.

Snídaně - oběd - večeře

8. den: Oblast Damaraland
Dnešní den vás zavede k masivu Brandberg s nejvyšší horiz Namibie (vrchol Königstein, 2.573m).
Až budete projíždět krajinou oblasti Damaraland, můžete se setkat hned se dvěma zástupci typických namibijských kmenů - Himba a Hereo. Oba kmeny jsou velmi odlišné a rozeznáte je na první pohled.

Další zastávka následuje na úpatí hory Brandberg - zde se vydáte na vycházku s místním průvodcem k ikonickým malbám křováků, tzv. "Bílé paní".

V pozdním odpoledni dorazíte do kempu.

Snídaně - oběd - večeře

9.-10. den: NP Etosha
Dnes budete pokračovat v cestě až do Etoshy, cestou budete ještě projíždět přes oblast Damaraland, což je region a domov dalšího z místních kmenů - Damara.

Následující dva dny strávíte v kempu v blízkosti parku Etosha, čeká vás hned několik safari vyjížděk. Pak Etosha je známý pro svou rozsáhlou sít vodních napajedel, ke který se zvěř stahuje. Mimo jiné budete mít i zastávku u velmi známého napajedla Okekeujo jež je součástí poměrně rozsáhlého kempu.

Snídaně - oběd - večeře

11. den: Návrat do Windhoek

Cena zahrnuje

Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
Ubytování v hotelu/lodži (3x) a pod hvězdami/ve stanu (7x) - je třeba mít vlastní spací pytel a polštář
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje k snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity a zajímavosti dle programu (pokud není uvedeno jinak):
- Soukromá rezervace v poušti Namib
- Projížďka otevřenými vozidly
- Procházka pouští
- Noční projížďka pouští
- Výlet 4×4 do dun Sossusvlei a Deadvlei
- Kaňon Sesriem
- Walvis Bay
- Swakopmund
- Pobřeží koster
- Lachtaní kolonie Cape Cross
- Brandberg
- Spitskoppe
- Národní park Etosha
- Damaraland
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Letenky do Namibie (rádi zajistíme)
Ubytování před a po expedici (rádi zajistíme)
Vízum do Namibie (1 200 NAD = cca 65 USD)
Nápoje kromě snídaní
Spropitné průvodcům
Osobní výdaje
Pojištění a připojištění (léčebné výlohy, storno, zavazadla, odpovědnost...)
Fakultativní aktivity

1. den: Windhoek

Program začíná ve 14:00 hodin, kdy se sejdete s vaším průvodcem a dalšími účastníky expedice. Odpoledne si společně prohlédnete Windhoek. Projedete se městem a podíváte se na hlavní pamětihodnosti hlavního města Namibie - muzeum, kostel... Windhoek je vlastně jen malé provinční městečko, které má pohodovou a poklidnou atmosféru. Večer si společně zajdete na večeři do jedné z typických místních restaurací (na vlastní náklady), kde začneme hlouběji pronikat do namibijské kultury, zvyků a historie.
2. den: Přejezd do Namib

Po snídani zanecháme město za sebou a vyrazíme směr pouště Namib. Pozdě odpoledne dorazíme do Greenfire Desert Campu, odlehlého tábora na skalním výběžku v rezervaci, která je součástí rozsáhlé přírodní rezervace Namib Rand, a zůstaneme se zde na následující dvě noci.

Název "Namib" vznikl z místních jazyků a znamená "nesmírný" nebo "velká prázdnota" a není daleko od pravdy. Poušť se rozléhá na 50 000 km² v délce ca 1600 km podél Atlantského oceánu. Poušť Namib je tak významná pro Namibii, že dala název celé zemi. Její šířka (od západu na východ) se pohybuje od 50 do 160 km. Částí zasahuje také do jihozápadní oblasti Angoly. Namib rozděluje řeka Kuiseb na přibližně dvě stejné části. Zatímco pro severní část jsou typické skalnaté útesy, propasti a štěrková pole, pro jižní je charakteristický písek a písečné duny


Snídaně - oběd - večeře


3. den: Namib

Probouzíme se do pouštních výhledů, které sahají dál, než kam oko dohlédne. Náš odborný průvodce nám pomůže pochopit jedinečnou pouštní faunu a flóru, a tak dnes začneme ekologickou procházkou v tomto krásném prostředí, při níž budeme hledat zvířata, otisky stop a zkoumat jejich chování a strategie přežití, které jim umožňují existovat v těchto drsných podmínkách.

Během horkého dne je čas na odpočinek nebo na pěší průzkum okolí. V polovině odpoledne se vydáme na projížďku pouští, nahoru a přes nádherné duny. S blížícím se večerem si vychutnáme tradiční skleničku, zatímco slunce klesá nad africkou krajinou. 


Snídaně - oběd - večeře


4. den Sossusvlei

Brzy ráno vyrazíme přes nekonečné pouštní pláně do kaňonu Sesriem a k úžasným červeným dunám Sossusvlei - údajně nejvyšším na světě. Přesuneme se do srdce dun, abychom strávili nějaký čas šplháním po těchto velkolepých horách písku, a pak se přesuneme vozem 4×4 do Sossusvlei a Deadvlei. Tato skutečně jedinečná místa prozkoumáme pěšky, než nás terénní auta odvezou zpět k našemu vozidlu. Odpoledne navštívíme kaňon Sesriem a pak budeme pokračovat do našeho tábořiště. 

Snídaně - oběd - večeře


5.-6. den Swakopmund

Přes kaňon Kuiseb a národní park Namib-Naukluft se dostaneme do přístavního města Walvis Bay a poté do Swakopmundu, kde se stále udržuje německý vliv z konce 19. století, a strávíme dvě noci v pohodlném ubytování.

Důkladně si prohlédneme toto prázdninové město a jeho okolí a oba večery si vychutnáme v místních restauracích (na vlastní náklady). Swakopmund je místem, které musí navštívit každý návštěvník, a nabízí hostům řadu dobrodružných aktivit, jako je jízda na čtyřkolkách, plavba lodí, sandboarding a seskok padákem (na vlastní náklady). Pro ty, kteří si chtějí jen odpočinout, nabízí město řadu restaurací a obchodů, kde lze poznat místní kulturu.

Pozn. První den je v ceně i oběd-


Snídaně


7. den Skeleton Coast

Dnes vyrazíme na nehostinné, ale nádherné a fascinující, pobřeží Koster (Skeleton Coast), kde se nachází vraky lodí a také kolonie tisíců lachtanů na Cape Cross. Pobřeží koster je asi nejopuštěnější místo na zemi, kde od pobřeží oceánu není stovky kilometrů nic než písečná poušť. Námořníci, kteří zde ztroskotali (a nebylo jich málo), tuto nehostinnost poznali na vlastní kůži. Ti, kteří přežili ztroskotání, měli pramalou šanci přežít a záviděli těm šťastným, kteří se utopili. Přejít poušť rozpálenou sluncem je nemožné. O to obdivuhodnější byla schopnost místních Křováků v tomto podnebí žít a zajistit si vodu a jídlo. Uvidíte sami a všichni budeme vnitřně obdivovat tento národ, který nazýváme "primitivním".

Z pobřeží Koster zamíříme znovu do vnitrozemí. Naše další zastávka bude pohoří Brandberg. Vrcholek Königstein se tyčí do výše 2.573 m nad mořem a je nejvyšší horou Namibie. Ve stínu hor budeme kempovat u vyschlého koryta řeky, kudy často procházejí pouštní sloni. Čeká nás výšlap na kopec, kde si prohlédneme skalní kresby, jejichž stáří je odhadováno na 2000 let. Zažijeme další západ slunce, kdy budeme obdivovat hru světel a stínů namibijské pouště. Dnes ujedeme zhruba 330 km.

Snídaně - oběd - večeře


8. den: Damaraland

Náš výlet nás zavede do Damaralandu, regionu a domova Damarů. Cestou se zastavíme na několika místech, včetně návštěvy Organ Pipes, které vznikly před 150 miliony let, a starobylých skalních rytin v Twyfelfonteinu, než dorazíme do našeho nočního tábora v oblasti Khorixas.

Brandberg je pojmenován podle efektu, který vytváří zapadající slunce na jeho západní straně. Západy a východy slunce jsou tu prý nejkrásnější v celé Namibii. Jeho nejvyšší vrcholek - Königstein, se vypíná ve výšce 2.573 m. Svojí výškou se tento vrchol zařadil na třetí místo v Africe. Brandberg ukrývá ve svých skalách tisíce afrických nejkrásnějších prehistorických maleb a rytin starých 2.000 let, z nich nejznámější je White Lady (Bílá paní). Ne náhodou byl Brandberg vyhlášen národní památkou. Masiv byl vytvořen ze žuly, která byla před 120 milióny let vytlačena sopečnou činností. Pohoří má svůj vlastní ekosystém, který zahrnuje jedinečné rostliny, které jinde nenajdete - např. branderbergskou akácii.


Snídaně - oběd - večeře


9.-10. den Etosha

Tyto dva dny našeho poznávacího zájezdu do Namibie strávíme v jejím nejznámějším národním parku Etosha a užijeme si safari. Safari v NP Etosha bude jedním z vrcholů naší namibijské expedice. Safari v Etoshi je jedinečné, nádherné a jen těžko srovnatelné se safari v jiných afrických zemích. Uvidíte sami.

Cesta do NP Etosha je dlouhá zhruba 310 km a dorazíme se během odpoledne. Jakmile projedeme bránou do NP, tak nám začíná naše safari. Jednotlivé safari aktivity či výjezdy budou realozovány tak, abyste toho co nejvíce viděli. 

Tajemná Etosha je jako archa Noemova. V období sucha se můžete usadit u některého z napajedel a celá Afrika přijde za vámi. Stačí si jen vybrat tu správnou polohu ve vztahu ke slunci a vaše srdce milovníka divokých zvířat nebo srdce fotografa se zblázní radostí.

Snídaně - oběd - večeře


11. den Návrat do Windhoek

Vstaneme časně ráno, sbalíme naposledy kemp a čeká nás návrat do civilizace, do hlavního města bychom měli dorazit v pozdní odpoledne. Tím celé putování končí.

SnídaněCK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Divoká Namibie a safari v NP Etosha (expedičním náklaďákem s českým průvodcem) - Gepardí bratři Český průvodce Poznávací zájezdy | Namibie

Divoká Namibie a safari v NP Etosha (expedičním náklaďákem s českým průvodcem)

125 900 Kč 12

Pojeďte s námi na dovolenou snů pro aktivní cestovatele - ve speciálně konstruovaném expedičním náklaďáku!!Jste dobrodružná nátura a nebojíte se občas přiložit v partě ruku k dílu? Pokud zde dvakrát odpovíte "ano", pak je tento zájezd právě pro Vás! Na africké expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než co by Vám nabídl běžný poznávací zájezd!!

Během této cesty nocujeme na krásných místech v kvalitních hotelech a lodgích. Také se očekává (byť ve velmi malé míře), že například vypomůžeme s přípravou jídla (aspoň bude jídlo dříve hotové...). K večeři si pak na hotelu nebo lodži po příjemně prožitém dnu s chutí otevřete své pivo nebo nalijete skleničku vína.
Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství.Expediční vozidlo
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Jsou speciálně postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě.
Vozy jsou vybaveny (mimo jiné) uzamykatelnými skříňkami na naše osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i nezbytnou lékárničkou.
Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.Průvodci
Místní průvodci, kteří vás budou po celou dobu doprovázet, jsou opravdoví profesionálové!!
Každý prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto specifických expedicích. Všichni mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umí naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí.
Všichni průvodci jsou certifikovanými členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa).
Člověk, který vede vaší expedici, je doslova a do písmene holka pro všechno: řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte!

Detail Termíny a ceny +
Velké africké dobrodružství - 4 africké země - Bez letenky Poznávací zájezdy | Jihoafrická republika

Velké africké dobrodružství - 4 africké země

81 900 Kč 23

Vydejte se s námi na velkou cestu po jižní Africe: Za 24 dní projedete 4 země jižní Afriky - JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe
od okouzlujícího Kapského Města přes vyprahlé pouště Namibie, rezervace plné zvěře v Botswaně a Zimbabwe až po majestátní Viktoriiny vodopády. V průběhu naší expedice vylezete na Stolovou horu, poplujete kanoí po řece Orange, zdoláte písečné duny v Namibii, zažijete skutečné safari a nakonec pokoříte majestátné Viktoriiny vodopády.

Základní cena nabízí kempovací variantu, lze vyžádat i variantu celou v ubytování za 114 500kč /osoba. Termíny jsou ale jiné, v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Letenky a ubytování před/po cestě Vám rádi zajistíme na vyžádání.

Detail Termíny a ceny +
loading