facebook
Namibie dechberoucí a dojemná - s českým průvodcem -

Namibie dechberoucí a dojemná - s českým průvodcem

10 nocí od 89 500 Kč
Namibie, Poznávací zájezdy

Namibie dechberoucí a dojemná - s českým průvodcem

Namibie - dechberoucí & dojemná. Tento stát je příhodně pojmenovaný podle nejstarší pouště na světě - Namib Desert. Leží na jihozápadním pobřeží Afriky a je známá rozsáhlou otevřenou krajinou a nekonečnou zásobou modré oblohy, která je ve dne zalitá sluncem a v noci plná hvězd. Namibie se může pochlubit obrovským množstvím divoké zvěře v rozmanitém prostředí národních parků, dojemnou a bílou solnou pánví v Národním Parku Etosha National Park, červenými písečnými dunami v dechberoucím Sossusvlei, osamělými plážemi podél Pobřeží Koster Skeleton Coast a nedotčenou divočinou v Damaralandu a Kaokolandu. V zemi najdete plno úžasných kontrastů, stačí si je jen užít.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Poušť Kalahari
  • Světoznámé písečné duny Soussusvlei
  • Jeden z nejhlubších kaňonů na světě Fish River Canyon
  • Setkání s kmenem Himba
  • Pobřeží koster
  • Město duchů
  • Safari v parku Etosha
  • Velmi kvalitní ubytování
  • Zkušený česky mluvící průvodce žijící dlouhodobě v Namibii
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Den 1. - Odlet z Prahy do Windhoeku

Den 2. - Přílet do Namibie a přejezd do Kalahari
Po příletu do Namibie na mezinárodní letiště Windhoek Hosea Kutako International Airport (WDH), se vydáme do pouště Kalahari Desert. První noc v Africe si odpočineme v Přírodní rezervaci Intu Afrika Game Reserve, která se svými tmavě červenými písečnými dunami a nekonečnými travnatými pláněmi je stále domovem překvapivě velkého množství zvěře a rostlin.

Den 3. - Fish River Canyon
Cestou do Hobas navštívíme háj pitoreskních stromů Quiver Tree a o dvě hodiny později se ocitneme v divoké krajině rezervace Ais-Ais/Ritchtersveld a na dosah Rybí řeky, která nám záhy odhalí produkt své tisícileté práce – totiž Fish River Canyon, druhý největší kaňon planety. Se západem slunce opustíme působivé vyhlídky natěšeni na amarulový koláč v nedalekém Canyon Roadhouse.

Den 4. - Pobřeží koster
Naše ráno začíná procházkou podél hřebene Kaňonu Rybí řeky Fish River Canyon. Užijeme si tento přírodní úkaz, nejstarší na světě. Cestou do města Lüderitz City se zastavíme v Garubu, kde budeme pozorovat divoké koně Wild Horses v poušti Namib Desert. Po příjezdu k Pobřeží Koster Skeleton Coast navštívíme Diaz Point. Naše místo na odpočinek je Alte Villa v pobřežním městě Lüderitz City, známém svou bohatou historií a jedinečnou architekturou.

Den 5. - Město duchů
Dnes ráno se projdeme v Městě duchů Kolmanskop Ghost Town. Kdysi kosmopolitní město plné života, dokud nedošly diamanty a dnes stojící jako strašidelný památník připomínající prosperující minulost. Cestujeme dále na sever přes oblast známou jako “Zahradní Cesta” pouště Namib desert, dechberoucími scenériemi pohoří Tirasberg Mountain. Dnešní noc si odpočineme v We Kebi Safari Lodge, která nás odmění za soumraku krásnými výhledy na okolní hory.

Den 6. - Krása pouště
Brzy ráno – ještě před svítáním – vyrazíme podél koryta řeky Tsauchab obklopeni dunami zářícími v paprscích vycházejícího slunce. V samém závěru přesedneme do terénních vozů. Bez nich bychom stěží překonali poslední kilometry hlubokého písku a dosáhli jednoho z nejpozoruhodnějších míst Namibie – Sossusvlei a Deadvlei neboli magického shromaždiště vody. Tahle okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pravou pastvou pro oči. Tady končí pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných vln a nikdy proto nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenérie Sossusvlei platí mezi fotografy za zázrak. Na zpáteční cestě prohlídka zákoutí malého zato půvabného kaňonu Sesriem. Cestou do Swakopmund zastávka v Solitaire, společné foto u obratníku Kozoroha a ještě si prohlédneme kaňon Kuiseb, jenž brání písečným vlnám v cestě dál k severu. Příjezd do přímořského Swakopmundu.

Den 7. - Zátoka Walvis Bay
Ráno plavba v zátoce Walvis Bay s pozorováním tuleňů, delfínů a mořských ptáků. V dopoledním slunci si vychutnáme čerstvé ústřice a víno (v ceně). Pak zastávka u písečné duny č. 7 a návrat do Swakopmund přezdívanému spící kráska. Můžete odpočívat, zajít na tržiště, „courat“ se u moře, navštívit některou z restaurací či jen tak zajít na pivo a vstřebat atmosféru tohoto původně německého koloniálního města.

Den 8. - Kamenná země Křováků
Dnes ráno opouštíme Pobřeží Koster Skeleton Coast a odjíždíme do vnitrozemí na mohutnou žulovou horu Spitzkoppe, známou jako namibijský Matterhorn. Navštívíme malby Bushmen Rock Art staré asi 6 000 let. V pozadí pohoří Brandberg Mountain v Damaralandu, jedné z nejvíce geologicky rozmanitých oblastí v Namibii strávíme dnešní odpoledne, kde se seznámíme s rytinami Křováků Bushmen Rock Art, staré asi 6 000 let.

Den 9. - Návštěva u kmene Himba
V krásném prostředí žulových balvanů se dozvíme něco o kultuře, tradicích a zvycích kmene Damara Tribe.

Nevynecháme ani tři zvláštní geologické útvary, Spálenou horu Burnt Mountain, Varhanní píšťaly Organ Pipes a Zkamenělý les Petrified Forest. Navštívíme Kmen Himba Tribe, který po staletí dodržuje tradiční hodnoty a kulturu a my máme příležitost navštívit jednu z vesnic a přesvědčit se o jejich jedinečností. Po večeři se vypravíme na noční pozorování divoké zvěře v Přírodní Rezervaci Hobatere Game Reserve, která také bude místem pro náš odpočinek.

Den 10. - Fascinující park Etosha
Konečně! Pro domorodce Místo přeludů či Země suché vody, pro nás NP Etosha. Celodenní safari v jedné z nejunikátnějších rezervací Afriky umocní nesmírně pestrá krajina, nekonečné solné pánve a četná napajedla s nosorožci, žirafami, slony, lvy, stády zeber a mnoha druhy ptáků.

Den 11. - Z parku Etosha do Windhoeku
Po krátké ranní vyjížďce na pozorování divoké zvěře v Národním Parku Etosha National Park, cestujeme na jih přes Majestátní pohoří Otavi Mountain, jedno z nejmalebnějších míst, kde se nachází jezero Otjikoto Lake a také největší meteorit na světě, Hoba Meteorite. Cestou dále na jih projedeme krajinu Národního Parku Waterberg Plateau National Park stoupajícího jako obrovská pevnost nad okolními pláněmi pouště Kalahari Desert. Zastavíme se ve městě Okahandja City, kde navštívíme místní tržnici. Cestou mezi vysokými útesy pohoří Khomas Hochland Mountain se vracíme zpět do města Windhoek City. Poslední 2 noci v Africe strávíme ve Villa Violet Windhoek.

Den 12. - Windhoek a odlet domů
Po snídani a prohlídce města Windhoek City cestujeme mezi vysokými útesy pohoří Khomas Hochland Mountain - Transfer na mezinárodní letiště Windhoek Hosea Kutako International Airport (WDH), kde nás čeká zpáteční let do Evropy.

Den 13. - Přílet domů

Cena zahrnuje

Letenku na trase Praha Windhoek Praha s příručním zavazadlem 8 kg (zavazadlo  k odbavení za příplatek)
10x ubytování ve vybraných hotelech, kempech a lodžích
10 x snídaně + 8x večeře
česky mluvící průvodce
doprava terénním vozem Toyota 4x4
skupina maximálně 6 osob
vstupy a výlety dle programu
vízum do Namibie
zdravotní pojištění

Cena nezahrnuje

zavazadlo k odbavení (cenu v případě zájmu vyžádejte v CK)
potřebné testy na Covid
osobní výdaje

Den 1. - odlet do Namibie

Pro odlet z Prahy do Windhoeku




Den 2. - Přílet do Namibie a přejezd do Kalahari

Po příletu do Namibie na mezinárodní letiště Windhoek Hosea Kutako International Airport (WDH), se vydáme do pouště Kalahari Desert. První noc v Africe si odpočineme v Přírodní rezervaci Intu Afrika Game Reserve, která se svými tmavě červenými písečnými dunami a nekonečnými travnatými pláněmi je stále domovem překvapivě velkého množství zvěře a rostlin.

Ubytování: Camelthorn Kalahari Lodge (4* plus)

Večeře


Den 3. - Fish River Canyon

Dnes budeme cestovat dál na jih, přes největší a nepřerušený pás písečných dun na světě a rozsáhlými skalnatými pláněmi. Navštívíme okouzlující "Toulavý les" - Quiver Tree Forest, rostoucí mezi obrovskými balvany dolomitů. Projedeme "Hřištěm obrů" Giants Playground, kde jsou poskládány kameny neu´věřitelným způsobem, až nakonec dojeme do naší lodže na hraně kaňonu - "na okraji věčnosti".

Ubytování: Canyon Roadhouse (4*)

Snídaně - večeře


Den 4. - Pobřeží koster

Naše ráno začíná procházkou podél hřebene Kaňonu Rybí řeky Fish River Canyon. Užijeme si tento přírodní úkaz, nejstarší na světě. Cestou do města Lüderitz City se zastavíme v Garubu, kde budeme pozorovat divoké koně Wild Horses v poušti Namib Desert. Po příjezdu k Pobřeží Koster Skeleton Coast navštívíme Diaz Point. Naše místo na odpočinek je Alte Villa v pobřežním městě Lüderitz City, známém svou bohatou historií a jedinečnou architekturou.

Ubytování: Alte Villa Luderitz

Snídaně - večeře


Den 5. - Město duchů

Dnes ráno se projdeme v Městě duchů Kolmanskop Ghost Town. Kdysi kosmopolitní město plné života, dokud nedošly diamanty a dnes stojící jako strašidelný památník připomínající prosperující minulost. Cestujeme dále na sever přes oblast známou jako “Zahradní Cesta” pouště Namib desert, dechberoucími scenériemi pohoří Tirasberg Mountain. Dnešní noc si odpočineme v We Kebi Safari  Lodge, která nás odmění za soumraku krásnými výhledy na okolní hory.

Ubytování: We Kebi Safari Lodge

Snídaně - večeře


Den 6. - Krása pouště

Brzy ráno – ještě před svítáním – vyrazíme podél koryta řeky Tsauchab obklopeni dunami zářícími v paprscích vycházejícího slunce. V samém závěru přesedneme do terénních vozů. Bez nich bychom stěží překonali poslední kilometry hlubokého písku a dosáhli jednoho z nejpozoruhodnějších míst Namibie – Sossusvlei a Deadvlei neboli magického shromaždiště vody. Tahle okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pravou pastvou pro oči. Tady končí pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných vln a nikdy proto nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenérie Sossusvlei platí mezi fotografy za zázrak. Na zpáteční cestě prohlídka zákoutí malého zato půvabného kaňonu Sesriem. Cestou do Swakopmund zastávka v Solitaire, společné foto u obratníku Kozoroha a ještě si prohlédneme kaňon Kuiseb, jenž brání písečným vlnám v cestě dál k severu. Příjezd do přímořského Swakopmundu.

Ubytování: Hansa Hotel

Snídaně - večeře


Den 7. - Zátoka Walvis Bay

Ráno plavba v zátoce Walvis Bay s pozorováním tuleňů, delfínů a mořských ptáků. V dopoledním slunci si vychutnáme čerstvé ústřice a víno (v ceně). Pak zastávka u písečné duny č. 7 a návrat do Swakopmund přezdívanému spící kráska. Můžete odpočívat, zajít na tržiště, „courat“ se u moře, navštívit některou z restaurací či jen tak zajít na pivo a vstřebat atmosféru tohoto původně německého koloniálního města.

Ubytování: Hansa Hotel

Snídaně - večeře


Den 8. - Kamenná země Křováků

Dnes ráno opouštíme Pobřeží Koster Skeleton Coast a odjíždíme do vnitrozemí na mohutnou žulovou horu Spitzkoppe, známou jako namibijský Matterhorn. Navštívíme malby Bushmen Rock Art staré asi 6 000 let. V pozadí pohoří Brandberg Mountain v Damaralandu, jedné z nejvíce geologicky rozmanitých oblastí v Namibii strávíme dnešní odpoledne, kde se seznámíme s rytinami Křováků Bushmen Rock Art, staré asi 6 000 let.

Ubytování: Twyfelfontein Adventure Camp

Snídaně - večeře


Den 9. - Návštěva u kmene Himba

V krásném prostředí žulových balvanů se dozvíme něco o kultuře, tradicích a zvycích kmene Damara Tribe.

Nevynecháme ani tři zvláštní geologické útvary, Spálenou horu Burnt Mountain, Varhanní píšťaly Organ Pipes a Zkamenělý les Petrified Forest. Navštívíme Kmen Himba Tribe, který po staletí dodržuje tradiční hodnoty a kulturu a my máme příležitost navštívit jednu z vesnic a přesvědčit se o jejich jedinečností. 

Ubytování:Etosha Safari Camp

Snídaně - večeře


Den 10. - Fascinující park Etosha

Konečně! Pro domorodce Místo přeludů či Země suché vody, pro nás NP Etosha. Celodenní safari v jedné z nejunikátnějších rezervací Afriky umocní nesmírně pestrá krajina, nekonečné solné pánve a četná  napajedla s nosorožci, žirafami, slony, lvy, stády zeber a mnoha druhy ptáků.

Ubytování: Onguma Bush Camp

Snídaně - večeře


Den 11. - Z parku Etosha do Windhoeku

Po krátké ranní vyjížďce na pozorování divoké zvěře v Národním Parku Etosha National Park, cestujeme na jih přes Majestátní pohoří Otavi Mountain, jedno z nejmalebnějších míst, kde se nachází jezero Otjikoto Lake a také největší meteorit na světě, Hoba Meteorite. Cestou dále na jih projedeme krajinu Národního Parku Waterberg Plateau National Park stoupajícího jako obrovská pevnost nad okolními pláněmi pouště Kalahari Desert. Zastavíme se ve městě Okahandja City, kde navštívíme místní tržnici. Cestou mezi vysokými útesy pohoří Khomas Hochland Mountain se vracíme zpět do města Windhoek City. Poslední 2 noci v Africe strávíme ve Villa Violet Windhoek.

Ubytování : Villa Violet

Snídaně - večeře


Den 12. - Windhoek

Po snídani a prohlídce města Windhoek City cestujeme mezi vysokými útesy pohoří Khomas Hochland Mountain - odpoledne transfer na mezinárodní letiště Windhoek Hosea Kutako International Airport (WDH), kde nás čeká zpáteční let do Evropy.

Snídaně


Den 13. Přílet do Prahy





CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Namibie dechberoucí a dojemná - s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Namibie

Namibie dechberoucí a dojemná - s českým průvodcem

89 500 Kč 10

Namibie - dechberoucí dojemná. Tento stát je příhodně pojmenovaný podle nejstarší pouště na světě - Namib Desert. Leží na jihozápadním pobřeží Afriky a je známá rozsáhlou otevřenou krajinou a nekonečnou zásobou modré oblohy, která je ve dne zalitá sluncem a v noci plná hvězd. Namibie se může pochlubit obrovským množstvím divoké zvěře v rozmanitém prostředí národních parků, dojemnou a bílou solnou pánví v Národním Parku Etosha National Park, červenými písečnými dunami v dechberoucím Sossusvlei, osamělými plážemi podél Pobřeží Koster Skeleton Coast a nedotčenou divočinou v Damaralandu a Kaokolandu. V zemi najdete plno úžasných kontrastů, stačí si je jen užít.

Detail Termíny a ceny +
loading