facebook
Namibie dechberoucí a dojemná - s českým průvodcem -

Namibie dechberoucí a dojemná - s českým průvodcem

10 nocí od 104 500 Kč
Namibie, Poznávací zájezdy

Namibie dechberoucí a dojemná - s českým průvodcem

Ještě nedávno byla Namibie pro české cestovatele jen na okraji jejich zájmu. Většina turistů mířila do Jihoafrické republiky, do Botswany, popř. k Viktoriiným vodopádům. V posledních letech, ale zájem o Namibii prudce roste a právem. Dovolená v Namibii nabízí mnoho zážitků, které jsou jedinečné (setkání s pouštními slony, s pouštními lvy, písečné duny pouště Kalahari...) a svou pestrostí uspokojí nejen ty, kteří přiletí na krátkou dobu (7 nocí), ale i ty, kteří chtějí zůstat déle (např. 10 nebo 14 nocí). Navíc se do zájezd do Namibie velmi dobře kombinovat s cestou do Botswany nebo do Zimbabwe (k Viktoriiným vodopádům).

Cesty do Namibie pořádáme už dlouho, více než patnáct let a známe dobře nejen místní atrakce a prostředí, ale i určitá úskalí, která vás během cesty mohou potkat, pokud na ně nejste připraveni. Nabídek na trhu je celkem dost, ale většina z nich právě nezohledňuje specifika této destinace. Na co si dát pozor při porovnávání nabídek?

* Aby v ceně byla polopenze ! Pokud vám někdo nabízí zájezd jen se snídaní, buď neví, jaké jsou stravovací podmínky v Namibii, nebo jen uměle snižuje prodejní cenu, která vám ovšem výdaji na místě významně vzroste. Pokud totiž máte dobrý itinerář, většinu noclehů budete mít dost daleko od civilizace = nemůžete si na večeři skočit do sousední restaurace, nebo bistra, musíte se stravovat ze svých zdrojů (a doba salámů a řízků z domova a čínských polévek je snad už za námi), nebo si platit v hotelových restauracích. Ceny předkoupené večeře jsou nižší a máte ji u nás v ceně!!!

* Chtějte znát konkrétní ubytování už při rezervaci zájezdu. Ještě stále se setkáte s nešvarem, který se na první pohled zdá jako nepodstatný, ale právě v Namibii je hodně důležitý. Cestovní kancelář vám neřekne konkrétní ubytovací zařízení, jen napíše 3* hotely a kempy, nebo něco podobného. A právě v tomto detailu je skryto velké nebezpečí - poloha a kvalita ubytování je v Namibii významnou součástí vaší cesty. Často přijedete na místo až pozdě dopoledne, nebo máte jen pár hodin ráno k tomu, abyste se prošli po okolí. A pokud bydlíte na nevhodném místě, nebo ve špatné kvalitě, je to špatně. Chtějte znát konkrétní ubytování a pokud vám jej nechtějí sdělit, je něco špatně! Nechcete přece "při návštěvě Prahy bydlet na Kladně nebo v Plzni".

* Velikost skupiny. Naše doprovázené skupiny do Namibie mají maximálně 7 účastníků, jde tedy vždy o velmi intimní záležitost, která má úplně jiný charakter a atmosféru, než větší skupiny. A termíny realizujeme už se 4 účastníky, takže se téměř nikdy nestane, abychom zájezd zrušili.


 

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Poušť Kalahari
  • Světoznámé písečné duny Soussusvlei
  • Jeden z nejhlubších kaňonů na světě Fish River Canyon
  • Setkání s domorodým kmenen
  • Pobřeží koster
  • Město duchů
  • Safari v parku Etosha
  • Velmi kvalitní ubytování
  • Zkušený česky mluvící průvodce žijící dlouhodobě v Namibii
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Den 1. - Odlet z Prahy do Windhoeku

Den 2. - Přílet do Namibie a přejezd do Kalahari
Po příletu do Namibie na Mezinárodní letiště Windhoek Hosea Kutako International Airport se vydáme do pouště Kalahari Desert, která pro kmen Křováků Bushmen Tribe představuje „duši světa”. První noc v Africe si odpočineme v přírodní rezervaci Intu Afrika Game Reserve, která je se svými tmavě červenými písečnými dunami a nekonečnými travnatými pláněmi stále domovem překvapivě velkého množství zvěře a rostlin.

Den 3. - Fish River Canyon
Tento den cestujeme dále na jih přes největší nepřerušený pás písečných dun na světě a dále rozsáhlými pláněmi, kde navštívíme jedinečný Toulcový les Quiver Tree Forest, který je umístěný mezi obrovskými balvany dolomitů, přezdívanými Hřiště obrů Giant’s
Playground. Tyto balvany, které jsou poskládané zvlášť záhadným způsobem, vás určitě uchvátí. Pokračujeme do naší lodžie, která se nachází „na okraji věčnosti” v oblasti kaňonu Rybí řeky Fish River Canyon, a tam si odpočineme jednu noc.

Den 4. - Divoké koně v poušti a Pobřeží koster
Toto ráno začíná procházkou podél hřebene kaňonu Rybí řeky Fish River Canyon, největšího přírodního úkazu v Africe. Cestou do města Lüderitz se zastavíme v Garub, kde budeme pozorovat divoké koně v poušti Namib Desert. Po příjezdu k pobřeží Koster Skeleton Coast navštívíme Diaz Point. Naším místem odpočinku je Alte Villa v pobřežním

Den 5. - Město duchů
Ráno se projdeme ve městě duchů – Kolmanskop Ghost Town, které kdysi bývalo kosmopolitním městem plným života. Dnes je to pouze strašidelný památník připomínající prosperující minulost. Odpoledne cestujeme dechberoucími scenériemi pouště Namib Desert dále na sever, přes oblast známou jako „Zahradní cesta” pouště Namib Desert. Tuto noc si odpočineme v We Kebi Safari Lodge, která nás za soumraku odmění krásnými výhledy na pohoří Tirasberg Mountain.


Dnešní noc si odpočineme v We Kebi Safari Lodge, která nás odmění za soumraku krásnými výhledy na okolní hory.

Den 6. - Krása pouště
První paprsky při východu slunce barví písečné duny do oranžova kontrastující s bledě modrou oblohou a bílými pánvemi Deadvlei, Hiddenvlei, !Naravlei, Ostrichvlei a Sossusvlei Pans. Navštívíme Deadvlei, tuto kouzelnou pánev, zaplněnou pravěkými kostrami stromů, kde řeka Tsauchab River náhle ukončila svůj tok. Na zpáteční cestě se zastavíme na procházku v hluboce vytvarované erozí rokli kaňonu Sesriem Sesriem. Odpoledne cestujeme pustými vlnitými kopci přes obratník Kozoroha Tropic Of Capricorn a přes dvě geologicky fascinující údolí, údolí řeky Gaub River Valley a údolí řeky Kuiseb River Valley v srdci národního parku Namib - Naukluft National Park, který je známý svou rozmanitostí pouštních druhů rostlin a zvěře. Uvidíme Žijící fosilii Welwitschia mirabilis a dramatickou Měsíční krajinu Moon Landscape. Po příjezdu do města Swakopmund, směsi německé architektury a africké atmosféry, si odpočineme u pobřeží Koster Skeleton Coast v nejstarším hotelu v Namibii, Hansa Hotel.

Den 7. - Zátoka Walvis Bay
Při ranní plavbě na katamaránu Catamaran Charters Cruise si vychutnáme šumivé víno a čerstvé namibijské ústřice a u toho budeme pozorovat lachtany, delfíny a mořské ptáky. Více než 80 procent afrických plameňáků se vyskytuje právě v laguně Walvis Bay Lagoon.

Den 8. - Kamenná země Křováků
Ráno opouštíme pobřeží Koster Skeleton Coast a odjíždíme do krajin Damaralandu, domova ojedinělých druhů savců - pouštních lvů, pouštních černých nosorožců a pouštních slonů. Cestujeme v krajinách mohutné hory Spitzkoppe Mountain, přezdívané "namibijský Matterhorn", kde navštívíme skalní malby kmene Křováků Bushmen Rock Art. V obklopení pohoří Brandberg Mountain, v jedné z nejvíce geologicky rozmanitých krajin v Namibii, se tam seznámíme se skalními rytinami kmene Křováků Twyfelfontein Bushmen Rock Art (UNESCO). V krásném prostředí žulových balvanů se dozvíme něco o kultuře, tradicích a zvycích kmene Damara Tribe. Nevynecháme ani tři zvláštní geologické útvary - Spálenou horu Burnt Mountain, Čedičové varhany Organ Pipes a Zkamenělý les Petrified Forest. Přes noc si odpočineme v "místech červených skal" - v Palmwag Lodge.

Den 9. - Návštěva u tradičního pouštního kmene
Dopoledne strávíme v obklopení pohoří Brandberg Mountain, v jedné z nejvíce geologicky rozmanitých krajin v Namibii, se tam seznámíme se skalními rytinami kmene Křováků Twyfelfontein Bushmen Rock Art (UNESCO). V krásném prostředí žulových balvanů se dozvíme zajímavé informace o kultuře, tradicích a zvycích kmene Damara Tribe. Nevynecháme ani tři zvláštní geologické útvary - Spálenou horu Burnt Mountain, Čedičové varhany Organ Pipes a Zkamenělý les Petrified Forest. Navštívíme také kmen Himba Tribe. Tito lidé po staletí dodržují tradiční hodnoty a kulturu a my máme příležitost je navštívit a přesvědčit se o jejich jedinečnosti. Přírodní rezervace Hobatere Game Reserve má krásné výhledy na vodní napajedla, která nabízí skvělé příležitosti k pozorování
divoké zvěře a ptáků.

Den 10. - Fascinující park Etosha
Národní park Etosha National Park je známý svým obrovským množstvím a rozmanitostí divoké zvěře, ptáků a jedinečných krajin jako je například dojemná etoshská pánev Etosha Pan. Budeme mít jedinečnou příležitost zde strávit celý den na celodenním safari. Přírodní rezervace Onguma Game Reserve má krásné výhledy na vodní napajedla, která nabízí skvělé příležitosti k pozorování divoké zvěře a ptáků.

Den 11. - Z parku Etosha do Windhoeku
Po snídani cestujeme na jih přes Majestátní pohoří Otavi Mountain, jedno z nejmalebnějších míst v Namibii, kde se nachází největší meteorit na světě - Hoba Meteorite. Cestou míjíme krajinu národního parku Waterberg Plateau National Park, která se jako obrovská pevnost vypíná nad rozlehlými pláněmi pouště Kalahari Desert. Zastavíme se ve městě Okahandja, kde navštívíme místní tržnici Mbangura Craft Market. Zpět do hlavního města Namibie se vracíme přes členité pohoří Khomas Hochland Mountain. Poslední noc v Africe si odpočineme ve Villa Violet Windhoek.

Den 12. - Windhoek a odlet domů
Po krátké prohlídce města Windhoek cestujeme přes členité pohoří Khomas Hochland Mountain na mezinárodní letiště Windhoek Hosea Kutako International Airport, kde nás čeká zpáteční let do Evropy.

Den 13. - Přílet domů

Cena zahrnuje

Letenku na trase Praha/ Vídeň - Windhoek - Praha/Vídeň s odbaveným zavazadlem (let z Vídně je s jedním přestupem, v Praze se dvěma přestupy) do max. hodnoty 20 000,- kč z Vídně a do 26 000kč z Prahy.
10x ubytování ve vybraných hotelech, kempech a lodžích
10 x snídaně + 10x večeře
česky mluvící průvodce
doprava terénním vozem Toyota 4x4
skupina maximálně 7 osob + průvodce
vstupy a výlety dle programu
vízum do Namibie
zdravotní pojištění

Cena nezahrnuje

potřebné testy na Covid
další stravování mimo uvedené
osobní výdajepřipojištění storna či covid

Den 1. - odlet do Namibie

Pro odlet z Prahy do Windhoeku
Den 2. - Přílet do Namibie a přejezd do Kalahari

Přílet z Evropy do Afriky.

Po příletu do Namibie na Mezinárodní letiště Windhoek Hosea Kutako International Airport se vydáme do pouště Kalahari Desert, která pro kmen Křováků Bushmen Tribe představuje „duši světa”. První noc v Africe si odpočineme v přírodní rezervaci Intu Afrika Game Reserve, která je se svými tmavě červenými písečnými dunami a nekonečnými travnatými pláněmi stále domovem překvapivě velkého množství zvěře a rostlin.

Směrem do střední části jihoafrického regionu se nachází obrovská poušť Kalahari Desert, největší nepřerušený pás písku na světě. Shora plochý, zjevně nevýrazný povrch, vypadá místy bez života, ale ve skutečnosti je domovem mnoha rostlin, zvěře a lidí, kteří se úspěšně přizpůsobili životu v tomto drsném prostředí. Poušť Kalahari Desert je však nesprávně pojmenována. Ve skutečnosti se totiž nejedná o poušť, ale o suchou savanu s rozmanitými ekosystémy na jejích okrajích. Obrovské jemně zvlněné písečné duny pokryté vegetací a protnuté starými říčními údolími vytvářejí během jarních dešťů zázrak nekonečných pastvin čerstvé a výživné trávy, které přitahují velké koncentrace antilop následované predátory. Poušť Kalahari Desert významně přispívá k již tak ohromující kráse jihoafrického regionu.

Ubytování: Camelthorn Kalahari Lodge (4*plus)

Večeře


Den 3. - Fish River Canyon

Tento den cestujeme dále na jih přes největší nepřerušený pás písečných dun na světě a dále rozsáhlými pláněmi, kde navštívíme jedinečný Toulcový les Quiver Tree Forest, který je umístěný mezi obrovskými balvany dolomitů, přezdívanými Hřiště obrů Giant’s Playground. Tyto balvany, které jsou poskládané zvlášť záhadným způsobem, vás určitě uchvátí. Pokračujeme do naší lodžie, která se nachází „na okraji věčnosti” v oblasti kaňonu Rybí řeky Fish River Canyon, a tam si odpočineme jednu noc.

Ubytování: Canyon Roadhouse (4*)

Snídaně - večeře


Den 4. - Pobřeží koster

Toto ráno začíná procházkou podél hřebene kaňonu Rybí řeky Fish River Canyon, největšího přírodního úkazu v Africe. Cestou do města Lüderitz se zastavíme v Garub, kde budeme pozorovat divoké koně v poušti Namib Desert. Po příjezdu k pobřeží Koster Skeleton Coast navštívíme Diaz Point. Naším místem odpočinku je Alte Villa v pobřežním městě Lüderitz, známém svou bohatou historií a jedinečnou architekturou.

Ubytování: Alte Villa Luderitz

Snídaně - večeře


Den 5. - Město duchů

Ráno se projdeme ve městě duchů – Kolmanskop Ghost Town, které kdysi bývalo kosmopolitním městem plným života. Dnes je to pouze strašidelný památník připomínající prosperující minulost. Odpoledne cestujeme dechberoucími scenériemi pouště Namib Desert dále na sever, přes oblast známou jako „Zahradní cesta” pouště Namib Desert. Tuto noc si odpočineme v We Kebi Safari Lodge, která nás za soumraku odmění krásnými výhledy na pohoří Tirasberg Mountain.

Ubytování: We Kebi Safari Lodge

Snídaně - večeře


Den 6. - Krása pouště

První paprsky při východu slunce barví písečné duny do oranžova kontrastující s bledě modrou oblohou a bílými pánvemi Deadvlei, Hiddenvlei, !Naravlei, Ostrichvlei a Sossusvlei Pans. Navštívíme Deadvlei, tuto kouzelnou pánev, zaplněnou pravěkými kostrami stromů, kde řeka Tsauchab River náhle ukončila svůj tok. Na zpáteční cestě se zastavíme na procházku v hluboce vytvarované erozí rokli kaňonu Sesriem Sesriem. Odpoledne cestujeme pustými vlnitými kopci přes obratník Kozoroha Tropic Of Capricorn a přes dvě geologicky fascinující údolí, údolí řeky Gaub River Valley a údolí řeky Kuiseb River Valley v srdci národního parku Namib - Naukluft National Park, který je známý svou rozmanitostí pouštních druhů rostlin a zvěře. Uvidíme Žijící fosilii Welwitschia mirabilis a dramatickou Měsíční krajinu Moon Landscape. Po příjezdu do města Swakopmund, směsi německé architektury a africké atmosféry, si odpočineme u pobřeží Koster Skeleton Coast v nejstarším hotelu v Namibii, Hansa Hotel.

Tato skupinka pěti pánví vděčí za svou existenci občasnému toku řeky Tsauchab River. Sossusvlei ve skutečnosti znamená "Pánev, v nichž se voda shromažďuje během dobrých dešťových sezón a může nějakou dobu přetrvávat." Přístup k pánvím je velkolepě lemován jedněmi z nejvyšších písečných dun na světě. Jejich přírodní krása a naprostá majestátnost přitahuje nadšené cestovatele z celého světa.

Ubytování: Hansa Hotel

Snídaně - večeře


Den 7. - Zátoka Walvis Bay

Při ranní plavbě na katamaránu Catamaran Charters Cruise si vychutnáme šumivé víno a čerstvé namibijské ústřice a u toho budeme pozorovat lachtany, delfíny a mořské ptáky. Více než 80 procent afrických plameňáků se vyskytuje právě v laguně Walvis Bay Lagoon

Ubytování: Hansa Hotel

Snídaně - večeře


Den 8. - Kamenná země Křováků

Ráno opouštíme pobřeží Koster Skeleton Coast a odjíždíme do krajin Damaralandu, domova ojedinělých druhů savců - pouštních lvů, pouštních černých nosorožců a pouštních slonů. Cestujeme v krajinách mohutné hory Spitzkoppe Mountain, přezdívané "namibijský Matterhorn", kde navštívíme skalní malby kmene Křováků Bushmen Rock Art. V obklopení pohoří Brandberg Mountain, v jedné z nejvíce geologicky rozmanitých krajin v Namibii, se tam seznámíme se skalními rytinami kmene Křováků Twyfelfontein Bushmen Rock Art (UNESCO). V krásném prostředí žulových balvanů se dozvíme něco o kultuře, tradicích a zvycích kmene Damara Tribe. Nevynecháme ani tři zvláštní geologické útvary - Spálenou horu Burnt Mountain, Čedičové varhany Organ Pipes a Zkamenělý les Petrified Forest. Přes noc si odpočineme v "místech červených skal" - v Palmwag Lodge.

Pobřeží Koster Skeleton Coast - Nekonečné výhledy pokryté pláněmi, letitými údolími a drsnými vrcholy rámují jedno z nejdramatičtějších pobřeží na světě. Přestože tato pověst je jistě zasloužená, pobřeží Koster Skeleton Coast v sobě skrývá ještě mnohem více. Nejspolehlivějším, i když minimalistickým zdrojem vody pro většinu výše jmenovaného pobřeží je známá namibijská mlha. Právě s její pomocí se zde daří udržovat život. S tamními podmínkami se dokáží vypořádat zástupci kmene Himba Tribe, kteří zaujmou neobvyklým oblečením, zajímavými účesy a hlavně tradičním způsobem života. Pusté pobřeží je poseté velrybími kostmi a vraky lodí. Proto není divu, že se mu říká Pobřeží koster Skeleton Coast.

Ubytování: Palmwag Lodge 

Snídaně - večeře


Den 9. - Návštěva u kmene Himba

Dopoledne strávíme v obklopení pohoří Brandberg Mountain, v jedné z nejvíce geologicky rozmanitých krajin v Namibii, se tam seznámíme se skalními rytinami kmene Křováků Twyfelfontein Bushmen Rock Art (UNESCO). V krásném prostředí žulových balvanů se dozvíme zajímavé informace o kultuře, tradicích a zvycích kmene Damara Tribe. Nevynecháme ani tři zvláštní geologické útvary - Spálenou horu Burnt Mountain, Čedičové varhany Organ Pipes a Zkamenělý les Petrified Forest. Navštívíme také kmen Himba Tribe. Tito lidé po staletí dodržují tradiční hodnoty a kulturu a my máme příležitost je navštívit a přesvědčit se o jejich jedinečnosti. Přírodní rezervace Hobatere Game Reserve má krásné výhledy na vodní napajedla, která nabízí skvělé příležitosti k pozorování divoké zvěře a ptáků. 

Krajiny Damaraland- Drsné skalnaté krajiny severozápadní části Namibie se vyznačují údolími se suchými koryty řek a hlubokými roklemi. Ploché hory, větrem formované pískovcové útesy, široká údolí a samotné říční soutěsky připomínají, že v minulosti zde byly daleko častější srážky, a že koryta řek byla tudíž naplněna vodou. Dramatičnost a vznešenost těchto krajin je ještě umocněna výskytem ojedinělých druhů savců - pouštních lvů, pouštních černých nosorožců a pouštních slonů.

Ubytování:Hobatere Lodge 

Snídaně - večeře


Den 10. - Fascinující park Etosha

Národní park Etosha National Park je známý svým obrovským množstvím a rozmanitostí divoké zvěře, ptáků a jedinečných krajin jako je například dojemná etoshská pánev Etosha Pan. Budeme mít jedinečnou příležitost zde strávit celý den na celodenním safari. Přírodní rezervace Onguma Game Reserve má krásné výhledy na vodní napajedla, která nabízí skvělé příležitosti k pozorování divoké zvěře a ptáků.

Jedním z nejznámějších míst Namibie je rozlehlý Národní park Etosha National Park, jehož součástí je i stejnojmenná solná pánev. Před mnoha lety se na jejím místě nacházelo jezero. Geologický posun však způsobil, že řeka Kunene River změnila svůj tok a voda v jezeře vyschla. Takže dnes vyprahlý bílý povrch solné pánve napájí jen několik menších řek, které ji zřídka částečně nebo úplně zaplaví a mohou tak přilákat obrovská hejna plameňáků a dalších ptáků. Zatímco její povrch je slaný a bez života, na okrajích ji obklopuje překvapivě velké množství typů vegetace a řada vodních pramenů, které jsou během období sucha vhodnými místy pro pozorování divoké zvěře a ptáků.

Ubytování: Onguma Bush Camp

Snídaně - večeře


Den 11. - Z parku Etosha do Windhoeku

Po snídani cestujeme na jih přes Majestátní pohoří Otavi Mountain, jedno z nejmalebnějších míst v Namibii, kde se nachází největší meteorit na světě - Hoba Meteorite. Cestou míjíme krajinu národního parku Waterberg Plateau National Park, která se jako obrovská pevnost vypíná nad rozlehlými pláněmi pouště Kalahari Desert. Zastavíme se ve městě Okahandja, kde navštívíme místní tržnici Mbangura Craft Market. Zpět do hlavního města Namibie se vracíme přes členité pohoří Khomas Hochland Mountain. Poslední noc v Africe si odpočineme ve Villa Violet Windhoek.

Ubytování : Villa Violet

Snídaně - večeře


Den 12. - Windhoek

Po krátké prohlídce města Windhoek cestujeme přes členité pohoří Khomas Hochland Mountain na mezinárodní letiště Windhoek Hosea Kutako International Airport, kde nás čeká zpáteční let do Evropy.

Snídaně


Den 13. Přílet do Prahy


CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Namibie dechberoucí a dojemná - s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Namibie

Namibie dechberoucí a dojemná - s českým průvodcem

104 500 Kč 10

Ještě nedávno byla Namibie pro české cestovatele jen na okraji jejich zájmu. Většina turistů mířila do Jihoafrické republiky, do Botswany, popř. k Viktoriiným vodopádům. V posledních letech, ale zájem o Namibii prudce roste a právem. Dovolená v Namibii nabízí mnoho zážitků, které jsou jedinečné (setkání s pouštními slony, s pouštními lvy, písečné duny pouště Kalahari...) a svou pestrostí uspokojí nejen ty, kteří přiletí na krátkou dobu (7 nocí), ale i ty, kteří chtějí zůstat déle (např. 10 nebo 14 nocí). Navíc se do zájezd do Namibie velmi dobře kombinovat s cestou do Botswany nebo do Zimbabwe (k Viktoriiným vodopádům).

Cesty do Namibie pořádáme už dlouho, více než patnáct let a známe dobře nejen místní atrakce a prostředí, ale i určitá úskalí, která vás během cesty mohou potkat, pokud na ně nejste připraveni. Nabídek na trhu je celkem dost, ale většina z nich právě nezohledňuje specifika této destinace. Na co si dát pozor při porovnávání nabídek?

* Aby v ceně byla polopenze ! Pokud vám někdo nabízí zájezd jen se snídaní, buď neví, jaké jsou stravovací podmínky v Namibii, nebo jen uměle snižuje prodejní cenu, která vám ovšem výdaji na místě významně vzroste. Pokud totiž máte dobrý itinerář, většinu noclehů budete mít dost daleko od civilizace = nemůžete si na večeři skočit do sousední restaurace, nebo bistra, musíte se stravovat ze svých zdrojů (a doba salámů a řízků z domova a čínských polévek je snad už za námi), nebo si platit v hotelových restauracích. Ceny předkoupené večeře jsou nižší a máte ji u nás v ceně!!!

* Chtějte znát konkrétní ubytování už při rezervaci zájezdu. Ještě stále se setkáte s nešvarem, který se na první pohled zdá jako nepodstatný, ale právě v Namibii je hodně důležitý. Cestovní kancelář vám neřekne konkrétní ubytovací zařízení, jen napíše 3* hotely a kempy, nebo něco podobného. A právě v tomto detailu je skryto velké nebezpečí - poloha a kvalita ubytování je v Namibii významnou součástí vaší cesty. Často přijedete na místo až pozdě dopoledne, nebo máte jen pár hodin ráno k tomu, abyste se prošli po okolí. A pokud bydlíte na nevhodném místě, nebo ve špatné kvalitě, je to špatně. Chtějte znát konkrétní ubytování a pokud vám jej nechtějí sdělit, je něco špatně! Nechcete přece "při návštěvě Prahy bydlet na Kladně nebo v Plzni".

* Velikost skupiny. Naše doprovázené skupiny do Namibie mají maximálně 7 účastníků, jde tedy vždy o velmi intimní záležitost, která má úplně jiný charakter a atmosféru, než větší skupiny. A termíny realizujeme už se 4 účastníky, takže se téměř nikdy nestane, abychom zájezd zrušili.


Detail Termíny a ceny +
Velké africké dobrodružství - Kapské Město - matka měst Bez letenky Poznávací zájezdy | Jihoafrická republika

Velké africké dobrodružství

78 500 Kč 23

Vydejte se s námi na velkou cestu po jižní Africe: Za 24 dní projedete 4 země jižní Afriky - JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe
od okouzlujícího Kapského Města přes vyprahlé pouště Namibie, rezervace plné zvěře v Botswaně a Zimbabwe až po majestátní Viktoriiny vodopády. V průběhu naší expedice vylezete na Stolovou horu, poplujete kanoí po řece Orange, zdoláte písečné duny v Namibii, zažijete skutečné safari a nakonec pokoříte majestátné Viktoriiny vodopády.


Základní cena nabízí kempovací variantu, lze vyžádat i variantu celou v ubytování za 114 500kč /osoba. Termíny jsou ale jiné, v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Letenky a ubytování před/po cestě Vám rádi zajistíme na vyžádání.

Detail Termíny a ceny +
loading