facebook
Divoká Namibie a safari v NP Etosha (expedičním náklaďákem s českým průvodcem) - Gepardí bratři

Divoká Namibie a safari v NP Etosha (expedičním náklaďákem s českým průvodcem)

12 nocí od 125 900 Kč
Namibie, Poznávací zájezdy

Divoká Namibie a safari v NP Etosha (expedičním náklaďákem s českým průvodcem)

Pojeďte s námi na dovolenou snů pro aktivní cestovatele - ve speciálně konstruovaném expedičním náklaďáku!!


Jste dobrodružná nátura a nebojíte se občas přiložit v partě ruku k dílu? Pokud zde dvakrát odpovíte "ano", pak je tento zájezd právě pro Vás! Na africké expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než co by Vám nabídl běžný poznávací zájezd!!
Během této cesty nocujeme na krásných místech v kvalitních hotelech a lodgích. Také se očekává (byť ve velmi malé míře), že například vypomůžeme s přípravou jídla (aspoň bude jídlo dříve hotové...). K večeři si pak na hotelu nebo lodži po příjemně prožitém dnu s chutí otevřete své pivo nebo nalijete skleničku vína.
Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství.

Expediční vozidlo
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Jsou speciálně postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě.
Vozy jsou vybaveny (mimo jiné) uzamykatelnými skříňkami na naše osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i nezbytnou lékárničkou.
Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.


Průvodci
Místní průvodci, kteří vás budou po celou dobu doprovázet, jsou opravdoví profesionálové!!
Každý prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto specifických expedicích. Všichni mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umí naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí.
Všichni průvodci jsou certifikovanými členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa).
Člověk, který vede vaší expedici, je doslova a do písmene holka pro všechno: řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte!

 

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Noční projížďka pouští
  Výlet 4×4 do dun Sossusvlei a Deadvlei
  Kaňon Sesriem
 • Pobřeží koster
  Kolonie lachtana jihoafrického na Cape Cross
  Brandberg
  Spitzkoppe
 • Damaraland
 • Národní park Etosha
  Safari projížďka otevřenými vozidly
 • Zajímavá ubytování v různých oblastech
 • Doprovod česky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu

Den 1 - odlet z Evropy

Den 2 - přílet do Namibie
Po příletu vyřízení vstupních víz a imigračních formalit nás čeká transfer do místa ubytování a odpočinek po dlouhé cestě.

Ubytování: Hotel Safari Court nebo podobné

Den 3 - Windhoek
Dnes se po snídani setkáme s naším průvodcem a následuje odpolední prohlídka hlavního města Namibie.
Vydáme se na průzkum Windhoeku, prohlédneme si zajímavosti města a den zakončíme ve vyhlášené restauraci Joe's Beerhouse! Výborné místní pivo a speciality (např. steak ze žirafy apod.) Vás mile překvapí...
Noc strávíme opět v pohodlí našeho hotelu a připravíme se na další dny plné dobrodružství...
Snídaně

Ubytování: Hotel Safari Court nebo podobné

Den 4 - Poušť Namib
Ráno necháme světla velkoměsta za sebou a vstoupíme do srdce Namibu, kde si prohlédneme rozlehlé pláně, rudé duny, vysoké hory a neustále se měnící krajinu.
Pozdě odpoledne dorazíme do oblasti pouště Namib, do odlehlého soukromého tábora v privátní pouštní rezervaci, která je součástí rozlehlé přírodní rezervace Namib Rand.
V rezervaci žije řada pouštím přizpůsobených živočichů a rostlin a mnoho druhů zvířat.

Snídaně - oběd - večeře

Ubytování: Kronenhof Lodge nebo podobné

Den 5 - Poušť Namib
Probudíme se do pouštních výhledů, které sahají dál, než kam oko dohlédne...
Všechna zvířata zde žijí ve zcela přirozeném prostředí a mohou se volně pohybovat po celé ploše rezervace...
Odborný průvodce nám pomůže pochopit jedinečnou pouštní faunu a flóru, a tak dnešní den začne ekologickou procházkou v tomto krásném prostředí, při níž budeme hledat zvířata, otisky stop a známky chování a strategie přežití, které jim umožňují existovat v těchto drsných podmínkách.
Během horkého dne mají všichni hosté čas na odpočinek v táboře nebo na pěší průzkum okolí, pokud si to budou přát.
Odpoledne se vydáme na projížďku pouští, nahoru a přes nádherné duny.
S blížícím se večerem si pak vychutnáme tradiční sundowner, zatímco slunce klesá nad africkou krajinou k obzoru.
Po setmění se pomalu vrátíme do tábora a můžeme očekávat i setkání s některými nočními zvířaty přizpůsobenými životu v poušti.

Snídaně - oběd - večeře

Ubytování: Kronenhof Lodge nebo podobné

Vrcholy dne - Soukromá lodge v pouštní rezervaci
Jízda otevřeným vozidlem po poušti

Den 6 - Duny Sossusvlei
Tento den vyrážíme brzy ráno s východem slunce, a vjedeme do údolí řeky Tsauchab k úžasným červeným dunám Sossusvlei - údajně nejvyšším písečným dunám na světě!
Dojedeme se do srdce dun a můžeme strávit nějaký čas šplháním po těchto velkolepých horách písku, a pak se přesuneme vozem 4×4 do Sossusvlei a Deadvlei - údolí, pro které jsou charakteristické pokroucené suché tmavé kmeny a větve akácií (Camelthorn - velbloudí trny) na pozadí bílého dna hliněné pánve, obklopené červenými dunami.
Tato skutečně jedinečná místa prozkoumáme pěšky (cca 1,5- 2hod), než nás auta odvezou zpět k vozidlu.
Při výjezdu z parku se zastavíme ještě v nedalekém kaňonu Sesriem, druhé největší zajímavosti této části země - kaňon si vyhloubila řeka Tsauchab během miliónů let do hloubky až 30 metrů do pouštního podloží (pro pěší zkoumání je přístupná část v délce přibližně 1km).

Snídaně - oběd - večeře

Ubytování: Bushman's Desert Lodge nebo podobné

Vrcholy dne:
Sossusvlei
Deadvlei
Přeprava 4×4 do těchto oblastí
Lezení po dunách

Den 7 - Swakopmund
Přes obratník Kozoroha, kaňony řek Gaub a Kuiseb a národní park Namib-Naukluft se dostaneme do přístavního města Walvis Bay a poté do přijemného letoviska - Swakopmundu, kde je stále cítit německý vliv z konce 19. století.
Zde strávíme dvě noci v pohodlném ubytování.
Máte možnost důkladně si prohlédnout toto prázdninové město a jeho okolí a oba večery si můžete vychutnat v některé z místních restauracích (na vlastní náklady).
Swakopmund je místem, které by neměl vynechat každý návštěvník Namibie, a nabízí hostům řadu dobrodružných aktivit. Návštěvníci mají během pobytu možnost zúčastnit se např. jízdy na čtyřkolkách, sandboardingu nebo si vyzkoušet seskok s padákem. 
Pro ty, kteří si chtějí jen odpočinout, nabízí město řadu restaurací, obchodů nebo domorodé tržiště v centru města (poblíž hotelu Strand), kde lze poznat místní kulturu.

Snídaně - oběd


Ubytování: Swakopmund Plaza Hotel nebo podobné

Fakultativní aktivity: Seskok padákem, čtyřkolky, jízda na dunách, výlet do pouště či plavby lodí.
Vrcholy dne:
Malebná projížďka národním parkem Namib-Naukluf
Swakopmund

Den 8 - Swakopmund
Po snídani v hotelu budeme mít celý den k dispozici - k odpočinku a poznávání města, nebo doporučujeme velmi oblíbený a populární celodenní výlet do Walvis Bay: dopolední plavbu na katamaranu za lachtany, pelikány, delfíny a plameňáky (skvělé občerstvení na palubě je v ceně - sekt, pivo, nealko nápoje, čerstvé místní ústřice a další), následovanou výletem vozy 4x4 do pobřežních dun nedalekého Sandwich Harbour (také včetně občerstvení).
Výlet je volitelnou aktivitou - volitelné na vlastní náklady.

Snídaně

Ubytování: Swakopmund Plaza Hotel nebo podobné

Den 9 - Pobřeží koster (Skeleton Coast), Spitzkoppe
Dnes se vydáme na sever po drsném Pobřeží koster, pustém úseku pobřeží podél Atlantského oceánu s roztroušenými vraky lodí na plážích.
Navštívíme Cape Cross, místo známé díky velkolepé kolonii lachtana jihoafrického, kde nachází útočiště více než 150 000 jedinců tohoto druhu.
Poté se stočíme zpět do vnitrozemí a budeme putovat rozlehlou pouští k ikonické hoře Spitzkoppe (přezdívané "namibijský Matterhorn"), což je skupina holých žulových vrcholů v poušti Namib. Žula je stará více než 120 milionů let a nejvyšší vrchol se tyčí do výšky asi 1728 metrů nad mořem. Vrcholky dramaticky vystupují z okolních plochých plání, než odpoledne dorazíme do lodge.

Snídaně - oběd - večeře

Ubytování: Spitzkoppe Tented Camp nebo podobné
Hlavní body dne:
Kolonie lachtanů Cape Cross
Žulové hory Spitzkoppe

Den 10 - Brandberg, Damaraland
Po klidném začátku dne strávíme čas průzkumem a lezením po žulových balvanech Spitzkoppe, než se vydáme přes rozlehlou poušť regionu Erongo k ikonickému masivu Brandberg, nejvyšší hoře Namibie (vrchol Königstein, 2.573m).
Cestou zastavíme u silnice, kde budeme mít možnost komunikace s příslušníky domorodého kmene Himba. Další zastávka následuje na úpatí hory Brandberg - zde se vydáme na vycházku s místním průvodcem k ikonickým malbám křováků, tzv. "Bílé paní".
V pozdním odpoledni dorazíme do lodge - zájemci se mohou vydat na fakultativní výlet s nadějí, že se setkají s nepolapitelným vzácným pouštním slonem, než se po večeři uloží do svých pokojů na úpatí hory.

Snídaně - oběd - večeře

Ubytování: Brandberg White Lady Lodge nebo podobné
HLAVNÍ PŘÍBĚHY
Interakce s kmenem Himba (v závislosti na dostupnosti)
Výlet na Brandberg ke skalní malbě "Bílé paní"
Fakultativní aktivity: vyjížďka za vzácnými pouštními slony

Den 11-12 - Národní park Etosha
Dnešní trasa vede přes úchvatný Damaraland, region a domov Damarů. Po cestě se zastavíme na oběd u silnice.
Cesta pokračuje dále na sever do proslulého NP Etosha, který je pravděpodobně vrcholem celé cesty. Splyneme s přírodou a užijeme si dva dny objevování parku.
Během těchto dnů se provádí rozsáhlé projížďky za zvěří, navštěvují se malá napajedla... zkoumáme, dáváme volnost svým smyslům a maximálně využíváme čas strávený v parku (vyjížďky za zvěří budou probíhat naším vozidlem).
V jednom z dní bude zkrácena vyjížďka za zvěří a pojedeme ke známému napajedlu Okaukuejo, kde strávíme přibližně 2 hodiny (park je třeba opustit do 19:00) a budeme trpělivě čekat, zda zvířata (a která) přijdou uhasit svou žízeň...
Pokud to čas dovolí, proč se ještě nevydat na volitelnou projížďku při západu slunce (nápoje v ceně) na soukromém pozemku sousedícím s parkem?

2x Snídaně - 2x oběd - 2x večeře


Ubytování: Taleni Etosha Village Lodge
HLAVNÍ PŘEDNOSTI
2 dny v parku
Rozsáhlé možnosti pozorování zvěře

Den 13 - Windhoek
Brzy ráno balíme a vydáváme se na cestu zpět do civilizace. Scénická cesta do Windhoeku zabere většinu dne a zájezd bude oficiálně ukončen v pozdním odpoledni po příjezdu zpět do hlavního města.

Snídaně

Ubytování: Hotel Safari Court nebo podobné

Den 14 - Windhoek - odlet
Po snídani uvolníme naše hotelové pokoje a v závislosti na letovém řádu následuje transfer na letiště a odlet do Evropy

Den 15 - přílet do Evropy

Cena zahrnuje

Letenku v ekonomické třídě (do ceny max. 27 000 Kč)
Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
Ubytování v kvalitních hotelech (3 noci) a lodžích (9 nocí)
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje k snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího řidiče/průvodce a česky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity a zajímavosti dle programu (pokud není uvedeno jinak)
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Vízum do Namibie (1 200 NAD = cca 65 USD)
Ubytování před začátkem a po ukončení zájezdu
Nápoje kromě snídaní
Osobní výdaje a spropitné
Pojištění a připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...)
Fakultativní aktivity

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Velké africké dobrodružství - 4 africké země - Bez letenky Poznávací zájezdy | Jihoafrická republika

Velké africké dobrodružství - 4 africké země

81 900 Kč 23

Vydejte se s námi na velkou cestu po jižní Africe: Za 24 dní projedete 4 země jižní Afriky - JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe
od okouzlujícího Kapského Města přes vyprahlé pouště Namibie, rezervace plné zvěře v Botswaně a Zimbabwe až po majestátní Viktoriiny vodopády. V průběhu naší expedice vylezete na Stolovou horu, poplujete kanoí po řece Orange, zdoláte písečné duny v Namibii, zažijete skutečné safari a nakonec pokoříte majestátné Viktoriiny vodopády.

Základní cena nabízí kempovací variantu, lze vyžádat i variantu celou v ubytování za 114 500kč /osoba. Termíny jsou ale jiné, v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Letenky a ubytování před/po cestě Vám rádi zajistíme na vyžádání.

Detail Termíny a ceny +
loading