facebook
Tajemná Namibie - kulturní a přírodní poklady -

Tajemná Namibie - kulturní a přírodní poklady

12 nocí od 77 900 Kč
Namibie, Poznávací zájezdy

Tajemná Namibie - kulturní a přírodní poklady

Ač je Namibie jedna z nejméně zalidněných zemí na světě, přesto je kulturně velmi bohatá. V Africe byste jen těžko hledali zemi s takovou různorodostí jako můžete zažít právě v Namibii. Navštívíte místa, která jsou jak přírodními tak kulturními podklady této tajuplné země. 

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Safari v NP Etosha
  • Tradiční vesnice kmene Himba
  • Okouzlující oblast Damaraland
  • Historické skalní rytiny ve Twyfelfontain (UNESCO)
  • Nejvyšší a nejkrásnější hory Namibie - Brandberg a Spitzkoppe
  • Přímořské letovisko Swakopmund - město mezi oceánem a poušt
  • Písečné duny Sossusvlei, Dead Vlei neboli "Údolí smrti" a kaňon Sesriem
  • Garantovaný odjezd již od 2 osob!

1. den: WINDHOEK
Odpoledne se setkáte s místním průvodcem a vyrazíte do Katutury, kde se na tradičním trhu seznámíme s místními obyvateli a ochutnáme "kapanu", tradiční pikantní masový pokrm připravovaný na otevřeném ohni. Tuto pochoutku zapijete v místním "Shebeenu" ledovým namibijským pivem a v pozadí si vychutnáme rytmus africké hudby. Rozloučíte se s Katuturou a vydáte se do soukromého pivovaru Roof of Africa, kde ochutnáte vybraná místní piva. Zde den zakončíte chutnou večeří.

2. den: NÁRODNÍ PARK ETOSHA
Vydáme se na hranici slavného a vyhlášeného ráje divoké zvěře - národního parku Etosha. Odpoledne je věnováno bohaté divoké zvěři, která se nachází v národním parku, jenž obklopuje vyprahlou solnou poušť známou jako Etosha Pan. Pozorování zvěře v parku se soustřeďuje především kolem vodních nádrží - lze vidět více než 114 různých druhů zvěře a více než 340 druhů ptáků. Pozdě odpoledne opustíte park a vydáte se na ubytování mimo park.

3. den: NÁRODNÍ PARK ETOSHA
Vydáte se na pozorování zvířat do jiné části parku. Vyskytují se zde oblíbené druhy zvěře, jako jsou žirafy, pakoni, zebry, hyeny, lvi, levharti, různé druhy antilop jako například kudu, oryx, eland, a také některé z ohrožených druhů, například nosorožec černý, gepard a impala černohlavá. Rozsáhlá síť cest spojuje více než 30 napajedel.

4. den: KAOKALAND
Pojedete parkem Etosha směrem ke Galtonské bráně, abyste prozkoumali severozápadní část parku. Pokračujete v cestě na sever směrem ke Kaokolandu, kde dorazíme do ubytování na vrcholu kopce kousek od Opuwo, rušného hlavního města Kaokolandu, který poskytuje nekonečné výhledy na hornatou buš severní Namibie. Vychutnejte si výhled z terasy svého pokoje nebo z okraje osvěžujícího bazénu.

5. den: KAOKALAND
Po probuzení za zvuků nedotčené přírody vás čeká den plný poznávání místní kultury kmene Himba. Budete mít dostatek času se seznámit s jedním z posledních kočovných kmenů Afriky. Himbům se podařilo zachovat si velkou část svého tradičního životního stylu, možná proto, že země, kterou obývají, je mimořádně drsná a neúrodná, že ji kolonialisté a komerční zemědělci jen zřídkakdy pokryli. I dnes žijí Himbové stejně jako po staletí.

6. den: DAMARALAND
Po snídani se vydáte dále na jih za západní hranici národního parku Etosha do rezervace Khoadi//Hoas. Lodge se nachází přímo v rezervaci, která je domovem bohaté zvěře, včetně slonů a lvů. Během odpoledne můžete absolvovat fakultativní safari. Nebo můžete zůstat v lodži odkud můžete zvěř také pozorovat, protože z restaurace a přilehlé terasy máte výhled na dvě napajedla.

7. den: DAMARALAND
Cestou vás dnes čeká zastávka ve Twyfelfontein zapsaném na seznamu UNESCO, poté navštívíme živoucí muzeum kmene Damara. Po krátké cestě dorazíte na břeh řeky Ugab, která si klestí cestu Damaralandem, jednou z nejméně osídlených a geologicky nejrozmanitějších oblastí Afriky. Toto drsné skalnaté prostředí je domovem pouštního slona, černého nosorožce a volně se pohybujících druhů antilop.

8. den: DAMARALAND
Brzy ráno se vydáte na vyhlídkovou jízdu přírodou přes místy nedotčenou divočinu v oblasti Otjimboyo Concession směrem k Brandbergu, nejvyšší hoře Namibie. Pokračujte do vyschlého koryta řeky Ugab, ve kterém se možná setkáte s nepolapitelným pouštním slonem. Cestou si vychutnejte lehký pikniknikový obědem. Po příjezdu zpět do tábora se můžete kochat krajinou nebo se vydat po některé z pěších tras.

9. den: SWAKOPMUND
Brzký odjezd vás zavede přes Uis, kolem pohoří Erongo směrem na Spitzkoppe. Prozkoumejte velkolepou scenérii Spitzkoppe a její nádherné balvany. Po opuštění regionu Erongo pokračujete v cestě na západ směrem k Atlantickému oceánu. Přijedete do Swakopmundu, často s oblibou nazývaného "hřištěm Namibie".

10. den: SWAKOPMUND
Swakopmund je směsicí německé architektury a afrických rytmů. Vychutnejte si pohodové tempo tohoto idylického pobřežního města v jedné z mnoha kaváren. Můžete také prozkoumat drsnou poušť během celodenního výletu nebo si prohlédnout toto úžasné prostředí ze vzduchu při vyhlídkovém letu.

11. den: NAMIB
Dnes budete pokračovat na jih do srdce pouště Namib, také zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Naše cesta povede přes dva geologicky zajímavé kaňony (Kuiseb a Ghaub) a nekonečné pouštní pláně do okolí Sossusvlei.

12. den: NAMIB
Ráno je třeba začít brzy. Uchvátí vás surrealistická Deadvlei obklopená jedněmi z nejvyšších dun na zemi a Sossusvlei, kde vyschlá řeka Tsauchab končí mezi dunami. Využijte příležitosti vystoupit na jednu z těchto majestátních dun a obdivovat pouštní krajinu pod ní. Poté navštívíte kaňon Sesriem, přírodní fenomén udržující život v srdci pouště Namib. Celý den zakončíte v místě nedaleko lodge, kde se sejdete na večeři pod otevřenou hvězdnou oblohou a vychutnáte si tradiční "namibijskou braai večeři".

13. den: WINDHOEK
Po snídani se vracíte zpět přes neustále se měnící krajinu pohoří Naukluft, od bílých štěrkových plání přes křovinatou vegetaci až po savanu s keři, až dojedete do hlavního města v centru země. Windhoek je kosmopolitním město, kombinace evropské architektury s africkou kulturou. Budete vysazeni na vybraném místě (ubytování) nebo převezeni na letiště k odletu.

Cena zahrnuje

Veškerou pozemní přepravu dle programu
12x ubytování v lodžích či hotelech
12x snídaně včetně nápojů
9x večeře (bez nápojů)
1x piknikový oběd
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce/řidiče po celou dobu zájezdu
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity a zajímavosti dle programu
Vstupy (pokud není uvedeno jinak):
- národní park Etosha
- návštěva vesnice kmene Himba
- skalní rytiny ve Twyfelfontein (UNESCO)
- živoucí muzeum kmene Damara
- Namib Naukluft National Park
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Letenky do Namibie (rádi zajistíme)
Ubytování před a po programu (rádi zajistíme)
Vízum do Namibie (1 200 NAD, vyřizuje se po příletu)
Nápoje a další stravování, které není zahrnuto v ceně
Osobní výdaje a spropitné
Pojištění a připojištění (léčebné výlohy, storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu...)
Fakultativní aktivity

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Divoká Namibie a safari v NP Etosha (expedičním náklaďákem s českým průvodcem) - Gepardí bratři Český průvodce Poznávací zájezdy | Namibie

Divoká Namibie a safari v NP Etosha (expedičním náklaďákem s českým průvodcem)

125 900 Kč 12

Pojeďte s námi na dovolenou snů pro aktivní cestovatele - ve speciálně konstruovaném expedičním náklaďáku!!Jste dobrodružná nátura a nebojíte se občas přiložit v partě ruku k dílu? Pokud zde dvakrát odpovíte "ano", pak je tento zájezd právě pro Vás! Na africké expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než co by Vám nabídl běžný poznávací zájezd!!

Během této cesty nocujeme na krásných místech v kvalitních hotelech a lodgích. Také se očekává (byť ve velmi malé míře), že například vypomůžeme s přípravou jídla (aspoň bude jídlo dříve hotové...). K večeři si pak na hotelu nebo lodži po příjemně prožitém dnu s chutí otevřete své pivo nebo nalijete skleničku vína.
Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství.Expediční vozidlo
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Jsou speciálně postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě.
Vozy jsou vybaveny (mimo jiné) uzamykatelnými skříňkami na naše osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i nezbytnou lékárničkou.
Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.Průvodci
Místní průvodci, kteří vás budou po celou dobu doprovázet, jsou opravdoví profesionálové!!
Každý prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto specifických expedicích. Všichni mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umí naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí.
Všichni průvodci jsou certifikovanými členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa).
Člověk, který vede vaší expedici, je doslova a do písmene holka pro všechno: řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte!

Detail Termíny a ceny +
Velké africké dobrodružství - 4 africké země - Bez letenky Poznávací zájezdy | Jihoafrická republika

Velké africké dobrodružství - 4 africké země

81 900 Kč 23

Vydejte se s námi na velkou cestu po jižní Africe: Za 24 dní projedete 4 země jižní Afriky - JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe
od okouzlujícího Kapského Města přes vyprahlé pouště Namibie, rezervace plné zvěře v Botswaně a Zimbabwe až po majestátní Viktoriiny vodopády. V průběhu naší expedice vylezete na Stolovou horu, poplujete kanoí po řece Orange, zdoláte písečné duny v Namibii, zažijete skutečné safari a nakonec pokoříte majestátné Viktoriiny vodopády.

Základní cena nabízí kempovací variantu, lze vyžádat i variantu celou v ubytování za 114 500kč /osoba. Termíny jsou ale jiné, v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Letenky a ubytování před/po cestě Vám rádi zajistíme na vyžádání.

Detail Termíny a ceny +
loading