facebook
Exkluzivní Peru - pro náročné cestovatele -

Exkluzivní Peru - pro náročné cestovatele

12 nocí
Peru, Poznávací zájezdy

Exkluzivní Peru - pro náročné cestovatele

Poznejte Peru v maximálním komfortu s privátním průvodcem, luxusním ubytováním i treky krajinou, která vás vezme za srdce.
Tento exkluzivní program připravujeme a upravujeme na míru pouze vážným zájemcům o nadstandardní služby, to je i důvod proč zde neuvádíme cenu. Ta je závislá na službách, ubytování, nebo i dopravě v business třídě, které si budete přát do programu zahrnout. Celý program, včetně termínu i délky cesty lze upravit. Pro detailní nabídku nás, prosím, kontaktujte.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • - exkluzivní program pro náročné klienty s privátními službami
  • - luxusní ubytování v pečlivě vybraných hotelech na výjimečných místech a často i s mimořádnou historií
  • - program se 4 treky, horskými koly a via ferrata pro aktivní cestovatele (lze nahradit, nebo upravit)
  • - možnost kompletního přepracování programu, doplnění o Titicaca, Nazcu, Severní Peru, nebo kombinaci s pobytem u moře

1. den: ODLET PRAHA – LIMA

Odlet do Limy (možnost letu v business třídě) z Prahy, Vídně nebo jiného preferovaného letiště.
Po příletu vás vyzvedne průvodce a odveze do hotelu. Možnost večerní prohlídky nebo večeře v oceňované  restauraci Central (nutné objednávat s velkým předstihem).
Doporučené ubytování v Limě: Miraflores Park, A Belmond Hotel , pokoj Ocean View Jr Sute.

2. den: LIMA a AREQUIPA

Limu vybudoval Francisco Pizarro v roce 1535. Měl to být pomník jeho slávy. Přístavní město postavené na břehu Tichého oceánu v sobě kloubí moderní západní svět s jedinečnou atmosférou Latinské Ameriky. Monumentální katedrála s arcibiskupským palácem měly ohromit porobené indiánské kmeny a ohromují i nás. Jsou zapsány na seznamu UNESCO a při jejich návštěvě pochopíte, jaký šok prožila incká říše při příchodu Španělů.

Dopoledne vás čeká půldenní prohlídka města s privátním průvodcem. Navštívíte historické centrum: Plaza Mayor, Vládní palác, Arcibiskupský palác, Konvent Sv. Františka, rezidenční čtvrti San Isidoro, Miraflores a další zajímavá místa v Limě. Součástí je i prohlídka slavného muzea Larco s možností oběda. Pro zájemce o historii zařídíme prohlídku s kurátorem.

Později odpoledne odlet do Arequipy v jižním Peru, kde strávíte 2 dny.

Doporučené ubytování: CIRQA - Relais & Châteaux, pokoj Boveda s polopenzí.

3. den: AREQUIPA - po stopách španělských dobyvatelů
Nadmořská výška:- 3635 m.n.m (Arequipa)

V roce 1540, jen pět let po založení Limy, založil Arequipu na popud Francisca Pizzarra Garci Manuel de Carbajal. A založil ji s láskou a velkolepou vizí. Chtěl, aby to bylo nejkrásnější španělské město v Peru a povedlo se mu to.

Dnes se vám otevřou brány Bílého města na cestě, která začne v krásné koloniální čtvrti San Lazaro, místě založení Arequipy; odtud se projdete jejími malebnými uličkami zdobenými muškáty, abyste se později vydali na vyhlídku Carmen Alto a měli možnost vidět nádhernou krajinu zemědělských teras a tři sopky obklopující město: Misti, Chachani a Pichu-Pichu.
Je čas vydat se do koloniální čtvrti Yanahuara, která je známá svým kostelem v andaluském stylu a vyhlídkou, architektonickým skvostem obklopeným oblouky ze sillar (sopečného kamene). Poté navštívíte klášter Santa Catalina, působivou církevní památku, která byla uzavřena asi 400 let; s úzkými uličkami, náměstími a zahradami připomínajícími staré čtvrti Sevilly nebo Granady.
Pokračujete na Hlavní náměstí, abychom si prohlédli jeho nádhernou katedrálu a kamenné oblouky, které ji obklopují, a nakonec je čas navštívit kostel Tovaryšstva Ježíšova, založený v 17. století jezuity, proslulý svými křížovými chodbami a velkolepou kopulí San Ignacio.
Na závěr navštívíte velice zajímevé muzeum Museo Santuarios Andinos, kde se nachází mumie obětované incké dívky Juanity.
Doporučená restaurace na dnešní oběd: Chicha by Gaston Acurio

4. den: AREQUIPA - KAŇON COLCA
Nadmořská výška: - 2335 m.n.m (Arequipa) - 4879 m.n.m. (Mirador de los Andes in Patapampa) - 3812 m.n.m. (Colca)

Dnes se vypravíte přes peruánské Altipláno do k jednomu z nejhlubších kaňonů světa - Colca. Vystoupáte k úpatí sopky Chachani a zahlédnete další vulkány Misti (5823 m.n.m) a Picchu Picchu (5600 m.n.m.) a zároveň si zakusíte opravdu vysokou nadmořskou výšku takřka 4900 m.n.m. Také projdete rezervací Pampa Cañahuas, kde můžete vidět volně pobíhat alpaky i divoké vikuně ve vysoko položených Andách.
Oběd na cestě v lokální bufetové restauraci, kde ochutnáte rozmanitou peruánskou kuchyni.
Po příjezdu se ubytujete v hotelu na 2 noci.
Doporučené ubytování: Colca Lodge Spa & Hot Springs, pokoj Panoramic Suite s polopenzí

5. den: KAŇON COLCA - ZA KONDORY A HIKE UYO-UYO

Kondor je symbolem And, alespoň pro nás Evropany. Vidět kondora ve volné přírodě, ale není tak snadné, jak by to mohlo vypadat. Kaňon Colca je jedním z míst, kde si kondoři rádi "hrají" ve stoupavých proudech vzduchu, ve chvíli, kdy ranní slunce začne ohřívat vrcholky hor. 1 200 metrů hluboký kaňon má velmi unikátní termiku a kondoři ji využívají k pohodlnému stoupání do vysokých výšek. Kdo chce kondory pozorovat, musí si přivstat.
Později vás čekají pitoreskní vesničky Maca a Yanque na pozadí tisíců políček a teras rozprostřených po údolí, až kam oko dohlédne.
Dáte si oběd a pak vás čeká pěší výlet k archeologickému nalezišti Uyo-Uyo. Začnete z vesnice Yanque po stezce, která vás zavede k mostu Sifón. Poté překročíte řeku Colca a vystoupáte do Uyo-Uyo. Na něm se nachází 60 barevných, kulovitých a obdélníkových, kamenných staveb vysokých téměř 4 metry. Předpokládá se, že obyvatelé této vesnice se věnovali využívání teras, protože mají kanál začínající na úpatí zasněžené hory Mismi, který zavlažoval jejich pozemky.

6. den: KAŇON COLCA - TREK ÚDOLÍM - AREQUIPA

Ráno se vydáte do vesnice Canocota, odkud začneme váš lehce náročný trek. Budete stoupat až na vyhlídku ve výšce 3800 metrů nad mořem. Během vaší cesty uvidíte ohromující geologické útvary, skály erodované větrem a deštěm a také velkou rozmanitost ptáků. Trek zakončíte, poobědváte v místní restauraci a vydáte se na zpáteční cestu do města Arequipa, kde se dnes ubytujete.
Oběd na cestě v bufetové restauraci a večeře v hotelu.

7. den: AREQUIPA - CUZCO - VE STŘEDU INCKÉ ŘÍŠE
Nadmořská výška: 3400 m.n.m. (Cuzco)

Ranní odlet do Cuzca, který trvá jen 1 hodinu.
Cuzco je bezpochyby nejhezčí peruánské město, které bylo založeno koncem 12. století. Je bývalým hlavním městem Incké říše, které dobyl Francisco Pizarro se svými druhy 15. listopadu 1533.
Cuzco dodnes budí úžas zbytky staveb a vyspělostí tehdejší incké civilizace. V Cuzcu a okolí je mnoho pamětihodností z předkolumbovského období i z let španělské nadvlády. Mezi nejvyhledávanější patří katedrála s černým Kristem, patronem města; hlavní náměstí Plaza de Armas, koloniální arkády; jezuitský chrám, Pizarrův palác, katolický kostel a dominikánský klášter Santo Domingo, městské muzeum s exponáty s náboženskou tematikou a amfiteátr. Tajemné Cuzco a jeho okolí patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším oblastem Jižní Ameriky.

Po příletu se rovnou z letiště vypravíte na prohlídku města, ubytování v hotelu poprohlídce.
Den bude směs klasického a exkluzivního poznávání Cuzca. Začnete naprosto klasicky, i když tak, abyste se vyhnuli davům turistů. Pojedete v protisměru většiny z nich. Začnete prohlídkou pevnosti Sacsayhuaman, která vás dostane díky mohutným hradbám postaveným s obrovských kamenů. Pak se zastavíte ve svatyni Qengo, kde se konaly krvavé rituály a dopoledne zakončíte v královských lázních Puca Puacara a Tambomachay.

Čas na oběd. Doporučujeme restauraci MAP Cafe, které se nachází v Muzeu předkolumbovského umění, nebo Chicha por Gaston Acurio, případně příjemná restaurace na oběd, ale i večeři Cicciolina.

Odpoledne se podíváte na centrum města. Začnete na vyhlídce San Christobal a pak navštívíte trh San Pedro, abyste mohli vidět tradiční produkty, pěstované indiány a některé z nich ochutnali. Nemůžete nenavštívit chrám Slunce Korikancha, který vás ohromí svou velkolepostí, a zároveň si v něm uvědomíte, jak moc Španělé Peru poničili. Nedaleký kostel Santo Domingo bude vaší další zastávkou, na kterou navážete čtvrtí řemeslníků San Blas, Arcibiskupským palácem a prohlídku zakončíte katedrálou.

Doporučené ubytování: Palacio Nazarenas, A Belmond Hotel *****, pokoj Inca Studio Suite

8. den: SALAKANTAY TREK
Nadmořská výška: 3400 m.n.m. (Cuzco) - 3850 m.n.m (Humantay) - 4000 m.n.m. (Quiswarniyoc)

Jeden z nejlepších alternativních treků (navíc ne tak turisty zatížený), kde si užijete dvě úžasné lokality, kterými jsou první den slavné jezero Humantay a druhý den impozantní průsmyk Salkantay, kde vás čeká náročná pěší túra až k průsmyku. To se mísí s nejkvalitnějšími službami a krásným kempem s Crystal Igloos. Výhled je dechberoucí díky privilegované poloze a v noci budete součástí souhvězdí, které vám vyrazí dech.
Časně ráno vyrazíte z hotelu do města Mollepataa dále do Soraypampy, kde se setkáte s nosiči, kteří ponesou vaše zavazadla, jídlo a 7 kg osobních věcí, které má každý turista k dispozici v batozích.
Začínáte dvouhodinovou túrou do kopce k jezeru Humantay. Po příchodu budete mít dostatek času na prohlídku, fotografování a poslech výkladu průvodce o významu jezera Humantay. Po několika hodinách strávených u jezera sestoupíme na 2 hodiny do exkluzivního kempu Quiswarniyoc, kde na vás čeká vydatný oběd.
Po obědě máte volný čas na prozkoumání úchvatné oblasti. Pokud zatoužíte po další turistice, můžete vystoupat na Salkantay Mirador, odkud se vám naskytne panoramatický výhled na celou oblast. Pokud dáváte přednost odpočinku, odpočiňte si v Crystal Igloos, což jsou chatky se skleněnými dveřmi, polštáři, spacími podložkami a nočním osvětlením.
Quiswarniyoc Private Camp, který se nachází ve výšce 4 000 metrů, je exkluzivní kemp nabízející krátké turistické trasy, výhledy na hory a vodopády. Budete mít možnost vychutnat si úchvatné výhledy na okolní hory a dokonce se vyfotit s lamami, které kemp obývají.

9.  den: SALAKANTAY TREK - POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
Nadmořská výška: 4000 m.n.m. (Quiswarniyoc) - Salkantay pass (4630 m.n.m.) - 2800 m.n.m. (Posvátné údolí)

Druhý den treku je náročnější, protože vás zavede na nejvyšší bod celé stezky Salkantay (4630 m), odkud jsou fantastické výhledy na hory a návštěva jezera Salkantay.
Kolem páté hodiny ranní vás kuchaři probudí šálkem horkého čaje z koky, takže budete mít čas sbalit si věci a připravit se na výživnou snídani podávanou kolem 5:45 hodin. Poté je čas zahájit výstup na nejvyšší bod stezky Salkantay, který dosahuje výšky 4 630 metrů. Výšlap do kopce trvá přibližně 3 až 4 hodiny stálým, pomalým tempem.

Po dosažení vrcholu budete mít čas obdivovat výhledy na hory, pořizovat fotografie a dozvědět se od svého průvodce něco o horských bozích (Apu). Zúčastníte se také malého andského rituálu na počest bohů hor. Poté se vydáte na 2,5 hodinový sestup zpět do Soraypampy, kde na vás bude čekat doprava, která vás odveze do Mollepaty na oběd. Po obědě budete pokračovat dvouhodinovou jízdou rovnou do Posvátného údolí, kam dorazíte přibližně v 18:00.
Zde se ubytujete na 3 noci.

Doporučený hotel: Tambo del Inka, a Luxury Collection Resort & Spa *****, pokoj One Bedroom Suite

10. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ VE ZNAMENÍ HISTORIE A GASTRONOMIE

Dnes nás uvítá v celé své kráse Posvátné údolí Inků. Den začnete prohlídkou malého městečka Chinchero s typickou koloniální architekturou a zároveň inckou památkou. Pak se vydáte za návštěvou inckých teras v Moray, kde se vám naskytne působivý pohled na kolosální terasy, které sloužily k vytvoření 20 různých typů mikroklimat, jež zajišťovaly zemědělskou produkci říše. Pokračovat budeme do Maras, slavných a starobylých solných dolů z koloniální éry. Kontrast jeho bílých studní se zeleným údolím je impozantní a nepřehlédnutelný pro velkolepou pohlednici Posvátného údolí Inků.
Oběd vás čeká v jedné z nejoceňovanějších peruánských restaurací v MIL Centro restaurant s degustačním menu.

11. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ - VIA FERRATA A HORSKÁ KOLA

Dnes vás čeká opět aktivní den. Po snídani se vydáte poblíž místa Pachar, kde se nachází Via Ferrata . Zde se setkáte se svým průvodcem, který vám dá krátký brífink. Nejdříve vás čeká cca 3 hod. výstup via ferrata k mostu Paucarbamba a pak na horských pojedete podél řeky Urubamba až do města Pachar. Odtud vás čeká nenáročný sjezd po starobylé incké stezce.
Návrat do hotelu. 

12. den: SLAVNÝ INCA TRAIL NA MACHU PICCHU
Nadmořská výška: 2800 m.n.m (Posvátné údolí) - 2430 m.n.m (Machu Picchu)
Ráno se vydáte vlakem Vistadome na km. 104 železnice, kde vystoupíte a s průvodcem se vydáte na 12 km dlouhý Inca trail, trek, při kterém si prohlédnete komplex Wiñaywayna. Po piknikovém obědě budete pokračovat na Machu Picchu, kam vstoupíte přes Intipunku neboli Sluneční bránu.
V pozdním odpolední se vydáte na svoji 1. prohlídku (vstup) Machu Picchu na konci Inca trailu.

Doporučený hotel: Inkaterra Machu Picchu Pueblo Hotel ****+, pokoj Junior Suite s polopenzí

13. den: MACHU PICCHU - CUZCO

Nadmořská výška: 2430 m.n.m (Machu Picchu) - 3400 m.n.m. (Cuzco)
Dnes se s průvodcem vypravíte podruhé k posvátnému Machu Picchu, kde vás čeká výstup na Machu Picchu Mountain (případně strmá Huayna Picchu nebo malý vrchol Huchuy Picchu) a 2. prohlídka citadely v dalším okruhu.
Po prohlídce odjezd do Machu Picchu Pueblo. Oběd v Café Inkaterra. Tato restaurace nabízí intimní atmosféru s výhledem na řeku Vilcanota. Je to ideální místo k odpočinku, abyste byli daleko od přeplněných míst po návštěvě citadely Machu Picchu.
Ve smluvený čas se vrátíte do Cuzca luxusním vlakem Belmond Hiram Bingham. Součástí vlakové dopravy je živá hudba a gurmánská večeře.

Doporučené ubytování: Palacio Nazarenas, A Belmond Hotel *****, pokoj Inca Studio Suite

14. den: CUZCO - LIMA – ODLET DO EVROPY 

Dopoledne vás čeká rozloučení s Andami a odlet do Limy a dále do Evropy.

15. den: PŘÍLET

Cena zahrnuje

Cena je na vyžádání.
Standardně cena zahrnuje 
* mezinárodní letenky (v business nebo economy  třídě)
* přeletové letenky Lima > Arequipa - Cuzco // Cuzco > Lima s kabinovým a odbaveným zavazadlem
* privátní anglicky mluvící průvodce
* kompletní program, aktivity  a dopravu
* vstupy do památek dle programu, včetně povolení na Machu Picchu
* povolení na Salkantay Trek a Inca Trail
* ubytování: v uvedených hotelech kategorie se snídaní
* další stravování: dle programu 
* zákonné pojištění pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

* zdravotní pojištění (na přání zajistíme) 
* spropitné místním průvodcům a řidičům (cca 10 USD na osobu a den) - není povinné

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Peru: Inca Trail - Poznávací zájezdy | Peru

Peru: Inca Trail

32 500 Kč 7

Andský trek po inckých cestách

Na Machu Picchu se lze dostat mnoha způsoby, ale žádný z nich není lepší než Incká stezka, jedna z nejznámějších turistických tras na světě. Připravte se prožít životní dobrodružství při čtyřdenní chůzi srdcem And. Putujte mlžnými lesy a po stezkách budovaných Inky před dávnými staletími, abyste mohli spatřit světoznámé archeologické památky a majestátní výhledy. Tato trasa je nezapomenutelným zážitkem, který vám dlouho zůstane v paměti.

Nabídka letecké dopravy do Limy a do Cuzca na vyžádání. Možnost individuální úpravy termínu i programu, např. spojení s dalšími lokalitami a výlety. Určitě Vám ale doporučujeme přidat minimálně jeden den navíc pro pobyt v Cuzcu - toto nádherné město si to bezpochyby zaslouží.
Detaily v kanceláři Marco Polo.


Detail Termíny a ceny +
To nejlepší z Peru s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Peru

To nejlepší z Peru s českým průvodcem

95 900 Kč 9

Cestujte v malé skupince jen 6-8 lidí se zkušeným českým průvodcem, který bude zároveň vaším skvělým parťákem, překladatelem a tím, kdo vám pomůže se zorientovat v náročném prostředí incké nebo španělské kultury kultury a mnoha dalších národů, které v dnešním Peru zanechaly své nesmazatelné stopy.

Proč do Peru s CK Marco Polo?
- exklusivní malá skupinka jen do 8 osob. Vždy jste v kontaktu s průvodcem, můžete poslouchat jeho vyprávění a užít si krásu této jedinečné země. Cestování ve velkých skupinách naprosto degraduje zážitky a poznávání s - námi si ale odvezete jen hezké vzpomínky.
- máme oficiální licencovaného průvodce. Nestane se vám to co je zvykem u mnoha českých CK, kdy je průvodce bez licence, s rizikem vyhoštění ze země, a provázení na "tajno a potichu", aby nedošlo k odhalení.
- naprosto perfektně zorganizovaný program, s cestováním, při kterém se nebudete nudit.
- velmi kvalitní ubytování i bez nutnosti připlácet si za luxusní hotely.
- skoro každý den min. polopenze
- takřka vše v ceně. Nečeká vás žádné nečekané překvapení ve formě dodatečných úhrad za vstupy a povolení. Na místě platíte jen část stravování (večeře a některé obědy).

Detail Termíny a ceny +
loading