facebook
Peru: Inca Trail -

Peru: Inca Trail

7 nocí od 32 500 Kč
Peru, Poznávací zájezdy

Peru: Inca Trail

Andský trek po inckých cestách 

Na Machu Picchu se lze dostat mnoha způsoby, ale žádný z nich není lepší než Incká stezka, jedna z nejznámějších turistických tras na světě. Připravte se prožít životní dobrodružství při čtyřdenní chůzi srdcem And. Putujte mlžnými lesy a po stezkách budovaných Inky před dávnými staletími, abyste mohli spatřit světoznámé archeologické památky a majestátní výhledy. Tato trasa je nezapomenutelným zážitkem, který vám dlouho zůstane v paměti.

Nabídka letecké dopravy do Limy a do Cuzca na vyžádání. Možnost individuální úpravy termínu i programu, např. spojení s dalšími lokalitami a výlety. Určitě Vám ale doporučujeme přidat minimálně jeden den navíc pro pobyt v Cuzcu - toto nádherné město si to bezpochyby zaslouží.
Detaily v kanceláři Marco Polo.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Llactapata: Starobylá incká vesnice v údolí Kusichaca, hned na začátku trasy. Lokalita zahrnuje tři části: náboženskou, obytnou a zemědělskou.
  • Warmi Wañuska: Nejvyšší bod trasy nabízí opravdu nádherné výhledy.
  • Runkurakay: Malé incké kontrolní stanoviště, kde můžete rozjímat nad nádhernou krajinou.
  • Sayacmarca: Navštivte toto záhadné a tajemné místo, o kterém se dodnes neví, k čemu v dobách Inků sloužilo.
  • Phuyupatamarka: V tomto fascinujícím "městě mezi mraky" se nachází systém kanálů a fontán, který funguje dodnes.
  • Wiñaywayna: Závratná incká lokalita s domy posazenými na zemědělských terasách.
  • Machu Picchu: "Ztracené město Inků" je důvodem, proč do Peru přijíždějí tisíce lidí. Jeho místnosti, chrámy, mosty a náboženské objekty, ukryté mezi vegetací, jsou postaveny v dokonalé harmonii s okolní krajinou.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Recenze

Inca Trail 23.04.2024
Dobrý den.Všechno proběhlo v pořádku. Měli jsme i štěstí na počasí. Chtěl bych Vám poděkovat organizačně to bylo na jedničku. Všude na nás někdo čekal. Samotný inca trail byl taky super. Průvodce byl super. Užili jsme si to.
Díky.


M.K.
10 / 10 Inca trail - očekávání překonána 12.06.2024
Nas naprosto fantasticky dojem z dovolene - Inca trail Peru, vychazi nejen z uchvatnych zazitku, nadhernych prirodnich panoramat, poznatku zcela ojedinele Kecuanske kultury, ale take ze spickoveho servisu agentury Marco Polo. Vynikajici servis, vse, co bylo dohodnuto, dopadlo do detailu. Vrele doporucujeme!

Martina Cadova
Program zájezdu 100%
Ubytování 100%
Průvodce 100%

1. den: PŘÍJEZD CUZCO - SACRED VALLEY / POSVÁTNÉ ÚDOLÍ (75 km - 2 hod.)

Po přistání na mezinárodním letišti v Cuzcu na vás bude ve stanovený čas čekat náš zástupce, který vás vyzvedne na letišti a následně dopraví do vašeho hotelu v Posvátném údolí. Po zbytek dne máte volno a můžete se začít seznamovat s novým prostředím. Čas si můžete krátit buď využitím služeb hotelu, nebo se vydat na cestu a začít objevovat Posvátné údolí vlastním rytmem. Vnitrostátní let z Limy do Cuzca musí dorazit nejpozději v 10:30 hod. Polední přílety jsou příliš pozdě.
Přenocování v Sacred Valley.

2. den: SACRED VALLEY

Po snídani v hotelu využijte den k aklimatizaci na nadmořskou výšku a přípravě na procházku následující den. Můžete si užít nějaký čas v hotelu. Případně se můžete rozhodnout pro následující fakultativní výlet (není v ceně):
Celodenní prohlídka Posvátného údolí
Na této prohlídce vás vyzvedneme z hotelu a odvezeme do města Chinchero, tradičního městského centra Cuzca, které se nachází na vyvýšeném místě s krásným výhledem do údolí. Obyvatelé této oblasti si po staletí uchovávali řemeslné tradice Inků, které jsou dodnes patrné v jejich oblečení a zvycích. V Chinchero se také nacházejí některé archeologické pozůstatky a krásný kostel ze 17. století, jedna z prvních katolických staveb v Peru. Poté se přesunete do Muzea živé kultury v Yucay, centra věnovaného uchovávání andských tradic. Zde uvidíte ukázky toho, jak v dávných dobách Inkové zpracovávali textilní výrobky, keramiku adobe a stříbrné nádobí. Mezi obyvatele muzea patří také lamy, ovce a alpaky, které budete mít možnost nakrmit! Později vás čeká oběd v Ollantaytambo, kde se seznámíte s andskou gastronomií v restauraci, která v útulné atmosféře přenáší pravého ducha Posvátného údolí. Navštívíte také město Ollantaytambo, nepřetržitě osídlené od dob Inků, a vystoupáte na jeho ikonickou horskou pevnost. Na závěr dne se vraťte do hotelu, kde si můžete odpočinout, prodchnuti duchem Inků. (V neděli je součástí prohlídky také návštěva místního trhu.)
Přenocování v Sacred Valley.

3. den : PISACUCHO - OLLANTAYTAMBO - WAYLLABAMBA (13 km - 6 hod.)
Inca Trail: 1. den
Probuďte se brzy ráno a dobijte si baterky snídaní v hotelu. Z hotelu vás vyzvedneme a odvezeme do Piscacucho (82. km), výchozího bodu túry na Inca trailu. Před příjezdem si uděláte krátkou zastávku ve městě Ollantaytambo, kde budete mít 15 až 20 minut na poslední nákupy, než se vydáte na cestu za dobrodružstvím. Začněte v Piscacucho kde spatříte překrásnou kulisu zasněžené hory Veronica, zatímco budete pomaluprocházet mezi malými vesničkami s nádhernými výhledy do údolí. Během cesty budete moci spatřit na svazích kopců řady archeologických nalezišť, například Willkarakay a Patallaqta. Asi po pěti až šesti hodinách cesty nakonec dorazíte do Wayllabamby, posledního městečka, které na cestě najdete. Oběd bude cestou, zatímco večeře v táboře po příchodu. Po jídle je čas ulehnout a doplnit energii.
Přenocování ve Wayllabambě.

Start: Piscacucho (Km 82)
Konec: Wayllabamba
Vzdálenost: cca 12 km
Nadmořská výška: 2 800 m → 3 000 m
Celkové převýšení nahoru: +200 m

4. den: WARMI WAÑUSCA - PACAYMAYO (12 km - 7 hodin)
Inca Trail - 2. den
Probuďte se k vydatné snídani, protože dnes vás čeká nejtěžší úsek cesty: výstup na nejvyšší bod trasy, neuvěřitelných 4 200 m n. m.  Je známý jako Warmi Wañusca, v kečuánštině "mrtvá žena", protože silueta hor připomíná postavu ležící ženy. Všimněte si, že se krajina začíná proměňovat, jak cesta pomalu proniká mračným pralesem, kde se po obou stranách cesty objevují velké stromy a malé vodopády. Ať je však jakkoli krásná, nezastavujte se; výhled z vrcholu treku vám vyrazí dech. Je to jako být na vrcholu světa! Po pořízení nezbytných fotografií je čas zahájit mnohem snadnější sestup do tábora v Pacaymayo, kde vás čeká oběd a večeře. Je to sedm hodin vyčerpávající cesty plné stoupání a klesání, takže zasloužený odpočinek je nezbytný.
Přenocování v Pacaymayo.

Start: Wayllabamba
Konec: Pacaymayo
Vzdálenost: cca 11 km
Nadmořská výška: 3 000 m → 4 215 m (Dead Woman's Pass) → 3 600 m (Pacaymayo)
Celkové převýšení nahoru: +1 215 m
Celkové převýšení dolů: -615 m

5. den: RUNKURAKAY - CHAQUICOCHA - WIÑAYWAYNA (16 km - 9 hodin)
Inca Trail: 3. den
Jestliže včerejší den byl nejtěžší z hlediska výšky, dnešní den bude nejtěžší z hlediska délky. Je to však také pravděpodobně nejzajímavější den treku vzhledem k množství archeologických nalezišť, která po cestě najdete, nemluvě o kráse samotné cesty.
Po snídani v Pacaymayo se vydejte na čerstvý výstup do průsmyku Runkurakay. Cestou dolů navštivte archeologická naleziště Sayaqmarka a Qonchamarka. Obdivujte stavební techniky použité při stavbě hradeb a krásnou krajinu, kterou nabízejí Andy obklopující tento úsek. Poté poobědvejte v Chaquicocha, kde budete mít čas na odpočinek a nadechnutí před zahájením posledního výstupu dne, tentokrát do průsmyku Phuyupatamarca (3 700 m n. m.), který se rovněž pyšní zajímavým archeologickým nalezištěm. Část cesty prochází nádherně navrženými tunely, které jsou důkazem mistrovství starověkých inckých architektů. Začněte klesat mlžným pralesem po zajímavé cestě s točitými schody mezi stromy, až nakonec dorazíte do posledního kempu ve Wiñaywayna (2 679 m n. m.). Tam vás čeká večeře a poslední noc.

Start: Pacaymayo
Konec: Wiñaywayna
Vzdálenost: cca 16 km
Nadmořská výška: 3 600 m → 3 950 m (Runkurakay Pass) → 2 650 m (Wiñaywayna)
Celkové převýšení nahoru: +350 m
Celkové převýšení dolů: -1 300 m

6. den: WIÑAYWAYNA - MACHU PICCHU - CUZCO (15 km - 9 hod.)
Inca Trail: 4. den
Dnešní den slibuje být nejzajímavějším dnem na cestě, protože se konečně vyplatí všechno vaše úsilí, když dosáhnete cíle vaší cesty: incké citadely Machu Picchu. Vstávejte velmi brzy ráno a vydejte se na trek k Intipunku neboli v kečuánštině "Bráně slunce". Až se první paprsky ranního slunce vyhoupnou nad obzor, nechte se oslnit dechberoucím výhledem na celou historickou svatyni, okamžikem, který se vám na dlouho zapíše do paměti. Poté, co pořídíte několik fotografií, které tento okamžik zdokumentují, začněte sestupovat k citadele, kde vás čeká dvouhodinová prohlídka tohoto inckého zázraku s průvodcem. Na konci budete mít volný čas na procházku a prozkoumání místa podle vlastního uvážení. Poté nastoupíte do autobusu zpět do Aguas Calientes na oběd. Odpoledne na vás bude čekat vlak, který vás pohodlně odveze zpět na nádraží v Ollantaytambo, odkud vás odvezeme do vašeho hotelu v Cuzcu.
Přenocování v Cuzcu.

Start: Wiñaywayna
Konec: Machu Picchu
Vzdálenost: cca 3 km
Nadmořská výška: 2 650 m → 2 430 m
Celkové převýšení dolů: -220 m

7. den: CUZCO

Po velkolepém dobrodružství na cestě Inků je čas na odpočinek. Užijte si volný den v Cuzcu, kde se budete procházet jeho dlážděnými uličkami a trhy vlastním tempem. Případně se můžete připojit k fakultativní prohlídce Cuzca, odpolední prohlídce tohoto okouzlujícího města a bývalého hlavního města říše Inků s průvodcem. Prohlídka začíná u kláštera Santo Domingo, budovy postavené na místě Koricancha, jednoho z nejvýznamnějších inckých komplexů zasvěcených uctívání slunce. Podle historických záznamů byly na původních stěnách chrámu vyobrazeny výjevy z přírody a byly pokryty plátkovým zlatem. Po Koricancha navštivte impozantní katedrálu na náměstí Plaza de Armas a poté se vydejte na cuscké kopce, kde se nachází pevnost Sacsayhuamán a panoramatický výhled na Cusco. Pokračujte do Qenqo, archeologického naleziště, kde podle pověsti Inkové prováděli náboženské rituály pro zlepšení úrody. Prohlídku zakončíte v Puka Pukara, což v kečuánštině znamená "červená pevnost". Puka Pukara je považována za starobylé vojenské místo, které se skládá z mnoha místností, nádvoří, lázní, akvaduktů a věží. Po návštěvě se můžete vrátit do hotelu nebo pokračovat v prohlídce hlavních archeologických památek a muzeí v oblasti ve vlastním rytmu s turistickou vstupenkou do Cuzca (částečná vstupenka BTC) pro dospělé, kterou lze objednat jako volitelný příplatek.
Přenocování v Cuzcu.

8. den: ODJEZD Z CUZCA

Po snídani v hotelu se odhlasíte a my vás odvezeme na letiště.
Doufáme, že vám vzpomínky na tento pozoruhodný trek zůstanou na celý život.

Některá důležitá fakta o Inca Trail:
Inca Trail je jedním z nejznámějších a nejpopulárnějších treků na světě, vedoucím na starobylé město Machu Picchu v . Inca Trail (Camino Inca) je starobylá stezka, kterou vybudovali Inkové před několika staletími. Tato stezka byla součástí rozsáhlé sítě cest, známé jako Qhapaq Ñan, které spojovaly různé části incké říše.

Délka a trasa:
Nejčastěji absolvovaná trasa Inca Trail je přibližně 42 km dlouhá a trvá čtyři dny a tři noci. Existují však i kratší varianty, například dvoudenní trek.

Náročnost:
Trek je považován za středně těžký až náročný, vyžadující dobrý fyzický stav. Zahrnuje strmé stoupání a klesání, s maximální nadmořskou výškou 4 215 metrů.

Startovní bod:
Přibližně 2 800 metrů nad mořem v lokalitě Piscacucho (Km 82).
Nejvyšší bod: Průsmyk Dead Woman's Pass (Warmiwañusqa) s nadmořskou výškou přibližně 4 215 metrů.
Machu Picchu: Nachází se v nadmořské výšce přibližně 2 430 metrů.
Celkové převýšení během celého treku:
Převýšení nahoru: +1 765 m 
Převýšení dolů: -2 135 m

Přírodní scenérie: Stezka prochází různými ekosystémy, od horských vrcholů až po džungle. Cestou lze vidět nádherné výhledy, husté mlžné lesy, vodopády a mnoho různých druhů rostlin a zvířat.

Archeologické naleziště:
Inca Trail vede kolem několika významných inckých ruin, jako jsou Llactapata, Runkurakay, Sayacmarca, Phuyupatamarca a Winay Wayna, které poskytují pohled do života a architektury Incké říše.

Regulace a povolení: Kvůli ochraně stezky a archeologických nalezišť je počet turistů na Inca Trail omezen na 500 osob denně (včetně průvodců a nosičů), reálně je tedy počet turistů kolem 200 denně. Je nutné si zajistit povolení předem, často i několik měsíců před plánovaným termínem.

Konec trasy - Machu Picchu:
Vrcholem treku je příchod k Machu Picchu, starobylému městu Inků, které je jedním z novodobých sedmi divů světa. Turisté obvykle dorazí brzy ráno, aby si mohli vychutnat východ slunce nad ruinami.
Naše doporučení: zajistěte si u nás včas extra vstup na jeden ze 3 vrcholů, které Machu Picchu "stráží":
Nejvyšší: Machu Picchu Mountain
Nejstrmější: Huayna Picchu
Nejbližší (a nenáročný) Huchuy Picchu

Klimatické podmínky:
Suchá sezóna: Květen až září, s nižším rizikem dešťů a chladnějšími teplotami v noci.
Deštivá sezóna: Říjen až duben, s vyšším rizikem dešťů a teplejšími teplotami během dne.

Cena zahrnuje

* Ubytování:
- 1.- 3. den (2 noci): hotel v Posvátném údolí
- 3.-6. den (3 noci): kemp během cesty po Inca trail
- 6.-8. den (2 noci): hotel v Cuzcu
Ubytování v hotelech typu standard 3*, za příplatek 4-5*
* Stravování: 7x snídaně, 4x obědy , 3x večeře
* Doprava:
- privátní doprava z/na letiště v Cuzcu 
- transfer z ubytování na začátek Inka trail
- jízdenka na vlak / autobus z Machu Pichu do Ollantaytamba a dále do Cuzca (vlak Expedition, za příplatek vyšší kategorie, např. Vistadome)
* Vstupní permit na Inca trail
* Kempovací vybavení (stany,  kuchyňka, jídelní stan, koupelnový stan, stoly a lavice)
* Karimatky
* Nosič (max 6 kg)
a další vybavení.
• Za příplatek spací pytel + nafukovací matrace (matrace Therm-a-rest)

Cena nezahrnuje

* Letenky - na vyžádání vám nabídneme optimální spojení do Peru
* Stravování kromě výše uvedeného
* Spropitné
* Extra výlety a vstupy
* Spací pytel + nafukovací matrace (matrace Therm-a-rest)
* Přepravu velkých kufrů nebo jiných zavazadel z Posvátného údolí do hotelu v Cuzcu. Pokud službu potřebujete, je nutné ji objednat předem.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Exkluzivní Peru - pro náročné cestovatele - Poznávací zájezdy | Peru

Exkluzivní Peru - pro náročné cestovatele

12

Poznejte Peru v maximálním komfortu s privátním průvodcem, luxusním ubytováním i treky krajinou, která vás vezme za srdce.
Tento exkluzivní program připravujeme a upravujeme na míru pouze vážným zájemcům o nadstandardní služby, to je i důvod proč zde neuvádíme cenu. Ta je závislá na službách, ubytování, nebo i dopravě v business třídě, které si budete přát do programu zahrnout. Celý program, včetně termínu i délky cesty lze upravit. Pro detailní nabídku nás, prosím, kontaktujte.

Detail Termíny a ceny +
To nejlepší z Peru s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Peru

To nejlepší z Peru s českým průvodcem

95 900 Kč 9

Cestujte v malé skupince jen 6-8 lidí se zkušeným českým průvodcem, který bude zároveň vaším skvělým parťákem, překladatelem a tím, kdo vám pomůže se zorientovat v náročném prostředí incké nebo španělské kultury kultury a mnoha dalších národů, které v dnešním Peru zanechaly své nesmazatelné stopy.

Proč do Peru s CK Marco Polo?
- exklusivní malá skupinka jen do 8 osob. Vždy jste v kontaktu s průvodcem, můžete poslouchat jeho vyprávění a užít si krásu této jedinečné země. Cestování ve velkých skupinách naprosto degraduje zážitky a poznávání s - námi si ale odvezete jen hezké vzpomínky.
- máme oficiální licencovaného průvodce. Nestane se vám to co je zvykem u mnoha českých CK, kdy je průvodce bez licence, s rizikem vyhoštění ze země, a provázení na "tajno a potichu", aby nedošlo k odhalení.
- naprosto perfektně zorganizovaný program, s cestováním, při kterém se nebudete nudit.
- velmi kvalitní ubytování i bez nutnosti připlácet si za luxusní hotely.
- skoro každý den min. polopenze
- takřka vše v ceně. Nečeká vás žádné nečekané překvapení ve formě dodatečných úhrad za vstupy a povolení. Na místě platíte jen část stravování (večeře a některé obědy).

Detail Termíny a ceny +
loading