facebook
Peru: Inca Trail -

Peru: Inca Trail

7 nocí od 27 390 Kč
Peru, Poznávací zájezdy

Peru: Inca Trail

Andský trek po inckých cestách 

Na Machu Picchu se lze dostat mnoha způsoby, ale žádný z nich není lepší než Incká stezka, jedna z nejznámějších turistických tras na světě. Připravte se prožít životní dobrodružství při čtyřdenní chůzi srdcem And. Putujte mlžnými lesy a po stezkách budovaných Inky před dávnými staletími, abyste mohli spatřit světoznámé archeologické památky a majestátní výhledy. Tato trasa je nezapomenutelným zážitkem, který vám dlouho zůstane v paměti.

Možnost individuální úpravy termínu i programu, např. spojení s dalšími lokalitami a výlety. Detaily v kanceláři Marco Polo.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Llactapata: Starobylá incká vesnice v údolí Kusichaca, hned na začátku trasy. Lokalita zahrnuje tři části: náboženskou, obytnou a zemědělskou.
  • Warmi Wañuska: Nejvyšší bod trasy nabízí opravdu nádherné výhledy.
  • Runkurakay: Malé incké kontrolní stanoviště, kde můžete rozjímat nad nádhernou krajinou.
  • Sayacmarca: Navštivte toto záhadné a tajemné místo, o kterém se dodnes neví, k čemu sloužilo v dobách Inků.
  • Phuyupatamarka: V tomto fascinujícím "městě mezi mraky" se nachází systém kanálů a fontán, který funguje dodnes.
  • Wiñaywayna: Závratná incká lokalita s domy posazenými na zemědělských terasách.
  • Machu Picchu: "Ztracené město Inků" je důvodem, proč do Peru přijíždějí tisíce lidí. Jeho místnosti, chrámy, mosty a náboženské objekty, ukryté mezi vegetací, jsou postaveny v dokonalé harmonii s okolní krajinou.

1. den: PŘÍJEZD CUSCO - SACRED VALLEY / POSVÁTNÉ ÚDOLÍ (75 km - 2 hod.)

Po přistání na mezinárodním letišti v Cuzcu na vás bude ve stanovený čas čekat náš zástupce, který vás vyzvedne na letišti a následně dopraví do vašeho hotelu v Posvátném údolí. Po zbytek dne máte volno a můžete se začít seznamovat s novým prostředím. Čas si můžete krátit buď využitím služeb hotelu, nebo se vydat na cestu a začít objevovat Posvátné údolí vlastním rytmem. Vnitrostátní let z Limy do Cuzca musí dorazit nejpozději v 10:30 hod. Polední přílety jsou příliš pozdě.
Přenocování v Sacred Valley.

2. den: SACRED VALLEY

Po snídani v hotelu využijte den k aklimatizaci na nadmořskou výšku a přípravě na procházku následující den. Můžete si užít nějaký čas v hotelu. Případně se můžete rozhodnout pro následující fakultativní výlet (není v ceně):
Celodenní prohlídka Posvátného údolí
Na této prohlídce vás vyzvedneme z hotelu a odvezeme do města Chinchero, tradičního městského centra Cuzca, které se nachází na vyvýšeném místě s krásným výhledem do údolí. Obyvatelé této oblasti si po staletí uchovávali řemeslné tradice Inků, které jsou dodnes patrné v jejich oblečení a zvycích. V Chinchero se také nacházejí některé archeologické pozůstatky a krásný kostel ze 17. století, jedna z prvních katolických staveb v Peru. Poté se přesunete do Muzea živé kultury v Yucay, centra věnovaného uchovávání andských tradic. Zde uvidíte ukázky toho, jak v dávných dobách Inkové zpracovávali textilní výrobky, keramiku adobe a stříbrné nádobí. Mezi obyvatele muzea patří také lamy, ovce a alpaky, které budete mít možnost nakrmit! Později vás čeká oběd v Ollantaytambo, kde se seznámíte s andskou gastronomií v restauraci, která v útulné atmosféře přenáší pravého ducha Posvátného údolí. Navštívíte také město Ollantaytambo, nepřetržitě osídlené od dob Inků, a vystoupáte na jeho ikonickou horskou pevnost. Na závěr dne se vraťte do hotelu, kde si můžete odpočinout, prodchnuti duchem Inků. (V neděli je součástí prohlídky také návštěva místního trhu.)
Přenocování v Sacred Valley.

3. den : PISACUCHO - OLLANTAYTAMBO - WAYLLABAMBA (13 km - 6 hod.)

Probuďte se brzy ráno a dobijte si baterky snídaní v hotelu. Z hotelu vás vyzvedneme a odvezeme do Piscacucho (82. km), výchozího bodu túry po Inca trailu. Před příjezdem si uděláte krátkou zastávku ve městě Ollantaytambo, kde budete mít 15 až 20 minut na poslední nákupy, než se vydáte na cestu za dobrodružstvím. Poté začněte svou procházku v Piscacucho a obdivujte překrásnou kulisu zasněžené hory Veronica, zatímco budete pomalu, ale jistě procházet mezi malými vesničkami a nádhernými výhledy do údolí. Během cesty budete moci spatřit na svazích kopců řady archeologických nalezišť, například Willkarakay a Patallaqta. Asi po pěti až šesti hodinách cesty nakonec dorazíte do Wayllabamby, posledního městečka, které na cestě najdete. Oběd bude cestou, zatímco večeře v táboře po příjezdu. Po jídle je čas ulehnout a doplnit energii.
Přenocování ve Wayllabambě.

4. den: WARMI WAÑUSCA - PACAYMAYO (12 km - 7 hodin)

Probuďte se k vydatné snídani, protože dnes vás čeká nejtěžší úsek cesty: výstup na nejvyšší bod trasy, neuvěřitelných 4 200 m n. m.  Je známý jako Warmi Wañusca, v kečuánštině "mrtvá žena", protože silueta hor připomíná postavu ležící ženy. Všimněte si, že se krajina začíná proměňovat, jak silnice pomalu proniká mračným pralesem, kde se po obou stranách cesty tvoří velké stromy a malé vodopády. Ať je však jakkoli krásná, nezastavujte se; výhled z vrcholu treku vám vyrazí dech. Je to jako být na vrcholu světa! Po pořízení nezbytných fotografií je čas zahájit mnohem snadnější sestup do tábora v Pacaymayo, kde vás čeká oběd a večeře. Čeká vás sedm hodin vyčerpávající cesty plné stoupání a klesání, takže zasloužený odpočinek je nezbytný.
Přenocování v Pacaymayo.

5. den: RUNKURAKAY - CHAQUICOCHA- WIÑAYHUAYNA (16 km - 9 hodin)

Jestliže včerejší den byl nejtěžší z hlediska výšky, dnešní den bude nejtěžší z hlediska délky. Je to však také pravděpodobně nejzajímavější den treku vzhledem k množství archeologických nalezišť, která po cestě najdete, nemluvě o kráse samotné cesty. Po snídani v Pacaymayo se vydejte na čerstvý výstup do průsmyku Runkurakay. Cestou dolů navštivte archeologická naleziště Sayaqmarka a Qonchamarka. Obdivujte stavební techniky použité při stavbě hradeb a krásnou krajinu, kterou nabízejí Andy obklopující tento úsek. Poté poobědvejte v Chaquicocha, kde budete mít čas na odpočinek a nadechnutí před zahájením posledního výstupu dne, tentokrát do průsmyku Phuyupatamarca (3 700 m n. m.), který se rovněž pyšní zajímavým archeologickým nalezištěm. Část cesty prochází nádherně navrženými tunely, které jsou důkazem mistrovství starověkých inckých architektů. Začněte klesat mlžným pralesem po zajímavé cestě s točitými schody mezi stromy, až nakonec dorazíte do posledního kempu ve Wiñaywayna (2 679 m n. m.). Tam vás čeká večeře a poslední noc.
Přenocování ve Wiñayhuayna.

6. den: WIÑAYHUAYNA -MACHU PICCHU - CUZCO ( 150 km - 9 hod.)

Dnešní den slibuje být nejzajímavějším dnem na cestě, protože se konečně vyplatí všechno vaše úsilí, když dosáhnete cíle vaší cesty: incké citadely Machu Picchu. Vstávejte velmi brzy ráno a vydejte se na trek k Intipunku neboli v kečuánštině "dveřím slunce". Až se první paprsky ranního slunce vyhoupnou nad obzor, nechte se oslnit dechberoucím výhledem na celou historickou svatyni, okamžikem, který se vám na dlouho zapíše do paměti. Poté, co pořídíte několik nádherných fotografií, které tento okamžik zdokumentují, začněte sestupovat k citadele, kde vás čeká dvouhodinová prohlídka tohoto inckého zázraku s průvodcem. Na konci prohlídky budete mít volný čas na procházku a prozkoumání místa podle vlastního uvážení. Poté nastoupíte do autobusu zpět do Aguas Calientes na oběd. Odpoledne na vás bude čekat vlak, který vás pohodlně odveze zpět na nádraží v Ollantaytambo, odkud vás odvezeme do vašeho hotelu v Cuzcu.
Přenocování v Cuzcu.

7. den: CUZCO

Po velkolepém dobrodružství na cestě Inků je čas na odpočinek. Užijte si volný den v Cuzcu, kde se budete procházet jeho dlážděnými uličkami a trhy vlastním tempem. Případně se můžete připojit k fakultativní prohlídce Cuzca, odpolední prohlídce tohoto okouzlujícího města a bývalého hlavního města říše Inků s průvodcem. Prohlídka začíná u kláštera Santo Domingo, budovy postavené na místě Koricancha, jednoho z nejvýznamnějších inckých komplexů zasvěcených uctívání slunce. Podle historických záznamů byly na původních stěnách chrámu vyobrazeny výjevy z přírody a byly pokryty plátkovým zlatem. Po Koricancha navštivte impozantní katedrálu na náměstí Plaza de Armas a poté se vydejte na cuscké kopce, kde se nachází pevnost Sacsayhuamán a panoramatický výhled na Cusco. Pokračujte do Qenqo, archeologického naleziště, kde podle pověsti Inkové prováděli náboženské rituály pro zlepšení úrody. Prohlídku zakončíte v Puka Pukara, což v kečuánštině znamená "červená pevnost". Puka Pukara je považována za starobylé vojenské místo, které se skládá z mnoha místností, nádvoří, lázní, akvaduktů a věží. Po návštěvě se můžete vrátit do hotelu nebo pokračovat v prohlídce hlavních archeologických památek a muzeí v oblasti ve vlastním rytmu s turistickou vstupenkou do Cuzca (částečná vstupenka BTC) pro dospělé, kterou lze objednat jako volitelný příplatek.
Přenocování v Cuzcu.

8. den: ODJEZD Z CUZCA

Po snídani v hotelu se odhlaste a odjeďte na letiště. Doufáme, že vám vzpomínky na tento pozoruhodný trek zůstanou na celý život.

Cena zahrnuje

* Ubytování:
- 1.- 2. den: hotel v Posvátném údolí
- 3.-5. den: kemp během cesty po Inka trail
- 6.-7. den: hotel v Cuzcu
Ubytování v hotelech typu standard 3*, za příplatek 4-5*
* Stravování: 7x snídaně, 4x obědy , 3x večeře
* Doprava:
- privátní doprava z/na letiště v Cuzcu 
- transfer z ubytování na začátek Inka trail
- zpáteční jízdenka na vlak z Ollanta na Machu Pichu
* Vstupní permit na Inca trail
* Kempingové vybavení
* Nosič

Cena nezahrnuje

* Letenky - na vyžádání vám nabídneme optimální spojení do Peru
* Stravování kromě výše uvedeného
* Spropitné
* Extra výlety a vstupy

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Peruánské poklady - 9 dní - Poznávací zájezdy | Peru

Peruánské poklady - 9 dní

62 390 Kč 7

Poodhalte tajemství Peru, krásu jeho přírodu a bohatou historii s CK Marco Polo.
Během 9 denní cesty poznáte velké množství památek i nádhernou přírodu v náručí andských velikánů. Vypravíme se nejen do centra incké kultury ve starobylém Cuzcu, ale i po stopách před-inckých kultur.

Kromě Cuzca si prohlédnete stavby a přírodu Posvátného údolí, na jehož konci stanete na majestátním Machu Picchu s extra výstupem na Machu Picchu Mountain (případně Huyana Picchu).


Na přání je možné celý program upravit a přizpůsobit na míru, včetně zajištění českého průvodce, navštívit např. oblast Amazonie, Chachapoyas, prodloužit pobyt v Cuzcu nebo Posvátném údolí, vypravit se na trek k oblíbené laguně Humantay, nebo do Duhových hor, případně i vylepšit ubytování o skvostné koloniální hotely.

Detail Termíny a ceny +
loading